03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לאתיופיה אל שבטי נהר האומו ואל הצפון ההסטורי בחגיגות המסקל

טיול לאתיופיה אל שבטי נהר האומו ואל הצפון ההסטורי בחגיגות המסקל

15 יום - טיול מאורגן לאתיופיה

אתיופיה היא אחת המדינות העתיקות בעולם המשמרת תרבות נוצרית קדומה ששורשיה בדת היהודית. סיפורם של שלמה המלך ומלכת שבא, העברתו של ארון הברית מירושלים לאתיופיה וכן המרחב הגיאוגרפי הייחודי של רמות חבש הפכו את אתיופיה לתעלומה המרתקת חוקרים ומטיילים מזה שנים רבות. הטיול שלפנינו משלב ביקור באתרים ההיסטוריים החשובים של אתיופיה, ביניהם עיר המבצרים גונדר, הכפר לליבלה והכנסיות החצובות שבו, אקסום, בירת האימפריה האקסומית, בה שמור עד היום ארון הברית לפי המסורת האתיופית הנוצרית, ובהר דאר, מקורו של הנילוס הכחול. בטיול נכיר גם את מרחבי הטבע של אתיופיה, הכוללים את אגם טאנה (מקור הנילוס הכחול), את מפלי הנילוס, את הרי סימיין ("רמות חבש"), את אזור האגמים בבקע הסורי-אפריקני ואת השבטים המרוחקים במרחב נהר אומו וגבול קניה.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב – אדיס אבבה – אגם לנגאנו

טיסת בוקר לאדיס אבבה, בירת אתיופיה. עם ההגעה, נחל בנסיעה על גבי ג'יפים אל מחוץ לעיר. נתחיל בנסיעה מזרחה ודרומה אל אזור הבקע הסורי-אפריקני אשר בחלקו האתיופי כולל סדרה של  תשעה אגמים. נחלוף ליד חלק מהאגמים ונצפה אל אוכלוסיית הציפורים שבהם. 

לינה בלודג' על שפת אגם לנגאנו.

יום 2: ארבה מינץ'

נמשיך בנסיעה דרומה, ליד העיר ארבה מינץ' חיים בני שבט דורזה (Dorze) המקיימים  מערכת חיים ייחודית המושתתת על גידול בננות, במבוק וצמח דמוי בננה (Enset). הם חיים בסוכות במבוק הבנויות בארכיטקטורה ייחודית, הגברים מצטיינים באריגת בדי כותנה צבעוניים והנשים עמלות בשדות בעבודות הבית. נבקר בשוק השבועי של בני השבט. 

לינה בלודג' בארבה מינץ'.

יום 3: אל ג'ינקה

הבוקר נצא לשייט באגם צ'אמו (Chamo), נפליג בסירה אל חלקו הצפוני של האגם, שם ננסה לראות עופות מים, היפופוטמים במים ותנינים ענקיים על הגדות. בדרכנו לג'ינקה (Jinka) נבקר בכפרים של בני שבטי ה Tsemai והארי (Ari).

לינה בג'ינקה בלודג' אקולוגי.

יום 4: שבט מורסי

ביום זה נערוך סיור בשמורת מאגו (Mago), אחת השמורות החשובות ביותר בדרומה של אתיופיה. ברחבי השמורה חיים שבטים רבים השומרים בקנאות על מנהגיהם הקדומים. אנו בדרכנו אל שבט מורסי (Mursi), החי בשולי השמורה ומקיים נדידה עונתית. נשות השבט מפורסמות בצלחות החרס המושחלות לשפתן התחתונה ולתנוכי אזניהן. נמשיך דרומה לטורמי (Turmi) דרך שבטי הארי והבנה (Benna). 

לינה בטורמי בלודג' כפרי.

 

יום 5: שבטי נהר האומו

ניסע לאגן נהר אומו אל עבר דאסנאץ' (Dasanech) לביקור בכפר בני שבט אומוראטה (Omorate). נחזור דרך דימקה (Dimeka) לביקור בשוק השבועי של בני שבט ההאמר (Hamer), רועי הבקר אשר בנותיו מושחות שיערן באוכרה אדומה. נלמד על אורחות חייהם ועל הקשרים המיוחדים ביניהם. חזרה ללינה בטורמי.

יום 6: קונסו

ניסע דרך הכפר מורולה (Murulle) לביקור מעניין בכפר של בני שבט הקארו (Karo), ובשוק שבועי של בני שבט ההאמר. לעת ערב נגיע לקונסו (Konso).

יום 7: קונסו - ארבה מינץ – אדיס אבבה

בבוקר נבקר בכפר בני שבט קונסו (Konso). נבקר בכפר הגדול, נתרשם ממערכות הביצורים העגולות המקיפות את מרכז הכפר, מן החקלאות המפותחת יחסית ומעבודות העץ של המקומיים.

נחזור בנסיעה אל עבר ארבה מינץ' ממנה יצאנו לפני ימים ספורים "חזרה בזמן" לטיול בשבטים. בצהרים נטוס לאדיס אבבה ונבקר ונערוך סיור וביקורים בהתאם לשעת ההגעה. 

לינה באדיס אבבה במלון 4* מהטובים בעיר.

יום 8: אקסום

נטוס בבוקר לאקסום(Axum) , לעיר הבירה הקדומה של הממלכה האקסומית במשך מאות שנים, בה עדיין ניתן לראות עדויות ושרידים מרשימים מן התקופה המפוארת שהסתיימה במאה ה-5 לספירה. נבקר באתריה של אקסום, במתחם האובליסקים הקדום, במוזיאון, בכנסיות הקדומות, בריכת מלכת שבא, נצפה אל הכנסייה בה על פי המסורת נמצא ארון הברית שהובא לכאן מירושלים במאה ה-10 לפני הספירה ע"י מנליק, הקיסר האתיופי הראשון.

לינה באקסום.

יום 9: גונדר

נשלים את הביקור באקסום ונצא בטיסה לגונדר (Gondar). עם ההגעה נצא לטייל באתריה של העיר: מרחצאות הקיסר פאסילידס, במתחם המבצרים של גונדר, שהיתה בירת הקיסרות האתיופית במשך כ- 250 שנים, עד אמצע המאה ה–19. נמשיך אל כנסיית "אור השילוש הקדוש" בה נמצאת תקרת עץ יפהפייה המעוטרת בפנים של כמאה מלאכים. נשלים את הביקור בסביבת גונדר תוך מתן דגש לצד היהודי של אתיופיה. נבקר בכפר היהודי וואלקה, שבו חיה בעבר קהילת "ביתא ישראל" לפני שעזבה את אתיופיה בדרכה דרך סודאן לישראל.

לינה בגונדר.

יום 10: סימיאן

השכם בבוקר נצא למרחבי ההרים ברכס הרי הסימיאן (Simien).  לאחר עצירה קלה ב- Debark  להסדרת רישיונות הכניסה נטפס מלווים במדריכים מקומיים אל מרומי השמורה. נתעכב על עולם הציפורים העשיר של צפון אתיופיה, נשרים, עזניות, עיטים ושלל דורסים. נבלה בטיול ברגל בנוף ההררי, הגבוה והקריר, כפרים קטנים פזורים בין הגבעות וקופי הג'לדה האנדמיים מקפצים לצד הדרך. אחר הצהרים המאוחרים נחזור ללינה בגונדר.

יום 11: בהר דר

נסיעה מוקדמת לבהר דר "הבית ליד הים", בכביש טוב וכפרים קטנים לצד הדרך. עם ההגעה נבקר במפלי הנילוס הכחול. נטייל ברגל אל המפלים היבשים, בד"כ. אחר הצהרים נצא לשייט באגם טאנה (Tana) המהווה למעלה מ- 80% ממקורות הנילוס שזורם דרך סודן ומצרים. נשוט אל חצי האי זגה (Zeghe) נבקר בכנסיית מנזר מעניינת, ונטייל בכפר בינות למטעי הקפה ולעת ערב נתחקה אחר מוצאו של הנילוס הכחול. נמצא מקום יפה לתצפית בעת שקיעת השמש. לינה בבהר דר במלון השוכן על גדת נהר טאנה.

ימים 12-13: לליבלה בחגיגות המסקל

נצא בבוקר בטיסה לאתר החשוב ביותר באתיופיה, לליבלה (Lalibela). נטייל במתחם הכנסיות החצובות בתת הקרקע. כנסיות אלה נחצבו במאה ה- 12 ע"י המלך לליבלה אשר עשה כך כשהצטווה בחלומו ע"י ישו להקים העתק של העיר ירושלים. וכך נבנו 2 מתחמי כנסיות חצובות ונהר "הירדן" ביניהם. נבקר בכנסיית ביתא גיאורגיוס המפורסמת הנחשבת לאחד הסמלים הלאומיים-דתיים החשובים של אתיופיה. בבוקר ה 27 בספטמבר נחגוג עם המוני המאמינים את חג המסקל "חג הצלב" של ישו, ונחווה את תפילת ההמונים מקרוב.  

לינה בלליבלה במלון 2 לילות.

 

יום 14: אדיס אבבה-טיסה לתל אביב

נשלים את הביקור בסביבת לליבלה, לקראת הצהרים נטוס לאדיס אבבה. בהתאם לזמן נבקר בכנסיית השילוש, בה נמצא המאוזוליאום של היילה סלאסה, הקיסר האתיופי האחרון, או באחד המוזיאונים בעיר (הלאומי או האתנוגרפי), ונשאיר מעט זמן לקניית מזכרות תוך כדי סיור רכוב בשוק המרקאטו. נחזור לשדה התעופה לקראת טיסת אחה"צ לנתב"ג.

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות, טיסות פנימיות בחברת "אתיופיאן אירליינס", מיסי נמל והיטלים. 

לינה במלונות ברמת תיירות והטוב בנמצא בצפון, בבתי הארחה ובלודג'ים בדרום.

ויזה לאתיופיה

כלכלה מלאה: ארוחות בוקר צהרים וערב, לאורך כל המסלול.

תחבורה: בחלק הצפוני: מיניבוסים מקומיים (Toyota Costar) 

בחלק הדרומי, נסיעה בג'יפים בלבד על פי 4 נוסעים ברכב + נהג מקומי.

כניסות לאתרים כמפורט במסלול.

מדריך ישראלי מצוות רואים עולם

מדריך מקומי צמוד דובר אנגלית. 

תשר לנותני השירותים בחו"ל 

 

המחיר  אינו כולל: 

ביטוח בריאות ומטען. (בשל טיול הג'יפים מומלץ ביטוח אתגרי מורחב, ניתן גם במשרדנו)

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

הערות: 

חיסונים: יש להתייעץ עם הרופא האישי, או לשכות הבריאות המחוזיות.

התנאים הפיזיים במלונות באתיופיה ורמת השירותים אינה גבוהה, ועל המטייל לדעת זאת מראש. 

עלולים לחול שינויים בתכנית בשל עיכובים בטיסות הבינ"ל וטיסות הפנים.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לאתיופיה אל שבטי נהר האומו ואל הצפון ההסטורי בחגיגות המסקל

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���