03-7527777
לבירורים והזמנות
סמינר לימודי באיסטנבול

סמינר לימודי באיסטנבול

6 ימים -

איסטנבול, קונסטנטינופול. צאריגראד (עיר המלכים). מאז נוסדה בידי הקיסר קונסטנטינוס במאה הרביעית הייתה למרכז עולמי של יצירה תרבותית וארכיטקטונית רבת הקף. בירתן של שתי אימפריות אדירות; העיר היושבת על מוצא הבוספורוס, צומת בין הדרך ההיסטורית שחברה את אירופה לאסיה ואת הצפון (דרך הים השחור והים התיכון) אל הדרום. העיר שהעירה את הדמיון ורוח היצירה של אמנים מפורסמים והייתה משאת נפש לתיירים ונוסעים בכל הדורות. עיר שיש לחתור לעומקה כדי לגלות את כל השכבות הרבות שהותירו חותמן עליה. עמוסת היסטוריה ובה בעת עיר חיה ותוססת, המרכז הכלכלי והרוחני של תורכיה בת ימינו. מעטות הערים בעולם המצטיינות בעושר וגיוון מרתקים כל כך. כדי להכירה לאורכה, לרוחבה ולעומקה, יש להקדיש לה סיור מיוחד משלה. סמינר זה יציג לפניכם חלק מפניה הרבים של עיר מיוחדת זו.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום ו 10.6.2016: העיר במבט פנורמי

נצא בטיסת בוקר מתל אביב לאיסטנבול (İstanbul), אליה נגיע בשעות הבוקר המוקדמות. היום יוקדש להכרת העיר: נתחיל בתצפית פנורמית על איסטנבול מגבעת צ'אמליג'ה (Çamlica) ונתרשם ממורכבותה הפיזית וההיסטורית של העיר הגדולה. נפליג אל "מגדל הבתולה Kiz Kulesi)). ניסע לאורך חומת העיר העתיקה לאורך ים השיש  נעלה אל מגדל גלאטה (Galata), ממנו נשקפים חלקי העיר במלוא הדרם. ניסע לרובע איופ (Eyup); נבקר בבית הקפה פייר לוטי (Pierre Loti), נרד ברגל דרך בית הקברות למסגד איופ ונבקר בקברו של איופ אנסארי (Eyup Ensari), ממקורבי הנביא מוחמד.  לינה באיסטנבול.

 

שבת 11.6.2016: לב העיר העתיקה ומיצרי הבוספורוס

היום יוקדש לאתרי העיר העתיקה: נתחיל בהיפודרום, שבמרכזו ניצב האובליסק המצרי ובמסגד הכחול - בעל ששת הצריחים. נרד אל מאגר תת-קרקעי (Yerebatan Sarnıçı) בו אצרו מים מימי הקיסר יוסטיניאנוס. נמשיך לטייל ברגל בין סמטאות העיר העתיקה למסגד המעניין של סוקולו פאשה (Sukulu Paşa) וכנסיית איה סופיה הקטנה (Küçük Aya Sofia), שהפכה למסגד ונערוך טיול רגלי בשכונה אופיינית. נבקר במסגד רוסתם פאשה (Rüstem Paşa)  בעל אריחי הקרמיקה המיוחדים. אחר הצהרים נשוטט בשוק המצרי ונפליג לאורך חופיו של מיצר הבוספורוס. נבקר בעיירה סארייר ונעלה לתצפית מרהיבה מעל האוניברסיטה של משפחת קוץ' (Koç Üniversitesi)  לינה באיסטנבול. 

 

יום א 12.6.2016: מעל ולאורך קרן הזהב

את יומנו נפתח במסגד הסולימניה (Sülimaniye Camii), פאר יצירתו של הארכיטקט הגאון, סינאן (Mimar Sinan). נבקר בקברי הסלטאן סלימאן המפואר, בימיו הגיעה האימפריה העות'מאנית לשיאה ובקברי אשתו האהובה, הנסיכה הרוסיה רוקסלנה, היא האסקי הורם (Haski Hürem). ונעלה אל כיכר טקסים (Taksim), לב העיר החדשה, ברכבת התחתית הקצרה בעולם ובחשמלית עתיקה לא פחות. נטייל לאורך הרחוב הראשי, איסתיקלאל (Istiklal), מדרחוב הומה ותוסס, ונראה מבנים יפים מן המאות ה-18 וה-19, נבקר בשוק הפרחים ובשוק הספרים הסמוך. נסור למוזיאון הצבאי (Askeri Müzesi), בו מנגנת מדי יום תזמורת היניצ'רים. נעלה לכוס תה של ערבית בפארק אולוס (Ulus) הצופה אל הבוספורוס.

 

יום ב 13.6.2016 : איי הנסיכים ושכונת איסקודר

בבוקר נפליג אל איי הנסיכים – תשעה איים, שרק חלקם מיושבים, והם משמשים מקום מפלט שקט ורוגע מההמולה באיסטנבול. נטייל באי הגדול (Büyükada) במרכבות נתרשם מהגבעות והצמחיה שבו ומבתי הנופש שנבנו ע"י עשירי איסטנבול. נשוט אל שכונת בוסתנג'י (Bostancı) אשר בצד האסיאתי. ניסע אל תחנת המוצא של הרכבת החיג'אזית בהידר פאשה (Haiderpaşa. נמשיך אל תחנת הרכבת המהירה, החוצה את הבוספורוס במנהרה תת קרקעית. נעלה רכבת הקלה המקומית ללב העיר העתיקה ונערוך סיור הכרות עם הבזאר הגדול (Kapalı Çarşı).

 

יום ג 14.6.2016: כנסיות ביזאנטיות ומסגדים עות'מאניים

נתחיל את ביקורנו באיה-סופיה (Aya Sofia), הכנסייה המרשימה, שהייתה המרכז הדתי של העולם הביזנטי. נמשיך לביקור במוזיאון הפסיפסים (Mozaik Müzesi) שאינו אלא ארמונם של קיסרי ביזאנטיון.  אחר הצהרים ניסע לביקור בכנסיית קארייה (Kariye), בה פסיפסים וציורי קיר מהמאה     ה-14 ובמסגד שהוקדש לבתו של הסולטאן סולימאן המפואר. 

 

יום ד 15.6.2016: הסיום הגדול

נקדיש את כל הבוקר לביקור יסודי בארמון טופקאפי (Topkapı), משכנם של הסולטאנים העות’מאנים מן המאה ה-15 עד למאה ה-19. כיום משמש כמוזיאון המציג אוספים מדהימים של תכשיטים, כלי חרסינה, כלי נשק, מלבושים וחפצים יקרי ערך אחרים מחצר המלכות העות'מאנית. לא נפסח גם על הביקור בהרמון (Harem). את השעות המעטות שיוותרו אחר הצהרים נקדיש לסיבוב אחרון בבזאר הגדול. לקראת ערב ניסע לשדה התעופה, ונטוס חזרה לתל אביב.

 

 

המחיר כולל:

טיסה  בינלאומית סדירה של Turkish Airlines  בקו – ת"א – איסטנבול – ת"א.

5 לילות בבית מלון בדרגת תיירות טובה. (4*)  בעיר העתיקה.

ערכות שמע אישיות לכל אורך הטיול.

כלכלה : ארוחות בוקר.

מידיבוס\אוטובוס תיירים צמוד, נוח וממוזג.

כניסה לאתרים המופיעים בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים).

שייט על הבוספורוס.

דמי רישום.

הדרכה: ד"ר שמעון גת.

מדריך מקומי צמוד לכל הטיול.

מיסי נמל, בארץ ובחו"ל .

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ארוחות צהרים וערב.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

דמי ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים (לקבוצות) המעודכן של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

הערות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון תקבע בהתאם לשעות הטיסה.

 

הרשמה במשרדי החברה להגנת הטבע רואים עולם

רחוב מנחם בגין 14 רמת גן 52700

 

טל: 03-7527777 פקס: 03-7527117

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא סמינר לימודי באיסטנבול

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���