03-7527777
לבירורים והזמנות
המסע לפרו - חג אינדיאני אמיתי בלב הקלאסיקה של פרו; פסגות האנדים, המדבר הפאסיפי והג'ונגל ההררי

המסע לפרו - חג אינדיאני אמיתי בלב הקלאסיקה של פרו; פסגות האנדים, המדבר הפאסיפי והג'ונגל ההררי

17 יום - 17 ימים 15 לילות

פרו, ארץ של נופים טרופיים במזרח האנדים ומדבר צחיח במרומי הרכס; ליבה של תרבויות עבר מפוארות, אשר שלטו והשפיעו על חלקים רבים בדרום אמריקה והותירו שרידים מפוארים ושבטים, שחיים במרומי האנדים - דוברי השפות קצ'ואה ואיימרה. הם אלה, שהיום עדיין ממשיכים לדבוק במסורת אבותיהם, בשפותיהם העתיקות ובאתריהם הקדושים מימים שטרם בוא האדם הלבן ליבשת. כך גם נוכל לחוות את ימי השוק שלהם וצבעיהם, את הביטוי לחגיהם הקדומים ואת חיי היומיום המסורתיים שלהם בלב האנדים. בטיול הזה, לא רק שנבקר באתריה הנודעים והמפורסמים של פרו האינקאית, אלא גם נחווה פייסטה (פסטיבל) עממי אנדיני, שמתקיים יותר מ– 400 שנה באותו מקום ובאותו המועד. נטוס מעל "קווי נאסקה" המיסתוריים, נשוט על זרם הומבולדט הקר, באוקיאנוס השקט מול חופי פרו ונטייל בעיירות ובכפרים, רחוקים ממסלול התיירות המקובל.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל-אביב – לימה (ואין דרך לקצר....)

מוקדם בבוקר נמריא מת"א דרך מדריד אל לימה, שהיתה מרכז השליטה של ספרד בדרום אמריקה במשך מאות שנים. מלימה יצאו משלחות הכיבוש והביזה הספרדיות כדי להשתלט על אזורים חדשים, ודרך נמל לימה עברו האוצרות שנבזזו מהאינדיאנים בדרכם לספרד. 

נחיתה בערב, העברה למלון. ארוחת ערב ולינה בלימה (בשכונת מירפלורס).

 

יום 2: לימה- קוסקו; העמק הקדוש; זכרונות עבר מפואר שחיים עד היום

שוב טיסה מוקדמת.... עם שננחת בקוסקו (Cusco), שהייתה בירת האימפריה של האינקה, נצא אל העמק הקדוש; הפריפריה של בירת האינקה והעורף החקלאי שלה. מוריי (MORAY), מקום נפלא, שבו עוצבו טראסות חקלאיות מעגליות  אל תוך גבעה, המשקיפה אל עמק אורובמבה (Urubamba) והיו המעבדה הבוטאנית של האינקה. בהעדר אתרים נוספים כאלה במרחב החקלאי של האינקה, ייתכן שלבד מתפקידן החקלאי היתה להן גם משמעות מיסטית - דתית. מכאן נמשיך אל מראס (Maras) הסמוכה; בטראסות שלה יש כ- 3,000 בריכות אידוי להפקת מלח. הן ניזונות ממעיין והמלח המופק כאן נחשב לאחד האיכותיים בעולם. נמשיך ונבקר בקהילה האנדינית מיסמינאי Misminay)), שם, בהתאם לעונה, אנו מקווים להכיר את הפעילויות היומיומיות של חברי הקהילה; חריש או קציר ומלאכות שונות בטכניקות עתיקות.  ארוחת ערב ולינה בעמק הקדוש. 

 

יום 3: העמק הקדוש; מצודה, מרכז היקום, חיים ללא שינוי

את המשך ההכרות עם העמק הקדוש נערוך בצ'ינצ'רו ( Chinchero), אחד הכפרים בני מאות השנים בעמק. בליבו ניצבת כנסיה מן המאה ה-15 ולידה מתקיים אחד השווקים החשובים באזור, שדוכני הבדים שלו מקנים לשוק צבעוניות פסיכדלית רועשת ומלאה חיים.  אחרי המפגש עם הצבע הזה נסע לאויאנטאיטמבו (Ollantaytambo), שהיתה עיר מבצר אינקאית על גבול האזור באנדים, שהוא המעבר מהחקלאות אל היער ההררי הטרופי. המצודה גדולת הממדים צופה אל עמק האורובמבה ואל מדרונות ההרים עטורי הטראסות החקלאיות, שרובן הגדול מעובד ללא שינוי מזה מאות שנים. נעלה אל המצודה ונראה את הממגורות של ממלכת האינקה העשירה, נתחקה אחרי תהליך הבנייה של מצודות האינקה ונטייל ברחובות העיירה למרגלות המצודה. תבניתם של אלה נשמרה מהתקופה שקדמה לבוא הספרדים ותושביהם עדיין מתגוררים וחיים במתכונת שחיו אבותיהם.  אחרי הצהריים, נסע ברכבת, בתוך הג'ונגל של גדות הנהר אורובמבה, בין ההרים באזור הטרופי והלח במזרח האנדים, אל העיירה אוואס קאליינטס (Aguas Calientes), למרגלות מאצ'ו פיקצ'ו (Machu Picchu). ארוחת ערב ולינה באגואס קאליינטס.

 

יום 4: מאצ'ו פיקצ'ו; מיסתורין ויופי

נשכים ונסע במעלה הדרך המפותלת אל אתר האינקה הנודע מאצ'ו-פיקצ'ו (Machu Picchu). האתר, שקיומו נודע מחוץ לפרו רק לפני כ – 100 שנה, "משדר" מיסתורין מפסגה ירוקה בגבול  יער הגשם, שהוא גם הגבול המזרחי של אימפריית האינקה בימי זהרה. נקדיש את היום כולו לביקור בשרידי העיר המעניינת, נטייל במקדשיה השונים, נראה את מבני הציבור והאזור החקלאי, נעמוד ליד "טבור היקום" נצפה על סביבותיה הציוריות, שמקנות למקום ממד נוסף של יופי ו"נידחות זוהרת".  

עם תום הביקור נרד  אל העיירה אוואס קאליינטס ונחזור ברכבת לאויינטייטמבו ומשם באוטובוס לקוסקו. ארוחת ערב ולינה בקוסקו.

 

יום 5: פיסאק; עוד מן העבר בתלת ממד, שוק ותירס וכל מיני

היום נסע אל העיירה פיסאק (Pisac), מרחק כשעה מקוסקו. ממרומי המצודה של פיסאק, נשקיף אל העמק, נרד ברגל אל מרכז הכפר, שבו מתקיים יום השוק האזורי המסורתי. כאן נראה את עבודות היד המקומיות - במיוחד את האריגים הצבעוניים האופיניים לאזור - בשלל גווניהן ועיטוריהן. בחווה מקומית סמוכה (Sarapampa), נכיר את גידול התירס בעל גרגירי הענק של האזור. נכיר גם, במידת האפשר,  את המסורת החקלאית העתיקה, שנשמרת ע"י בני המקום. ארוחת ערב ולינה בקוסקו.

 

יום 6: קוסקו; בירה ועיר קדושה

"יום קוסקו"- העיר היושבת בעמק יפה בגובה 3,300 מ' מעפה"י - היתה בירת קיסרות האינקה. תחום שלטונה הרחב השתרע מגבול קולומביה בצפון ועד ארגנטינה בדרום. עמק קוסקו "נבחר על ידי האלים" כמקום להקמת עיר הבירה של האינקה, והיום היא שילוב של שרידים מתקופת האינקה – מבנים מונומנטאלים מאבני ענק (180 טון) - ובניה קולוניאלית ספרדית. נכיר את הקתדרלה (האינדיאנית....) המרתקת של העיר, נטייל בכיכרותיה היפהפיות וברחובותיה מרוצפי האבן ונספוג ככל האפשר את אווירתה המיוחדת. נבקר גם במצודת הענק של סקסאיאוומאן (Sacsayhuaman), החולשת על העיר והיתה, לבד ממבצר אימתני, גם מקדש ואתר פולחן. נרד ברגל בחזרה אל כיכר הקתדראלה של קוסקו ונמשיך לטייל בעיר ככל שיותיר לנו הזמן. ארוחת ערב ולינה בקוסקו.

 

יום 7: מחולות בפייסטה של הבתולה מכרמן, כמו שרק בפרו....

הבוקר מצפה לנו נסיעה ארוכה באוטובוס אל העיירה פאוקרטמבו (Paucartambo); כמובן שבדרך נעצור להתרעננות ב.... אתר קבורה פרה אינקאי מעניין  Chulpas de Ninamarka) ), השייך לתרבות איימרה העתיקה (Aymara), שמקורה באגם טיטיקקה. המשך נסיעה אל פאוקרטמבו, שם מתקיימת הפייסטה הגדולה ל"בתולה מכרמן". זו פייסטה צבעונית וסוערת, המושכת אליה אלפי חוגגים. בימי הפייסטה נערכים טקסים המוניים, תהלוכות של רקדנים עטויי מסכות, תצפית המונית בשמש העולה והכל בהמולה צבעונית ולצלילי מוסיקה אנדינית שעולה מכל פינה. בערב נצא אל הריקודים והמחולות ברחובות העיירה. ארוחת ערב ולינה בפאוקרטמבו.  ולמען האמת, לא ממש לינה, אלא מנוחה קצרה באכסניה כפרית פשוטה שבפשוטות, על מזרונים ללא מיטות וכיו"ב סממנים של פשטות עממית .....  (ראו, הוזהרתם!!!).

 

יום 8: העבודה לשמש ועוד קצת פייסטה

אחרי לילה של חגיגות נמשיך לסבול ונצא, טרם זריחה, כדי לחוות את עלות השמש בתצפית – גם על הסביבה - ממצפור שלושה הצלבים (Tres Cruces). שהרי כל החגיגה היא אינדיאנית-נוצרית, אבל ברור, שהשמש היא של האינקה (כמובן....).  חזרה לאכסניה בהתאם ללו"'ז, שיתעדכן אך ורק במקום וסמוך להתרחשות, ייתכן שנוכל לצפות בתהלוכה ברחובות העיירה פאוקרטמבו, שעשויה להיות דתית או פולקלוריסטית. את זה נדע כאמור, בהתאם להתפתחות הארועים ולוח הזמנים שלנו.  

אחר הצהריים - חזרה בדרך הארוכה לקוסקו ללינה. 

.

 

יום 9: לימה; כהצל הרועה מן הארי, שתי כרעיים ובדל אוזן

טיסה מוקדמת כדי לממש יום טיול בלימה, עיר הנמל החשובה ביותר של הכובשים הספרדים בדרום אמריקה. כאן נרשם כל גרם זהב וכסף שנבזז מהאינקה, הותך ונשלח לספרד, כדי להפוך לתכשיטי המלכים והאצילים ולאוצרות האמנות הקיטשיים להחריד של הכנסייה הקתולית בערי ספרד (מנורות, פמוטים, קופסאות תכשיטים, וכיו"ב קש וגבבה). נבקר במרכז ההיסטורי של לימה, במנזר סאן פרנסיסקו ובמרתף הקטקומבות. נכיר מבנים קולוניאליים במרכז העיר ומונומנטים חשובים: הקתדרלה, ארמון הבישוף, הכיכר המרכזית (פלאסה דה ארמס - Plaza de Armas) ועוד. אחרי הצהריים נבקר במוזיאון הארכיאולוגי, שבו מוצגים שרידים – כהצל הרועה מן הארי, שתי כרעיים ובדל אוזן - מהתרבויות העתיקות של פרו. ארוחת ערב ולינה בלימה.

 

יום 10: אל הווארז וטיול בשמורת הוואסקרן; הגובה כאן שווה הרבה יופי

טיסת שחר להווארז (Huaraz) והעברה מיידית למלון להתארגנות קצרה.  מהר ככל האפשר נסע דרך עמק וואילס (Callejón de Huaylas) המפריד בין ה''רכס השחור'' ל''רכס הלבן'' של לב האנדים. בדרך נעבור בעיירות Carhuaz, Mancos ,Yungay והנוף יהפך להיות דרמטי יותר ויותר ככל שנתקרב אל  מורדות הרכס הלבן (Cordillera Blanca). סביבנו יתנשאו פסגות  הוואנדוי -6,395 מ' (Huandoy), הווסקראן - 6,768 מ' (Huascaran), שיוצרות עמק גרניט צר ותלול בצורת האות U. בליבו – אגמי ינגאנוקו (Llanganuco), שלמימיהם גוון טורקיז עמוק. נעבור בכפרים ציוריים - הוואסקרן, יונגאי (Yungay, Huascaran) ונגיע ללב השמורה הביוספרית ווסקראן. כאן נפגוש בתי גידול צומח אופייניים לאנדים הגבוהים, נלך ברגל סביב האגמים (Orcococha, Chinacocha) ונשתדל לשמור על מצב רוח טוב ונוח, בגובה הרב שבו נמצא. כאן – כל מטר בגובה, שווה לחצי טון נחת רוח !!. ארוחת ערב ולינה בהווארז.

 

יום 11: קרחון פסטורורי; עוד ביופי הגבוה

הווארז יושבת בעמק יפה וסביבה פסגות מכוסות קרח עד. היום נטייל אל אזור אחר בפארק וואסקרן  (Huascarán) - אל עמק פאצ'אקוטו (Pachacoto). כאן, ובעת הזו, אחד המקומות הטובים לראות את פריחת הברומליה הגדולה בעולם, בשם Puya raimondii. עמודי תפרחתה מתנשאם לגובה של יותר מ-10 מטרים והיא מורכבת מאלפי פרחים המושכים מאביקים רבים - חובבי צוף (צופיות וחרקים). נגיע אל תחילת מסלול ההליכה  (3,700 מ' מעפה"י) ונעלה בשביל נוח, המוביל לבסיסו של קרחון פסטורורי (יש במקום גם סוסים ופרידות למעוניינים). פסטורורי הוא קרחון נסוג, ששטחו כ-7 קמ"ר ובעבר, אתר סקי מאולתר. ארוחת ערב ולינה בהווארז. 

 

יום 12: אגם פארון, פולילפיס ומי יודע מה עוד

יציאה מוואראז - בדרך נהר סנטה (Santa River) – צפונה אל קראז. מדרונות ההרים מנוקדים בעיירות ובכפרים ומעליהם מתנוססות פסגות מושלגות, אחת מהן היא הלוגו המפורסם של חברת הקולנוע "פרמאונט". בדרך נראה את אחד השיחים המעניינים הצומחים באזור – (Polylepis) שיח-עץ בעל גזע מפותל וקליפה מתקלפת. ממשפחת הוורדיים. נגיע לעיירה קראז (Caraz) וממנה הכביש מטפס בתלילות אל עמק פארון - 4,185 מ' מעפה"י (Paron). גם זה עמק קרחוני יפה, שלחתך נופו צורת האות U. בקרקעיתו נמצא אגם באותו שם – פארון, המקבל את מימיו מהפסגות בשטח אגן הניקוז שלו, 44 קמ"ר. זה האגם הגדול ביותר ב''רכס הלבן''. עבורנו נמצא שם שביל נוח, הסובב את האגם. ארוחת ערב ולינה בהווארז.

 

יום 13: מהווארז ללימה; ירידה לצורך הרחבת הדעת

ירידה נוסעת מוואראז ללימה. בדרך שוב ילוו אותנו המראות היפים של פסגות הקרח הלבנות. בתוכנית היום - ביקור בקראל (Caral), אתר על אם הדרך ללימה. קאראל היתה, כפי הנראה,  היישוב העירוני העתיק ביותר בכל היבשת; פירמידות, מקדשים ומזבחות, שהקימו בני תרבות פרה  אינקאית -  קדם קראמית, בת כ – 4,500 שנה בערך. כ- 2,500 איש התגוררו בישוב המאורגן ביותר בתקופה זו. הגעה מאורחת ללינה בלימה. 

 

יום 14: נאסקה זה לא רק סיפורי מעשיות של פון דניקן, אלא גם טיסה מעל חידה

נצא מלימה ונסע לאורך חוף האוקיינוס השקט. הנוף ישתנה עם הנסיעה דרומה; כפרים ועיירות בנוף יובשני וחקלאות שמתקיימת אך ורק סביב אפיקי הנחלים שאותם נחצה. נגיע אל אזור פיסקו ((Pisco, שהוא רמה חולית-מדברית וחמה, וגם אזור גידול הענבים הלבנים, להפקת ה"פיסקו סאוור"-  (Pisco Sour) - המשקה הלאומי של פרו. כאן נערוך טיסה פנוראמית (מגובה של כ- 500 מ') מעל קווי נאסקה, הם הקווים הבלתי מפוענחים, שחלקם מציגים דגמים גיאומטרים בממדים עצומים וחלקם – בעלי חיים, קיימים ומיתולוגיים. קווי נאסקה שייכים לתרבות, שהולידה רעיונות ותיאוריות מעניינות על דרך יצירתם ועל הנסיבות לעיצובם. טיסה מעל משטחי המדבר הנרחבים המעוטרים ב"ציורים"  הלא מפוענחים האלה, היא חוויה מרגשת וחלון לא רע לצלמי תרבות ....ארוחת ערב ולינה בפאראקאס.

 

יום 15: פאראקאס, בייסטאס; איים בזרם וממטרים ציפוריים

יציאה בבוקר אל חצי האי פאראקאס (Paracas) הבולט לתוך מימי האוקיאנוס השקט. את חופי חצי האי והאיים הקטנים שמולו – באייסטאס (Ballestas), שנקראים גם "איי לשלשת הצפרים" (וההסבר לכך – במקום....) - מלחך זרם הומבולדט הקר. זה "נהר אוקיאני" המגיע מאנטרקטיקה ומביא עמו שפע חומרי מזון לדגה, לציפורים הניזונות ממנה ולמושבות ענק של אריות ים. נשוט בסירה בין איים  ומפרצים ציוריים, נזהר ממטר תוצרת הציפורים (סולות, שקנאי הומבולדט, קורמורנים ועוד) שינחת/יותז עלינו מרבבות העופות באוויר, ונראה מן הים את בני הדוד הקטנים של קווי נסקה, הם קווי פאראקאס.... בערב חזרה ללימה – לילה אחרון בפרו. ארוחת ערב ולינה בלימה.

 

ימים 16-17: לימה – אירופה. סוף !

יום נינוח שייועד להשלמת ביקורים בעיר הקולוניאלית ואולי גם לביקור-הצצה בעוד מוזיאון בעל עניין וחשיבות. אחרי הצהרים – העברה לשדה התעופה הבינ"ל וטיסה למדריד וממנה לישראל.

 

לתשומת לבכם, הטיול מתנהל בגובה של למעלה מ-3000 מטרים מעל פני הים. אנא, התייעצו עם רופא לפני ההרשמה.

הנסיעה בחלק מהטיול היא בדרכי עפר - חלקן במצב טוב וחלקן לא. ייתכנו שינויים בגלל תנאי מזג אויר, או סיבות אחרות לפי שיקול דעתו של המדריך בשטח.

המחיר כולל:

טיסות: בינלאומיות דרך אירופה, ועוד 3 טיסות פנים בטיסות סדירות.

לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה ובהתאם לאזור הטיול, או הטוב בנמצא.

כלכלה: ארוחת בוקר וערב לאורך כל הטיול.

תחבורה: אוטובוסים רכבת, טיסות וסירות כמצוין בתוכנית.

הדרכה: ע"י מדריך בכיר מצוות רואים עולם- ספי בן יוסף.

דמי כניסה לאתרים המופיעים בתוכנית.

מפגש הכנה: יתקיים במשרדי רואים עולם- החברה להגנת הטבע ברמת גן.

מע"מ.

• טיפים: לנותני השירותים בחו"ל.

תוספת לקבוצה בת 15-19 מטיילים - 390$

 המחיר אינו כולל:

• ארוחות שאינן מצוינות בתוכנית. 

• הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

• ביטוח רפואי ומטען.

• חריגה ממועד הטיסה הקבוצתית.

• הוצאות בעלות אופי אישי.

 

תנאי תשלום ודמי ביטול:  

עם ההרשמה יש להעביר מקדמה בסך  800 $ U לנוסע,.

יתרת התשלום תשולם במספר תשלומים עד מועד יציאת הטיול.

התשלומים לפי שער העברות והמחאות, ביום התשלום.

• ביטול לפני ה- 09 באפריל 2018 יוחזר כל הסכום ששולם למעט דמי ביטול בסך 100$. 

• ביטול בין ה- 10 באפריל- 15במאי ייגבו דמי ביטול בסך - 1500$

• ביטול בין ה- 16 בבמאי - 15ביוני ייגבו דמי ביטול בסך - 2500$

• ביטול בין ה-16 ביוני -  2 ביולי ייגבו דמי ביטול בסך - 4000$

• ביטול בין ה-3 ביולי למועד יציאת הטיול ייגבו דמי ביטול מלאים - 100% עלות  הטיול.

אנו ממליצים לכלול בביטוח סעיף "ביטול מסיבות בריאות" על מנת לכסות אפשרות זו. 

תעופה:

אם יחולו דמי ביטול על כרטיסי טיסה שהוזמנו ו/או הונפקו עבורכם – הם ישולמו על ידי המטייל בנוסף על דמי הבטול לעיל.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה

 

הערות:

שינוי במחירים: המחיר מבוסס על מחיר טיסה ושירותים נוספים כפי שהם ידועים ביום הגשת ההצעה, ברצוננו להדגיש כי כל שינוי עד מועד היציאה לטיול- במחירי הטיסות, הוויזות, או סידורי הקרקע, יחול על הלקוח. 

דרכון ואשרות: יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות, מיום היציאה לטיול ובו 2 עמודים ריקים לפחות. הוצאת/הארכת דרכון היא באחריות המטייל בלבד. 

סדר הביקור באתרים ובשמורות עלול להשתנות כתוצאה מאילוצים שונים. 

מספר הלילות עשוי להשתנות בעת ההזמנה (בכפוף לטיסות), תוספת לילה בטיול תהיה כרוכה בתוספת למחיר הטיול ותחול על המטיילים. 

 

הערה חשובה:

רמת שירותי תיירות במדינות אמריקה הלטינית אינה גבוהה. אנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, אולם עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא: תנאי מזג אויר, כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של אירועים, טיסות וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות אלו. כמו כן, במידה ויתעורר צורך, ייערכו שינויים, וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה .

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא המסע לפרו - חג אינדיאני אמיתי בלב הקלאסיקה של פרו; פסגות האנדים, המדבר הפאסיפי והג'ונגל ההררי

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���