03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לאלבניה ומונטנגרו

טיול לאלבניה ומונטנגרו

10 יום - טבע ותרבות בלב הבלקן

טיול מיוחד בדגש טבע ונוף אל ארצות הבלקן אשר היו סגורות במשך שנים מאחרי חומות של בידוד והסתגרות. הביקור מתמקד בנופי הבלקן ההרריים, המיוערים, שופעי המים, בין כפרים קטנים ומבודדים ושמורות טבע מקסימות. נבקר באלבניה אשר השתחררה לאחרונה מן הכבלים הקומוניסטיים ונפתחת אל שחר חדש ובה בין השאר ניתן למצוא הרים פראיים, יערות חופים בתוליים ואתרים ארכיאולוגיים מרשימים. נבקר גם במונטנגרו, שקיבלה את עצמאותה רק ב 2006 ונחשבת לאחת המדינות הפראיות והיפות בבלקן: חוף הים האדריאטי המפורץ, ערים ימי בינימיות שמורות, קניון נהר הטרה ושמורות הטבע הגדולות: דורמיטור וביוגרדסקה גורה. כל זאת יחד עם קבלת פנים לבבית של התושבים, מתובלת עם מאכלים בלקניים מעולים.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב, טירנה

טיסה לא ישירה לטירנה (Tirana) בירת אלבניה. בהתאם לשעת ההגעה סיור ראשוני בעיר. ארוחת ערב ולינה בטירנה.

יום 2: טירנה, בראט, דורס

בבוקר נצא אל העיר בראט (Berat), הידועה בשם "עיר 1,000 החלונות" אחת הערים העתיקות של אלבניה ומהיפות שבהן. נבקר במצודה אשר בתחומה עדיין מתגוררות משפחות רבות ונערוך תצפית מראש המצודה אל רבעיה השונים של העיר. נסייר בין הבתים העות'מאניים והסמטאות הצרות ככל שהזמן יתיר. אחר הצהריים נמשיך לדורס (Durres) עיר נמל חשובה אשר ממנה התחילה אחת הדרכים החשובות ביותר בבלקן "ויה אגנטייה" בתקופה הרומית. נבקר בעתיקות הרומיות ששרדו. לקראת ערב נחזור לטירנה ללינה.

יום 3: קרויה , לזה, שקודרה

עם בוקר נבקר בטירנה בירתה הצבעונית של המדינה, נבקר ברחובותיה של העיר ובמרכז העיר. נמשיך לעיירה  קרויה ((Kruja הממוקמת בנקודה אסטרטגית חשובה ומפורסמת בעיקר בשל מאבקו של סקנדרבק (Sekanderbeg), הגיבור הלאומי האלבני מן המאה ה-15, אשר נלחם בעות'מאניים בעשרות קרבות והגן על אירופה מלחצם. נבקר במצודה, במוזיאון ובבזאר הציורי.  נמשיך צפונה לעיירה לזה (Lezhe) ונבקר בקברו של סקנדרבק. לקראת אחר הצהריים נגיע לשוקדרה ( Skodra) ונעלה לתצפית ממבצר רוזפה (Rozafa). לינה בשקודרה.

יום 4: האלפים האלבניים

בבוקר נצא מוקדם מזרחה, ונתחיל להעפיל בהרים של צפון אלבניה, בדרך נעבור ליד כפרים ציוריים, וליד פרויקט האגירה והמפעלים ההידרואלקטריים הגדולים של אלבניה הממוקמים על נהר דריני ((Drini. נגיע אל רציף המעבורת בקומאני (Komani) נעלה על מעבורת שירות (באם תפעל) המעבירה אנשים וסחורות במעלה הנהר עד לעיירה (Fierza) . משם נעלה עד ביירם צורי (Bajram Curri). ניסע בטרנזיטים לכיוון הגבול עם מונטנגרו לאורך נהר (Valbone) וננצל את הזמן לסיור בנופים האלפיניים הנפלאים. לינה בוולבונה במלון צנוע.

יום 5: קוסובו, חצייה למונטנגרו

עם בוקר ניסע דרך טרופויה (Tropoja) לגבול שבין אלבניה לקוסובו, אזור אשר נרגע בשנים האחרונות ומאפשר הצצה ייחודית ומפתיעה. ניסע בכבישים הראשיים המובילים צפונה לעבר סרביה ומונטנגרו. נבקר במנזר דצ'אני (Decani) (במידה ויתאפשר) ואחר הצהרים נגיע לגבול קוסובו - מונטנגרו. עם חציית הגבול, הדרך הופכת באחת להררית מאד, יערות של רחבי עלים ואשוחיות וערוצי מים זורמים ביובלי נהר טארה. לינה בעיירה קולאשין ((Kolasin במלון מיוחד.

יום 6: רכס קומובי, פלאב

עם בוקר נצא לרכס קומובי (Komovi) המהווה את הגבול שבין אלבניה ומונטנגרו. נעלה עם האוטובוס ונטייל ברגל בטבע הבראשיתי באזור. נרד לאזור אגם פלאב (Plav) וגם בסביבתו נטייל ברגל. לקראת ערב נחזור לקולאשין ללינה.

יום 7: ביוגרדסקה גורה, שמורת דורמיטור

את הבוקר נתחיל בטיול מרתק בנופיה של שמורת ביוגרדסקה-גורה ((Biogradska Gora מצפון מזרח לעיירה קולאשין (Kolasin). טיולנו עולה אל אגם ביוגרדסקה ((Biogradska Jezero, בשמורה עשרות מינים ציפורים, צמחים ועצי ענק המעטרים את המדרונות. נטייל בין אשוחים ואורנים, נשקיף אל האגם ואל הקניונים העמוקים שחרצו הנהרות בהרים. נמשיך עם האוטובוס מערבה לאורכו של קניון נהר הטרה, הקניון העמוק ביותר במונטנגרו ואחד העמוקים בעולם. מצוקי ענק של מאות מטרים ניצבים זקופים משני עברי הנהר, נוף של יערות רחבי עלים ועצי מחט וביניהם זורם לו הנהר הכחול. נחצה את ההרים ברשת של מנהרות ואף נביט אל הגשר הגבוה החוצה את הנהר. לקראת צהריים נגיע לשמורת הטבע ההררית דורמיטור ((Durmitor. אלו הם הנופים הדרמטיים ביותר במונטנגרו עם כמה מהפסגות הגבוהות ביותר במדינה. השמורה מכילה הרים, יערות, אגמים, עמקים קרסטיים ואת קניון נהר טרה. נסייר ברחבי השמורה ונטייל ברגל סביב האגם השחור. בערב נחזור לקולאשין ללינה.

יום 8: מנזר מורצה, אגם סקאדאר, באר העתיקה

בבוקר נצא מקולאשין ונרד את רכס הקומובי (Komovi). נשקיף על ליבה של מונטנגרו – הרים משוננים, יערות מוריקים וטבע פראי יקיף אותנו. נבקר במנזר מורצה ((Moraca מוקד עלייה לרגל ואחד המנזרים החשובים והעתיקים במונטנגרו. נערוך שייט באגם סקאדאר (Skadar)  - מהשמורות החשובות באירופה לעופות מים.  נמשיך לעיירה לבאר (Bar) העתיקה – שרידי עיר תורכית עתיקה הממוקמים גבוה מעל העיר החדשה. נספר את סיפורה המיוחד של העיר ונסייר בחורבותיה. נבקר במצודה המאסיבית והאמת המים הציורית. ניסע לאורך קו החוף האדריאטי לבודבה, לינה באזור בודבה.

יום 9: קוטור, נייגושי, צטינייה

ניסע לאורכו של  מפרץ קוטור ((Kotor הנחשב לאחד המפרצים היפים לאורך החוף האדריאטי. ונבקר בעיר עצמה על סמטאותיה הציוריות. נעפיל בסרפנטינות המפורסמות של קוטור (kotor) במעלה מה שנקרא בטעות הפיורד הדרומי ביותר באירופה, נעבור בכפר נייגושי  ((Njegusi המתמחה בייצור נקניק גבינות ויין בשיטות עתיקות. נטפס להר לובצן לביקור במוזוליאום של גדול מלכיה של מונטנגרו – פטר פטרוביץ נייגושי השני. לקראת ערב נחזור לבודווה ללינה. בערב נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית לחגוג את סוף הטיול.

יום 10: פודגוריצה, ת"א

בהתאם לשעת הטיסה, נעלה לפודגוריצה הבירה ומשם לשדה תעופה הבינלאומי לטיסה לא ישירה לישראל.

המחיר כולל:


טיסה בינלאומית לא ישירה בכרטיס קבוצתי.
מסי נמל והיטל ביטחון.
אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.
כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
דמי כניסה לאתרים שבתכנית.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
הדרכה: מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.
מדריך מקומי צמוד לכל אורך הטיול.
 

המחיר אינו כולל:


ארוחות צהרים.
ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.
הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכיו"ב
תנאי תשלום ואפשרות ביטול
דמי ההרשמה 47 € לאדם.
לאחר מילוי הטופס ושליחתו ל"רואים עולם", תקבלו טלפון ובו תתבקשו להגדיר את צורת תשלום המקדמה.
תנאי הביטול - בכפוף לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.
ניתן לשלם במזומן, בהעברה בנקאית ובצ'קים לפקודת רואים עולם החברה להגנת הטבע.


הערות חשובות:


תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות באזור זה של העולם בשלב התפתחות וכניסה לסטנדרט המערבי. בטיולינו אנו עושים שימוש במלונות טובים בהם נעשה שימוש בטיולים רבים שלנו בעבר ועומדים בסטנדרט המקובל בטיול מעין זה (שירותים צמודים, מים חמים, מסודרים ונקיים). רמת הדרכים משתנה בהתאם לאזורים השונים. חלקם במצב מצוין וחלקם פחות. בכל מקרה הטיול מתבצע באוטובוס גדול, נוח ומרווח.
בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

ההרשמה במשרדי
החברה להגנת הטבע רואים עולם
ברח' מנחם בגין 14 רמת גן 52700
טל: 7527777 – 03  פקס: 7527117 – 03
www.roimolam.co.il
CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לאלבניה ומונטנגרו

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���