03-7527777
לבירורים והזמנות
סרי לנקה - כולל טרינקומלי והחוף המזרחי

סרי לנקה - כולל טרינקומלי והחוף המזרחי

9 ימים - בארץ ניחוחות הציפורן והקינמון

סרי לנקה, לשעבר ציילון, היא אי טרופי ירוק הטובל בים טורקיז בדרום תת היבשת ההודית. תושבי האי משמרים את המסורות הבודהיסטיות מהמאה ה-3 לפנה"ס. נסייר באי המוזכר לראשונה כבר ברמאיאנה, האפוס ההודי העתיק. נבקר באזור הגבעות והתה בקנדי, בירתה התרבותית של סרי לנקה ומעוז של בודהיזם עולמי. נמשיך אל המשולש ההיסטורי, ונסייר בערים עתיקות המשמרות אתרים בודהיסטים ייחודיים. נסיים לחופי התכלת הרגועים של האוקיינוס ההודי באזור המזרחי - הטמילי שלא מכבר נפתח לביקור.

טיול זה אינו פעיל!

ימים 2-1 תל-אביב-קולומבו

נטוס לאיסטנבול משם נמשיך בטיסת לילה לקוֹלוֹמְבּוֹ (Colombo), העיר הגדולה בסרי לנקה, אליה נגיע למחרת אחה"צ. לאחר הנחיתה ניסע למלוננו הסמוך בחוף נגומבו (Negombo) להתארגנות קצרה, ואחר הצהריים נצא לטייל על החוף בשקיעה. לינה בנגומבו.

יום 3 פינאוולה וקאנדי

נגומבו היא עיירת דייגים לחוף האוקיינוס ההודי. לאחר ארוחת בוקר נצא לסייר בשוק הדגים המקומי עת חוזרות סירות הקטמראן מהדיג. בגמר הסיור ניסע לפינאוולה (Pinnawala) לביקור נוגע ללב במרכז שיקום לפילים שנתייתמו, אם מסיבות טבעיות ואם מידי אדם ובשל מלחמת האזרחים בפרט. נלווה את הפילים בדרכם לרחוץ בנהר ונמשיך בנסיעה בדרכנו אל הבירה התרבותית - קאנדי (Kandi). זוהי העיר השנייה בגודלה בסרי לנקה, אך בשונה מאחותה הגדולה קולומבו היא פרושה סביב אגם מוקף גבעות ומהווה מרכז חשוב לבודהיסטים מזרם התֶּרָאוָודָה (Theravada) ברחבי אסיה. במרכזה מקדש השן (Temple of the tooth), בו מצויה על פי המסורת שן משיני הבודהא שהוברחה בידי חסידיו לאחר מותו. נבקר במקדש ובערב נחזה במופע פולקלור. למחרת נצא לסיור בגנים הבוטאניים בפֶּרָאדֵנְיָה (Peradenia) – מהיפים שבאסיה כולה. הלינה בקאנדי.

ימים 5-4 טרינקומלי והחוף המזרחי

נשלים את סיורינו בקאנדי ונצא בנסיעה קצרה דרומה בואך האזור ההררי (Hill country) הירוק והקריר שבמרכז האי בין מטעי תה. זוהי ארץ התה והנוף רווי מטעים המשובצים בקוטפות טָמִילִיוֹת ובתי אריזה השולחים ארגזי תה "סֵיילוֹן" לרחבי העולם. נבקר במפעל תה ונמשיך בנסיעה מזרחה אל לב האזור הטמילי שלחופו המזרחי של האי. עד לאחרונה היה האזור כולו סגור לתיירים בשל מלחמת האזרחים שאותותיה עדיין ניכרות. אחר הצהריים נגיע למלוננו היפה בטרינקומלי (Trincomalee), עיר טמילית שנבנתה על מפרץ סביב מקדש טירוקונשוואר (Thirukonneshwar) החשוב. אחר-צהריים פנוי לשמש ולחופי האוקיינוס ההודי. למחרת נסייר בעיר ונבקר במקדש אליו נוהרים עולי רגל טמיליים מרחבי האי לכלות את פני האל, להביא לו מנחות, לנדור נדרים ולבקש בקשות. אחר הצהריים יהיה פנוי למלון, בריכה וים. הלינה בטרינקומלי.

ימים 7-6 דמבולה והמשולש ההיסטורי

ניפרד ממפרצי התכלת של טרינקו, ונתחיל את דרכנו חזרה מערבה. אחר הצהרים נבקר בדָמְבּוּלָה (Dambulla) שהוכרזה כ"אתר מורשת עולמית" של אונסק"ו. במקום נחצבו, החל מהמאה ה-1 לפנה"ס, כ-80 מערות בהן 5 עיקריות המעוטרות בציורי פרסקו מרהיבים. הציורים והפיסול, חלקם מאוחרים יותר (עד המאה ה-12) משקפים את השלבים השונים באמנות הלנקית. למחרת נקדיש את הבוקר למצודת סִיגִירִיָה (Sigiriya), שנבנתה בידי המלך קסיאפה "המשוגע", שם נטפס במדרגות החצובות באבן כדי לצפות בציורי הפרסקו הבודהיסטים הנפלאים מן המאה ה-5. אחר הצהרים נצא, רכובים על גבי ג'יפים מקומיים, לספארי בשמורת טבע סמוכה, שם, אם יתמזל מזלנו, נזכה לראות, בנוסף לאוכלוסיית עופות המים, גם עדרים של פילי בר. הלינה בדמבולה.

ימים 9-8 דמבולה - קולומבו - תל אביב

נצא לסיור בעתיקות פּוֹלוּנָארוּוָה  (Polunnaruwa) – עיר ששימשה כבירת ממלכת לנקה במאות 12-10 לספירה. במקום נשתמרו אתרים המהווים עדות לעושרו התרבותי של האי. נשלים את סיורינו וניסע חזרה לקולומבו, המרכז הכלכלי והאורבאני החשוב באי, לשם נגיע אחר הצהריים. קולומבו היא עיר נמל קולוניאלית והעיר הגדולה והחשובה באי המהווה בירה כלכלית ותרבותית. נטייל בעיר המודרנית ונחלוף על פני שורת בניני הציבור בדרכנו לאזורים הקולוניאליים והשווקים הססגוניים באזור פֶּטָאה (Pettah). לאחר שנשלים את הסיור, ניסע למסעדה טובה לארוחת סיום, ולאחריה נמשיך לשדה התעופה ונטוס לאיסטנבול. הנחיתה בתל אביב צפויה בבוקר יום 9.

 

המחיר כולל:

 • טיסה בין לאומית:  בקו ת"א-קולומבו-ת"א בטיסות סדירות של טורקיש דרך איסטנבול.
 • לינה: בבתי מלון מדרגה ראשונה בחדרים זוגיים (ממוזגים) עם שירותים צמודים.
 • כלכלה: חצי פנסיון – ארוחות בוקר וערב בבתי המלון.
 • תחבורה: באוטובוס תיירים ממוזג. כלי תחבורה אחרים (סירות, ג'יפים, ו
 • ריקשות) כמפורט בתכנית. בשמורות ג'יפים וכלי רכב רבי-מינוע.
 • דמי כניסה: לאתרים, שמורות, מופעים ושייט כמפורט בתוכנית.
 • הדרכה: מדריך/ה בכיר/ה מצוות החברה + מדריכים מקומיים דוברי אנגלית באתרים.
 • מסי נמל, והיטלי ביטחון ודלק של חברות התעופה – ר' הערה להלן
 • ערכות שמע אישיות לכל נוסע
 • מפגש תדרוך בארץ לפני היציאה
 • דמי שתייה/טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

 

המחיר אינו כולל:

 • אשרת כניסה: לסרי לנקה – ראה הערה להלן.
 • ארוחות שאינן כלולות ברשימת "המחיר כולל".
 • חריגה ממועד הטיסה הקבוצתית.
 • הוצאות בעלות אופי אישי.
 • ביטוח רפואי ומטען

 

הערות:

 • אשרות כניסה:  החל מה-1 ינואר 2012 יש צורך באשרת כניסה לסרי לנקה, בעלות של כ-30$ לנוסע. ניתן להוציא את האשרה ישירות באתר האינטרנט www.eta.gov.lk .
 • עם ההרשמה תשלום מקדמה של 400$. משתתף שנרשם, במידה ויבטל עד 14 ימי עבודה לפני מועד היציאה – יחויב ב-47$ דמי ביטול. תנאי תשלום, ראה בדף התנאים הכלליים.
 • המחיר הוא לקבוצה בת 20 משתתפים לפחות, במספר משתתפים נמוך יותר תידרש תוספת מחיר.
 • בטיולים באסיה צפויים שינויים כתוצאה משינוי מועדי טיסות פנימיות ובעיות בשטח. נא קבלו שנויים אלו בחיוך. הם אינם תלויים בנו!
 • מחירי הטיסות הבינ"ל והפנימיות בכלל ומיסי הנמל, היטלי ביטחון ותוספות דלק בפרט, כמו גם מחירי האתרים עלולים להשתנות עד למועד היציאה, במידה ויהיו שינויים הם יחולו על הנוסעים.
 • בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה
 • תנאי תשלום ואפשרות ביטול בכפוף לתנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע אותם תקבלו בעת ההרשמה.
CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא סרי לנקה - כולל טרינקומלי והחוף המזרחי

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���