03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לטנזניה בפסח - סוואנה אפריקאית במיטבה

טיול לטנזניה בפסח - סוואנה אפריקאית במיטבה

9 ימים - ספארי לטנזניה

בטנזניה, כמה משמורות הטבע היפות ביותר בעולם, ועולם החי שלה נחשב לעשיר ביותר בתבל. בקרבה גיאוגרפית לקו המשווה נמצאיםהרים גבוהים עטויי שלג-עד, אגמים, לועות הרי געש עצומי מימדים, סוואנות ויערות עד. יפי הנוף, שרידי אדם קדמון, השפע האנושי, ועולם החי והצומח נותנים למבקר הנאה מושלמת של מערכת חיים וטבע מרתקת. בין שמורות הטבע של צפון טנזניה בהן נבקר: שמורת ארושה- המשתרעת בין פסגות הרי געש ואגמים חבויים, שמורת אגם מניארה- חלק מהבקע הסורי אפריקאי , שמורת הסרנגטי- מאגר בעלי החיים הגדול בעולם ושמורת הנגורונגורו המוכרזת כאתר בעל חשיבות עולמית.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב - אדיס אבבה - קילימנג'ארו - שמורת ארושה

נצא בטיסת לילה לאדיס אבבה וממנה לאחר המתנה קצרה בטיסת המשך לשדה התעופה הבינלאומי קילימנג'ארו (Kilimanjaro) על שם ההר הגבוה באפריקה הסמוך אליו ומתנשא לגובה 6000 מ'. לאחר סידורי ההגירה והמכס נצא לספארי קצר בשמורת ארושה (Arusha‏). מעל השמורה הקטנה מתנשא מדרון הר עצום מכוסה ביער, הר מרו (Meru) – האח הנמוך של הקילימנג'ארו, ומתחתיו נוצצים אגמי מומלה (Momella Lakes‏), המוקפים יערות ולועות הרי געש. בכל האזור יש שפע של בעלי חיים, וביניהם קופי קולובוס, הנראים כמרחפים בינות לעצים. לינה בלודג' בסמוך לשמורה. 

יום 2: שמורת אגם מניארה

נצא לכיוון הבקע הסורי אפריקאי ונבקר בשמורת אגם מניארה (Manyara). האגם הוא אחד מאגמי הבקע הסורי אפריקאי, ושמורת אגם מניארה היא שמורה הקטנה הנמצאת למרגלות מצוק, מגוונת ביותר (בעיקר בעולם הציפורים שבה) . היא נודעה כמקום הראשון בו נצפו אריות המטפסים על עצים. לאחר טיול בשמורה נתמקם ללינה בלודג' הצופה על אגם מניארה.

יום 3: אגם אייסי

בשעות הבוקר המוקדמות ניסע אל אזור נידח ששמר על צביונו המקורי- אל אגם אייסי (Eyasi). באזור זה חיים בני שבטים מקומיים ששמרו על אורח חיים מסורתי. נצטרף אל סדר היום של בני שבט ההדזבה (Hadzabe) שהינם לקטים-ציידים ובשעות הבוקר נוהגים הגברים לצאת אל מסע הצייד היומי. נבקר בכפר של בני שבט הדטוגה (Datoga), המצלקים את עור הפנים בצורות סימטריות כסימני יופי, שומרים על לבוש עור מסורתי והינם נוודים למחצה. נעלה לרמת הנגורונגורו  (גובה כ 2500 מ') ללינה.

 

יום 4: לוע הנגורונגורו

לאחר ארוחת הבוקר נרד לעבר ה"פלא השמיני" של העולם - לוע הנגורונגורו (Ngorongoro). הלוע הינו מכתש ענקי (בשטח של כ- 100 קמ"ר) מוקף מצוקים תלולים מכל עבריו ובתוכו אגם. נרד אל תוך לועו של הנגורונגורו, שם נמצא מגוון נופים ובתי גידול. יערות, ביצות חורשים וסוואנות ביניהם משוטטים בעלי חיים רבים - אריות ועדרי צבאים, נשרים וצבועים, והכול בתפאורה מרשימה בעוצמתה. אחר הצהרים נעלה מהמכתש ללינה בלודג' על שפת המכתש.

ימים 5-7: שמורת הסרנגטי

נצא מערבה דרך עמק אולדובאי (Olduvai Gorge‏), בו נמצאו ממצאים המעידים על מוצאו של האדם (הזוג ליקי מצאו כאן שרידים מהומו הביליס שחי באזור לפני כמיליון וחצי שנים). נסייר באתר ובמוזיאון הצמוד אליו. נבקר במניאטה (כפר) של בני שבט המסאי, ונתוודע לאורך חייהם המסורתי. נמשיך מערבה אל מרכז שמורת הסרנגטי (Serengeti). נערוך סיור אחר הצהרים בשמורה ונלון בה 3 לילות. את היומיים הקרובים נקדיש במלואם לסיורים בשמורה. בעלי חיים בנופי סוואנה אינסופיים: עדרי גנו, צבאים, זברות וג'ירפות, אריות, נמרים וברדלסים, צבועים ותנים, נשרים ומיני ציפורים אחרות. שפע מינים הנעים לאיטם, אוכלים ונאכלים ללא שינוי מזה אלפי שנים.

ימים 8-9: סרנגטי- קילימנג'רו – תל-אביב

לאחר ספארי בוקר, נצא בטיסה לארושה, במהלכה נצפה על בעלי החיים ממעל. לאחר ההגעה נערוך סיור קצר בשוק העירוני ונצטייד במתנות אחרונות. לאחר ארוחת צהרים נצא לשדה התעופה בקילימנג’ארו לקראת הטיסה הבינ"ל לתל אביב דרך אדיס אבבה. הגעה לתל אביב לפנות בוקר של היום ה – 9 של הטיול.

הנחות לילדים:

הנחה לילד עד גיל 12, שלישי בחדר: 500$

הנחה לילד עד גיל 12, שני בחדר: 250$

הנחה עד גיל 16: 150$

 

מחיר הטיול כולל:

 • טיסה בינ"ל עם אתיופיאן אירליינס בקו תל אביב – קילימנג'ארו וחזרה.
 • טיסה פנימית מהסרנגטי לארושה
 • לינה בלודג'ים ברמה טובה מאוד בדגש על מיקום בע"ח בעונה זו.
 • כלכלה מלאה לאורך כל הטיול
 • רכב שטח צמוד בהעברות ובמשך השהיה בספארי. לרכב גג נפתח המאפשר תצפית נהדרת על בעלי החיים והנוף במהלך הנסיעה.
 • אשרת כניסה לטנזניה
 • מדריך ישראלי מוסמך מצוות רואים עולם מומחה לטיולי ספארי
 • נהגים שהינם מדריכים מקומיים מוסמכים דוברי אנגלית לאורך כל הטיול
 • כניסה לכל האתרים והשמורות המופיעים בתוכנית 
 • ביקור בכפר מסאי
 • מים מינרלים למהלך השהיה ללא עלות נוספת
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל (נהגים, סבלים מלצרים בלודג'ים ומדריכים מקומיים)

 

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח רפואי וביטוח מטען (נוכל לתת הצעה במשרדנו)
 • הוצאות בעלות אופי אישי

 

הערות חשובות:

- חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות לקבלת הנחיות לפחות שבועיים לפני מועד היציאה. בכניסה לטנזניה ידרשו המטיילים להציג תעודה המעידה על חיסון נגד קדחת צהובה.

- הטיול כולל ברובו נסיעה בדרכי עפר ברכב בעל גג נפתח

- אשרה – ניתן לקבלה בכניסה למדינה ואין צורך להיערך מראש. האשרה כלולה במחיר

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לטנזניה בפסח - סוואנה אפריקאית במיטבה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���