03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול נשים לכף ורדה

טיול נשים לכף ורדה

10 יום -

בואי לראות ולחוות עם ״רואים עולם״, פינה מיוחדת ומרגשת, שנוגעת באפריקה ונושקת להסטוריה הפורטוגזית גם יחד -  הארכיפלג של קאבו-ורדה.

עולם התרבות התוודע אל האיים האלה בזכותה של הזמרת הנפלאה סזארייה אבורה,  "הדיווה היחפה"; היא זו שהביאה את שירת ה״מורנה״ של כפרי האיים אל אולמות הקונצרטים של העולם.

המרקם האנושי באיים מורכב  מאירופים, אפריקאים, בני התערובת - המולאטים - שרובם צאצאי עבדים וכולם מסבירי פנים.

זהו ארכיפלג של עשרה איים באוקיאנוס האטלנטי, כ-570 ק"מ ממערב לסנגל. הם חלק מקבוצת איי מקרונזיה (Macaronésia), "האיים בני המזל". כולם ממוצא געשי בצפון האוקיינוס האטלנטי, לאורך חופי אירופה ואפריקה ומולם, ובהם האיים האזוריים, איי הפרא ומדיירה והאיים הקנריים.

בנופי כף (קאבו) ורדה (Cape (Cabo) Verde) - נמצא צומח, מטרופי מעורב ועד למדבריות צבעוניים, חופיהם רצועים בחול שחור ולבן ומצוקים קודרים ומטילי אימה צונחים בתלילות אל קצף גלי האוקיאנוס, על רקע מימיו התכולים-ירוקים.  מעל קוי האופק שלהם בולטים  הרי געש, שאחד - הר פוגו -  פעיל מאד ופולט עשן וגאזים מעל קילוחי לבה קרושים, אשר נוצרו סביבו אך לפני זמן קצר.

באיים האלה, עם  המורשת הקולוניאלית הארוכה, תגלי אתנו קהילה נשית דומיננטית, עם מיעוט גברי, המתנהלת באורח מיוחד ויוצא דופן.

הטיול הזה יעסוק באנשים, בנשים, במוזיקה, בפולקלור ובאוכל המקומי, כמו גם בתופעות הנוף  המרתקות שמיחדות את איי קאבו  ורדה.

 

 

 

 

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה מתל אביב לליסבון (פורטוגל)

בבוקר נטוס מתל אביב (דרך איסטנבול) לליסבון (Lisbon). כשנגיע נצא לטיול פנוראמי קצר בלבה של ליסבון בירת פורטוגל. לינה בליסבון.

 

יום 2: טיסה מליסבון לאי סאו ויסנטה, סיור במינדלו

בבוקר נטוס מליסבון אל האי סאו ויסנטה (São Vicente), בקבוצת האיים הצפוניים (Ilhas do Barlavento). אחרי הנחיתה בשדה התעופה, הנקרא על שמה של סזריה אבורה (Cesaria Evora), ניסע למינדלו (Mindelo) בירת התרבות של איי קאבו ורדה. מינדלו עשירה באוצרות ארכיטקטוניים המשקפים את ההשפעה הבריטית מימי ראשית הקולוניאליזם באיים. את הטיול בעיר נתחיל בשדרות ה- 5 ביולי אשר נקראו בעבר "הרחוב האנגלי", נמשיך לכיכר אמילקאר קבראל (Amilcar Cabral) ואל מרכז התרבות של מינדלו בלב העיר. נבקר בעיר העתיקה ובנמלה ונתוודע לראשונה לתרבות ולמוסיקה המקומית. במהלך הביקור נעסוק בדמותה של סזריה אבורה, היא "הדיווה היחפה" (Diva dos pés descalços). לינה בסאו ויסנטה.

 

יום 3: סנטו אנטאו

בבוקר נצא במעבורת אל האי סנטו אנטאו (Santo Antão), המערבי והגדול בקבוצת האיים הצפוניים בארכיפלג. רכס געשי חוצה את האי וממנו מתרוממות כיפות הרי הגעש טופו דה קורואה 1,979 מ' (Topo de Coroa) ופיקו דה קרוז 1,585 מ' (Pico da Cruz). כשנגיע לפורטו נובו (Porto Novo) - העיר הראשית והנמל של האי סנטו אנטאו - נעלה על הדרך הישנה (Estrada de Corda). לפנינו נסיעה ביותר מ- 100 פיתולי עקלתון (סרפנטינות), שמאחד מהם נצפה על פורטו נובו. נמשיך לנסוע אל פיקו דה קרוז (Pico da Cruz) כדי לערוך שם תצפית נפלאה על הסביבה ועל עמק פאול (Paul) המלא בטרסות. נטייל ברגל בלוע הר הגעש קובה (Cova) המעובד להפליא ומחולק בגדרות תיחום של טרסות חקלאיות. בשולי הלוע נראה יער מעורב וכמה בתים של חקלאים. ניסע לפאתי העיירה ריביירה גרנדה (Ribeira Grande)לאכול ארוחת צהרים. נצא לטיול מקסים ברגל בין הכפרים ג'וואו אלפונסו  (Joao Alfonso) וקוקולי (Coculi), בדרך נפגוש את התושבים החביבים הגרים בעמק הפורה, ואולי נזכה ללגום רום משובח המיוצר במקום. לקראת ערב נגיע למלון בפורטו נובו.

 

יום 4: פונטה דו סול ועמק פאול ירוק העד בסנטו אנטאו

יום טיול נוסף באי סנטו אנטאו, ניסע ב"דרך החדשה" אשר נסללה בידי הפורטוגלים ושינתה את חיי התושבים, שלא היו זקוקים עוד לדרך הישנה. נגיע אל פונטה דו סול (Ponta do Sol) - עיירה ציורית על שפת האוקינוס, נראה את נמל הדייג ואת המרכז העתיק של העיירה, שחלק ממנו היה שייך למשפחות יהודיות. ננסה לתאם ביקור בבית הקברות היהודי שנמצא מעל העיירה. נטייל ברגל לביקור בכפר פונטאיניאס (Fontainhas), אחד הכפרים היפים ביותר בכל איי קאבו ורדה. בתום הטיול ניסע אל עמק פאול (Paul valley) ירוק העד, בשל צמחיה הטבעית ומטעי קנה הסוכר, שהוא הגידול העיקרי כאן. נכנס לאחת המזקקות ונטעם מן המשקאות האלכוהוליים המקומיים. נטייל ברגל בעמק וסביבתו. בחלק האחרון של היום נסע בנופים היפהפיים של האזורים החקלאיים הסוב-טרופיים באי ונשוב למלון בפורטו נובו. 

 

יום 5: צפון מערב סנטו אנטאו

בבוקר ניסע אל החלק הצפון מערבי של האי, נצא למסלול הליכה קצר מן הכפר שאה דה מורטה (Cha de Morte) ונעלה ברגל אל האוכף המפריד בינו לבין הכפר קוראל דאס ואקאס ((Curral das Vacas. זהו מסלול יפה העובר בחלקות חקלאיות, על אמות מים (לבאדות) ובכפרים קטנטנים. נתבונן בסביבת החיים המסורתית ובצורת העיבוד החקלאי המיושן שכבר לא מוכר לנו: הבתים מקורים בגגות מענפי קנה הסוכר, נשים שואבות מים מן הנהר או מבורות מים ועוד'. ניסע לתצפית מאלטו מירה (Alto Mira) אל טראפאל (Tarafal), הנמצאת במורד ההר על חוף האוקינוס ואליה מובילים שבילי חמורים בלבד. אחרי ארוחת הצהרים, ניסע לקמפו רדונדו (Campo Redondo) המכונה "תצפית הירח" בשל תצורות הנוף המיוחדות הנראות ממנה. קמפו רודונדו היא שריד של קלדירה עצומה ועתיקה ברום של כ- 1,000 מ', ואכן יש מכאן תצפית יפה ונוכל להבחין בהמון משקעי טוף מסוג פומיס שמכסה את הקרקע. בערב נשוב למלון בפורטו נובו.

 

יום 6: חזרה למינדלו, וטיסה לסנטיאגו

היום מוקדש למעבר בין האיים ולטיולים בהתאם לזמן שיעמוד לרשותנו, בין ההפלגה למינדלו לטיסה לסנטיאגו (פירוט יגיע מאוחר יותר). בבוקר נשוט חזרה מסנטו אנטאו לסאו ויסנטה, נבקר באי בהתאם לזמן שיעמוד לרשותנו, נטוס לאי סנטיאגו (Santiago), הגדול בארכיפלג ובו נמצאת גם פראיה (Praia) בירת כל איי קאבו ורדה. הטיול-ביקור כאן, גם הוא בהתאם לזמן הנחיתה. לינה בפראיה.

 

יום 7: טיסה לפוגו, מושטיירוש, סלינס, סאו פיליפה

השכם בבוקר נטוס לאי השכן פוגו (Fogo), שבו נמצא הר געש פעיל המתפרץ מדי כמה שנים (ההתפרצות האחרונה התרחשה בנובמבר 2014). ניסע אל חלקו הצפון מזרחי של האי, בכביש הטבעת של פוגו. זה האי היחיד באיי קאבו ורדה שניתן להקיפו במלואו, ניסע אל הכפר קובה פיגוארה (Cova Figuera) הממוקם במעלה ההר במיקרו-אקלים ייחודי של עננות לחה, סוב-טרופית, כאן ממוקמים מטעי קפה, בננות, מנגו, גויאבות, קשיו, פפאיה ועוד, הכל שופע ומלא פרי. נטייל ברגל בין מטעי הקפה הערבי (Coffea Arabica) עד לקובה פיגוארה (Cova Figueira). נבקר במפעל קפה הממוקם בין המטעים ואף נלגום קפה משובח. נמשיך לביקור במושטיירוש (Mosteiros) העיירה השניה בגודלה באי, כאן נאכל צהרים ונטייל בקרבת הנמל וברחובות הראשיים. בתום הביקור במושטריוש ניסע לאורך חוף האוקינוס ונגיע אל קטע מפורץ בו נמצא חוף רחצה יפה הנקרא סלינס (Salinas de  São Jorge). נטייל על לשון קילוח בזלת המגיע אל הים ויוצר קשת טבעית מרהיבה. במפרץ מוטלות סירות דייג ציוריות המשתלבות יפה בחוף החולי. נסיים את היום בטיול בסאו פיליפה (Sao Filipe), ה"עיר" הראשית של האי פוגו על שפת האוקיאנוס האטלנטי. לינה בפוגו.

 

יום 8: אל הר הגעש פוגו הפעיל (עדיין)

היום ניסע אל הקלדירה הגדולה (Cha das Caldeiras) ולהר הגעש פוגו, אשר התפרץ לאחרונה בשנת 2014 והרס שני כפרים ועשרות בתים. נעלה עם הרכב לגובה של כ 2,000 מ' וניכנס בשעריה של שמורת הטבע והקלדירה הגדולה שה דאס קלדירס (Cha das Caldeiras). מהכניסה לקלדירה נראה היטב (תלוי מזג אויר...) את פסגת הר פוגו (Pico Grande) ומכאן נכנס למסלול הליכה נפלא, שעובר לצד תופעות געשיות מרתקות ופוטוגניות ביותר: קילוחי לבה בצורת צמות וחבלים, שקפאו תוך כדי תנועה; פצצות געשיות; סקוריה; טוף; משטחים צבעוניים רבים ו"ים" של לאבה, שמכסה את מרכז הקלדירה. בחלק ממישורי הטוף נטועים מחדש כרמים ועוד גידולים שונים... התושבים נאחזים מחדש בקרקע ממש בציפורניים. נעלה אל אחד הלועות הפעילים שהתפרץ בשנת 2014 (אל חשש, הפעילות הגעשית עכשיו מתבטאת רק בגאזים ובריחות של גופרית....). כאן רואים את השפעת הגאזים, שעדיין נפלטים מן האדמה: חום קל, ריח גופרית ובעיקר השקעה של מינרלים צבעוניים על הסלעים המהבילים. מכאן נפרשת תצפית יפה אל הקלדירה ואל הקילוחים של 1996 ו- 2014 ובמרכזם הכפרים פורטלה (Portela) ובנגריה (Bangaeira). נסיים את המסלול בביקור בפורטלה ובנגריה, שבהם ניכרים היטב עקבות החורבן האחרון: בתים שנהרסו, או כוסו בלאבה, חלקם כבר משופץ וההרס והחורבן משולבים בתוך המבנים החדשים במעין "ארכיטקטורת זכרון". נאכל פה ארוחת צהרים ונקנח בביקור ביקב של הקלדירה אשר נחנך מחדש אך לאחרונה (Cha Adega). נשוב לסאו פיליפה ללינה.

 

יום 9: טיסה לסנטיאגו, פראיה, תרבות אפריקאית וטבע פראי

בבוקר נטוס מפוגו לסנטיאגו, נבקר ב"עיר העתיקה" (Cidade Velha) - אתר מורשת עולמית של אונסק"ו - נעבור ברחוב "הבננות" ובו דוגמאות נפלאות לבתים קולוניאליים, נבקר בכנסיית "גבירתנו של מחרוזת התפילה" (Senhora do Rosário), שהיא כנראה הכנסיה הקולוניאלית העתיקה בעולם. נבקר בנמל ובשוק העבדים העתיק, ששגשג במאה ה-16. נמשיך לביקור בפראיה (Praia), במרכז ההיסטורי שלה ובשוק המקומי. בערב נגיע למלון, לכמה שעות התארגנות ומנוחה ולארוחת סיום לפני הטיסה המתוכננת לשעה 01:00.

 

יום 10: טיסה לליסבון והמשך לתל אביב

לאחר חצות הסעה לשדה התעופה ותחילת הדרך חזרה הביתה, דרך ליסבון ואיסטנבול.

 

המחיר כולל:

טיסה  בינ"ל מת"א דרך אירופה לליסבון, כף ורדה וחזרה 

טיסות פנימיות ומעבורות כמפורט בתוכנית

מיסי נמל, והיטלי ביטחון  

לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.

כלכלה : על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב)

תחבורה: במיניבוסים קטנים מסוג Toyota Costar או דומה עם מקום למקסימום 20 מטיילים, הרכבים מותאמים לצרכים התיירותיים במידת האפשר.

אתרים ודמי כניסה כמפורט בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים)

דמי רישום ואפשרות ביטול   

מדריך מצוות רואים עולם  החברה להגנת הטבע.

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות שלא מפורטות בתוכנית

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

תנאי תשלום ואפשרות ביטול

בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

הערות:

ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובסדר הביקורים באיים בהתאם לטיסות.

אין שירות מזוודות במלונות

בטיסות הפנימיות (מליסבון לאיים ובין האיים) לא מגישים מזון ומשקאות. ניתן לרכשם בתשלום במהלך הטיסה. תוכנית הטיול תלויה בטיסות ובמעבורות, התוכנית צפויה לעבור שינויים בהתאם ללוחות הזמנים שיאושרו. בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול נשים לכף ורדה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���