03-7527777
לבירורים והזמנות
סמינר קיץ לימודי באיסטנבול

סמינר קיץ לימודי באיסטנבול

5 ימים -

איסטנבול, העיר האגדית ואחת מהערים העתיקות בעולם, בירתן של האימפריה הביזנטית והאימפריה העותומאנית, העיר היחידה בעולם המשתרעת על פני שתי יבשות, שוקקת חיים ועשירה בכנסיות, מסגדים חומות מפותלות , בנויה משני צידיו של מיצר הבוספורוס ומוקפת בים השיש ובקרן הזהב. הבירה הכלכלית והתרבותית של תורכיה, מטרופולין ענק המאכלס בתוכו מיליוני תושבים החיים על שפת ים השיש והבוספורוס בצד ארמונות מפוארים ומסגדי ענק. בסמינר זה, יינתן הדגש על התרבות הביזנטינית והאומנות הביזנטינית ששמשה אבן יסוד לתרבות המוסלמית , דבר שמשתקף באומנות ובארכיטקטורה של הארמונות והמסגדים ומבני הציבור השונים. נלמד על ארכיטקטורה ועל אומנות אך גם על אנשי העיר הקסומה שהרבה פנים לה. נסייר בסמטאות ההיסטוריה עם סיפורים על אנשים ועל מקומות.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה מתל אביב לאיסטנבול

נטוס מתל אביב לאיסטנבול  עם ההגעה, נתחיל את הסיור בתצפית ממגדל גלטה (Galata) אל מפרץ קרן הזהב, נראה את בית הכנסת נווה שלום , נלך על גשר הגלטה אל הבזאר המצרי ובו שוק התבלינים המפורסם. לאחר ארוחת הצהרים נמשיך רגלית מהבזאר המצרי במעלה החאנים ולאורכם של הבזארים הקטנים אל הבזאר המקורה.

 

יום 2: איסטנבול, העיר העתיקה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לגבעה הראשונה, החלק העתיק ביותר של ביזנטיון הקדומה ונבקר בהיפודרום, בכנסיית איה סופיה (Hagia Sophia), במסגד הכחול ונראה את מאגר המים התת קרקעי – יריביטאן (Yerebatan). לאחר ארוחת הצהרים, נצא ברגל מאזור ההיפודרום אל הסמטאות מאחרי המסגד הכחול. נטייל בין סמטאות הציוריות ובהן בתי עץ משוחזרים מסוף המאה ה-19. נמשיך אל הצד האחורי והלא מוכר של המונומנטים הגדולים והמפורסמים  ונבקר בארמון הביזנטי בו נראה את הפסיפסים היפים, במדרסה לעבודות אומנות, בכנסיית איה סופיה הקטנה ונסיים בשוק הדגים על שפת הבוספורוס. 

 

יום 3: שייט על הבוספורוס

את שעות הבוקר נבלה בשייט רוגע במייצרי הבוספורוס, השייט עובר בין הגדה האירופית לאסיאתית מתחת לגשרי הבוספורוס, בין ארמונות מפוארים ומבני ציבור רבים שנבנו במהלך השנים ולצידם וילות מפוארות של עשירי איסטנבול. נעבור בין הכפרים הציוריים הממוקמים למרגלות גבעות מיוערות באורנים ונעגון באחד הנמלים הקטנים לאורך הבוספורוס. נמשיך לאורך הבוספורוס אל שפת הים השחור חזרה לאיסטנבול. נבקר בארמון דולמבחצ'ה (Dolmabahçe) המפואר, הארמון האחרון שהיה בשימוש הסולטאנים העותמאנים וניסע לסיור ותצפית מיילדיז (Yilidiz) פארק. נסייר ברובע אורטקוי (Ortakoy) הסמוך - מרכז הומה ואופנתי המשקף  את ההתפתחויות האחרונות בחלק האירופי של איסטנבול,. נבקר בסמטאות הציוריות, במסגד אורטקוי על שפת הבוספורוס ובבית הכנסת "עץ חיים" (במידה ויתאפשר).

 

יום 4: המוזיאון הארכיאולוגי, סולמנייה, כנסיית קריה

הבוקר יוקדש לביקור במוזיאון הארכיאולוגי המפורסם של איסטנבול, סיור בין אוצרות שנאספו במהלך השנים מתחומי האימפריה העותומאנית  ובהם לוח גזר, כתובת השילוח והסרקופג של אלכסנדר מוקדון. (חלק מן המוצגים אינו נגיש תמיד). נבקר גם במוזיאון הקרמיקה הסמוך. נמשיך לביקור במסגד הסולימנייה (Suleymaniye), המסגד היפה ביותר, אשר נבנה בידי סינאן גדול האדריכלים של האימפריה בתקופתו של סולימאן המפואר. נמשיך אל מערכת הביצורים של חומת היבשה הכבירה אשר הגנה על העיר במשך מאות שנים ונכנעה לבסוף אל מול גיסותיו של מחמט ה-2 (הכובש) בשנת 1453. בסמוך לחומות נמצאת כנסיית קריה (חורה) (Kariye) , כנסייה ביזנטית אשר על קירותיה מיטב עיטורי הפסיפס שנשתמרו באיסטנבול מן המאות 11-14, נסייר בכנסייה המיוחדת אשר הוסבה למסגד בימי הכיבוש העותומאני והיום מוזיאון. אחר הצהרים ניסע לביקור במוזיאון הדרווישים המחוללים של מסדר מלבנה (Mevlana), כולל כניסה וצפייה בסמה (Sema), טקס דתי המוצג אחת לשבוע בפני צופים מעטים בלבד. 

 

יום 5: מסע מאסיה לאירופה

את הבוקר נבלה בצד האסיאתי של איסטנבול, נחצה את הבוספורוס, נצפה אל מגדל מידן, אשר היה חלק ממערך חסימת הבוספורוס וקרן הזהב באמצעות שלשלת בתקופה הביזאנטית והעותומאנית. נבקר בבית הקברות של הקהילה השבתאית באוסקודר המכונה דונמה (Donme) , נשמע על תולדותיה של קהילה מיוחדת זאת ועל המרת דתה. נשוב לצד האירופי ונבקר בארמון הסולטנים טופקאפי (Topkapi). לעת ערב ניסע לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה.

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית סדירה של Turkish Airlines בקו – ת"א – איסטנבול – ת"א.

לינה 4 לילות בבית מלון בדרגת תיירות טובה. (4*) בעיר העתיקה.

ערכות שמע אישיות לכל אורך הטיול.

כלכלה : 4 ארוחות בוקר.

מידיבוס\אוטובוס תיירים צמוד, נוח וממוזג.

כניסה לאתרים המופיעים בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים).

שייט על הבוספורוס.

דמי רישום.

הדרכה: ג'אדה בולוס.

מדריך מקומי צמוד לכל הטיול.

מיסי נמל, בארץ ובחו"ל .

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ארוחות צהרים וערב.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

דמי ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים (לקבוצות) המעודכן של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

הערות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון תקבע בהתאם לשעות הטיסה.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא סמינר קיץ לימודי באיסטנבול

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���