03-7527777
לבירורים והזמנות
הטיול המקיף למרוקו כולל רכס האנטי אטלס

הטיול המקיף למרוקו כולל רכס האנטי אטלס

14 יום -

מסע אל הנופים עוצרי הנשימה של מרוקו המשתרעים על שטח נרחב בין האוקיאנוס האטלנטי לבין מדבר הסהרה. זהו טיול מקסים שמעורבים בו מציאות, דמיון, חלומות, אגדות  וקברי קדושים. מסע אל ארץ של ניגודים בין הירוק המיוער של הרי האטלס אל מול צחיחותו של מדבר סהרה. בין החוף האטלנטי הארוך והסלעי, לבין נאות התמרים וערוגות הבוסתנים. המולת שווקים, בליל שבטים, תלבושות צבעוניות, ערים גדולות ועתיקות ואווירה חושנית ומסעירה.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב, טנג'יר, תטואן, שפשאוון

טיסת בוקר מתל אביב דרך מדריד לטנג'יר (Tangier) העיר שפרחה בין מלחמות העולם ונודעה כמרכז בינלאומי של סחר חופשי ופעילות של ארגוני ביון זרים. נמשיך לתטואן (Tetouan) ונסייר בעיר בה השפעה ספרדית גדולה ושרידי קהילה יהודית מפוארת. לקראת ערב נגיע לשפשאוון (Chefchouen) ללינה.

 

יום 2: שפשאוון, וולוביליס, רבאט

נתחיל את היום עם סיור בשפשאוון, עיר מחוז מרכזית הממוקמת בשולי רכס הרי הריף. נתרשם מן הסמטאות הכחולות ב"מדינה" ומן הבתים הלבנים בסגנון ספרדי. נעלה אל ראש המעיין ונראה את שפע המים הזורמים המזינים טחנות קמח ומכבסות ידניות. נסייר לאורכו של הערוץ הזורם במורד העיירה. בסיום הביקור נצא דרומה, לביקור באתר הרומי החשוב וולובוליס (Volubilis) שנשתמר בצורה מעולה. לקראת ערב נגיע ללינה ברבאט (Rabat) בירת מרוקו.

 

יום 3: רבאט, מקנס, פס

נתחיל את היום בביקור באתריה של רבאט, נתרשם מסגנונות הבניה השונים הפזורים בעיר, שרידים לתקופות קדומות. נבקר ברחבת ארמון המלך המפואר, מקום משכנו הקבוע של מלך מרוקו. נראה את המוזוליאום של מוחמד החמישי ובנו חסן השני, אשר משקף את מיטב האומנות והארכיטקטורה של מרוקו. נתרשם ממגדל (טור) חסן שברחבת המבנה המשקיף על הגשר שחוצה את נהר בו רג-רג ונצפה לעבר סלה (Sela)  תאומתה של רבאט. נבקר בקסבת אודיה הציורית על סמטאותיה הצבועות בכחול והמשקיפה אל מוצא הנהר והאוקיאנוס.לאחר הביקור נמשיך למקנס (Meknes) עיר בה חיה קהילה יהודית חשובה אשר מאות מבניה עלו ארצה כבר המהלך שנות ה-30 של המאה ה-19. נבקר במוזוליאום של מולאי איסמעיל, השליט התקיף והחזק בן המאה ה-17, ממייסדי השושלת העלאווית השולטת במרוקו עד היום. נראה את "באב אל מנסור", השער המהודר, הנחשב ליפה במדינה ונסייר ברחבת השוק ההומה למרגלותיו. נמשיך לפס ללינה.

 

 

יום 4: פס

היום ייוחד לביקור בבירה הדתית והתרבותית של מרוקו - פס (Fes) אשר השכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. נסייר ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם, נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי: בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי, השמור היטב. בערב נצא לבילוי וארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בפס.

 

 

יום 5: פס, איפרן, ארפוד

יום נסיעה ארוך ומרשים לפנינו במהלכו נחצה את רכס האטלס התיכון ואת רכס האטלס הגבוה בואכה מדבר סהרה. הנופים ישתנו לעינינו במהלך יום זה מדי כמה שעות. מנופי יערות אלונים וארזים אל נופי מדבר חשופים, רמות גבוהות ונאות מדבר ודקלים. נבקר בעיירת הקיט איפרן Irfan)) ובסביבתה היפה, נחצה את הרמות הגבוהות וניסע לאורכו של קניון עמק הזיז (Ziz) בנופים פראיים של שברים גיאולוגיים ושטחים חקלאיים. נחלוף על פני קסבות הבנויות מלבני בוץ ולעת ערב נגיע לארפוד ((Erfoud נאת המדבר הענקית של עמק הזיז. לינה בארפוד.

 

יום 6: יום שלם של טיול ג'יפים בסהרה (נהגים מקומיים)

טיול ג'יפים של יום מלא במדבר סהרה. נעבור בין חמדות עצומות אל השכבות הנטויות של מרגלות האטלס הגבוה העשירות במאובנים. נבקר במחצבת מאובנים, ננסה לפגוש נוודי מדבר המקיימים אורח חיים עתיק ומיוחד, נעלה על דיונות החול המפורסמות של מרזוגה (Merzuga), נסייר בנאת המדבר ונתוודע לאופי החיים המיוחד של תושבי המדבר. נמשיך בנסיעה ארוכה אל העיירה ריסאני (Risani) הנקודה הדרומית ביותר של סחר השיירות במרוקו. נבקר בריסאני לשעבר סיג'יל מסה (Sijil Mesa), עיר השיירות האדירה ומקום מוצאם של המשפחה העלווית השולטת במרוקו ומשפחת אבוחצירה היהודית. לינה בארפוד.

 

יום 7: טודרה, דאדס\וורזאזאת

עם בוקר ניסע צפון מערבה דרך אתר החט'ארות (פוגארות) עשרות קילומטרים של תעלות מים תת קרקעיות שסיפקו מים לישובי הסהרה. נגיע אל קניון הטודרה (Todra) ונערוך טיול רגלי בנאת המדבר בין שדות מוריקים, כפרי בוץ נטושים ומיושבים תוך ניסיון לגעת באורח החיים המיוחד במקום. נמשיך עם פתחו של הקניון ונתרשם מגובה קירותיו הזקופים ומן המים הזורמים. נמשיך מערבה לביקור בקניון נוסף: קניון נהר הדאדס (Dades) ובו כפרים ובוסתנים. נתרשם מסלעי הקונגלומרט היוצרים צוקים גבוהים. נראה את בתי הבוץ המתפוררים בקסבות העתיקות ואת הבניה החדשה המחליפה אותם, גם היא מבוץ. לינה בדאדס או בוורזאזאת.

 

יום 8: אית בן-האדו, תארודנט

נמשיך בנסיעה בדרך הקסבות המפורסמת אשר נסללה על ידי הפרוטקטורט הצרפתי, לאורך מדרונותיהם הדרומיים של הרי האטלס הגבוהים עד לווארזאזת (Ouarzazat), עירו של הפאשה גלאווי. נמשיך ונבקר באחת הקסבות השמורות והיפות ביותר במרוקו, אית-בן-האדו (Ait Ben Haddu). זוהי קסבה שהוכרזה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו, הבתים העשויים מבוץ שוקמו, הרחובות נבנו מחדש והתושבים מנסים להתפרנס מן התיירות העוברת במקום. הקסבה שמשה כזירה לסרטים רבים, ענף המתפתח במהירות במרוקו. לקראת אחר הצהרים נגיע לתארודנט (Taroudant) ונסייר בעיר לה היסטוריה עשירה ועבר יהודי מעניין. לינה בתרודאנט (**ייתכן ונאלץ להתפצל ליותר ממלון אחד)

 

יום 9: תארודנט, תפראוט (ברכבים קטנים)

נצא לעבר רכס האנטי אטלס המהווה חלק ממדבר סהרה. הנוף ישתנה באחת עם העלייה על המדרונות הדרומיים של הרכס. עם ההגעה לתפראוט (Tafraout) נצא ברכבים קטנים לאזור קניון אית מנסור. נשלב הליכות רגליות קצרות וביקור בכפרים קטנים. לקראת ערב נגיע לתפראוט (Tafraout) ללינה

 

יום 10: תפראוט, אגדיר, אסווירה

עם בוקר נפגוש את האוטובוס ונצא צפונה לכיוון החוף. נחלוף ליד אגדיר (Agadir), עיר התיירות הגדולה והחשובה של מרוקו שנבנתה מחדש לאחר הריסתה המוחלטת ברעידת האדמה הקטלנית בשנת 1960. נמשיך בנסיעה לאורך החוף ודרך אחד האזורים הבודדים והגדולים בעולם לגידול עץ הארגאן (Argan) אשר מפירותיו מפיקים שמן מיוחד המשמש הן למאכל והן לתעשיית הקוסמטיקה. לקראת צהריים נגיע לא'סווירה (Essouira), עיר הנחשבת ליפה שבערי החוף של מרוקו. א'סווירה, או בשמה העתיק מוגדור (Mogador) היא עיר נמל עתיקה שבתיה מסוידים לבן כצבע חול הים ומשקופי החלונות צבועים כחול כמימיו. ב"מדינה" שלה פזורים בתי מלאכה ושווקים ו"במלאח" ניתן לראות עדיין כמה מבתי היהודים. נסייר בנמל, בשרידי המצודה הפורטוגזית וברחובותיה הציוריים של העיר. לינה באסיוורה.

 

יום 11: א'סווירה, מרקש

בבוקר נצא מזרחה למרקש (Marrakesh), העיר אשר נתנה למרוקו את שמה. עם ההגעה נחל בסיור בעיר - ארמון אל באהיה, המלאח היהודי ובית הכנסת וכמובן הבזאר הגדול הצבעוני המפורסם. בערב נצא לבקר בג'מע אל פנע – הכיכר המרכזית של העיר שהוכרזה כאתר מורשת עולמית ובה מתקיים מדי ערב שוק אוכל גדול ושלל הופעות ואמני רחוב. לינה במרקש.

 

 

יום 12: רכס האטלס הגבוה, מרקש

את חציו הראשון של היום נקדיש לרכס האטלס הגבוה. ניסע לאוקמידן  (Oukamiden) אתר סקי הממוקם בלב רכס האטלס הגבוה. הדרך עוברת בין קסבות הרריות וכפרים ברברים. נשלב מסלולי הליכה קצרים וביקור בכפרים ברבריים ככל שיותיר הזמן. לקראת ערב נחזור ללינה במרקש.

 

יום 13: קזבלנקה, תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה של קזבלנקה לטיסה לתל אביב דרך אירופה.

 

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א – טנג'יר\קזבלנקה– ת"א (דרך אירופה).

מיסי נמל והיטל ביטחון .

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.

כלכלה על בסיס חצי פנסיון.

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

טיול ג'יפים של יום מלא בסהרה על פי התכנית.

שימוש ברכבים קטנים במקומות שהאוטובוס לא מגיע (ע"פ התוכנית).

דמי כניסה לאתרים שבתכנית .

ארוחת ערב חגיגית במסעדה מקומית בפס.

תשר לנותני השירותים המקומיים.

ויזה למרוקו.

מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.

מדריכים מקומיים בהתאם לצורך.

 

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ארוחות צהרים.

ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.

הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו'

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

 

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

מרוקו מופיעה באזהרות המסע שפרסם מטה לוט"ר. אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ בכתובת: www.mfa.gov.il. בטיולנו, אנו מתרחקים ממוקדי סיכון.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

הרשמה במשרדי החברה להגנת הטבע רואים עולם

רחוב מנחם בגין 14 רמת גן  52700

טלפון: 03-7527777 פקס: 03-7527117

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא הטיול המקיף למרוקו כולל רכס האנטי אטלס

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���