03-7527777
לבירורים והזמנות
הטיול המקיף בדרום ספרד

הטיול המקיף בדרום ספרד

15 יום - בשיתוף קבוצת צור

טיול ייחודי זה יתרכז בדרום ספרד ובכלל זה בחבל אנדלוסיה "שתי פסיעות מגן העדן". נעמוד על המפגש הייחודי בין שלוש דתות ותרבויות – נצרות יהדות ואיסלם, נטייל בעקבות דמויות היסטוריות שחלקן בדויות ; כרמן,דון חואן  ופדריקו גרסיה לורקה . נחשף לתרבות האזור – מחול הפלמנקו וארנה ,היא, זירת מלחמות הפרים. נשים דגש על ההיסטוריה, התרבות והטבע.סיפורה של יהדות ספרד הוא מהמרתקים בתולדות עם ישראל. חיי היהודים היו מורכבים ורבי פנים. בטיולנו נהלך לאורה וגם בצילה של אותה יהדות מפוארת: בבתי כנסת שהפכו כנסיות והיום משמשים כמוזיאונים, ברובע היהודי בקורדובה ובסביליה, נחפש רמזים בציורים פסלים ומבנים בגרנדה ובמקומות אחרים. נזכיר את ר' שמואל הנגיד, הרמב"ם, הרמב"ן, ריה"ל, איבן גבירול ואחרים שהותירו אחריהם ממיטב השירה וההגות של תקופתם. 

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב – מדריד

נמריא מתל  אביב (המראה משוערת: 16:20 נחיתה: 20:30). העברה למלון.

לינה: מדריד. 

 

יום 2: טולדו - קורדובה

ניסע לטולדו (Toledo) - "ירושלים שבספרד", בירתה העתיקה של ספרד. נקיף את החומות האדירות על קניון נהר הטאחו, נסייר בעיר העתיקה: מכיכר השוק העתיק נרד ברחובות הציוריים אל הקתדראלה המונומנטלית רבת הסגנונות. משם נמשיך לכנסיית "סנטו תומא" בה מצויה יצירת המופת של אל גרקו - "קבורתו של הרוזן מאורגאס". נרד אל הרובע היהודי לביקור בשני בתי הכנסת המחודשים של החודריה: "אל טרנזיטו"- הבנוי בסגנון מודאחר והמשמש כמוזיאון בו אוסף פריטי יודאיקה ומצבות קבורה מרשימים ו"סנטה מריה לה בלנקה"- שהפך לכנסיה עשרות שנים לפני הגירוש. שם גם נתוודע לסיפור קהילת טולדו שהייתה ואיננה עוד. לעת ערב נגיע לקורדובה.לינה: קורדובה. 

 

יום 3 : קורדובה

קורדובה (Cordoba) - עירו של הרמב"ם ו"עיר אלף המסגדים". נבקר במסגד המורי העתיק  "לה מסקיטה" שגגו נישא על מאות עמודים מגולפים וכיפותיו מצופות פסיפסי זהב. פרק זמן מכובד נקדיש לביקור ברובע היהודי: נבקר בבית הכנסת- שעבר גלגולים רבים, נראה את פסלו של הרמב"ם הניצב בכיכר טבריה, נסייר בסמטאות ונציץ לחצרות הפנימיות המפארות כל בית, כיכר יהודה הלוי, ונראה את גני אלקזר וכאן גם נתחיל לעקוב אחר סיפורה המרתק של כרמן הצוענייה.

 

יום 4: קורדובה, איטליקה, סביליה

נעזוב את קורדובה וניסע לאיטליקה, עיירה רומית שנוסדה בשנת 205 לפנה"ס ע"י סקיפיו אפריקנוס.בעיירה מתקיימים עדיין חפירות ושחזורים. אנו נראה את המרחצאות, המוזאיקות והאמפיתיאטרון המעניינים מאוד. אחר הצהרים נגיע לסביליה ונערוך בה סיור ראשון. 

 

יום 5: סביליה

היום כולו יוקדש לסביליה (Sevilla) ולתחילת מסלולו של קולומבוס. נבקר בגדולה שבקתדראלות ספרד ואם יתאפשר, ניכנס גם לחירלדה. נבקר בבית פילאטיס, בגני המלכה מריה לואיזה וברובע היהודי העתיק הידוע בבתיו היפים ובחצרות הבנויות בסגנון ה"פטיו". נבקר גם באזור האקספו ובאחד המוזיאונים בעיר.אחר הצהרים נערוך שייט על נהר גודאלכביר.

לינה: סביליה. 

 

יום 6 : סביליה, חרס, קדיז

נצא את סביליה וניסע לחרס - מקורו של יין השרי ואחד ממרכזי הפלמנקו המקוריים. נבקר באחד היקבים לפני שנמשיך אל קאדיס, עיר עתיקה, שהוקמה לפני כ-3,000 שנים על ידי הפיניקים ונחשבת לעיר העתיקה ביותר במערב אירופה. נטייל בסמטאות העתיקות, נראה את הקתדראלה ועוד מבנים מרשימים .

 

יום 7: הכפרים הלבנים , רונדה

היום ניסע בדרך "הכפרים הלבנים" ונבקר בשניים מהם: גרזלמה (Grazalema) וארקוס דה לה פרונטרה (Arcos de La Frontera ) המייצגים באופן היפה ביותר את הבניה הכפרית הבוהקת והצחורה של האזור. אחר הצהרים נגיע לרונדה (Ronda) המרהיבה, הממוקמת משני עברי קניון "טאחו דה רונדה"  העמוק של נהר Guadalevín. נצפה מזוויות שונות על הגשר המפורסם שמתנשא מעל תהום הנקיק, נסייר בעיר הרומנטית וברבעים הססגוניים ונראה את זירת מלחמות הפרים הראשונה בספרד  - כאן נקבעו כללי מלחמות הפרים המודרניות - הקורידה הספרדית.לינה: רונדה.  

 

יום 8: שמורת טורקאל, מיחאס, מלגה

נשלים הביקור ברונדה וניסע אל  שמורת הסלעים - טורקאל (Torcal). נערוך בה מסלול הליכה קצר של כשעה וחצי.מכאן ניסע לעיירה המקסימה מיחאס (Mijas), האופיינית ליישובי הקוסטה דל סול. נערוך סיור בעיירה . לעת ערב נגיע למלגה (Malaga).

 

יום 9: מלגה, גרנדה

נחל את סיורנו במלגה בקתדראלה ובמצודה המשקיפה אל העיר. לאחר הפסקת קפה קלה, נמשיך לביקור במוזיאון לתולדות העיר. ניסע לגרנדה "פנינת הדרום".

לינה: גרנדה. 

 

יום 10: גרנדה

גרנדה , עירו של רבי שמואל הנגיד- בירתה האחרונה של ספרד המוסלמית. נערוך סיור מקיף ביצירת המופת של ארמון אלהמברה, על שלוש החצרות שלו, שבאולם השגרירים שבו נתן צו הגירוש ליהודים. גולת הכותרת של האדריכלות והעיצוב האסלאמי בספרד. נבקר גם בגני החנרליפה הצמודים. נמשך לעיר העתיקה לביקור ב"קפלה ריאל" שם קבורים "המלכים הקתולים", פרננדו ואיזבל כובשי העיר מידי המוסלמים בשנת 1492, ויוצריה של ספרד המאוחדת והמודרנית והאחראים לגירוש ההמוני של היהודים מארצם. לעת ערב נערוך סיור באלבסיין – הרובע המוסלמי העתיק של העיר ובו סמטאות ציוריות, שערים מעוטרים ומזרקות.  

לינה: גרנדה.

 

יום 11: גרנדה – קואנקה

עם בוקר נעזוב את גרנדה וניסע לקואנקה (Cuenca). העיר יושבת בנוף ציורי והתפרסמה בזכות "הבתים התלויים", שנבנו בראש צוקים מעל גיא הואקאר. מרפסות העץ של המבנים נראות כמתעופפות באוויר ומהבתים ניתן לצפות בעיטים המרחפים על פני הגיא.בזכות ההיסטוריה וערכי התרבות שנותרו בקואנקה הוכרזה העיר, על ידי אונסקו, כאחת מערי המורשת האנושית. נטייל רגלית ברחובותומפעם לפעם נשב על גבי צוק ונשקיף על מראות הנוף. לינה: קואנקה. 

 

יום 12: אל מדריד

נשלים הסיור בקואנקה וניסע למדריד. נערוך סיור מודרך במוזיאון "תייסן–בורנמיסה" האוצר ציורים מעידן הרנסנס ועד ימינו, שם נוכל לראות את יצירותיהם של ריברה, קרווג'יו ועוד. אחר הצהריים נסייר רגלית בין כיכרותיה של העיר היפה.

לינה: מדריד. 

 

יום 13: מדריד, סגוביה, עמק הנופלים

נצא את מדריד וניסע לסגוביה . נראה את האקוודוקט הענק, את טירת אלקאזר המרשימה, ממנה נשקף נוף נפלא ואת הקתדרלה הגדולה הבנויה בסגנון גותי-ספרדי. נשוב למדריד דרך המנזר הגדול "אל-אסקוריאל" ועמק הנופלים.

לינה: מדריד.

 

ימים 14-15: מדריד– תל אביב

יום שלם יוקדש למדריד. בערב ניסע לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה.

(המראה משוערת: 23:55 נחיתה: 05:40 למחרת).

 

המחיר כולל:

טיסת אייר אירופה  בקו: תל אביב –מדריד - תל אביב 

הטל דלק ומיסי נמל

בתי מלון מדרגת תיירות טובה מאוד

כלכלה: על בסיס חצי פנסיון (מארוחת בוקר ביום השני ועד ארוחת בוקר ביום האחרון)

דמי כניסה לאתרים שבתכנית

מדריכים מקומיים בהתאם לדרישת החוק בספרד

אוטובוס תיירים נוח לאורך כל הדרך

מים באוטובוס 

תשר לנותני השירותים המקומיים

הדרכה על ידי מדריך/כה מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע

ערכות שמע

 

המחיר אינו כולל:

הוצאה או הארכת דרכון

ארוחות צהרים כלשהן 

הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, משקאות בארוחות, יציאות בערבים)

ביטוח רפואי ומטען (חובה על כל משתתף לבטח עצמו)

 

הערות חשובות:

1. המחיר ניתן לקבוצה בת מינימום 20 מטיילים

2. תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות 

3. אין שרותי סבלות בטיול זה.

4. חברת התעופה ובתי המלון עשויים להשתנות. מידע מעודכן יינתן סמוך למועד היציאה.

5. בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

נוסע המבטל הרשמתו מ 16.4.17 ועד 15.8.17  יחויב ב 547 יורו דמי ביטול

נוסע המבטל הרשמתו מ 16.8.17 ועד 15.9.17 יחויב ב 747 יורו דמי ביטול

נוסע המבטל הרשמתו מ 16.9.17 ועד 3 ימי עבודה לפני מועד יציאת הטיול יחויב ב 847 יורו דמי ביטול. 

נוסע המבטל הרשמתו מ 2 ימי עבודה ועד למועד יציאת הטיול יחויב במלוא מחיר הטיול. 

יתר התנאים בכפוף לדף התנאים הכלליים  של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא הטיול המקיף בדרום ספרד

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���