03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לדרום איטליה "אל קצה המגף האיטלקי" - פוליה ובזיליקטה

טיול לדרום איטליה "אל קצה המגף האיטלקי" - פוליה ובזיליקטה

7 ימים -

דרום ה"מגף האיטלקי" - חבל ארץ הנושק לים האדריאטי ממזרח ולים היווני בדרום, כ 800 ק"מ של חופים חוליים וסלעיים, משך אליו, לאורך ההיסטוריה, אינספור ימאים ונוסעים, סוחרים וכובשים. כל אלה השאירו את חותמם. הצלבנים, שזאת הייתה תחנתם האחרונה בדרך לארץ הקודש, הותירו אחריהם שלל כנסיות ומנזרים; הצרפתים והספרדים בנו כאן מצודות, טירות וקתדראלות, וגם העות'מנים והמורים הותירו רישומיהם. וישנה גם הנקודה היהודית: בתקופת מלחמת העולם השנייה יצאו מערי הנמל העיקריות של פוליה, בארי וברנדיזי, ספינות מעפילים בדרכן לישראל.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב – בארי (דרך רומא)

עם בוקר נטוס מתל אביב לבארי (Bari) שבחבל פוליה.  נצא דרומה דרך פוליאנה-א-מארה שלחוף הים, אל לצ'ה (Lecce), המכונה גם "בירת הבארוק של פוליה" או "פירנצה של הדרום". נסייר בעיר העתיקה, בכיכר סנט. אורונצו (Sant. Oronzo ) בה נראה את שרידי התיאטרון הרומי והסדילה (Sedile) – אולם מועצת העיר במאה ה-16. נצפה גם בבזיליקת סנטה קרוצ'ה (Santa Croce) שחזיתה המהממת היא פאר אדריכלות הבארוק הלצ'זי ונבקר בכיכר הקתדראלה (Piazza Duomo).
לינה: לצ'ה.

יום 2: סלנטו

היום יוקדש לאזור ה"סלנטו" (Salento)– מלצ'ה ודרומה. נצא אל העיר העתיקה אוטראנטו (Otranto), נטייל בעיירה הממוקמת על שפת הים ובמרכזה קתדראלה נורמנית שייחודה ברצפת פסיפס נדירה. נמשיך בדרכנו לעבר שתי עיירות חוף: סנטה מריה די לאוקה היושבת ממש "בשפיץ של המגף" בין הים האדריאטי לבין הים היווני ולסנטה מריה אל בניו. בעיירות אלו התרחש סיפור מרגש של פליטים יהודים ששהו כאן לאחר מלחמת העולם השניה ולזכר אותה תקופה אף הוקם כאן מוזיאון קטן. לעת ערב נשוב ללצ'ה.
לינה: לצ'ה.

יום 3: אלברובלו

בבוקר נשלים הסיור בלצ'ה. נמשיך בדרכנו אל "העיירות הלבנות" לוקורוטונדו (Locorotondo) ואוסטוני (Ostuni), הבנויות בראש גבעה. רחובותיהן צרים ומתפתלים והסיור בהן חושף מבנים מעניינים, חצרות מטופחות וכנסיות מרשימות. אחר הצהרים נמשיך לאלברובלו (Alberobello), בירתה של ארץ הטרולים (Terra dei Trulli), הזרועה במבנים עגולים המעוטרים במוטיבים עממיים ולהם גגות חרוטים . נלמד על אופיים של מבנים אלו, שחלקם עדין משמש למגורים, למוזיאונים, למסעדות ואף לכנסיות.
לינה: אלברובלו.

 

 

יום 4: בזיליקטה

עם בוקר נצא לעבר חבל בזיליקטה (Basilicata) לסיור בעיירה מאטרה (Matera), שהיא אתר מורשת עולמית של אונסקו. נעלה לתצפית מרהיבה על העיר ונרד לביקור בסמטאות ובכוכים של שכונות הסאסי, המתפרשות על פני מדרונות העיר ומכילות מאות מערות שחזיתותיהן אבן ובהן התגוררו תושבי העירה עד אמצע המאה ה-20. נמשיך לחלקה המודרני של העיר לביקור במוזיאון המקומי בו מוצגים ציוריו של הצייר והרופא היהודי קרלו לוי. לאחר ארוחת הצהרים נבקר במערת נטיפים מדהימה ביופייה - Grotte di Castellana, נרד אל מעמקי האדמה ונטייל בינות תצורות מרהיבות שהטבע יצר ושיאן באולם המכונה "המערה הלבנה". נמשיך לעיר הנמל בארי (Bari) .
לינה: בארי.

יום 5: טראני, חצי האי גארגנו, ויאסטה

הבוקר נצא לטראני (Trani), עיירת דייגים, השוכנת לחופו של מפרץ יפהפה. נבקר בקתדראלה הרומנסקית הנפלאה שליד הים והנחשבת ליפה מבין "כנסיות התחרה" של פוליה ונלמד גם אודות יהודי פוליה שטראני היתה אחד ממרכזיה. נצפין לאיזור הגארגאנו (Gargano) ובדרכנו נעבור באזור קאנה (Canne) – כאן ניצח חניבעל את הצבא הרומי בקרב הידוע שהיה לתבוסה הגדולה ביותר בתולדות האימפריה הרומית.
בביקורנו באזור גארגנו נכיר את תופעת העלייה לרגל למקומות קדושים החשובה גם באיטליה המודרנית.
נבקר במונטה סנט. אנג'לו – אתר עליה לרגל בזכות המערה שסמוך לה, על פי  המסורת הנוצרית, התגלה המלאך מיכאל, נמשיך בדרך מרהיבה לאורך החוף לעיירה היפה ויאסטה (Vieste) ובה נלון.
לינה: ויאסטה.

יום 6: המשך חצי האי גארגנו, סן ג'יובאני רוטונדו

עם בוקר נחצה את חצי האי גארגנו דרך אחד היערות הקדמונים היחידים שנותרו באיטליה: "פורסטה אומברה" ואף נצא למסלול הליכה קצר במעבה היער.
נמשיך לביקור בעיירה סן ג'יובאני רוטונדו (San Giovanni Rotondo) שבה פעל ונקבר הנזיר הפרנציסקאני, פאדרה פיו (1887-1968) ואשר הפכה בזכותו לאתר עליה לרגל להמוני מאמינים. אחר הצהרים נשוב לויאסטה ונסייר בעיר העתיקה שלה.
לינה: ויאסטה.

יום 7: קסטל דל מונטה, בארי – תל אביב

הבוקר נצא לסיור לאורך החוף האדריאטי, נמשיך לבארי לסיור ונספר את סיפורו של ניקולא, הקדוש המקומי, ואת סיפורן של אניות המעפילים שהפליגו מכאן.
אחר צהרים ניסע לשדה התעופה של בארי ולעת ערב נטוס חזרה ארצה (דרך רומא).

המחיר כולל:

טיסה בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א – בארי – ת"א. (דרך רומא)

דלק, מסי נמל ומס ביטחון 

אירוח: 6 לילות בבתי מלון מדרגת תיירות טובה .

כלכלה : ארוחת בוקר בכל יום + 3 ארוחות ערב בבית המלון 

אוטובוס תיירים נוח לפי התכנית.

דמי כניסה לאתרים שבתכנית. 

תשר לנותני השירותים המקומיים.

ערכת שמע לנוסע

הדרכה על ידי מדריך/כה מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות שאינן מצוינות מעלה.

ביטוח רפואי ומטען (חובה על כל משתתף לבטח עצמו).

הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו').

שינויי ממועד הטיסה הקבוצתית.

אין שרותי סבלות בטיול זה.

 

הערות חשובות:

1. תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

2. סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות

3. בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים           נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

 

בהתאם לדף התנאים הכלליים  של רואים עולם החברה להגנת הטבע

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לדרום איטליה "אל קצה המגף האיטלקי" - פוליה ובזיליקטה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���