03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לאתיופיה אל הצפון ההיסטורי, הדתי והארכיאולוגי בעת חגיגות המסקל

טיול לאתיופיה אל הצפון ההיסטורי, הדתי והארכיאולוגי בעת חגיגות המסקל

8 ימים -

אתיופיה היא אחת המדינות העתיקות בעולם המשמרת תרבות נוצרית קדומה ששורשיה בדת היהודית. סיפורם של שלמה המלך ומלכת שבא, העברתו של ארון הברית מירושלים לאתיופיה וכן המרחב הגיאוגרפי הייחודי של רמות חבש הפכו את אתיופיה לתעלומה המרתקת חוקרים ומטיילים מזה שנים רבות. הטיול שלפנינו משלב ביקור באתרים ההיסטוריים החשובים של אתיופיה, ביניהם עיר המבצרים גונדר, והכפר לליבלה על סדרת הכנסיות החצובות שבו. בטיול נכיר גם את מרחבי הטבע של אתיופיה, הכוללים את אגם טאנה (מקור הנילוס הכחול), את מפלי הנילוס, את הרי סימיין ("רמות חבש").

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב - אדיס אבבה - בהר דר

נצא בטיסת יום ישירה ונוחה מתל אביב לאדיס אבבה (Addis Ababa), בירת אתיופיה. עם ההגעה ולאחר סידורי הכניסה וקבלת המזוודות נצא בטיסת ערב קצרה לבהר דר. בהתאם לשעת ההגעה נערוך סיור קצר ונשאר בעיר ללינה 2 לילות.

 

יום 2: בהר דר

יום מלא בבהר דר "הבית ליד הים". בבוקר נבקר במפלי הנילוס הכחול. נטייל ברגל אל המפלים היבשים, בד"כ. אחר הצהרים נצא לשייט באגם טאנה (Tana) המהווה למעלה מ- 80% ממקורות הנילוס שזורם דרך סודן ומצרים. נשוט אל חצי האי זגה (Zeghe) נבקר בכנסיית מנזר מעניינת, ונטייל בכפר בינות למטעי הקפה ולעת ערב נתחקה אחר מוצאו של הנילוס הכחול. נמצא מקום יפה לתצפית בעת שקיעת השמש. לינה בבהר דר.

 

יום 3: גונדר

נצא בדרך הטובה והנוחה לגונדר (Gondar), כ 170 ק"מ, 3 שעות נסיעה. עם ההגעה נצא לטייל באתריה של העיר: מרחצאות הקיסר פאסילידס, במתחם המבצרים של גונדר, שהייתה בירת הקיסרות האתיופית במשך כ- 250 שנים, עד אמצע המאה ה–19. נמשיך אל כנסיית "אור השילוש הקדוש" בה נמצאת תקרת עץ יפהפייה המעוטרת בפנים של כמאה מלאכים. נשלים את הביקור בסביבת גונדר תוך מתן דגש לצד היהודי של אתיופיה. נבקר בכפר היהודי וואלקה, שבו חיה בעבר קהילת "ביתא ישראל" לפני שעזבה את אתיופיה בדרכה דרך סודאן לישראל. לינה בגונדר.

 

יום 4: הרי הסימיאן

נצא למרחבי ההרים ברכס הרי הסימיאן (Simien).  לאחר עצירה קלה ב- Debark  להסדרת רישיונות הכניסה נטפס מלווים במדריכים מקומיים אל מרומי השמורה. נתעכב על עולם הציפורים העשיר של צפון אתיופיה, נשרים, עזניות, עיטים ושלל דורסים. נבלה בטיול ברגל בנוף ההררי, הגבוה והקריר, כפרים קטנים פזורים בין הגבעות וקופי הג'לדה האנדמיים מקפצים לצד הדרך. לינה בשמורה בלודג' "הגבוה באפריקה".

 

יום 5: אקסום

נצא מוקדם בבוקר מרכס הסימיאן הגבוה וניסע צפונה לאקסום (Axum). הדרך מאפשרת הצצה בלתי אמצעית אל הרמות הגבוהות של אתיופיה, אל הכפרים החקלאיים הקטנים, אל שדות הטף ואין סוף ראשי בקר ומקנה הרועים בשטחים הפתוחים. נחצה את נהר טקזה העצום המפריד בין חבלי טיגריי ואמהרה. נתעכב על עולם הציפורים העשיר של צפון אתיופיה, נשרים, עזניות, עיטים ושלל דורסים. עם ההגעה לאקסום, עיר בירה קדומה של הממלכה האקסומית במשך מאות שנים, בה עדיין ניתן לראות עדויות ושרידים מרשימים מן התקופה המפוארת שהסתיימה במאה ה-5 לספירה. נבקר באתריה של אקסום, במתחם האובליסקים הקדום, במוזיאון, בכנסיות הקדומות, בריכת מלכת שבא, נצפה אל הכנסיה בה על פי המסורת נמצא ארון הברית שהובא לכאן מירושלים במאה ה-10 לפני הספירה ע"י מנליק, הקיסר האתיופי הראשון.

לינה באקסום.

 

ימים 6-7: לליבלה

בבוקר נשלים את הביקור באקסום ונצא בטיסה ללליבלה (Lalibela). נטייל במתחם הכנסיות החצובות בתת הקרקע. כנסיות אלה נחצבו במאה ה- 12 ע"י המלך לליבלה אשר עשה כך כשהצטווה בחלומו ע"י ישו להקים העתק של העיר ירושלים. וכך נבנו 2 מתחמי כנסיות חצובות ונהר "הירדן" ביניהם. נבקר בכנסיית ביתא גיאורגיוס המפורסמת הנחשבת לאחד הסמלים הלאומיים-דתיים החשובים של אתיופיה. 

בבוקר ה 27 בספטמבר נחגוג עם המוני המאמינים את חג המסקל "חג הצלב" של ישו, ונחווה את תפילת ההמונים מקרוב. נצא לטיול בכפרים ובאתרים בסביבותיה של לליבלה. לינה בלליבלה 2 לילות.

 

יום 8: אדיס אבבה – טיסה לתל אביב

נשלים את הביקור בסביבת לליבלה, לקראת הצהרים נטוס לאדיס אבבה. בהתאם לזמן נבקר 

באתרי העיר ולאחר ארוחת צהרים חגיגית נצא לטיסת אחה"צ לנתב"ג. 

 

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות, טיסות פנימיות בחברת "אתיופיאן אירליינס", מיסי נמל והיטלים. 

לינה במלונות ברמת תיירות והטוב בנמצא בצפון, בהתאם למופיע בתוכנית.

ויזה לאתיופיה

כלכלה מלאה: ארוחות בוקר צהרים וערב, לאורך כל המסלול.

תחבורה: מיניבוסים מקומיים (Toyota Costar) 

כניסות לאתרים כמפורט במסלול.

מדריך ישראלי מצוות רואים עולם

מדריך מקומי צמוד דובר אנגלית. 

תשר לנותני השירותים בחו"ל 

 

המחיר  אינו כולל: 

ביטוח בריאות ומטען. 

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

הערות: 

חיסונים: יש להתייעץ עם הרופא האישי, או לשכות הבריאות המחוזיות.

התנאים הפיזיים במלונות באתיופיה ורמת השירותים אינה גבוהה, ועל המטייל לדעת זאת מראש.

עלולים לחול שינויים בתכנית בשל עיכובים בטיסות הבינ"ל וטיסות הפנים.

הכל בהתאם לתנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע

ניתן להירשם באמצעות טופס הרשמה מקוון באתר רואים עולם

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לאתיופיה אל הצפון ההיסטורי, הדתי והארכיאולוגי בעת חגיגות המסקל

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���