03-7527777
לבירורים והזמנות
מסע מורחב בפולין

מסע מורחב בפולין

10 יום - בשיתוף עם צמח בר

נדמה שזה מסע שכל יהודי באשר הוא צריך לעבור פעם בחיים. שכן מדובר במעין סגירת מעגל, הן במישור האישי, הן במישור הלאומי. מסיבה זו, הכוונה אינה לעוד טיול בחו"ל אלא למסע, בזמן ובמרחב. 

במהלך המסע לפולין, נבקר כמובן באתרי השואה החשובים – בשרידי גטאות, במחנות ריכוז ובמתקני השמדה. במקביל גם ניחשף למאות שנים של חיים יהודיים בפולניה, מתור הזהב במאה ה-16, דרך דמויות מזרם החסידות ועד העולם התרבותי המגוון שבין שתי מלחמות העולם. 

יחד עם כל אלה, פולין היא מדינה אירופאית, שבעשרים השנים האחרונות יוצאת מהעידן הקומוניסטי אל האופק המערבי, כפי שנוכל להתרשם באתרי התיירות החשובים דוגמת וורשה וקרקוב.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב - וורשה

לאחר הגיענו לוורשה (Warsaw) נסייר בבית הקברות היהודי בן 200 השנים אשר נפגע קלות בזמן המלחמה. נעמוד מול גודלה, עוצמתה וגיוונה של הקהילה הגדולה ביותר בפולין ערב המלחמה. נתמקם במלוננו למנוחה קצרה ואחר הצהרים נערוך סיור בעיר העתיקה של וורשה. לינה  בוורשה. 

 

יום 2: טרבלינקה, טיקוצין

ניסע למחנה ההשמדה טרבלינקה (Treblinka), השני בגודלו מבין מחנות ההשמדה, בו נספו רוב יהודי וורשה. משם נמשיך  לביקור בעיירה טיקוצין (Tycocin), עיירה בצפון מזרח פולין הסמוכה לעיר ביאליסטוק. נבקר בבית הכנסת ובעיירה. נלווה את סיפורה של קהילת טיקוצין במהלך השואה.  לינה  בוורשה

יום 3: קזימיש דולני מיידנק, זמוש

ניסע  ונפקוד שריד יהודי נוסף בעיירה קזמיש דולני (Kazimierz Dolny), נמשיך וניסע לביקור מקיף במחנה המוות מיידנק (Majdanek) ולעת ערב נגיע לזמוש. לינה בזמוש.

 

יום 4: גליציה: בלזץ פלשוב, לנצוט,

בבוקר נבקר באתר הזיכרון בבלזץ (Belzec) נמשיך לביקור במחנה עבודה וריכוז פלשוב (Plashov), מחנה ידוע לשמצה שקבל את פרסומו הודות לסרט רשימת שינדלר. משם נמשיך ללנצוט (Lancut), בה גם כן יש ביטוי לחיים יהודיים מלפני מאות בשנים, וכן ביטוי ליחסי יהודים - פולנים בזמנו של הגרף פוטוצקי.  לינה בקרקוב.

 

יום 5: קרקוב

נקדיש את היום לעיר היפה ביותר בפולין- קרקוב (Krakow), שהייתה בירת פולין לפני וורשה. נבקר בבתי הכנסת המרשימים בני מאות בשנים, ביטוי לחיים יהודיים עשירים ותוססים. בית הכנסת אלטשול, הרמ"א, הטמפל. משם נעבור לשריד הגטו ברובע פודגוזה, לבית המרקחת של תדאוש פנקוויץ, וכן נתעכב ליד המפעל של אוסקר שינדלר.  נבקר בפנתאון של הפולנים גבעת הוואוול, וכן בכיכר הגדולה באירופה, כיכר הסוקיניצה.  לינה בקרקוב.

יום 6: בירקנאו, אושוויץ

יום זה יוקדש לסיור במחנה המוות בירקנאו (Birkenau), שם שהפך סמל לשואה. משם נמשיך לאוושויץ1 (Auschwitz) אשר היה מחנה פולני והוסב ע"י הגרמנים למחנה ריכוז והשמדה.  לינה בקרקוב.

 

יום 7: קלצה, לודג', טורון

נעשה דרכנו לקלצה (Kielce), שם אירע פוגרום ביהודים לאחר המלחמה. מקלצה נמשיך לעיר לודז, (Lodz) העיר השנייה בגודלה בפולין, בה היה גם הגטו השני בגודלו בפולין. נבקר בבית הקברות היהודי, ונעמוד על ההבדל בין בית העלמין בלודז', לבית העלמין בוורשה. משם נמשיך לכיכר השילוחים- הרדגסט, ממנה נשלחו יהודי לודז אל מותם. נצפין ונגיע לעיר טורון (Torun).

לינה בטורון.

 

יום 8: טורון, גדנסק

בבוקר נבקר בעיירה טורון (Torun) שלגדות נהר הויסלה. נטייל בעיר העתיקה והיפה שלה, מקום הולדתו של קופרניקוס, נראה את המונומנטים בסגנון גותי ולא נפסח על השוק היפה שבה. נמשיך לביקור בטירת מלבורק (Makbork Castle) – טירת הלבנים הגדולה ביותר באירופה ואתר מורשת עולמית. לעת ערב נגיע לגדנסק (Gdansk). לינה בגדנסק

 

יום 9: גדנסק, וורשה

את היום נקדיש לגדנסק השוכנת לחופו של מפרץ בדרומו של הים הבלטי ונחשבת לאחת מהיפות שבערי פולין. זוהי עיר בעלת שורשים גרמניים וארכיטקטורה יוצאת דופן, ובעלת היסטוריה פולנית חשובה ביותר הן בפרוץ המלחמה והן בשנות פעילותו של לך ולנסה ותנועת הסולידריות. אחר הצהרים נצא בדרכנו חזרה לוורשה. לינה בוורשה.

 

יום 10: המוזיאון היהודי בוורשה, וורשה – תל אביב

את היום נקדיש להשלמת הביקור בוורשה כולל ביקור במוזיאון היהודי החדש.  נחתום את המסע באנדרטת מרד גטו וורשה בטקס ובשירת התקווה .העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה.

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית מתל אביב לוורשה.

מסי נמל ומס ביטחון 

9 לילות בבתי מלון מדרגת תיירות טובה 

כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב בבתי המלון (בוורשה – ארוחת ערב אחת במסעדה, בקרקוב  

– ארוחת ערב אחת במסעדה כולל פולקלור))

מים מינרלים באוטובוס

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

דמי כניסה לאתרים שבתכנית

ערכת שמע לנוסע

תשר לנותני השירותים המקומיים

מדריך מקומי.

הדרכה על ידי משה חרמץ

 


המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים כלשהן

ביטוח רפואי ומטען (חובה על כל משתתף לבטח עצמו).

הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו')

 

הערות חשובות:

1. תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

2.     סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות. 

3.     אין שרותי סבלות במסע זה.

4.    בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים המעודכן של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא מסע מורחב בפולין

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���