03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לברזיל - הטבע שמעבר להמולת הקרנבל

טיול לברזיל - הטבע שמעבר להמולת הקרנבל

16 יום -

טיול יוצא דופן, "נטול קרנבל" ונטול מצעדי ה"סמבה" ובכל זאת, זו ברזיל האמיתית ובמיטבה.

נטייל – ברכב, בסירות וברכבת – בנופים "בומבסטיים" ובשמורות מיוחדות ומופלאות. ביניהן, שמורת פטאר, שמורת הקניונים של רכס גראל, ביצת הפנטנאל - הביצה הגדולה בעולם - שבין שאר בעלי החיים הנדירים שבה, נערוך (עם מנה מסויימת של מזל...) תצפית ומפגש עם מלך טורפי היבשת, היאגואר.

נבקר בקניוני הרמה הגעשית הגדולה בעולם, במערות נטיפים נפלאות, בתעזלת השרטון הגדול של חופי האוקיאנוס האטלנטי וביער האטלאנטי עצמו,  שכיסה בעבר חלקים גדולים של ברזיל.

לקינוח- נערוך ביקור וטיול בריו דה ז'נירו הקסומה (בעקר באתרים הפחות מוכרים שבה.....)

 

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה ארוכה ארוכה

טיסת אחר צהרים מתל אביב דרך רומא לסאו-פאולו. נחיתה בבוקר למחרת.

יום 2 - מסאו-פאולו לאיפורנגה ואל מערות הנטיפים

לאחר התאוששות קצרה וארוחת בוקר (ליד שדה התעופה) נסע לאיפורנגה (Iporanga), העיירה הקרובה לשמורת פטאר (Petar). זו אחת משמורות הטבע הוותיקות (משנת 1958) במחוז סאו-פאולו, שטחה משתרע על 35,712 דונם. לפי הזמן שיעמוד לרשותנו, נכנס – כבר ביום הזה - אל אחת ממערות הנטיפים הגדולות והמסועפות שבה.

לינה ב'פוסאדה' (מלון-אכסניה) באיפורנגה.  

 

יום 3: בשמורת פטאר – מערות, מפלים ויער אטלנטי

יום טבע. כל היום נטייל באזור ההררי של השמורה; הוא בנוי מסלעי גיר, ובו מערות נטיפים לרוב, מפלי מים ושריד של "היער האטלנטי". נלך בשבילי היער אל מערת נטיפים נוספת ואל מפל אחד או שנים (הכל לפי מה שיראה השעון...) 

לינה, שוב ב'פוסאדה' (מלון-אכסניה) באיפורנגה.  

 

 

ש

יום 4: בעמק הנהר (Vale do Ribeira) וערש ההתיישבות הפורטוגאלית בברזיל

בבוקר – טיול למפל מים.  טבע, אמרנו ?  בצהרים נאכל יחד עם בני הקהילה, שכתוספת חיונית לכלכלתם "פיתחו" נהגי ארוח למבקרים מן החוץ. זו גם הזדמנות נאה להכיר את האוכלוסיה המיוחדת של האזור.

 אחרי הצהריים נצא אל קאנאנאיה (Cananeia), עיירת חוף  השוכנת כ- 265 ק"מ מריו ו"ערש ההתיישבות" הפורטוגלית בברזיל. אוכלוסיית האזור מורכבת מצאצאי עבדים (Caiçaras) ובני תערובת של הפורטוגלים והילידים, בני שבט הטופינמבה (Tupinambás). כאן נוצרו תערובות תרבותיות מקוריות של חגיגות, מטעמי מטבח יחודיים ואומנויות עממיות. 

מקורות ההכנסה של התושבים הם בעקר דיג ו....תיירות. 

לינה בקאנאניאה.

 

יום 5: אזור החוף, שפך הריביירה, נהר הכפרים הנטושים

חורשות של מנגרובים, ביצות חוף ושפך נהר "ריביירה" (Ribeira) יוצרים רצועת חוף פורה במיוחד ופעילות דייג ענפה. נפליג במורד הנהר ריבירה, הזורם במקביל לקו החוף וקרוב מאד לים; רק רצועת חול צרה מפרידה בינו לבין האוקיאנוס האטלנטי. בעבר, היה הנהר הזה  ציר תעבורה ראשי. הוא איבד מחשיבותו במאה העשרים, כאשר כבישים פנימיים קלטו את התעבורה בין סאו פאולו וקוריצ'יבה (Curitiba)  בירת מחוז פאראנה (Parana). 

לאורך ציר השייט הזה יש היום עוד כמה כפרים נטושים. בדרך נראה את שרידיהם ואת הצמחיה המכסה אותם בגלישתה אל הנהר ואל הים. נעצור בנקודות שונות, נערוך הליכות קצרות במקומות הראויים ואחרי הצהרים נגיע אל עיירת החוף גוואראקצ'אבה (Guaraquecaba).  שם נערוך עוד טיול ברגל אל גבעה, כדי לראות את השקיעה על חלקות המים והשרטונות.

לינה בגוואראקצ'אבה

 

 

יום 6: מפרץ פאראנגווה, עיירת מחפשי הזהב והדרך הפאנוראמית לקוריטיבה

מפרץ פאראנגווה (Paranagua) הוא המוצא הימי של אזור הרמה הבזלתית היורדת בתלילות אל האוקיאנוס האטלנטי. עד שנגיע ליעד מחצית היום, נשוט במקביל לשרטון האטלנטי, נעצור לראות דולפינים (אם הם יסכימו לבוא, כמובן....), נעצור באי ונמשיך אל הנמל השני בחשיבותו בברזיל – פאראנאגווה, ולידו אנטונינה. משם נסע אל העיירה הקולוניאלית מורטס (Morretes), פעם יעד למחפשי זהב נלהבים והיום עיירה חיננית ומסבירת פנים. 

נסיעה קצרה אל תחנת הרכבת הסמוכה ו....עליה לרכבת. המסילה מתפתלת ומטפסת על "רכס הים" בדרכה לקוריצ'יבה. על המסילה הזו נסעה "רכבת הקפה" בדרכה אל נמל היצוא בפאראנגווה. הרכבת עוברת על גבי גשרים ו"צולחת" מנהרות בדרך נופית יפהפיה . מגיעים בערב .....

לינה בקוריטיבה (היא היא קוריצ'יבה, אם מישהו עוד לא הבין).

 

יום 7: קוריטיבה- פורטו אלגרה

יום שכולו מעברים (הכרחיים.  כי ככה זה בארץ כזו גדולה...). בבוקר - טיסה קצרה מקוריצ'יבה לפורטו אלגרה, בירת המחוז ריו גראנדה דו סול ((Rio Grande do Sul. יעדנו הוא אזור הקניונים הגדולים של דרום ברזיל. עם שנגיע לפורטו אלגרה, נמשיך בנסיעה דרך עיירות מהגרים (בעיקר גרמנים), שהביאו מאירופה את מסורת ייצור היין, הבירה ועוד. באזור הזה נערך גם הנסיון הכושל של יק"א (הברון הירש) ליישב יהודים שנמלטו ממזרח אירופה. 

בערב נגיע אל העיר הסמוכה לאזור הטיול של יום המחרת ובה, בקמברה דו סול (Cambará do Sul), שבה נישן שלושה לילות. הללויה !!.

 

יום 8: הרמה הוולקנית הענקית וקניון איטאימבזיניו

שמורת הקניונים נמצאת בלב אזור ה"כיסוי הגעשי" הגדול בתבל ומהקדומים שבהם. נראה את הקניונים העצומים, שבהם התפתח עולם צומח מעניין וציוחד, החל מ"יער עננים" בחלק הגבוה ועד צומח יובשני, המתפתח על אבן החול בחלקים הנמוכים יותר של השטח. 

במרחבי הרמה הבזלתית הזו נטייל ברכב וברגל. נגיע אל קניון איטאימבזיניו (Itaimbezinho),  נראה כיצד הרמה חרוצה בערוצים עמוקים כדי מאות מטרים..

לינה, שוב, בקמברה דו סול.

 

יום 9: קניון פורטלזה, מפלים.

היום נצא לטיול נוסף ברגל לאורך קניון פורטלזה (Fortaleza). זה ערוץ תלול גדות באורך כ- 7,5 ק"מ,  שמצוקיו מתנשאים לגובה 900 מ' !! 

בפרופיל של דופן הקניון נראה את זרמי הבזלת, שכיסתה את האזור ויצרה מדף בזלתי רחב ידים - הוא הרמה.  מעל צוקי השמורה מדלגים כמה מפלים גבוהים (כ - 400 מ') ויער אטלאנטי יפה צומח בהם.   

לינה אחרונה בקמברה דו סול. 

 

יום 10: מרמות הבזלת אל הביצות הגדולות בעולם

אחרי ארוחת הבוקר נסע אל העיר פורטו אלגרה, ומשם נטוס אל קויאבה (Cuiaba), שבלב מחוז "מאטו גרוסו", ("יער סבוך"). זהו שער הכניסה אל הפנטנאל, אזור הביצות הגדול בעולם, שבמערב ברזיל הוא משתרע על פני כ - 140,000 קמ"ר. 

מכאן נמשיך לנסוע ברכב, מהלך כ-3 שעות, אל ה"מלון בטבע". אחרי ארוחת הערב, נצא ברכב מותאם לספארי לילה, שבו נודרך על ידי פקחי השמורה, כדי להכיר את חיי הלילה, קולותיו, והמתח הגלום בהם. 

לינה בלודג' בטבע

 

ימים 11-12: הפנטנאל - הביבר הענק

הפנטנאל הוא אחד המקומות היותר טובים לראות (ולהפגש) בעלי חיים. נמנו כאן 100 מינים של יונקים, כ – 700 מיני עופות, כ – 100 מיני זוחלים וכ – 250 מיני דגים.

כדי ליהנות, ואפילו רק מחלק מן השפע האדיר הזה, נצא אל עומק השטח, לגיחות באמצעות רכב ובסירות, ונתבונן בבעלי החיים שעל הגדות, בביצות, על העצים ובמרומים. 

באמצעות סירות צרות נשוט על הנהר Pixaim, בסביבה עשירה בצומח ובחיות. הנהר הזה  הוא אחת מה"אכסניות לחיות הבר", החשובות בכל הפנטנאל. עולם הצומח שלו עשיר ורבגוני, במימיו חיים דגי פינטאדו המגיעים למשקל כ- 80 ק"ג, נחשי אנאקונדה ענקיים,  המגיעים לאורך של כ- 9 מ' ותניני ז'אקרה ("רק" 2 מ'...) רובצים על הגדות בציפייה לטרף מזדמן.  

ננסה (נתפלל ונקווה ושוב נתפלל) לפגוש ולראות את הטורף היפיפה - היאגואר (Panthera Onça) - בבית הגידול הטבעי שלו. אולי גם נפגוש קאפיברה - המכרסם הגדול בעולם, שמזכיר במראהו הכלאה של נוטריה עם חמור (משקלו כ - 50 ק"ג...) - או ארמדיל זריז וחמקמק.

הלינה באותו לודג' בטבע 

 

יום 13: מקויאבה לריו דה ז'נירו

בבוקר נספיק לערוך טיולון פרידה מהפנטנאל. נחזור לעיר המחוז- קויאבה וממנה נטוס לריו דה ז'נירו (עם נחיתת ביניים הכרחית), שאליה נגיע בערב.

לינה בריו, ממש על הטיילת האטלנטית בקופקבנה

 

יום 14: ריו דה ז'נירו

ביום הטיול והביקור בריו נגלה פינות נסתרות (או לפחות, בלתי מוכרות....) נשקיף על העיר ממרומי שכונת סנטה תרזה, נבקר באזור הקולוניאלי, שאליו נמלט מלך פורטוגל מאימת נפוליאון. נעפיל גם אל הר הסוכר (וזה דווקא כן מוכר, אבל יפה. אז אולי.....) לתצפית ערב אל המפרץ. לינה בריו.

 

יום 15: ריו דה ז'נירו- טיסה

את הבוקר האחרון ננצל (אולי) לביקור בגן הבוטני, נמשיך לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה (דרך רומא).

 

יום 16: אירופה- תל אביב

בשעות אחר הצהרים ננחת בתל אביב.

 

המחיר כולל:

• טיסות: בינלאומיות דרך אירופה, ועוד 3 טיסות פנים בטיסות סדירות.

• לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה ופוסאדות בהתאם לאזור הטיול.

• כלכלה: ארוחת בוקר לאורך כל הטיול ועוד 10 ארוחות נוספות (חלקן ארוחות ארוזות)

• תחבורה: אוטובוסים רכבת וסירות כמצוין בתוכנית.

• הדרכה: ע"י מדריך בכיר מצוות רואים עולם- ספי בן יוסף.

• דמי כניסה לאתרים המופיעים בתוכנית.

• טיפים: לנותני השירותים בחו"ל.

 

• מפגש הכנה: יתקיים במשרדי רואים עולם- החברה להגנת הטבע ברמת גן.

• דמי רישום בסך 47 U$

• מע"מ.

המחיר אינו כולל:

• ארוחות שאינן מצוינות בתוכנית.

• הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

• ביטוח רפואי ומטען.

• חריגה ממועד הטיסה הקבוצתית.

• הוצאות בעלות אופי אישי.

 

 

מחירי הטיסות הבי"ל והפנימיות, כמו גם מחירי האתרים עלולים להשתנות עד למועד היציאה, במידה ויהיו שינויים הם יחולו על הנוסעים

המלונות המוצעים לטיול זה (או דומים ברמתם): הערה- הטיול עובר באזורים כפריי, בהם היצע המלונות קטן. אנחנו בוחרים את המלונות הטובים שבנמצא. Sao Paulo- Ibis Guarulhos Petar (Pousada(-Gamboa Eco Refugio Cananeia-Sol a Sol Morretes-Santuario Nhundiaquara Curitiba- Lizon Curitiba Hotel Cambara do Sul - Cambará Eco Hotel Pantanal- South Wild Jaguar Rio de Janeiro – Windsor Atlantica תנאי תשלום ודמי ביטול: אנו ממליצים לכלול בביטוח סעיף "ביטול מסיבות בריאות" על מנת לכסות אפשרות זו.

סידורי הקרקע: עם ההרשמה יש להעביר מקדמה בסך 800U$ לנוסע, ניתן לשלם במספר תשלומים עד מועד יציאת הטיול. התשלומים לפי שער העברות והמחאות, ביום התשלום. o ביטול לפני ה- 15 באוגוסט 2016 יוחזר כל הסכום ששולם למעט דמי ביטול (47 $ לאדם). o ביטול בין ה- 16 באוגוסט- 14 בספטמבר ייגבו דמי ביטול בסך % 30 ממחיר סידורי הקרקע. o ביטול 16 באוגוסט- 15 בספטמבר - ייגבו דמי ביטול בסך % 50 ממחיר סידורי הקרקע. o ביטול אחרי ה-16 בספטמבר - ייגבו דמי ביטול בסך % 100 ממחיר סידורי הקרקע. תעופה: o

 

בנוסף, באם יחולו דמי ביטול על כרטיסי טיסה שהוזמנו ו/או הונפקו עבורכם- הללו ישולמו על ידיכם על פי גובה הסכום אותו מחייבות חברות התעופה. הערות: o שינוי במחירים: המחיר מבוסס על מחיר טיסה ושירותים נוספים כפי שהם ידועים ביום הגשת ההצעה, ברצוננו להדגיש כי כל שינוי עד מועד היציאה לטיול- במחירי הטיסות, הויזות, או סידורי הקרקע, יחול על הלקוח. 

 

דרכון ואשרות: יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות, מיום היציאה לטיול ובו 2 עמודים ריקים לפחות. הוצאת/הארכת דרכון היא באחריות המטייל בלבד.

 

סדר הביקור באתרים ובשמורות עלול להשתנות כתוצאה מאילוצים שונים. o מספר הלילות עשוי להשתנות בעת ההזמנה (בכפוף לטיסות), תוספת לילה בטיול תהיה כרוכה בתוספת למחיר הטיול ותחול על המטיילים. הערה חשובה: רמת שירותי תיירות במדינות אמריקה הלטינית אינה גבוהה.אנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, אולם עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא תנאי מזג אויר, כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של אירועים, טיסות וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות אלו. כמו כן, במידה ויתעורר צורך, ייערכו שינויים, וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה .

 

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לברזיל - הטבע שמעבר להמולת הקרנבל

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���