03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול עומק ליפן - כולל האי קיושו ועמק קיסו

טיול עומק ליפן - כולל האי קיושו ועמק קיסו

17 יום - טיול של פריחה, פסטיבל הסטוריה ותרבות

יפן, ממחוללות התרבות הגדולות במזרח אסיה, ממשיכה גם בעידן המודרני להסתתר תחת מעטה של מסתורין מלא ניגודים: טכנולוגיה עתידנית מול תרבות מסורתית, עידון, אסתטיקה ויופי השואפים לשלמות, בכפיפה עם גושים אורבאנים צפופים ורועשים, מקדשי בודהא ושינטו מנותקים ושלווים בלב סביבת החיים המציאותית התובענית והמתוכנתת לפרטי פרטים. למרות התיעוש והבנייה, איי יפן הם מצגת נפלאה של נופי בראשית  ושל טבע עם יערות עד, הרי געש ואגמים קסומים. 

במפגש עם יפן מתבטא יותר מכל, לעין המטייל, הניגוד של המודרנה מול המסורת ומעמת את המבקר עם המפגש התרבותי המרתק הזה.

 

התמונות באדיבות יובל כלב וספי בן יוסף

 

טיול זה אינו פעיל!

ימים 1-2: מת"א (דרך סיאול) לפוקואוקה

עם הנחיתה העברה למלון בפוקואוקה (Fukuoka), העיר הגדולה שעל חוף מצר קוריאה, באי קיושו. 

האי בעל האקלים החמים והנוח, הוא המערבי והדרומי בארבעת האיים הגדולים, שמרכיבים את עקרה של יפן. תולדותיו השפיעו מאד על ההיסטוריה של הארץ והוא "עמוס" בהרי געש פעילים.

לינה בפוקואוקה . 

 

יום 3: בקומאמוטו; טירה ראשונה, גנים ראשונים, התחלה .....

סיבוב ראשון ו"סמלי" בפוקואוקה (Fukuoka) ומייד נסע לקומאמוטו (Kumamoto). העיר הזו מתנאה במצודה קלאסית, שבה התגורר בעבר אציל פיאודאלי וסמוראי רב עצמה. למרגלות המצודה משתרע גן סויזנג'י (Suizenji), שהוא אחד היפים ביפן ושייך לגנים המדמים את היקום או את יפן גופה. כאן מיוצגים נופי דרך ה'טוקאידו' העתיקה, הראשית מחמשת הדרכים אשר קישרו בין בירותיה של יפן המסורתית – אדו (טוקיו) וקיוטו. אפילו דימוי להר הקדוש פוג'י נמצא בגן.  (קומאמוטו עברה לאחרונה רעש חזק והטיול בה עשוי להיות כפוף לתכתיבי השיקום....)

לינה בקומאמוטו

 

יום 4: מקדש, מערת הראשית של האור האלוהי, קניון ועוד

בהרים שבמרכז האי קיושו נמצא מקדש אמאנו איוואטו (Amano Iwato) לא רחוק מהמערה, שבה הסתגרה אמאטראסו אלת השמש וגרמה להחשכת היקום כולו.  סיפור המאבק בינה ובין אחיה ושאר האלים הוא אחד המכוננים במיתוס ובקוסמולוגיה של יפן.

לא רחוק מזירת החזיון הזה, בשולי הר הגעש הפעיל (מאד) אסו (Aso) נמצא קניון טאקאצ'יהו (Takachiho) הצר והעמוק. נשוט על מימיו וגם נטייל ברגל מעט בסביבתו (אגמים קטנים, פריחה, הרים.....) .

לינה בעיר הקטנה אבינו (Ebino), במלון יפני מסורתי (ריוקאן)

 

יום 5: קאגושימה, סאקורג'ימה, הירושימה ואולי גם סנגאנן

בבוקר נסע לנמל קאגושימה. שם נחצה את המפרץ במעבורת, אל מרגלות הר הגעש סאקורג'ימה. ההר מאד פעיל ולפיכך לא נוכל לעלות אל לועו, אבל – נקודת תצפית, מסלול הליכה  נאה, נוף יפהפה ואולי גם מוזיאון (קצת תרבות.....) יהיו ציר הפעילות שלנו בחלקו הראשון של היום. 

אם לוח הנסיעות ברכבת יאפשר, כי אז ננצל את זה, שלא רחוק מכאן נמצא גן סנגאנן (Senganen), פנינת עיצוב ומימוש פילוסופיית זן קלאסית. הגן מכיל בתוכו את הצמחיה הסובטרופית של האי קיושו, ומייצג את עקרונות העיצוב המעודנים של אלמנטים מעובדים המשתלבים בנוף האמיתי, ושל הנוף כחלק ממהותו של היקום המסומל בגן.

עם תום הביקור נעלה על "רכבת הקליע", השינקאנסן, נחצה את מצר שימונוסקי – חלק ממצרי קוריאה – ונגיע תוך כ- 3 שעות להירושימה, באי הגדול והמרכזי של יפן – הונשו..

לינה בהירושימה.

 

יום 6: הירושימה ומיאג'ימה, פינת אלוהות מול נקודת השאול

הירושימה – עיר תעשייתית – לפני אסונה וגם עכשיו - היא האנדרטה העולמית הכואבת לשואה שהאטום נושא עמו. העיר שהחרבה כולה באש, תוך שניות,  באוגוסט 1945 עם הטלת הפצצה, שוקמה וחזרה להיות עיר גדולה ומטופחת. 

עם בוקר נבקר באי מיאג'ימה (Miyajima), לא רחוק מהירושימה. האי מיוער ויפה ומנוקד במקדשיםֹ שונים. נתבונן בשער הטורי הציורי הטבול  במי הים  ובשעות הגיאות נראה ממש כצף בהם, נטייל בפינות שונות של האי, ככל שיאפשר לנו הזמן. 

בחלקו השני של היום נשהה בהירושימה; נבקר ב'פארק השלום' ובמוזיאון שבו, שהוקמו בדיוק במקום שבו הוטלה הפצצה. לינה בהירושימה. 

 

יום 7: דרך אוסקה לנארה, מלב התעשייה הכבדה אל העבר הקסום

בבוקר נסע שוב ב"רכבת הקליע" לאוסקה (Osaka), העיר השלישית בגודלה ביפן ומרכז תעשייתי עולמי חשוב. 

נבקר בנארה (Nara), שהייתה בירתה הראשונה של יפן, כבר במאה ה-8, ובה ניצבים  כמה מבנים עתיקים ומיוחדים, שמוקפים בגן ענק, שאיילים (האייל הוא אחד מהתגלמויותיו של הבודהא) משוטטים בו. 

נבקר במקדש הבודהיסטי העצום, טודאי-ג'י (Todai-ji), הבנוי מעץ ובמקדש השינטו קאסוגה (Kasuga) עם אלפי המנורות שבו. 

בערב נגיע לתחנת הרכבת של קיוטו, שהיא יצירת פאר בתחום הארכיטקטורה המודרנית. נבקר בה כדי להכירה מכמה זוויות ראיה, שהן מרתקות במיוחד בתאורת הלילה. 

לינה בקיוטו..

 

ימים 8-9 : קיוטו; על גיישות, על שוגונים ויופי ללא גבול

קיוטו היא הבירה התרבותית, האומנותית והרוחנית של יפן. העיר עשירה  בארמונות, במקדשים ובגני זן קסומים. בשתי היממות הקרובות נטייל בעיר כדי להכיר את אוצרותיה החבויים. נבקר במקדש- מתחם קיומיזו (Kiyomizu) - המים הטהורים - עם מרפסת התצפית היפה שלו על קיוטו. נבקר בטירת ניג'ו (Nijo), ארמונו המבוצר של השוגון של יפן, עם ציורי הקיר המיוחדים שלו ובעל "רצפת הזמיר" הנודעת, נטייל בגן הזן ה"מיסתורי" של ריואנג'י (Ryoanji) ועוד. 

בקיוטו השתמרה גם תרבות הגיישות של יפן המסורתית ובה פועלות כמה עשרות גיישות, אשר לומדות את תפקידן במשך שנים. נטייל ברובע גיון (Gion) - רובע חיי הלילה והמועדונים ונאכל ארוחת ערב במסעדה יפנית מקורית. בה גם נזכה למפגש עם גיישה, שעימה נשוחח על עולמה, בצורה ישירה. 

בין ביקור למשנהו נשתדל גם להשתתף בטקס תה יפני מסורתי. הלינה בקיוטו.

 

יום 10: אל קנאזאווה; הגן המיוחד ומה שנשאר מן הסמוראים

בבוקר נפרד מקיוטו וניסע דרך האזור ההררי של "האלפים היפנים",  השידרה ההררית המרכזית באי הונשו (Honshu), בין ים יפן הסוער ממערב והחוף הפסיפי, הנוח יחסית, במזרח. 

נגיע לקאנאזאווה (Kanazawa) ונבקר באחד מגני הזן היפים והמיוחדים ביפן - גן קנרוקואן (Kenrokuen). נטייל גם במרכז העתיק של העיר, מקום בו נותרו עדיין בתי סמוראים, מן התקופה שקדמה לביטול המעמד-מוסד הזה, בשליש האחרון של המאה ה - 19. כמובן שנבקר בבית סמוראי, אולי אף נכנס לבית גיישות ברובע הגיישות ולא נפסח על שוק האוכל הנפלא – אומיצ'ו (Omicho). 

לינה בקנאזאווה.

 

יום 11: גגות הקש בשירקאווה-גו, עיירת העץ – טקיאמה – לובשת חג

מוקדם בבוקר ניסע לכפר העץ המסורתי – שירקאווה-גו (Shirakawa-Go) בו נשתמרו בתי עץ עם גגות מחופים באלומות קש ובהם עדיין חיות משפחות חקלאים מורחבות כפי שחיו בעבר ברחבי יפן. נטייל בין בתי הכפר המטופחים, נבקר בבית לדוגמא ונעלה אל נקודת תצפית, שממנה נשקף מראהו הציורי של הכפר בתוך עמק מעובד ומוקף בהרים ויערות. 

מכאן נמשיך לטקיאמה (Takayama) בירת המחוז ההררי הזה של יפן. מרכז העיר נבנה בידי מיטב חרשי העץ של האזור לפני כ – 300 שנה. כאן השתמרו בית השוגון טוקוגאווה (בית השוגונים החזק, שליטיה האמיתיים של יפן במשך מאות שנים), בתי אצילים, בתי תה, בתי מלאכה, מבשלות סאקה ו....חנויות. 

כל טקיאמה העתיקה "מרוכזת" בשלשה רחובות מקבילים – שכל מבניהם עשויים מעץ – ובזמן ביקורנו במקום, נוכל לזהות את התכונה המיוחדת בעיר, לקראת תהלוכות פסטיבל האביב המתוכננות למחר.

לינה במלון מסורתי פשוט (ריוקאן) לא רחוק מטקיאמה...

 

יום 12: המאצורי של טקיאמה ועמק קיסו

בבוקר נחזור בנסיעה קצרה אל טקיאמה. היום יערכו בעיר תהלוכות ותצוגות ראווה של אפיריוני ענק מעוטרים – בימים שבשגרה, האפיריונים האלה, המותקנים על עגלות מפוארות, מוצבים ומוצגים במוזיאון מיוחד – במהלך ה"מאצורי" (פסטיבל מסורתי) של האביב. קיומו כאן, בטקיאמה, באותה מתכונת ובאותה צורה מזה מאות שנים, הפך אותו לאחד האירועים המסורתיים הבולטים ביותר של יפן. עד הצהרים נשהה במחיצת היפנים החוגגים, ואז רק נסע אל עמק קיסו (Kiso), שבו נמצאים שרידים ברורים  של דרך הנקסנדו (Nakasendo), היא אחת מחמש הדרכים שחיברו בעבר  את אדו (טוקיו) לקיוטו. 

אם לא ייפול עלינו החושך, נבקר באחד הכפרים המוגדרים כשמורים ביותר ביפן. אפילו כבלי החשמל והטלפון הוטמנו עמוק באדמה כדי לשוות למקום את מראהו המסורתי. 

בגמר הטיול  נסע ללינה בריוקן מסורתי (שוב...) בעמק קיסו.

 

יום 13: דרך הנקסנדו ואל הר פוג'י

בעמק קיסו, שבו אנו נמצאים כבר מאמש, השתמרו כמה מהכפרים היפים ביותר ביפן. הכפרים האלה היו בעצם ערי הדואר, המכס והביקורת לאורך דרך הנקסנדו, שהכשירו השליטים הפיאודאלים של יפן, ובאמצעותן שלטו, במשך דורות, על תנועתם  - ולפיכך גם על חייהם - של תושבי הארץ ועל הכלכלה היפנית.

מאגומה וצומאגו (Magome, Tsumagu) הם שניים מכפרי הדרך הזו, שלא זו בלבד שהשתמרו אלא גם טופחו על ידי הרשויות היפניות אחרי מלחמת העולם השניה והפכו לאתרי מורשת עולמית, ובצדק רב. 

אנו נלך בקטע מן הדרך השמורה, בין שתי ערי הדואר העתיקות, בתוך יער יפה מעל עמק קיסו הציורי (מתנצל על המילה הבנאלית הזו, אבל העמק הזה באמת ציורי.....)

מכאן נסע אל האקונה (Hakone). באזור מתנוסס החרוט הגעשי הגבוה והמפורסם ביותר ביפן – הר פוג'י (Fuji-San). נצפה עליו ונצלם אותו מנקודות שונות סביבו ואם תנאי מזג האויר יהיו לטובתנו, גם נשוט על פני אגם הלוע שלמרגלותיו – אגם אשי (Ashi).

לינה בהאקונה. 

 

יום 14: מול הר פוג'י, פסלים בהאקונה וקדימה אל טוקיו

יומנו יתחיל בנסיון להעפיל ברכבל (אם מזג האויר יאפשר כמובן....) אל תצפית מרהיבה על הר פוג'י והסביבה ומכאן נמשיך אל המוזיאון הפתוח של האקונה, שבו מוצגות  עבודות של מיטב פסלי המאה העשרים. 

כאן תם מסע ההיכרות הקצר שלנו עם יפן ומכאן ועד סוף הטיול, נשהה בטוקיו. משנגיע אליה 

בהתאם ללוח הזמנים ולשיקולי התנועה, יש בהחלט אפשרות שאת מפגשנו הראשון עם טוקיו, נערוך דווקא באודאיבה (Odaiba), אחת ממצודות ההגנה מהים, שהוקמו בשלהי תקופת השוגונים, על גבי איים מלאכותיים. היום אודאיבה ("סוללת התותחים השלישית") היא רובע מודרני של שעשועים, מסחר ומגורים.

לינה בטוקיו

 

ימים 15-16: טוקיו לאורך, לרוחב ובאלכסון

טוקיו נהרסה כמעט לחלוטין במלחמת העולם ה-2 ושוקמה בתקופת השלטון הצבאי האמריקאי. העיר היא סמל לחריצות ולסדר המופתי של העם היפני ומרכז עסקי, תרבותי ופוליטי מודרני מהגדולים והחשובים בעולם.. 

בגוש העירוני העצום הזה מתגוררים לא פחות מ-36 מיליון בני אדם. ביומיים הקרובים נשוטט בעיר ברכב וברגל. נבקר ברובע שיבויה (Shibuya) האופנתי שהתפרסם בסרט "אבודים בטוקיו". נראה (מבחוץ) את ארמון הקיסר, נבקר במדרחוב הצעירים– חאראג'וקו (Harajuku) ובאזור האורות הצבעוניים ושלטי הניאון העצומים של שינג'וקו (Shinjuku). נבקר גם במוזיאון הלאומי, ברובע אסאקוסה (Asakusa) ואולי במקדש הקדום ביותר של טוקיו – אסאקוסה, שהוא מתחם ענק ושוקק חיים, לא רק כאלה של אנשי דת שקטים וחמורי סבר, אלא ובעקר, של המוני "עמך" שמקנים למקום חזות של שוק ססגוני, ריחני, קולני ומשועשע. בעיר החשמל והגאדג'טים – אקיהברה (Akihabara), ברובע גינזה (Ginza) המהודר ובחלקים נוספים של העיר, נעלה על מגדל טוקיו ועוד, ככל שיותיר הזמן. 

 

יום 17: טוקיו - תל - אביב

העברה לשדה התעופה לטיסה לתל אביב דרך סיאול. נחיתה ביום ה- 17.

 

המחיר כולל:

טיסה בין לאומית:  בקו ת"א-סיאול-פוקואוקה טוקיו-סיאול-ת"א בטיסות סדירות של קוריאן ארליינס.

לינה: בבתי מלון בדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים (ממוזגים) עם שירותים צמודים. 

כלכלה: ארוחות בוקר במלונות (לאחר כל לינה מוזמנת) ועוד 8 ארוחות ערב חמות  במהלך הטיול.

מפגש עם גיישה עם ארוחה מסורתית בקיוטו.

שני לילות במלון יפני מסורתי (ריוקאן).

תחבורה: באוטובוס תיירים ממוזג. 

2 קטעי נסיעה ברכבת שינקנסן סופר-אקספרס כמפורט בתכנית.

דמי כניסה: לאתרים, מופעים ושייט כמפורט בתוכנית.

הדרכה: מדריך מצוות החברה להגנת הטבע-רואים עולם + מדריך/ה מקומי/ת דובר/ת אנגלית.

מסי נמל, והיטלי ביטחון בארץ ובחו"ל.

דמי שתייה/טיפים לנותני שירותים מקומיים.

דמי רישום. ראה הערות

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ארוחות שאינן כלולות ברשימת "המחיר כולל".

ביטוח רפואי ומטען

חריגה ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

הערות:

אשרות כניסה: עדכני לכתיבת התכנית אין לתיירים ישראלים צורך באשרת כניסה ליפן.  

עם ההרשמה תשלום מקדמה של 400$. משתתף שנרשם, במידה ויבטל עד 21 ימי עבודה לפני היציאה, יחויב ב-47$ דמי ביטול. תנאי תשלום, ראה בדף התנאים הכלליים.

המחיר הוא לקבוצה בת 20 משתתפים לפחות, במספר משתתפים נמוך יותר תידרש תוספת מחיר.

מחירי הטיסות הבינ"ל והפנימיות, כמו גם מחירי האתרים עלולים להשתנות עד למועד היציאה, במידה ויהיו שינויים הם יחולו על הנוסעים.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

חשוב!!! 

מחיר שרותי הקרקע נקבע לפי 109 ין יפני ל-1 דולר ארה"ב. במידה ושער ההמרה ישתנה בשיעור הגבוה מ-2%, מרכיב זה במחיר הטיול ישתנה בהתאמה. לנרשמים יוצע להקפיא את שער הין כנגד תשלום הטיול מראש בהמחאות דחויות.

 

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול עומק ליפן - כולל האי קיושו ועמק קיסו

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���