03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לערי הים הבלטי : ריגה, טאלין והלסינקי

טיול לערי הים הבלטי : ריגה, טאלין והלסינקי

6 ימים -

טיול קצר אל שלוש המדינות הבלטיות: לטביה, אסטוניה ופינלנד שמהוות מסגרת אתנית  ותרבותית מגוונת. הטיול מתמקד בשלוש ערי הבירה היפות, המיוחדות והשונות זו מזו: ריגה, טאלין והלסינקי ומעט בסביבתן.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב – ריגה (דרך אירופה)

בשעות הבוקר נטוס לריגה (Riga) דרך יעד ביניים. הגעה בשעות הצהרים. עם הגעתנו נחל בסיור ראשון בעיר, הנחשבת ליפה מבין הבירות הבלטיות, בו נראה בנינים מרשימים בסגנונות שונים הנותנים תחושה שהעיר הינה מוזיאון גדול תחת כיפת השמיים. ניסע לאורך השדרות המרכזיות תוך צפייה בפארקים ובתעלות העיר. לעת ערב העברה לבית המלון.

לינה: ריגה.

 

יום 2: ריגה

בבוקר נבקר בעיר העתיקה ונראה את גבעת המצודה, את מגדל הפודגרה, את התיאטרון הלטבי, את המוזיאון לאומנות, את מצבת השחרור, את האוניברסיטה ואת בית האופרה. נעבור דרך "השער השבדי" (Zviedru Varti), הקתדראלה המרכזית (Rīgas Doms),כנסיית סנט פטר, בית הפרלמנט וטירת ריגה העתיקה. נמשיך ל"בית החתולים" (Kaķu Māja), בית "שחורי הראש" (Melngalvju Names) בעל החזית המפוארת , בתי הגילדה הגדולה (Lielā ģilde) והגילדה הקטנה (Mazā ģilde), המשקפים את אורח חייהם של הסוחרים העשירים שהיוו מרכיב חשוב באוכלוסייה המקומית ובפעילותה הכלכלית.

נמשיך לסיור באחד מהפנינים הארכיטקטונים של צפון אירופה, הלא הוא רחוב "אלברטה" (Alberta Iela) בו  ריכוז ייחודי של בניינים שעוצבו על ידי האדריכל היהודי מיכאל אייזנשטיין בסגנון האר נובו – (Art Nouveau). 

אחר הצהרים נערוך שייט מקסים על נהר הדאוגבה (Daugava River) שריגה שוכנת לפתחו.

לינה: ריגה. ארוחת ערב במהלך השייט.

 

יום 3: ריגה, טאלין

נפתח את היום בביקור בשוק המרכזי של ריגה, על שלל ריחותיו, הממוקם בתוך האנגרים ענקיים לצפלינים. נשלים את  הסיור בריגה היהודית: נבקר ברובע היהודי לשעבר, בבית הכנסת המקומי, באנדרטה לזכר בית הכנסת הגדול של ריגה ובציון חסידי אומות העולם.

לפני הצהרים ניסע צפונה אל טאלין (Tallinn) שבאסטוניה ובדרכנו  נבקר באחת העיירות הציוריות המפורסמות בלטביה סיגולדה (Sigulda) המכונה "שוויץ של לטביה" על שום מיקומה על גדות נהר גאויה Gauja)). נסיעה יפה דרך יערות אורנים עצומים וחופי הים הבלטי, מעבר בלתי מורגש של הגבול לאסטוניה, ועצירה בפארנו (Parnu) היושבת לחוף רחצה גדול. לאחר טיול ושוטטות בעיר הצפונית הקרירה, נגיע לטאלין בירת אסטוניה. 

לינה: טאלין. ארוחת ערב במלון.

 

יום 4: טאלין

טאלין (Tallinn), בירתה של אסטוניה, שוכנת לחופו של מפרץ פינלנד אל מול הלסינקי

נבקר בשדה הזמרה, אתר תרבותי לאומי מרתק, ונצא לקלוגה (klooga) שממערב לעיר, שם ריכזו הנאצים ועוזריהם האסטונים אלפי יהודים ואחרים והוציאום להורג.

נשוב לטאלין, ונטייל בין  גגות רעפים ציוריים, רחובות צרים ומעוקלים המרוצפים אבן, חומות מאסיביות המעוטרות במגדלים ובצריחים ונחווה את השקט הצפוני המשרה על המבקר תחושת אותנטיות. נראה את רחבת הגילדות הגדולה, את רחבת העיר הגותית, נבקר ב"עיר העליונה" (Toompea), ונערוך תצפית על חומות העיר ומגדליה, נראה את בניין הפרלמנט של אסטוניה (Riigikogu) ואת כנסיית אלכסנדר נייבסקי ((Alexsander Nevesky הרוסית – סמל לשליטתה הממושכת של רוסיה. נרד אל העיר התחתונה ברחוב "פיק יאלג" (Pikk Yalg) - הרגל הארוכה, ונבקר בשוק המזכרות ובאנדרטת הזיכרון המרשימה לאוניה "רוסלקא" (Russalka ).  לינה: טאלין.

 

יום 5: טאלין – הלסינקי - טאלין

בבוקר נחצה במעבורת מהירה את הים הבלטי אל הלסינקי (Helsinki). בירתה של פינלנד. נחל בסיורנו שיכלול את אתריה המרכזיים של העיר ונתרשם מעיצובם המעניין: כנסייה החצובה בסלע גרניט, כיכר הסנאט והמבנים הסובבים אותה והאנדרטה המרשימה לזכר המלחין הפיני סיבליוס. מובן, שלא נפסח על שיטוט ברחובותיה המודרניים בעלי האדריכלות היפה והחנויות המעוצבות להפליא. לעת ערב נשוב לטאלין.

לינה: טאלין. ארוחת ערב במלון.

 

יום 6: טאלין – תל - אביב

נשלים הסיור בטאלין. העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה. (דרך אירופה)

 

המחיר כולל: 

טיסות בינלאומיות בקו: ת"א – ריגה / הלסינקי – ת"א (דרך אירופה )

מיסי נמל, דלק ובטחון

לינה: 5 לילות בבתי מלון מדרגת תיירות טובה  

כלכלה: 5 ארוחות בוקר + 3 ארוחות ערב

תחבורה: אוטובוס תיירים נח וממוזג.

שייטים על פי התכנית 

הדרכה: על ידי עמוס גולדבלט, מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע.

דמי כניסה לאתרים המפורטים בתוכנית 

תשר לנותני השירותים המקומיים

ערכת שמע לנוסע

דמי רישום ואפשרות ביטול

 

 

המחיר אינו כולל: 

ארוחות שאינן מצוינות מעלה

הוצאות בעלות אופי אישי: (כביסה, שתייה, טלפון, בידור וכו')

ביטוח בריאות ומטען (חובה). מומלץ גם להוסיף לביטוח הטסה רפואית ולוודא את 

           הכסוי במקרה של ביטול.

 

הערות חשובות:

המחיר ניתן לקבוצה בת מינימום 20 מטיילים. במקרה של קבוצה בת 15-19 מטיילים ייעלה המחיר ב 70 יורו.

סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

אין שרותי סבלות בטיול זה.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לערי הים הבלטי : ריגה, טאלין והלסינקי

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���