03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לדרום צ'כיה – במעלה נהר הוולטבה

טיול לדרום צ'כיה – במעלה נהר הוולטבה

7 ימים -

טיולנו  מתרכז בדרומה של צ'כיה, באגנו של נהר הוולטבה. האזור משופע פלגים, נחלים, אגמים ויערות  ומתוייר הרבה פחות מיתר חלקיה של צ'כיה. כאן משתלבים נופי הטבע והכפר עם הערים העתיקות האוצרות בתוכן היסטוריה מרתקת.  אנו נשלב בטיול גם מעט מסלולי הליכה קצרים בכמה מאתרי הטבע היפים ולא נפסח ,כמובן, על הפן היהודי.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: ת"א - פראג , טאבור

נצא בטיסת בוקר מתל אביב לפראג. עם ההגעה ניסע לטאבור (Tabor), עיר ימי-בינים יפהפייה ושקטה, אשר מסתירה מאחורי חזיתות מבניה היפים היסטוריה סוערת. נטייל בסמטאות העיר ונתרשם מהארכיטקטורה המעניינת, חומות העיר העתיקה, מבוך הרחובות שרוצפו אבנים ושרדו מהמאה ה 15, המגדלים והכנסיות. נצפה אל נהר לוז'ניצה ונכיר את מאגר המים העתיק בצ'כיה שנקרא על שמו של  הירדן (Jordan).

לינה: טאבור.

 

יום 2: סובב טאבור

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לביקור במבצר זביקוב (Zvikov), מבצר יפהפה היושב על מזלג נהרות. נערוך שייט קצר ומקסים במורד הוולטבה עד לארמון המבוצר, אורליק (orlik).  ניסע ל"עיירת הזהב" הציורית פיסק (Pisek) , שמאז המאה ה 12 נהנתה מעושר רב בזכות מרבצי הזהב שנחצבו בתחומה. כאן נראה דוגמאות ארכיטקטוניות מקסימות ואת גולת הכותרת: הגשר העתיק ביותר בצ'כיה ,בן 900 השנים .  נשוב לטאבור ונשלים הסיור בה.

לינה: טאבור.

 

יום 3: יום טבע

את היום נפתח בעיירה הרומנטית טר'שבון (Trebon). 

נטייל בסמטאותיה, נערוך טיול רגלי בין בריכות דגים שנוצרו במאה ה-16 ע"י בניית סכרים, חפירת תעלות והעמקת ערוצי נחלים (מיובליו של נהר לוז'ניצה lužnice). נטייל על הסוללות שחוזקו בנטיעת אלונים (שהפכו כיום לענקים) ונצפה בעופות מים וגדה. לעת ערב נגיע לקרומלוב (Krumlov).

לינה: קרומלוב.

 

יום 4: קרומלוב וסביבתה

קרומלוב, נחשבת ובצדק, לעיר הימיביניימית היפה ביותר בצ'כיה. זהו מקום קסום עם סמטאות ציוריות, מצודה מהמאה ה 13 (Cesky Krumlov) , יפה ומקושטת שבנויה על צוק סלעי תלול, כשמתחתיה מתפתל נהר הוולטבה. בצהרים ניסע עם האוטובוס עד טריסוב (Trisov) – "שלושת הינשופים" ומכאן נלך בשביל מתון עד לחורבת המבצר "אבן העלמה" (Dívčí Kámen (. נבקר בחורבה, נצפה באחד מנפתוליו של הוולטבה ונחזור לרכב דרך אחד מהמתחמים הקלטיים. ניסע בנוף גבעי מתון צפונה אל העיירה Hluboka nad Vltavou ונבקר בארמון הלובוקה ((Hluboka הלבן והמרשים שמתנשא מעליה וחולש על כל סביבתו. מובן שלא נפסח גם על הגנים הנהדרים שסביבו.

לינה: קרומלוב.

 

יום 5: רוז'מברג, אגם ליפנו

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לרוז'מברג (Rozmberg), נערוך תצפית יפה על נהר הוולטבה ונבקר בבית העלמין היהודי העתיק, שבו עד למאה ה 18 נקברו גם יהודי קהילת לינז' (Linz). נמשיך במעלה הנהר עד למנזר וישי ברוד (Vyssi Brod) שבנייתו ארכה כמאה שנים. נראה את החלל היפה של בית הכמורה, את הספרייה ,בסגנון הרוקוקו ,המקושטת בציורי קיר ותקרתה עלי זהב וננסה לבקר גם במוזיאון הדואר. מכאן נמשיך דרך אזור כפרי שלו ורוגע, בנופי עיירות קטנות ושטחים חקלאיים נרחבים אל סכר ליפנו שנבנה על נהר הוולטבה ויצר את אגם ליפנו (Lipno) המכונה "הים של דרום בוהמיה". נטייל סביבו ברכב וברגל ולקראת ערב נשוב לקרומלוב.

לינה: קרומלוב.

 

יום 6: שמורת השומבה , פלזן

ניסע לביקור בפארק הלאומי הרי שומבה (Sumava), "המרפסת הירוקה של אירופה" - שהוכרז ע"י יונסקו כשמורת טבע ביוספרית. נתחיל את טיולנו בעיירה בורובה לאדה (Borova Lada) ונטייל על "שביל עץ צף" בין מעיינות קטנים, בצבוצי מים,אחו לח, ושיחיית אוכמניות. גופי המים כאן הינם חלק מהמערכת המזינה את גדול נהרות צ'כיה - הוולטבה.  נבקר באתר דורסי הלילה סובי (Sovi) ונמשיך בנסיעה דרך קבילדה ,(Kvilda) שהיא הישוב הגבוה ביותר בצ'כיה (1065 מ' מעל פני הים). נתפתל בכבישים הררים חוצי ערוצים זורמים, ניסע לאורכו של נהר הוידרה (Vydra), ובסופו של יום נגיע לעיר פלזן (Plzen), העיר הרביעית בגודלה בצ'כיה, שזכתה לפרסום עולמי בזכות הבירה הנושאת את שמה. במידה ויוותר זמן וכוח נערוך סיור ערב בעיר העתיקה, הבנויה בסגנון בארוקי ובמרכזה ניצבים כנסיית ברתולומאו הקדוש ובית כנסת (לא פעיל), השני בגודלו באירופה. 

לינה :פלזן.

 

יום 7: שמורת אבני החול, טיסה פראג – תל אביב

נצא מפלזן צפונה, נעצור במיילניק (Melnik), ממנה נצפה אל שפך נהר האלבה (Labe) אל הוולטבה (מנקודה זאת מורד הוולטבה נקראת Labe) ואשר תהווה נקודת מוצא לטיולנו באזור הדרמטי והמרשים של אבני החול בקוקור'ין (Kokořín). נלך בשביל חביב בין "עלמות", ניצבי סלע, "פטריות" אבן חול, ערוצונים, כוכים ויער. 

אחר הצהרים ניסע לשדה התעופה של פראג לטיסתנו חזרה ארצה.

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית ת"א – פראג - ת"א בחברת אל-על

מסי נמל בארץ ובחו"ל

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה (4 כוכבים ושלושה כוכבים משופרים)

כלכלה: ארוחת בוקר בסגנון בופה בכל יום + 2 ארוחות ערב בבתי המלון 

אוטובוס תיירים נוח וממוזג

אתרים ודמי כניסה כמפורט בתכנית

הדרכה על ידי מדריך/כה מצוות מדריכי החברה להגנת הטבע רואים עולם

תשר לנותני שרות מקומיים

ערכת שמע לנוסע

דמי רישום ואפשרות ביטול

 

המחיר אינו כולל:

 

הוצאה ו/או הארכת דרכון

ארוחות צהרים כלשהן וארוחות ערב שאינן מצוינות מעלה

ביטוח רפואי ומטען: (חובה על כל משתתף לבטח עצמו, ניתן לרכוש ביטוח גם במשרדנו)

הוצאות בעלות אופי אישי

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית. 

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות. כמו כן סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

אין שרותי סבלות בטיול זה.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול

בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לדרום צ'כיה – במעלה נהר הוולטבה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���