03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול בדגש הליכה לאזרבייג'אן ולחבל טושטי

טיול בדגש הליכה לאזרבייג'אן ולחבל טושטי

12 יום -

טיול בדגש הליכה לאזורים הפחות מטוילים בקווקז. נבקר בחבל טושאטי הנידח, שנדמה כי הקידמה פסחה עליו. נבקר בכפרים קטנים ומבודדים, נצפה במגדלי השמירה המסתוריים ונתוודע לחיים המיוחדים של תושבי המקום תוך שילוב הליכות רגליות בטבע הפראי. נמשיך אל אזרבייג'אן מדינה מרתקת שזכתה לעצמאותה עם התפרקות ברה"מ ואט אט נפתחת לתיירות לאחר שנים ארוכות של שלטון קומוניסטי. המדינה שיושבת בלב אחד מסעיפי "דרך המשי" ההיסטורית ספוגה השפעות של מזרח ומערב, של פרס ועמי מרכז אסיה מחד ושל רוסיה ותורכיה מאידך.  אוצרות הטבע העצומים שבה התברכה אזרביג'אן העניקו לה שפע וברכה במאה השנים האחרונות אבל גם לא מעט צרות ובעיות בדמות מעצמות על המתערבות תדיר בענייניה. זוהי אחת המדינות המוסלמיות החילוניות ביותר בעולם, מדינה של עושר לא יתואר לצד דלות ועוני מחפירים, של  יערות והרים מוריקים ושל מדבריות ומישורים מאובקים. הכל לצד אנשים חייכנים ומקבלי פנים ומטבח השופע כל טוב. גם כאן נשלב הליכות רגליות וננסה להגיע למקומות היותר אותנטיים ופחות מתויירים.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה לטביליסי

טיסה ערב ישירה מתל אביב לטביליסי. עם ההגעה סיור קצר בעיר ויציאה לארוחת ערב במסעדה עם מוסיקת פולקלור מקומית. לינה בטביליסי.

יום 2: טביליסי, אומלו

יום נסיעה ארוך לחבל טושאטי (Tusheti), מהאזורים הנידחים ביותר בגיאורגיה ואחד היפים בקווקז. נעצור לביקור בקתדרלת אלוורדי (Alaverdi) הנחשבת לאחת היפות והמרשימות בגיאורגיה, שריד לתור הזהב הגיאורגי (מאה 11) ובמשך מאות שנים הכנסייה הגבוהה ביותר בקווקז. בכפר אלבני (Alvani) נחליף את האוטובוס לרכבי שטח קטנים. נחצה את  מעבר ההרים אבנו (Abano 3000 מ') כשמסביבנו הנופים הפראיים של הקווקז. לקראת ערב נגיע לכפר המרכזי של חבל טושאטי - אומלו (Omalo). לינה באומלו בגסטהאוס צנוע.

 

ימים 3-4: חבל טושטי

יומיים מלאים בחבל טושאטי המרהיב. נשלב הליכות רגליות בטבע הפראי, נבקר בכפרים מבודדים שהקדמה טרם הגיעה אליהם, נראה מצודות מסתוריות ועתיקות ונפגוש את אנשי ההרים על מנהגיהם ואמונותיהם הייחודיים. ביומיים אלו נשתמש ברכבי 4X4 על מנת לחדור עמוק ללב הקווקז. לינה באומלו. 

יום 5: אומאלי, גרמי, קווארלי (חבל קחטי)

עם בוקר נעזוב את חבל טושאטי ונצא בנסיעה (חלקה בראשון יהיה ברכבי שטח) מזרחה לעבר קווארלי (Kvareli). זהו חבל היין המפורסם של גיאורגיה - חבל קחטי (Kakheti). נבקר ביקב מקומי שעדיין מייצר יין בשיטות המסורתיות העתיקות ונטעם את תוצרתו. נבקר גם בגרמי (Gremi) שהייתה במאה ה-16 בירת ממלכת קחטי (Kakheti) ובה נשתמרו מבנים רבים מהתקופה  לקראת ערב נגיע לקווארלי ללינה.

יום 6: חצייה לאזרביג'אן, שאקי, קיש

בבוקר נמשיך את נסיעתינו מזרחה. לאחר נסיעה קצרה נחצה את הגבול לאזרביג'אן. עם הגיענו לשאקי (Sheky), נצא לביקור בכפר הציורי קיש (Kis) בו נשתמרה כנסייה אלבנית (אין קשר לאלבנים של הבלקן) מרשימה ובה התגלו שלדי אנושיים שעל פי אחת התיאוריות הינם אבותיהם של העם הנורבגי. לינה בשאקי.

 

יום 7: שאקי, שמורת איליסו

שאקי הייתה תחנה חשובה בדרך המשי העתיקה ומקום מושבו של הח'אן המקומי במאות ה-18,19. נבקר בארמון הח'אן ששופץ לאחרונה והוכרז כאתר מורשת עולמית, בקרוואן סראי הגדול - אחד היפים בקווקז שהוסב למלון ובחלקה העתיק של העיר. אחר הצהריים נבקר בשמורת איליסו (Ilisu) המיוחדת במיני צמחים ובעלי חיים רבים. נשלב הליכות רגליות בנופי השמורה ככל שיותיר הזמן. לקראת ערב נחזור ללינה בשאקי.

 

יום 8: אוגוס, להיץ, באקו

נצא משאקי מזרחה. נבקר בעיירה אוגוס (Ogus) בה התגוררה קהילה יהודית גדולה שרובה עלתה לארץ ונבקר באחד מבתי הכנסת ששרדו. נחליף לרכבים קטנים ונבקר בכפר להיץ (Lahic) כפר אומני נחושת ציורי היושב בלב אזור כפרי מרהיב. בקילומטר ה41 לפני באקו (Baku) נעצור לבקר ב"הרי געש מבוץ" תופעת טבע מעניינת של בוץ קר ומבעבע היוצא מבטן האדמה. לינה בבאקו.

 

יום 9: באקו, קובה, בשברמאג, קרסנה סלובודה

בבוקר נצא  צפונה לקובה (Quba) מרכז חשוב לגידול תפוחים ואריגת שטיחים. נעפיל ברגל לבשברמאג (Beshbermag), שן סלע גבוה היושבת מעל הים הכספי בה ע"פ האמונה נקבר אחד מהנביאים הפרו-אסלאמים הקדומים. נמשיך לקרסנה-סלובודה (Krasnaya Sloboda) – עיירה יהודית פעילה ומרכז מסחרי חשוב. נסייר ברחובות העיירה ונבקר בבתי הכנסת המקומיים. לינה באזור קובה. 

 

יום 10: הקווקז הגבוה, חינליק

אחד הימים המיוחדים בטיול. נצא ברכבים קטנים אל עומק הרי הקווקז, הנופים עוצרי נשימה ובתוליים ברובם. נבקר בכפר הציורי חינליק (Xinaliq) ונתוודע לקבוצות האתניות השונות המתגוררות בו ובסביבתו ונשלב הליכות רגליות בטבע העוצר נשימה. לקראת ערב נחזור ללינה בקובה.

 

יום 11: באקו

עם בוקר נחזור לבאקו. עם ההגעה נצא לסיור בעיר: נתחיל בביקור בפארק המריטירים שם קבורים חלק מהרוגי מלחמת נגורנו – קרבך (Negorno Karabach) שהתרחשה ב-1991, נמשיך אל העיר העתיקה ונבקר בארמון השירוואן שאה (Shirvan Shas) המרשים ובכמה מהקרוואן סראי (Caravansaray) המפורסמים של העיר – שרידי לימיה כתחנה חשובה בדרך המשי. נטפס למגדל הבתולה (Kiz Kalasi) לתצפית על העיר והמפרץ. נתרשם גם מהבנייה המפוארת של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה העשרים אז נחשבה באקו ליצואנית הנפט הגדולה בעולם. בערב נצא לארוחת ערב עם מופע פולקלור. לינה בבאקו.

 

יום 12: גובוסטן, טיסת לתל אביב

נתחיל את היום בביקור בשמורת גובוסטן (Gobustan) המפורסמת במאות ציורי הקיר שבה המתארים סצנות מחיי יום יום כשחלקן מתוארכות לאלף השמיני לפנה"ס. בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסה לא ישירה לתל אביב.

 

המחיר כולל:

 •  טיסה בינ"ל בקו תל אביב – איסטנבול –באקו, באטומי – איסטנבול – תל אביב באמצעות חברת התעופה הטורקית.
 •  לינה במלונות בדרגת תיירות טובה (3-4-5*) לכל אורך הטיול.
 •  כלכלה: באזרביג'אן כלכלה מלאה (ארוחות צהריים קלות), בגיאורגיה חצי פנסיון + 3 ארוחות צהריים.
 •  2 מופעי פולקלור (באזרבייג'אן ובגיאורגיה).
 •  תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, צמוד.
 •  שימוש בכלי רכב קטנים, ג'יפים, ומיניוואנים במקומות שאליהם האוטובוס אינו מגיע.
 •  תשר לנותני שירותים.
 •  מדריך: מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.
 •  מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
 •  מיסי נמל והיטל ביטחון.

המחיר אינו כולל:

 •  הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.
 •  ביטוח בריאות ומטען.
 •  שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.
 •  הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה, כביסה, טלפון וכיו"ב).
 •  אשרת כניסה לאזרבייג'אן (כניסה אחת – 40$).

הערות חשובות:

 •  תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
 •  במעברי הגבול נידרש לסבלנות וסובלנות.
 •  עקב מיעוט שירותי תיירות בארצות הנ"ל רשימת בתי המלון עלולה להשתנות זמן קצר לפני יציאת הטיול.
 •  אשרת כניסה לאז'רביגאן: דרושה אשרת כניסה לאז'רביג'אן. אשרת הכניסה לאזרביג'אן עולה 40$ לאדם (נכון לנובמבר 2013) אותם משלמים בשדה התעופה של באקו בצירוף 2 תמונות פספורט.
 •  תנאי תשלום ואפשרות ביטול בכפוף לתנאים הכלליים של רואים עולם אותם תקבלו בעת ההרשמה.
 •  על הדרכון להיות תקף לפחות חצי שנה קדימה מיום היציאה ולהכיל לפחות 3 עמודים ריקים.

הרשמה במשרדי החברה להגנת הטבע רואים עולם
רחוב מנחם בגין 14 רמת גן 52700
בטל: 03-7527777 – פקס – 03-752711

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול בדגש הליכה לאזרבייג'אן ולחבל טושטי

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���