03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול טבע למערב הקווקז

טיול טבע למערב הקווקז

11 יום - רכס הקצ'קר וחבל סוונטי

טיול מסעיר ומיוחד המתמקד בשני אזורים עוצרי נשימה - רכס הקצ'קר בצפון מזרחה של תורכיה וחבל סוונטי בצפון מערבה של גיאורגיה. טיול אל הרי הקצ'קר הוא בראש וראשונה מסע אל ארץ בראשית תיירותית, כפרים חקלאיים במקומות מרוחקים, נהרות שוצפים, אגמים מקסימים ופינות חמד בחיק הטבע. בדרכנו נעבור במעברי הרים גבוהים בין יערות סבוכים של אשורים ואשוחים, וניסע לחופו של הים השחור בין מטעים של תה ואגוזי פונדוק (לוז). נמשיך לגיאורגיה (גרוזיה) שעל פי תושביה נחשבת לפיסת האדמה שהאל שמר לעצמו. הטיול יתמקד באזור קולכיס ההיסטורית המתוארת במסעו של יאסון עם הארגונאטים אליה הגיע לאחר שחצה את ארץ האמזונות בחפשו אחר גיזת הזהב. נעלה לחבל סוונטי שנפתח לא מזמן למערב על נופיו הפראים ואנשיו המשמרים תרבות עתיקה של כבוד ואומץ לב.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה מתל אביב לטרבזון

אחר הצהרים נצא בטיסה סדירה (לא ישירה) מתל אביב לטרבזון. עם הנחיתה ניסע לטרבזון ((Trabzon ונטייל בעיר ובאתריה. לינה בסביבת טרבזון.

יום 2: טרבזון, מנזר סומילה, אוזונגול

עם בוקר ניסע לכיוון מנזר סומלה ((Sumela התלוי על צוק זקוף בלבו של יער פונטי יפה. נעפיל ברגל אל המנזר (באם יתאפשר) ונצפה ממנו אל הים השחור. נמשיך לכיוון אוזונגול (Uzungol) עיירת נופש שלווה היושב לחופי אגם ציורי בלב הרי הקצ'קר. לינה בסביבת אוזונגול.

יום 3: אוזונגול

נצא ליום מלא בסביבת אוזונגול. נטפס ליאיילות (Yayla - ישוב רועים עונתי( במרומי הרכס ונתוודע לאופי החיים המיוחד של הקבוצות האתניות החיות בהן. נמשיך ונעלה לכיוון אגמים קרחונים ונצפה על פסגות הקצ'קר. לקראת ערב נחזור למלונינו ללינה.

יום 4: מאוזונגול לאיידר

עם בוקר נרד חזרה אל כביש החוף של הים השחור נתחיל להעפיל שוב אל רכס הקצ'קר. ניסע לאורכו של נהר פירטינה Firtina)) השוצף. נמשיך אל העמקים היפים של המשין (Hemsin), נעבור דרך הכפר היפה צ'מליהמשין (Camlihemsin) ומצודת זילקלה (Zilkale). נמשיך לצ'אט ((Cat ישוב רועים ובו מספר בתי קיץ.  נשלב הליכות רגליות בטבע בראשיתי ומרהיב. לקראת אחר הצהריים, נגיע לעיירה איידר ((Ayder אשר שוכנת למרגלות הפסגות הגבוהות של רכס הקצ'קר. לינה באיידר.

יום 5: איידר ורכס הקצ'קר

בבוקר נצא מאיידר ונתחיל לטפס במעלה רכס הקצ'קר. ניסע בדרכי עפר מיוערות, נעפיל לאורכו של נהר שוצף, תוך חציית שאריות קרחונים אל הכפר יוקארי קברון ((Yukari Kavron יאיילה נפלאה הממוקמת למרגלות פסגות הקצ'קר המשוננות. נטייל ברגל סמוך לישוב ונסעד צהרים בארוחת פיקניק. לקראת ערב נשוב ללינה באיידר ונצא לחוויית חמאם בבית מרחץ מקומי.

יום 6: חצייה לגיאורגיה, באטומי

עם בוקר נצא חזרה לכיוון החוף ונמשיך לגבול הגיאורגי. נעבור לאוטובוס ונבקר במבצר גוניו (Gonio), מבצר רומאי מהמאה הראשונה לספירה היושב בסמיכות לגבול התורכי. לקראת אחר הצהריים נגיע לבאטומי (Batumi) הנחשבת לבירת הנופש של המדינה ועיר בירתה של מחוז אג'ריה החצי אוטונומי. בהתאם לזמן העומד לרשותנו נערוך סיור קצר בעיר. לינה בבאטומי.

יום 7: באטומי, חבל סוונטי

נצא צפונה לאורך החוף. נטפס במעלה רכס הקווקז הגבוה וניכנס אל עמק נהר אנגורי (Anguri) שבו סכר גדל מימדים ותחנת כח הידרואלקטרית מרשימה. נמשיך בנופי יער גשם על גבול חבל אבחזיה, שניתק את עצמו מגיאורגיה. כאן, בנוף של הפסגות הגבוהות בקווקז, פרחה תרבות סוואן (Sevan) - מן העתיקות והמיוחדות בגיאורגיה. מעל הנוף מזדקרים מגדלי שמירה המיוחדים, המהווים את תו ההיכר הבולט של התרבות המקומית. נלון בבירת חבל סואנטי מסטיה (Mestia), בגסטהאוס צנוע.

ימים 8-9: חבל סוואנטי

יומיים המוקדשים לחבל סוואנטי (Svaneti) המרהיב. נצא ברכבים קטנים ממסטיה לכיוון הכפר אושגולי (Ushguli), הנחשב ליישוב הקבע הגבוה באירופה. הכפר הוכרז כאתר מורשת עולם בידי אונסק"ו. נבקר בכנסיית למריה (Lamaria). נצפה אל פסגות הקווקז הגבוהות ובראשן הר שחארה (Shkhara) מהגבוהים שבהרי הקווקז. נטייל בסמטאות הכפר הנראה כאילו לא הגיעה אליו הציביליזציה מעולם. נערוך סיורים רגליים בהרי הקווקז הגבוהים ונהנה מהחוויה המיוחדת של אזור בתולי וטבעי. לינה במסטיה.

יום 10: סוואנטי, פוטי, אגם פאליאסטומי, באטומי

נפגוש באוטובוס ונצא לנסיעה ארוכה לכיוון חוף הים השחור. נעבור בפוטי (Poti) עיר הנמל הגדולה והחשובה של גיאורגיה ונערוך שייט קצר בשמורת הטבע פאליאסטומי (Paliastomi). לקראת ערב נגיע חזרה לבאטומי ונצא לחגוג את סוף הטיול במסעדה מקומית. לינה בבאטומי.

יום 11: באטומי, תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה נמשיך את ביקורנו בבאטומי (Batumi) וסביבתה. העברה לשדה התעופה לטיסה דרך איסטנבול לתל אביב.

 

כלול במחיר


טיסת בינאומיות ומקומיות עם חברת טורקיש ארליינס בקו: ת"א - איסטנבול - טרבזון,  באטומי - איסטנבול - ת"א.
מיסי נמל והיטלי ביטחון בארץ ובחו"ל.
לינה בבתי מלון מדרגת תיירות טובה ובפנסיונים כפריים בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
כלכלה על בסיס פנסיון מלא (ארוחות בוקר, צהריים וערב - בחלק מהימים פיקניק בצהריים).
תחבורה: במיניבוס מקומי (דולומוש של 15 מקומות) בקצ'קר, אוטובוס בגיאורגיה ורכבי שטח קטנים במקומות אליהם האוטובוס אינו מגיע.
דמי כניסה לאתרים, כמפורט בתוכנית.
דמי שתייה (טיפים).
דמי רישום ואפשרות ביטול.
מדריך מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע.
מדריך מקומי.


לא כלול במחיר


שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.
ביטוח בריאות ומטען (חובה-יש לוודא שהביטוח מכסה טיולי אתגר ומכיל חילוץ, פינוי בהיטס)
הוצאות בעלות אופי אישי

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:
בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם, ולתקנון טיסות השכר.

 

הערות כלליות


מחירי הטיול נקבעו על פי התעריפים הידועים למועד הגשת ההצעה, במידה ויהיו שינויים בתעריפי הטיסות, מסי הנמל, ויזות  או במחיר שירותי הקרקע, תחול תוספת מחיר על הנוסעים, בהתאמה.
בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול טבע למערב הקווקז

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���