03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול למזרח תורכיה - מחרן ועד הים השחור

טיול למזרח תורכיה - מחרן ועד הים השחור

13 יום - גשר פועם בין מזרח ומערב. כולל ביקור באתר גובלי-טפה המסתורי

הסיור המקיף לאזורים המרתקים והמעניינים במזרח תורכיה. הסיור עובר באגני הפרת והחידקל ומגיע לחרן המקראית, עיר הולדתו המשוערת של אברהם אבינו, עובר באורפה בה חי ופעל בראשית דרכו וממשיך בנופים מדהימים של מדבר והרי געש, הר אררט ומקום מנוחתה של תיבת נוח, לאורך מדבריות והרים אל נופי הפרא שוצפי המים של הרי הקצ'קר ומורדות הים השחור.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1 : טיסה מתל אביב לאיסטנבול וטיסת המשך לגזיאנטפ

יום זה יוקדש לטיסות ולהגעה ליעדנו הראשון, אל העיר גזיאנטפ Gaziantep)) בדרומה של תורכיה. בהתאם לשעת ההגעה – סיור בעיר. ארוחת ערב ולינה בגאזיאנטפ.

גזיאנטפ, הר נמרוד המערבי

נתחיל את הטיול בביקור באחד ממוזיאוני הפסיפסים היפים בעולם המציג פסיפסים מן העיר הרומית זאוגמה (Zeugma) ששכנה על גדות נהר הפרת. העיר הוקמה בתקופה ההלניסטית בימי יורשיו של אלכסנדר מוקדון והגיעה לשיא התפתחותה בתקופה הרומית. עבודות הפיתוח של סכר הפרת איימו להציף את האתר של העיר על עשרות פסיפסיה ומשלחות של חופרים עבדו ימים כלילות להעברתם ושימורם במוזיאון החדש בגזיאנטפ. הפסיפס המרהיב ביותר הוא ללא ספק של ה"צוענייה" המלווה את דיוניסוס במסעותיו. לאחר הביקור במוזיאון ניסע אל אחד משיאי הטיול: הר נמרוד דאג Nemrut Dagi)) ואתר ממלכת הקומגנים מסוף התק' ההלניסטית וראשית התק' הרומית. ננוע ברכב מיוחד כדי לחזות ממרומי ההר 2100 מ' מעפה"י בפסלי הענק של אנטיוכוס מלך קומגנה, הנמצאים למרגלות קברו. נבקר באתר הקבורה קרקוש (karakush) הסמוך, נחצה את יובלי נהר הפרת על גבי גשר רומי עתיק. לינה בעיירה קחטה (Kahta) למרגלות ההר.

יום 3: סכר הפרת, חרן, אורפה

יום זה מוקדש לחלקה הדרומי של תורכיה. ניסע באגן הניקוז של נהר הפרת, נבקר בפרויקט הסכר הגדול שהציף חבלים עצומים וגרר בעקבותיו העתקתם של תושבים רבים ממקומם. ביקור מיוחד במינו בנופים מדבריים לאורכו של נהר הפרת. נבקר בעיר סנלי-אורפה (Urfa) בה חי ופעל אברהם אבינו, במידת האפשר נעלה למצודה, נבקר בבריכת אברהם הקדושה ונראה את המסגד הגדול. נמשיך ונדרים עד לחרן (Haran) המוזכרת גם היא בהקשר למסעו של אברהם אבינו לארץ המובטחת. נראה את המצודה ואת בתי הבוץ דמויי החרוט האופייניים לאזור, בהם חיים אנשי הכפר גם כיום. לינה באורפה.

יום 4: אתר גובלי –טפה, מרדין

בבוקר מוקדם נצא מאורפה לאחד האתרים המסקרנים ביותר שהתגלו בשנים האחרונות – גובקליטפה (Gobeklitepe). אתר פולחני מראשית התקופה הנאוליטית (9000 לפני הספירה) שמעמיד לבחינה מחודשת את כל הידוע לנו על חברות לקטים-ציידים. באתר פזורים מקדשים עגולים ובהם משולבים אבני גזית מונוליתיות בצורת האות T ועליהן גילופים רבים של בע"ח ואף אנשים. נמשיך למרדין ((Mardin, השוכנת בקרבת הגבול עם סוריה, וביתה של קהילה נוצרית סורית - יעקוביטית גדולה. ביקור באתרי העיר: במדרסות ובמסגד המקומי ובבזאר הססגוני. לינה במרדין.

יום 5: חסן כיף, דיארבקיר

נסיעה לביקור בכפר המערות חסן קייף (Hassankeyf) – עיר מערות מרשימה הבנויה בצוק כביר המזדקר מעל נהר החידקל. נעלה אל המצודה ונשקיף על הנוף המרהיב של הנהר והמדבר סביבו. נמשיך אל דיארבקיר ((Diyarbakir, בירת הדרום ומרכז המיעוט הכורדי, היושבת גם היא על גדות נהר החידקל. נטייל בעיר: במסגד הגדול, בשוק המקומי ולאורך החומות. לינה בדיארבקיר.

יום 6: הר נמרוד דאג' המזרחי, ואן

בבוקר ניסע צפונה דרך נופים מרהיבים אל טטואן (Tatvan) משם באמצעות רכב מיוחדים (דולומושים"), נטפס על הר נמרוד המזרחי, הר געש אשר בתוכו נמצא אגם לוע ענקי, נחוש במי מעיין חמים המעידים על פעילות ההר ונראה את אגמי הלוע הגדולים. נמשיך לאחלט ((Ahlat בה נמצא בית קברות סלג'וקי מיוחד. נמשיך בנסיעה לאורכו של אגם ואן (Van) עד לעיר הקרויה על שמו השוכנת לחופו. לינה בואן.

יום 7: אקטאמר - ואן

בבוקר נצא לשייט אל האי אקטאמר (Aktamar) הנמצא בדרום אגם ואן. נבקר בכנסיית הצלב הקדוש הארמנית במעוטרת סצנות מרהיבות מהתנ"ך ונשמע ע הממלכות הארמניות הקדומות. נשוב לסיור בעיר ואן ((Van, נעלה למצודת העיר ונכיר את התרבות האוררטית המיוחדת שהתקיימה באזור העבר הרחוק, נבקר גם בטושפה (Tuschpa) שהייתה בירתה של הממלכה האוררטית בתחילת האלף הראשון לפנה"ס. נחזור ללינה בואן.

יום 8: אזור הר אררט

נשלים את הביקור בואן ונצא צפונה, בדרך נצפה בהר אררט המרשים ונעבור בנופי בזלת ציוריים ומפלי מים ליד הכפר מוראדייה ((Muradiye , נסייר במצודת איסק פשה ( - (Ishak Pasha מצודה מרשימה שבנה שליט מקומי במאה ה- 17. בערב נגיע ללינה בדוגביאזיט (.(Dogubiazit

יום 9: אני הבירה הארמנית הנטושה

בבוקר ניסע צפונה לעיר קארס (Kars). גולת הכותרת של יום זה היא סיור מיוחד במינו אל העיר הנטושה אני (Ani), ששימשה כעיר הבירה של הממלכה הארמנית במאה ה-10 לספירה. נתוודע לארכיטקטורה הכנסייתית המיוחדת של הארמנים בקרבת הגבול עם ארמניה , מבנים רבים שמורים להפליא העומדים על תילם במשך מאות שנים. אחר הצהריים נסייר בקארס ((Kars שגם לה היסטוריה עשירה וארוכה.

יום 10: מקארס ליוסיפלי

יום המוקדש לנסיעה והליכות קצרות בנופי רמות ארמניה ושולי רכסי הפונטוס והרי הקצ'קר (kackar), מערכות של שברים וקימוטים, סלעי משאר, קניונים נופי יער כנסיות עתיקות ומפלי מים. נחצה את נהר הצ'ורו (Coruh Nehari) ונגיע לעיירה הציורית יוסיפלי (Yusifeli). נמשיך בדולמושים בדרך הררית מקסימה אל הכפר ברהל ((Barhal המשמש כבסיס למטיילים החוצים את רכס הקצ'קר. נלון ביוסיפלי.

יום 11: מיוסיפלי לאיידר

בבוקר נצא מיוסיפלי, ניסע לאורכו של נהר הצ'ורו דרומה. יום זה יוקדש להיכרות עם נופי הים השחור ומרגלות הפונטוס, מטעי תה, מפעל תה, ואגוזי פונדוק (לוז). נחדור אל עומק הרי הקצ'קר, אל העיירה איידר ((Ayder היושבת באחו ירוק בלב יער מחטני. נשלב הליכות רגליות, תצפיות ונקודות עניין. לינה באיידר.

יום 12: רכס הקצ'קר, טרבזון

יום טבע מהמם בנופי הקצ'קר באמצעות דולמושים (רכבים מקומיים). שילוב מרתק של נופי יער מחטני ונשיר, מפלים ומאגרי מים, וישובי רועים עונתיים. נבקר במצודת זילקלה (Zilkale) וייאילת (Yayla ישוב רועים עונתי) צ'אט ((Cat ובפסגות שמעליה. אחהצ נחזור לאזור החוף ללינה באזור טרבזון.

יום 13: מנזר סומלה, טרבזון, טיסה לתל אביב

עם בוקר נבקר במנזר סומלה (Sumela) התלוי על צוק זקוף בלבו של יער פונטי שמור. נסייר בטרבזון (Trabzon) וסביבותיה , לקראת ערב העברה לשדה התעופה וטיסה מטרבזון לאיסטנבול וממנה ישירות לתל אביב.

המחיר כולל:

טיסה בין לאומית בקו: ת"א –איסטנבול- ת"א.
מיסי נמל, בארץ ובחו"ל, היטל ביטחון בשדות התעופה.
טיסות פנימיות איסטנבול- גזיאנטפ , טרבזון – איסטנבול.
לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה, בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.
כלכלה על בסיס חצי פנסיון - ארוחת בוקר וארוחת ערב.
אוטובוס תיירים, נוח וממוזג.
אתרים ודמי כניסה כמפורט בתוכנית.
הסעות בדולמושים בהתאם לתוכנית (4 פעמים).
דמי שתייה טיפים .
דמי רישום ואפשרות ביטול.
מדריך מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע.
מדריך מקומי.

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.
ארוחות צהרים וארוחות שאינן כלולות בתוכנית.
ביטוח בריאות ומטען.
שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.
הוצאות בעלות אופי אישי.

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים לקבוצות של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

הערות:

האחריות על הטיסות היא של חברת התעופה בלבד.
קיימת אפשרות לשינוי סדר הטיול בשל מגבלות בטיסות, או במזג אוויר, התחלה בטרבזון במקום בגזיאנטפ. מזרח תורכיה בקרבת הגבול העיראקי וגבול איראן, מופיעה באזהרות המסע שפרסמו משרד החוץ, משרד התיירות ומטה לוט"ר, אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ בכתובת: https://www.mfa.gov.il אנו מתרחקים בסיורנו ממוקדי הסיכון. מזרח תורכיה הנו האזור הפחות מפותח של תורכיה על הטוב והרע שבכך. אנו משתמשים בשירותי הקרקע הטובים ביותר שבנמצא, אך לא ניתן להשוותם לתנאי המלונות במערב תורכיה. אנא קבלו זאת בהבנה וראו בזאת חלק מחוויות הטיול ומייחודו.
כל הנאמר במדריך זה כפוף לתנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.
החברה שומרת לעצמה את הזכות לערוך שינויים בסדר הימים ובהתאם לשיקול דעתה, הודעה תימסר לנרשמים.

ההרשמה במשרדי רואים עולם החברה להגנת הטבע
רחוב מנחם בגין 14 רמת גן 52700
בטל: 03-7527777 – פקס – 03-7527117

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול למזרח תורכיה - מחרן ועד הים השחור

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���