03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול אל הבלקן המתעורר - אלבניה, מקדוניה ומונטנגרו

טיול אל הבלקן המתעורר - אלבניה, מקדוניה ומונטנגרו

12 יום - טיול מאורגן למונטנגרו, טיול מאורגן למקדוניה,טיול מאורגן לאלבניה

טיול מיוחד בדגש טבע ונוף אל ארצות הבלקן אשר היו סגורות במשך שנים מאחרי חומות של בידוד והסתגרות. הביקור מתמקד בנופי הבלקן ההרריים, המיוערים, שופעי המים, בין כפרים קטנים ומבודדים ושמורות טבע מקסימות. נבקר במקדוניה היא FYROM , רפובליקה מתפתחת ובליבה אגם אוכריד, פנינת הטבע של הבלקן. באלבניה אשר השתחררה לאחרונה מן הכבלים הקומוניסטיים ונפתחת אל שחר חדש/ בה בין השאר ניתן למצוא הרים פראיים, יערות חופים בתוליים ואתרים ארכיאולוגיים מרשימים. נבקר גם במונטנגרו, שקיבלה את עצמאותה רק ב 2006 ונחשבת לאחת המדינות הפראיות והיפות בבלקן: חוף הים האדריאטי המפורץ, ערים ימי ביניימיות שמורות, קניון נהר הטרה ושמורות הטבע הגדולות: דורמיטור וביוגרדסקה גורה. כל זאת יחד עם קבלת פנים לבבית של התושבים, מתובלת עם מאכלים בלקניים מעולים.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב, סקופיה

טיסה לסקופיה, (Skopje) בירת מקדוניה אליה בשעות הערב. העברה למלון ללינה. לינה בסקופיה.

יום 2: מברובו, אגם אוכריד

עם בוקר נערוך סיור קצר בסקופיה, העיר בעלת האופי העות'מאני אשר חרבה לפני כמה עשורים ברעידת אדמה. נמשיך לשמורת מברובו (Mavrovo) הנמצאת בקרבת גבול אלבניה ודרומה לאורכו של הנהר הגדול Crni Drim היוצא מאוכריד (Ohrid) ונשפך לים האדריאטי באלבניה. אחה"צ נגיע אל ארץ האגמים של מקדוניה ונבקר בסטרוגה (Struga), עיירת תיירות מתפתחת ובה מתחיל נהר הצ'רני דרים הנובע מתוך אגם אוכריד, תופעת טבע מופלאה. לעת ערב נגיע לאוכריד. לינה באוכריד.

יום 3: אגם אוכריד

את חציו הראשון של היום נקדיש לעיר הציורית אוכריד (Ohrid). נבקר בתיאטרון, בכנסיות ובמנזרים ונשוטט בין הבתים המיוחדים הבנויים בסגנון בלקני טיפוסי. נמשיך בנסיעה דרומה סביב אגם אוכריד, ונבקר במנזר סווטי נחום ((Sveti Nahum, השוכן לשפת האגם. האזור מקודש ליוונים האורתודוכסים בשל פעילותם של האחים קירליוס ומתודיוס ובשל 365 הכנסיות והמנזרים שהיו פזורים באזור, מה שהקנה לעיר את התואר "ירושלים של הבלקן". לקראת ערב נחזור ללינה באוכריד.

יום 4: חצייה לאלבניה, בראט

בבוקר נצא אל מעבר הגבול ליד אגם אוכריד, נחצה את הגבול לאלבניה, נעבור באלבסן (Elbasan) וניסע אל העיר בראט (Berat), הידועה בשם "עיר 1,000 החלונות" אחת הערים העתיקות של אלבניה ומהיפות שבהן. נבקר במצודה אשר בתחומה עדיין מתגוררות משפחות רבות ונערוך תצפית מראש המצודה אל רבעיה השונים של העיר. נסייר בין הבתים העות'מאניים והסמטאות הצרות ככל שהזמן יתיר. לינה בפייר (Fier).

יום 5:, קרויה , טירנה, שקודרה

בבוקר נצא מפייר צפונה, נבקר בטירנה (Tirana) בירתה הצבעונית של המדינה, נבקר ברחובותיה של העיר ורובע הבלוק בו היה מרכז השלטון האלבני. נמשיך לעיירה קרויה (Kruja) הממוקמת בנקודה אסטרטגית חשובה ומפורסמת בעיקר בשל מאבקו של סקנדרבק, הגיבור הלאומי האלבני מן המאה ה-15, אשר נלחם בעות'מאניים בעשרות קרבות והגן על אירופה מלחצם. נבקר במצודה, במוזיאון סקנדרבק ובבזאר הציורי. נמשיך צפונה לעיר שקודרה (Skodra). לינה בשקודרה.

יום 6: האלפים האלבניים

בבוקר נצא מוקדם מזרחה, ונתחיל להעפיל בהרים של צפון אלבניה, בדרך נעבור ליד כפרים ציוריים, וליד פרויקט האגירה והמפעלים ההידרואלקטריים הגדולים של אלבניה הממוקמים על נהר דריני (Drini). נגיע אל רציף המעבורת בקומאני (Komani) נעלה על מעבורת שירות (באם תפעל) המעבירה אנשים וסחורות במעלה הנהר עד לעיירה (Fierza) . משם נעלה עד ביירם צורי (Bajram Curri). ניסע בטרנזיטים לכיוון הגבול עם מונטנגרו לאורך נהר (Valbone) וננצל את הזמן לסיור בנופים האלפיניים הנפלאים. לינה בוולבונה או בביירם צורי.

יום 7: קוסובו, חצייה למונטנגרו

עם בוקר ניסע דרך טרופויה (Tropoja) לגבול שבין אלבניה לקוסובו, אזור אשר נרגע בשנים האחרונות ומאפשר הצצה ייחודית ומפתיעה. ניסע בכבישים הראשיים המובילים צפונה לעבר סרביה ומונטנגרו. נבקר במנזר דצ'אני (Decani) (במידה ויתאפשר) ואחר הצהרים נגיע לגבול קוסובו - מונטנגרו. עם חציית הגבול, הדרך הופכת באחת להררית מאד, יערות של רחבי עלים ואשוחיות וערוצי מים זורמים ביובלי נהר טארה. לינה בעיירה קולאשין ((Kolasin במלון מיוחד.

יום 8: רכס קומובי, פלאב

עם בוקר נצא לרכס קומובי (Komovi) המהווה את הגבול שבין אלבניה ומונטנגרו. נעלה עם האוטובוס ונטייל ברגל בטבע הבראשיתי באזור. נרד לאזור אגם פלאב (Plav) וגם בסביבתו נטייל ברגל. לקראת ערב נחזור לקולאשין ללינה.

יום 9: ביוגרדסקה גורה, שמורת דורמיטור

את הבוקר נתחיל בטיול מרתק בנופיה של שמורת ביוגרדסקה-גורה (Biogradska Gora) מצפון מזרח לעיירה קולאשין (Kolasin). טיולנו עולה אל אגם ביוגרדסקה (Biogradska Jezero), בשמורה עשרות מינים ציפורים, צמחים ועצי ענק המעטרים את המדרונות. נטייל בין אשוחים ואורנים, נשקיף אל האגם ואל הקניונים העמוקים שחרצו הנהרות בהרים. נמשיך עם האוטובוס מערבה לאורכו של קניון נהר הטרה, הקניון העמוק ביותר במונטנגרו ואחד העמוקים בעולם. מצוקי ענק של מאות מטרים ניצבים זקופים משני עברי הנהר, נוף של יערות רחבי עלים ועצי מחט וביניהם זורם לו הנהר הכחול. נחצה את ההרים ברשת של מנהרות ואף נביט אל הגשר הגבוה החוצה את הנהר. לקראת צהריים נגיע לשמורת הטבע ההררית דורמיטור ((Durmitor. אלו הם הנופים הדרמטיים ביותר במונטנגרו עם כמה מהפסגות הגבוהות ביותר במדינה. השמורה מכילה הרים, יערות, אגמים, עמקים קרסטיים ואת קניון נהר טרה. בשמורה עשרות נחלים, מפלי מים ומעיינות. נסייר ברחבי השמורה ונטייל ברגל סביב האגם השחור. בערב נחזור לקולאשין ללינה.

יום 10: קולאשין, מנזר מורצה, באר

בבוקר נצא מקולאשין ונרד את רכס הקומובי (Komovi). נשקיף על ליבה של מונטנגרו – הרים משוננים, יערות מוריקים וטבע פראי יקיף אותנו. נבקר במנזר מורצה (Moraca) מוקד עלייה לרגל ואחד המנזרים החשובים והעתיקים במונטנגרו.  נמשיך לעיירה לבאר (Bar) העתיקה – שרידי עיר תורכית עתיקה הממוקמים גבוה מעל העיר החדשה. נספר את סיפורה המיוחד של העיר ונסייר בחורבותיה. נבקר במצודה המאסיבית והאמת המים הציורית. ניסע לאורך קו החוף האדריאטי לבודבה, לינה בבודבה.

 

יום 11: קוטור, נייגושי, צטינייה

ניסע לאורכו של מפרץ קוטור ((Kotor הנחשב לאחד המפרצים היפים לאורך החוף האדריאטי. ונבקר בעיר עצמה על סמטאותיה הציוריות. נעפיל בסרפנטינות המפורסמות של קוטור (kotor) במעלה מה שנקרא בטעות הפיורד הדרומי ביותר באירופה, נעבור בכפר ניוגושי (Njegusi) המתמחה בייצור נקניק גבינות ויין בשיטות עתיקות. נטפס להר לובצן לביקור במוזוליאום של גדול מלכיה של מונטנגרו – פטר פטרוביץ נייגושי השני. לקראת ערב נחזור לבודווה ללינה בערב נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית.

יום 12: בודבה, סווטי סטפן פודגוריצה

בשעות הבוקר נבקר בעיר העתיקה בודבה, נסייר בין חומותיה ושרידיה העתיקים. נמשיך לתצפית על סווטי סטפן (Sveti Stefan) כפר עתיק שהפך כולו למלון יוקרתי. נעלה לפודגוריצה הבירה ומשם לשדה תעופה הבינלאומי, בשעות הצהרים המאוחרות טיסה לאיסטנבול ומשם לישראל.

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי.
מסי נמל והיטל ביטחון.
אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.
כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
דמי כניסה לאתרים שבתכנית.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
הדרכה: מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.
מדריך מקומי.

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים.
ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.
הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכיו"ב
תנאי תשלום ואפשרות ביטול
ניתן לשלם במזומן, בהעברה בנקאית ובצ'קים לפקודת רואים עולם החברה להגנת הטבע.
בכפוף לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
המחיר הוא לקבוצה של מינימום 20 נוסעים.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול אל הבלקן המתעורר - אלבניה, מקדוניה ומונטנגרו

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���