03-7527777
לבירורים והזמנות
בוטאן - סדנת צילום עם אלי אטיאס

בוטאן - סדנת צילום עם אלי אטיאס

11 יום - אל הנסיכות ההימלאית החמקמקה בעולם

בוטאן, או ארץ דרקון הרעם (Druk Yul), כפי שמכנים אותה תושביה, בודהיסטים ממוצא טיבטי, מצליחה לשמר את התרבויות ההימלאיות והטיבטיות הייחודיות, הן עקב בדידותה הגיאוגרפית והן הפוליטית. מעמקים חבויים ומוריקים, ועד פסגות עטורות שלגי עד, במרומי רכס ההימלאיה, נבקר ונצלם את הממלכה היפהפייה ותושביה, הנוהגים להסתובב בבגדים מסורתיים. נסייר בין הכפרים הציוריים, נצפה במלאכות היד והתרבות החומרית, נבקר ב"דזונגים" (מנזרים מבוצרים) ונכיר את חיי הנזירים.

 

צילומים: ספי בן יוסף 

טיול זה אינו פעיל!

ימים 1 - 2: ת"א – בנגקוק

נטוס עצמאית מתל אביב, ישירות או דרך יעד ביניים, לבנגקוק בירת תאילנד, לשם נגיע למחרת. העברות עצמאיות למלון לצ'ק אין. לפנות ערב נצא לתור את הכרך הגדול. לינה בבנגקוק.

 

יום 3: בנגקוק - פארו

לפנות בוקר ניסע לשדה התעופה ונעלה על טיסה של Druk Air, חברת התעופה הלאומית של בוטאן, אתה נחצה את מפרץ בנגאל וננחת,  בעמק הימלאיי מוריק, בפארו (Paro), העיירה החשובה במערב בוטאן. לאחר השלמת סידורי הכניסה והתארגנות במלוננו, נצא לתור את העמק היפה. ניסע במעלה העמק למנזר מבודד, שם נבקר ונשוחח עם הנזירים. משם נרד ברגל לפארו דזונג, שנבנה במאה ה-17, ולטא-דזונג, מגדל שמירה עתיק בו שוכן כיום המוזיאון הלאומי. לינה בפארו.

 

ימים 5-4: בומטאנג ופסטיבל בעמק אורה

השכם בבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס לבומטאנג (Bumthang), כשבדרך ילוו אותנו נופי פסגות ההימלאיה. מחוז בומטאנג כולל ארבעה עמקים רחבים שנוצרו בידי קרחונים, ומכיל את המנזרים והמקדשים העתיקים והחשובים בבוטאן העושים אותו למרכז דתי-רוחני חשוב. נבקר בדזונג של ג'אקאר ובמנזרים נוספים במחוז. אלו ימי הטסצ'ו (Tsechu), פסטיבל דתי הנערך במחוז בומטאנג. במסגרת הפסטיבל, הנערך בעמק אורה (Ura valley) הסמוך, נערכים ריקודי מסיכות (Cham) מרהיבים, הפותחים צוהר לתרבות הבוטאנית-טיבטנית. למחרת נשתלב באירועי הפסטיבל ונקדיש את מרבית היום לצילומים סביב הטסצ'ו. הלינה בימים אלה בבית הארחה פשוט בג'אקאר.

 

יום 6 : בדרך לגנגטיי

ניפרד מבומטאנג ונתחיל בנסיעה בדרך המתפתלת והארוכה מערבה. הכביש מטפס מהעמק לכיוון מעבר ההרים יאטונג-לה (Yatong La) בגובה 3,425 מ'. משם נגלוש מערבה. בהדרגתיות  נאבד גובה והיערות המחטניים יפנו מקומם לסבך במבוק האופייני למדרגה המרכזית של ההימלאיה. נעצור לביקור בטרונגסה (Trongsa), שם נראה את הדזונג הגדול בבוטאן. מכאן מוצא משפחת המלוכה. נמשיך דרך נופים חקלאיים ואחר הצהריים נטפס שוב ונחצה את פלה-לה (Pele-La), מעבר הרים בגובה 3,420 מ', ממנו נרד לעמק פובג'יקה החבוי ולגנגטיי (Gangtey), שם נלון במלון פשוט.

 

יום 7: עמק פובג'יקה ונסיעה לפונאקה

מנזר גנגטיי (Gangtey Gompa) הגדול שוכן בפתחו של עמק פובג'יקה (Phobjikha Valley) היפה. נבלה את הבוקר והצהריים בין כפרים וכפריים ובין מנזרים ונזירים בעמק ההימלאי המבודד. אחר הצהריים נמשיך בנסיעה מערבה ולקראת ערב נגיע לפונאקה (Punakha), אשר שימשה כבירת בהוטן עד 1955, וכיום משמשת כבירת החורף של נזירי בהוטן. הלינה בפונאקה.

יום 8 : פונאקה וטימפו

נקדיש את הבוקר לסיור בפונאקה ובעמק. נבקר בדזונג של פונאקה מהמאה ה-17 ונמשיך למנזרים קטנים וכפרים ציוריים. ניפרד מפונאקה וניסע למעבר ההרים דוצ'ו-לה (Dochu La), שם, בגובה 3,100 מ', פרושים 108 צ'ורטנים (מבני מקדש קטנים). המעבר נמצא תחת ערפל מרבית ימות השנה, אך אם הראות תאפשר, נוכל לצפות לעבר הפסגות הגבוהות בבוטאן, כולל פסגת הגנקאר (Gankar) בגובה של כ- 7,570 מ', ההר הגבוה בעולם שעדיין לא טופס. נמשיך לטימפו (Thimphu), בירתה והמרכז הפוליטי של בוטאן’ , בעלת התואר "הבירה היחידה בעולם ללא רמזור". מעל העיר מתנשא הדזונג של "טאשי-צ'ו, או "מבצר הדת הנשגבת", שם משכנם של מוסדות שלטון ומשרדי ממשלה שונים. נצפה על הדזונג ונבקר במקדש מקומי לקבלת ברכה. הלינה בטימפו.

 

יום 9: פארו

נשלים את סיורינו בטימפו בביקור ב Memorial Chorten  ונחוג סביב במקדש עם מגוון דמויות וטיפוסים ציוריים. בנסיעה קצרה נשוב לעמק פארו בו החל סיורנו. נבלה את שאר היום בכפרים קטנים ונידחים בשולי העמק, בין התושבים מסבירי הפנים לנזירים החייכנים. ארוחת סיום ולינה בפארו.

 

ימים 11-10: פארו-בנגקוק-ת"א

נשלים את סיורינו בפארו ולאחר פרידה מארץ דרקון הרעם, נטוס חזרה לבנגקוק אליה נגיע אחר הצהריים. לאחר איסוף המזוודות נפנה לדלפקי הצ'ק אין לטיסה עצמאית ארצה. הנחיתה בתל אביב צפויה בבוקר יום 10 (לטסים אל על או טורקיש).

 

המחיר כולל:

לינה: (8 לינות: 1 בנגקוק ו-7 בוטאן) במלונות מדרגת תיירות טובה וראשונה. הלינות בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.  

כלכלה: בבוטאן פנסיון מלא – 3 ארוחות ביום (חלק מארוחות הצהריים יהיו בצורת פיקניק). בבנגקוק – ארוחת בוקר בלבד לאחר לינה מוזמנת.

מים מינרלים: בבוטאן בלבד: בקבוק לאדם ליום.

תחבורה: רכב תיירים נוח וממוזג. רכבי 4X4 היכן שצריך.

מיסי נמל, היטלי ביטחון ותוספות דלק בארץ ובחו"ל  – ר' הערה לעיל.

דמי כניסה: לאתרים ולמופעים הרשומים בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים): לנותני השירותים בחו"ל.

הדרכה: אלי אטיאס מצוות החברה להגנת הטבע-רואים עולם.

אשרות כניסה: עלות האשרה לבוטאן כלולה במחיר. לבנגקוק אין צורך באשרה.

מדריך מקומי דובר אנגלית (חובב צילום).

מפגש הכנה: שייערך לפני היציאה.

 

המחיר אינו כולל: 

טיסות בינלאומיות: בקו ת"א-בנגקוק-ת"א - ישירות של אל על (החל מ- 801$), או של טורקיש דרך איסטנבול (החל מ- 942$)

הוצאות בעלות אופי אישי.

ביטוח בריאות ומטען.

ארוחות בבנגקוק (למעט ארוחת בוקר).

 

הערות:

אשרות כניסה: אשרת כניסה קבוצתית לבוטאן תונפק באמצעות משרדנו והיא כלולה במחיר הטיול. יש להעביר תצלום דרכון ותמונת פספורט למשרדנו. 

המחיר נקבע לפי 6 משתתפים לפחות. במספר משתתפים נמוך תידרש תוספת מחיר.

מחירי הטיול נקבעו לפי התעריפים הידועים נכון ליום הגשת ההצעה, במידה ויהיו שינויים בתעריפי הטיסות, מסי הנמל, ויזות  או במחיר שירותי הקרקע, תחול תוספת מחיר על הנוסעים, בהתאמה.

הערת גובה: בטיול זה נעבור מעברי הרים שגובהם כ-4,000 מ' וחלק מהלינות מתבצעות בגובה של מעל 3,000 מ' מפני הים. נוסעים שמתעורר בהם ספק לגבי תפקודם בגבהים אלו מתבקשים להיוועץ ברופא.

תנאי תשלום ואפשרות ביטול: בהתאם לדף התנאים הכלליים לקבוצות של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא בוטאן - סדנת צילום עם אלי אטיאס

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���