03-7527777
לבירורים והזמנות
איטליה - תרבות ואמנות בפירנצה

איטליה - תרבות ואמנות בפירנצה

5 ימים - טיול מאורגן לאיטליה

פירנצה ידועה בעיקר הודות לפריחתה התרבותית ומרכזיותה בתקופת הרנסאנס, הודות למשפחה שוחרת אומנות, משפחת מדיצ'י והודות לעושר האמנותי והארכיטקטוני שלה. בימי הביניים נחשבה פירנצה למרכז הכלכלה והמסחר באירופה ובעבר כונתה גם "אתונה של ימי הביניים". מלבד היותה מרכז כלכלי, עיקר חשיבותה של פירנצה הוא בתרומתה לאמנות בעולם המערבי. כאן, בפירנצה, נולדו, חיו ויצרו אישים הקשורים לאמנות, ספרות אדריכלות ומדע. בין השמות הרבים, די להזכיר את דנטה אליגיירי (מחבר "הקומדיה האלוהית"), רפאל, לאונרדו דה וינצ'י, סנדרו בוטיצ'לי, ג'וטו די בונדונה, דונטלו, פיליפו ברונלסקי, מיכלאנג'לו וורוקיו. המרכז ההיסטורי שלה הוכרז בשנת 1982 כאתר בעל חשיבות למורשת העולמית, ובליבו אין ספור יצירות אומנות ושפע של תרבות.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: נחיתה ברומא והעברה למלון בפירנצה

עם בוקר נטוס מתל אביב לרומא. בדרכנו לפירנצה נבקר בפארק הפסלים Chianti Sculpture Park . אחר הצהרים נתמקם במלוננו ובערב נערוך סיור רגלי ראשון בין אתריה המרכזיים של העיר : פלצו ויקיו עם פיאצה דלה סיניוריה שהיא מוזיאון פתוח ונושם של פסלים וארמונות, פונטה וקיו הציורי, מדרחוב העיר ההומה, הקתדרלה עם החזית המרשימה וכיכר הדואומו. נצפה במגדל הפעמונים של ג'וטו, נראה את שערי גן העדן בבית הטבילה של לורנצו גיברטי המתארים סצינות כגון: בריאת אדם וחוה, גירוש מגן עדן, נישואי שלמה המלך ועוד.

יום 2: פירנצה

בבקר נכנס לקתדרלה לסיור פנימי ולאחר מכן נבקר במוזיאון הדואומו (Museum dell Opera) שם נמצאות דלתות גן העדן המקוריות, פסל העץ המדהים של דונטלו – מריה מגדלנה, ועוד מספר פסלים חשובים. משם נמשיך לכנסיית כרמינה (Santa Maria del Carmine) ולקפלה (Cappella dei Brancacci) בה צייר מאסצ'ו (Masaccio) את הציור "המפורסם: תשלום המס". אחר הצהרים נבקר במוזיאון מרינו מריני ( Marino Marini ) ונראה את פסליו של האמן היצוקים בברונזה.

ום 3: פירנצה

את היום נתחיל בביקור במוזיאון האופיצ'י( Uffizi) ונראה את יצירות מיטב אמני הרנסנס האיטלקי: לאונרדו דה וינצ'י, רפאל, בוטיצ'לי, טיציאן, ועוד. נמשיך אל הדואומו - סנטה מריה דלה פיורי (Santa Maria del Fiore) ונראה את הכיפה המדהימה של פליפו ברונלסקי (Filippo Brunelleschi). ניכנס אל בית הטבילה (בפטיסטריום) כדי לצפות בפסיפסים שעל הכיפה. אחר הצהריים נבקר במוזיאון האקדמיה (Academia) ובו פאר יצירתו של מיכלאנג'לו – דוד.

יום 4: פירנצה

את היום נתחיל בביקור בכנסיית סנטה מריה נובלה (Santa Maria novella) בה צייר גירלנדיו (ועוזרו – מיכאלאנג'לו) וכן נראה את יצירת המופת של מאסצ'ו- השילוש הקדוש. נמשיך לביקור במוזיאון הפיסול – הברג'לו (Bargello) בו נמצא יצירות מפורסמות וחשובות של דונטלו (Donatello). אחר הצהרים זמן חופשי לשוטטות בעיר.

יום 5: פירנצה – רומא

בבקר נבקר בנקודה היהודית בית הכנסת המרשים כולל המוזיאון היהודי של קהילת יהודי פירנצה. נמשיך לכנסיית סנטה קרוצה (Basilica di Santa Croce) המשמשת ככנסיית קבורה ואשר בחצרה ניצב מבנה רנסנסי " קפלה פאצי" שתכנן ובנה ברונלסקי בסגנון הרנסנס. נבקר בקברים של משפחת מדיצ'י שבכנסיית סן לורנצו ונראה בין השאר את פסלי האחים לורנצו וג'וליאנו שפיסל מיכאלאנג'לו ואת פסלי היום והלילה , השחר והערב . תם הסמינר. אחר הצהרים נעזוב את פירנצה וניסע לשדה התעופה של רומא לטיסתנו חזרה ארצה.

המחיר כולל:

טיסת אל-על בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א – רומא – ת"א
מסי נמל ומס ביטחון
4 לילות בבית מלון מדרגת 4 כוכבים
כלכלה על בסיס ארוחת בוקר בכל יום
אוטובוס תיירים נוח ליום הראשון ולהעברה לשדה התעופה ביום האחרון
הדרכה מקומית לפי הנדרש על ידי החוק האיטלקי
דמי כניסה לאתרים שבתכנית
תשר לנותני השירותים המקומיים.
ערכות שמע
הדרכה בעברית על ידי ד"ר ורדה רוטשטיין מאייר, מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו
ארוחות צהרים וערב
ביטוח רפואי ומטען (חובה על כל משתתף לבטח עצמו).
הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו')
שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית
אין שרותי סבלות בטיול זה.

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות. סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות.

המחיר ניתן לקבוצה בת מינימום 20 מטיילים.

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא איטליה - תרבות ואמנות בפירנצה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���