03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לטנזניה - אל שמורות הטבע במזרח אפריקה

טיול לטנזניה - אל שמורות הטבע במזרח אפריקה

9 ימים - ספארי לטנזניה

טנזניה (Tanzania) היא אחת הארצות היפות והמגוונות ביותר. כל שמורה שונה מחברתה ובמהלך נסיעה לאורך קילומטרים מעטים הנופים מתחלפים - מאגמים להרים ומהרים ליערות טרופיים, לועות של הרי געש, נהרות ומפלים. טנזניה היא יעד הספארי העשיר ביותר באפריקה: למעלה מרבע משטחה של המדינה מוכרז כשמורת טבע, והשימור ארוך השנים יצר ריכוז של בעלי החיים - הגדולים והפראיים בעולם. הטיול כולל ביקור בכמה משמורות הטבע הידועות במדינה: שמורת סרנגטי אדירת הממדים, שבה מתרחשת מדי שנה הנדידה הגדולה של עדרי הגנו והזברות; שמורת נגורונגורו הכוללת את מכתש הר הגעש וסביבותיו - "תיבת נוח" טבעית, שאפשר למצוא בה את רוב מיני בעלי החיים ואת רוב תצורות הנוף שיש במזרח אפריקה; שמורת אגם מניארה, בהן ריכוז אדיר של עדרי פילים ושמורת ארושה, המשתרעת בין פסגות הרי געש אגמים חבויים ועשירה בבעלי כנף .

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב - שמורת ארושה

נמריא לאחר חצות בטיסות דרך אדיס אבבה לשדה התעופה בקילימנג'רו אשר בצפון טנזניה. עם הנחיתה נצא לסיור בשמורת ארושה (Arusha) בה נוכל להבחין בציפורי יער צבעוניות, באנטילופות, בבופאלו ועוד. העיר ארושה הסמוכה לשמורה היא מרכז חשוב לגידול קפה. נלון בלודג' המוקף מטעי קפה.

יום 2: ארושה - שמורת מניארה

הבוקר ניסע מערבה אל הבקע הסורי אפריקאי. עצי באובב ותילי טרמיטים ינקדו את הסוואנה האפריקאית. לקראת צהרים נגיע אל שמורת מניארה (Manyara) אשר משתרעת על כחצי מאגם מניארה ועל השטח בין חופי האגם למצוק השבר הסורי-אפריקני שממערב לאגם. השמורה אינה גדולה, אך היא מציעה מגוון בתי גידול: יער רחבי עלים, ערבת שיטים ומישורי עשב. ג'יראפים, פילים, אנטילופות, כל אלו נעים בעצלתיים ביבשה, בעוד היפופוטמים רובצים במים.

יום 3: שבטים באזור אגם אייסי

השכם בבוקר נסע בדרך משובשת לאזור אגם אייסי, בו חיים שבטים מקומיים, אשר שומרים על אורח חיים מסורתי. ניהנה ממפגש מרתק עם בני שבט ההדזבה (Hadzabe), ציידים לקטים הנודדים בקבוצות קטנות בחיפוש אחר בעלי החיים. הנשים מלקטות והגברים יוצאים למסעות צייד בעזרת חיצים. נמשיך לביקור בכפר של בני שבט הדטוגה (Datoga)- רועי צאן ובקר המתקיימים כיום גם מגידולים חקלאיים. נשות השבט נוהגות ללבוש בגדי עור ולקשט את עצמן בצלקות סימטריות בפניהן.

יום 4: נגורונגורו

יום סיור בלוע הר הגעש. מכתש נגורונגורו נחשב הפלא השמיני של העולם. זהו "גן חיות" טבעי, סגור על ידי קירות תלולים, המתנשאים לגובה כ-600 מטרים. המכתש אוצר בקרבו את רוב המינים של בעלי החיים במזרח אפריקה. השמורה עשירה במגוון תצורות נוף: אגמים, נחלים, ביצות, סוואנות פתוחות, חורש, יער שיטים ויער גשם הררי - כל אלה בשטח של כ-265 קמ"ר. זהו המקום שבו אפשר כמעט להבטיח תצפית במגוון רחב של בעלי חיים.

ימים 5-6: סרנגטי

אנו מגיעים אל מאגר הטבע הגדול ביותר בכדור הארץ - שמורת הסרנגטי (Serengeti). הימים הקרובים יוקדשו לסיורים באזורים שונים של השמורה, בניסיון להתחקות אחר אורחות חייהם של בעלי החיים. בשמורה אלפי בעלי חיים: עדרי גנו, צבאים, זברות, ג'ירפות, אריות, נשרים, נמרים ועוד רבים אחרים - כולם נעים לאיטם, אוכלים ונאכלים ללא שינוי אלפי שנים. נלון בלודג' הממוקם בשמורה.

יום 7: אדם קדמון ומודרני

היום נבקר בקניון אולדובאי (Olduvai) בו נתגלו לפני מספר שנים ממצאים הנוגעים לאדם הקדמון (הומו הביליס), שחי על שפת אגם ביצות לפני כ-1.5 מיליון שנים, שם הוא צד את טרפו וליקט את מזונו. נמשיך לביקור בכפר של שבט המסאי, אשר המתקיימים מרעיית עדרים. בתום הביקור נתחיל את נסיעתנו מזרחה, לעבר הבקע הסורי אפריקאי.

ימים 8-9: ארושה - תל אביב

הבוקר נשוב בנסיעה מזרחה לעבר ארושה. לאחר ארוחת צהרים, נצא בטיסות דרך אדיס אבבה לתל אביב. נחיתה משוערת ביום ה-9 לפנות בוקר.

הנחות לילדים:

מתחת לגיל 12, שלישי בחדר: 500$

מתחת לגיל 12, שני בחדר: 250$

הנחת נוער עד גיל 16: 150$

 

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות באתיופיאן אירליינס
מסי נמל והיטלי דלק (עלולים להשתנות עד הכרטוס).
לינה בלודג''ים אפריקאים מצויינים הממוקמים בנתיבי נדידת בעלי החיים
כלכלה: כלכלה מלאה (3 ארוחות ביום, חלקן בסגנון פיקניק) לאורך כל הטיול בטנזניה
תחבורה: רכבי שטח מסוג טויוטה לנדקרוזר או דומה לאורך הטיול
דמי כניסה: לשמורות ולאתרים המפורטים בתכנית
הדרכה: מדריכים מצוות רואים עולם - החברה להגנת הטבע ונהגים-מדריכים מקומיים מעולים דוברי אנגלית
מים מינרלים ברכב בעת סיורי הספארי.
תשר לנותני השירותים השונים בחו"ל.

אשרת הכניסה לטנזניה המונפקת עם ההגעה לטנזניה

 

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי: על הנוסע לעשות ביטוח בריאות ומטען. הביטוח הוא חובה! החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם למטייל במהלך הטיול.

ישנה חובת הצגה של פנקס החיסונים הצהוב ובו חיסון כנגד קדחת צהובה 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לטנזניה - אל שמורות הטבע במזרח אפריקה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���