03-7527777
לבירורים והזמנות
ספארי בטנזניה כולל טרק בהר מירו

ספארי בטנזניה כולל טרק בהר מירו

9 ימים -

בטנזניה, כמה משמורות הטבע היפות ביותר בעולם, ועולם החי שלה נחשב לעשיר ביותר בתבל. בקרבה גיאוגרפית לקו המשווה נמצאים הרים גבוהים עטויי שלג-עד, אגמים, לועות הרי געש עצומי מימדים, סוואנות ויערות עד. יפי הנוף, השפע האנושי, ועולם החי והצומח נותנים למבקרים הנאה מושלמת של מערכת חיים וטבע מרתקת. חלקו הראשון של הטיול יוקדש לטרק לא שגרתי על הר מרו Meru, השכן הנמוך של הקילימנג'ארו (אך בעיני רבים היפה יותר) ולאחר מכן שמורות הטבע בהן נבקר: שמורת ארושה- המשתרעת בין פסגות הרי געש ואגמים חבויים, ושמורות הטרנגירה ואגם המניארה - חלק מהבקע הסורי אפריקאי ושמורת לוע הנגורונגורו המוכרזת כאתר בעל חשיבות עולמית. 

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1 - תל אביב – אדיס אבבה - קילימנג'רו; ארושה

נצא בטיסת לילה לאדיס אבבה וממנה בטיסת המשך לשדה התעופה הבינלאומי קילימנג'ארו (Kilimanjaro), על שם ההר הגבוה באפריקה הסמוך אליו ומתנשא לגובה 6000 מ'. לאחר סידורי ההגירה והמכס נצא לספארי קצר בשמורת ארושה (Arusha). מעל השמורה הקטנה מתנשא מדרון הר עצום מכוסה ביער, הר מרו (Meru) האח הנמוך של הקילימנג'ארו, אליו נחל בטיפוס למחרת, ומתחתיו נוצצים אגמי מומלה (Momella Lakes), המוקפים יערות ולועות הרי געש. בכל האזור יש שפע של בעלי חיים, וביניהם קופי קולובוס, הנראים כמרחפים בינות לעצים. לינה בלודג' בסמוך לשמורה.

יום 2 - לבקתת מיריאקמבה בגובה 2500מ'

מצוידים ומאורגנים כהלכה, נעזוב את פארק ארושה ומ"שער מומלה" בגובה 1500 מ', נחל בטיפוס של כ 5 עד 6 שעות. תחילת הדרך המרתקת תפגיש אותנו עם טבע מסחרר – יערות גשם, יערות במבוק צמחים אנדמיים ענקיים, מפלי מים שוצפים ואם מזג האויר מאפשר, נקודות תצפית על הקילימנג'ארו. אורך המסלול ביום זה כ 10 ק"מ, ובסופו של יום נגיע ללינה בבקתת מיריאקמבה.

 

יום 3 - א1000 מטרים נוספים בעליה אל בקתת האוכף

נמשיך בעלייה אל עבר פסגת הר מרו, נבחין בשינויי הצמחיה המדלדלת ככל שנעלה בגובה במדרון התלול. לאחר כ 4 שעות נגיע לבקתת האוכף בה נלון (Saddle's Hut). על מנת להתאקלם לגובה (3500 מ') נצעד "ללא כל ציוד" עוד כמה מאות מטרים לתצפיות מרהיבות על הסביבה. לינה בבקתת האוכף.

 

יום 4 - אל פסגת הר מרו!!!

עוד לפני הזריחה, כשמזג האוויר בהיר, על פי רוב, ורגוע, נעפיל אל פסגת הר מרו בגובה 4562 מ'. העלייה לוקחת עד 6 שעות. לאחר מכן, ובטרם יחלו העננים לכסות את הפסגה נרד חזרה לבקתת האוכף לארוחת צהרים, וממנה כשעתים נוספות כל הדרך לבקתת מיריאקמבה ללינה ובה נתפנק בארוחת ערב חגיגית אחרונה על ההר בלווית הטבח והצוות המטפס.

 

יום 5 - מהר מרו לספארי (!!!) בטרנגירה

נרד כשעתיים הליכה חזרה ליציאה משמורת הר מרו, נעלה על רכבי ספארי, נחלוף על פני העיר ארושה, נפרד מהצוות המטפס ונחל בחלק המרתק של ספארי בשמורות צפון טנזניה. נרד אל עבר השבר הסורי אפריקאי ונגיע לספארי אחה"צ ראשון בשמורת טרנגירה, המפורסמת בעצי הבאובב המפוארים בה ואוכלוסיית פילים דומיננטית.

 

יום 6 - שמורת אגם מניארה

נבקר בשמורת אגם מניארה (Manyara). האגם הוא אחד מאגמי הבקע הסורי אפריקאי, ושמורת אגם מניארה היא שמורה הקטנה הנמצאת למרגלות מצוק, מגוונת ביותר (בעיקר בעולם הציפורים שבה). היא נודעה כמקום הראשון בו נצפו אריות המטפסים על עצים. לאחר טיול בשמורה נעלה לרמת הנגורונגורו ונתמקם ללינה בלודג' בו נשהה 3 לילות

 

יום 7 - שבטי ההדזבה והדטוגה באגם אייסי

בשעות הבוקר המוקדמות ניסע אל אזור נידח ששמר על צביונו המקורי- אל אגם אייסי (Eyasi). באזור זה חיים בני שבטים מקומיים ששמרו על אורח חיים מסורתי. נצטרף אל סדר היום של בני שבט ההדזבה (Hadzabe) שהינם לקטים-ציידים ובשעות הבוקר נוהגים הגברים לצאת אל מסע הצייד היומי. נבקר בכפר של בני שבט הדטוגה (Datoga), המצלקים את עור הפנים בצורות סימטריות כסימני יופי, שומרים על לבוש עור מסורתי והינם נוודים למחצה. חזרה ללודג' ללינה.

 

יום 8 - לוע הנגורונגורו

הבוקר נרד לעבר ה"פלא השמיני" של העולם - לוע הנגורונגורו (Ngorongoro). הלוע הינו מכתש ענקי (בשטח של כ- 100 קמ"ר) מוקף מצוקים תלולים מכל עבריו ובתוכו אגם. נרד אל תוך לועו של הנגורונגורו, שם נמצא מגוון נופים ובתי גידול. יערות, ביצות חורשים וסוואנות ביניהם משוטטים בעלי חיים רבים - אריות ועדרי צבאים, נשרים וצבועים, והכול בתפאורה מרשימה בעוצמתה. אחר הצהרים נעלה מהמכתש ללינה בלודג' ונחגוג לילה אחרון של הטיול. 

 

יום 9 - נגורונגורו – קילימנג'ארו – תל אביב

נצא בנסיעה אל עבר ארושה, נתעכב על מטעי הקפה ועל קניית מזכרות. לאחר ארוחת נצא לשדה התעופה בקילימנג'ארו לקראת הטיסה הבינ"ל לתל אביב דרך אדיס אבבה. 

 

יום 10 - הגעה לתל אביב

נחיתה בתל אביב בשעות הבוקר המוקדמות.

 

 מחיר הטיול כולל:

טיסה בינ"ל עם אתיופיאן אירליינס בקו תל אביב – קילימנג'ארו – תל אביב.

5 לילות לינה בלודג'ים מצוינים ומפנקים בימי הספארי.

3 לילות לינה בבקתות הרים מסודרות 

כלכלה מלאה לאורך כל הטיול

טבח צמוד לימי הטרק על ההר

רכב שטח צמוד בהעברות ובמשך השהיה בספארי. לרכב גג נפתח המאפשר תצפית נהדרת על בעלי החיים והנוף במהלך הנסיעה.

אשרת כניסה לטנזניה

מדריך ישראלי מוסמך מצוות רואים עולם מומחה לטיולי טרקים וספארי

מדריך צמוד, עוזרים וסבלים בימי הטיפוס על ההר

נהגים שהינם מדריכים מקומיים מוסמכים דוברי אנגלית לאורך ימי הספארי

כניסה לכל האתרים והשמורות המופיעים בתוכנית 

מים מינרלים למהלך השהיה ללא עלות נוספת

תשר לנותני השירותים בחו"ל (נהגים, סבלים מלצרים בלודג'ים ומדריכים מקומיים)

ביטוח חילוץ של הר מרו 

 

 

מחיר הטיול אינו כולל:

 

* ביטוחים – חובה על כל מטייל לרכוש ביטוח, המכסה מקרים של תאונה, אבדן ונזק. אנו ממליצים גם לקנות פוליסת ביטוח המכסה חילוץ והטסה רפואית. ביטוח המכסה מקרה של ביטול הטיול     מומלץ גם הוא.;

* הוצאות בעלות אופי אישי;

* כל הוצאה שאינה מוזכרת במה המחיר כולל;

 

הערות חשובות:

ביטוח רפואי וביטוח מטען (נוכל לתת הצעה במשרדנו)

הוצאות בעלות אופי אישי

סיורים שאינם מפורטים בתוכנית

חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות לקבלת הנחיות לפחות שבועיים לפני מועד היציאה. בכניסה לטנזניה המטיילים עלולים להדרש להציג תעודה המעידה על חיסון נגד קדחת צהובה.

הטיול כולל ברובו נסיעה בדרכי עפר ברכב בעל גג נפתח

אשרה – ניתן לקבלה בכניסה למדינה ואין צורך להיערך מראש, האשרה כלולה במחיר

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

  

 

 

 

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא ספארי בטנזניה כולל טרק בהר מירו

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���