03-7527777
לבירורים והזמנות
משפחו"ל - אל ארץ גיזת הזהב ופסגות הקווקז

משפחו"ל - אל ארץ גיזת הזהב ופסגות הקווקז

6 ימים - גיאורגיה למשפחות

טיול נפלא אל חבל ארץ בתולי, קרוב אך בלתי נודע שזה עתה נפתח למערב: גיאורגיה (גרוזיה)  - על פי תושביה פיסת האדמה אשר האל שמר לעצמו.  מערב המדינה היא גם קולכיס ההיסטורית המתוארת במסעו של יאסון עם הארגונאטים אליה הגיע לאחר שחצה את ארץ האמזונות בחפשו אחר גיזת הזהב. הטיול עובר בהרי הקווקז בהם עברו ולחמו צבאות רבים ושם חיים אנשי ההרים. שילוב ייחודי של נופים אנושיים, תרבות עשירה, היסטוריה ואדריכלות של כנסיות ומנזרים.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה, עיר מערות ומעיין אחד מיוחד

יציאה בשעות הבוקר בטיסה לטביליסי ((Tbilisi, עם ההגעה נחל בנסיעה לכיוון מערב. נבקר באופליסציחה (Uplistsikhe), בעבר עיר מרשימה שישבה על דרך המשי וכיום אתר מרהיב של בתים, כנסיות, ומעברים נסתרים שנחצבו כולם בסלע הטוף הרך. נמשיך לבורג'ומי (Borjomi), אתר נופש ידוע ואזור השופע מעינות של מים מינראליים. לינה בבורג'ומי או בבקוריאני.

 

יום 2: מבצר נישא וצוק מחורר

בבוקר ניסע דרומה לאזור סאמצחה- ג'אווחטי הצחיח. נבקר באחהלציחה (Akhaltsikhe), העבר תחנת מסחר חשובה שקישרה בין אסיה הקטנה לקווקז. נבקר במצודה ובמוזיאון המקומי. נעבור ליד הכפר רוסטאווי (Rustavi) שם נולד משוררה הלאומי של גיאורגיה, בן המאה ה-13 - שותה רוסטאבלי ונצפה אל המבצר העתיק חרטוויסי Khertvissi) ), שגם לו מעברי סתרים היורדים אל הנהר. נמשיך בנסיעה לקרבת הגבול עם תורכיה, מרחוק נוכל להבחין במצוק מחורר ככברה, זוהי וארדזיה (Vardzya), אתר המערות הגדול במדינה ואחד האתרים החשובים בגיאורגיה. בעיר, הנמצאת בשכנות לגבול התורכי, מאות מערות מעשה ידי אדם. המערות שנחצבו בצלע ההר ייועדו לשימושים צבאיים, שם גם מערכת מים ובורות מים ומערות מסתור. בתקופתה של המלכה תמרה היה המקום מרכז דתי חשוב ובו מנזרים וכנסיות שקירותיהם מכוסים בציורי פרסקו. בסיום הסיור נחזור לבורג'ומי ללינה.

 

יום 3: טיול בטבע ודרך צבאית

נפתח את הבוקר בהליכה רגלית קצרה ומהנה בפארק בורג'ומי-קראגאולי (Borjomi Karagauli).  נחבור לדרך הראשית ונעלה על ה"דרך הצבאית" חלק מכביש המתחיל בטביליסי ומגיע עד ולאדי-קווקז אחרי 200 קילומטרים, שער בין גיאורגיה לרוסיה. באופק מתנשא הר קזבק ((Kazbek 5,033 מ' מעפה"י. לאורך הדרך שרדו עדיין מגדלי תצפית מאבן. נבקר במצודת אנאנורי ((Anuari הסמוכה לאגם זינוואלי (Zinvali). אחר הצהרים נגיע לאתר הסקי בגודאורי ((Gudauri. לינה בגודאורי.

 

יום 4: באוטובוס ודליקטים (סוג של ג'יפ) אל רכס הקווקז והר קזבק (גיאורגיה)

יום טיול מרהיב ברכס הקווקז הגבוה: נתחיל את היום עם האוטובוס. נתחיל עם אנדרטת הידידות גיאורגיה – רוסיה. נמשיך ונחצה את מעבר ההרים ג'ווארי, עם הגיענו לכפר קזבגי (Kazbegi) נעבור לדליקטים (מעין ג'יפ גדול) ונעפיל אל כנסיית השילוש הקדוש הצופה על כל העמק. נמשיך וניסע בדרך נופית מדהימה עד לכפר ג'וטה (Juta). נחזור ונפגוש את האוטובוס וניסע דרך קניון דריאל (Darial) לגבול שבין רוסיה וגיאורגיה. לקראת ערב נחזור ללינה בגודאורי.

 

יום 5: עיר קדושה ועיר בירה

עם בוקר נצא דרומה למצ'חטה (Metkheta) הבירה העתיקה השוכנת במפגש הנהרות קורה (Krua), וארגווי (Aragvi). נשקיף אל הבירה הקדומה מכנסיית הצלב ג'ווארי  ((Jvari , לשם הביאה נינו הקדושה את הצלב הקדום. בעיר כנסיות מורשת עולמית בחסות אונסק"ו. נבקר בקתדראלת סבטי- צ'חובלי ("העמוד הנותן חיים"). לקראת צהריים נגיע לטביליסי (Tbilisi) ונחל את סיורינו בעיר. נבקר בכנסיית השילוש הקדוש האדירה שהוקמה בצד המזרחי של נהר הקורה (Kura) ובשדרות רוסטוולי המודרניות. בערב נצא למסעדה מקומית עם מופע פולקלור לחגוג את סוף הטיול. לינה בטביליסי.

 

יום 6: טביליסי וטיסה הביתה

בהתאם לשעת הטיסה נטייל בטביליסי בירת גיאורגיה העיר שבמשך מאות בשנים היוותה את החוליה המקשרת בין מזרח ומערב ובה עברו ושלטו עשרות שליטים, ממלכות ואימפריות. נבקר ברובע העתיק ובמרחצאות הגופרית, ברובע היהודי ובבית הכנסת. העברה לשדה התעופה והמראה מטביליסי לתל אביב.

 

הנחות לילדים בחדר:

הנחה לילד מגיל 3 עד 8  (בחדר עם ההורים): 350$

הנחה לילד מגיל 8 עד 12 (בחדר עם ההורים): 150$

הנחה לשלישי בחדר: 20$

 

המחיר כולל:

טיסה בינ"ל בקו תל אביב טביליסי תל אביב באמצעות .Georgian Airlines 

לינה במלונות בדרגת תיירות טובה (4*) לכל אורך הטיול. 

חצי פנסיון.

ארוחת ערב במסעדה בטביליסי עם מופע פולקלור.

תחבורה: אוטובוס מרווח ונוח.

יום עם רכבי שטח בקווקז הגבוה (משולב באוטובוס). 

תשר לנותני שירותים.

מדריך: מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.

מדריך מקומי דובר אנגלית צמוד לאורך כל הטיול.

מיסי נמל והיטל ביטחון.

 

 המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה, כביסה, טלפון וכיו"ב).

 

 

תשלומים ותנאי ביטול:

בהתאם לתנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע בע"מ

 

הערות חשובות:    

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות באזור זה של העולם בשלב התפתחות וכניסה לסטנדרט המערבי. בטיולינו אנו עושים שימוש במלונות טובים בהם נעשה שימוש בטיולים רבים שלנו בעבר ועומדים בסטנדרט המקובל בטיול מעין זה (שירותים צמודים, מים חמים, מסודרים ונקיים). רמת הדרכים משתנה בהתאם לאזורים השונים. חלקם במצב מצוין וחלקם פחות. בכל מקרה הטיול מתבצע באוטובוס גדול, נוח ומרווח.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

זמני טיסה משוערים (כפוף לשינויים של חברת התעופה):

 

Georgian Airlines TLVTBS 15.5.18 A9696 09:35 13:10

Georgian Airlines TBSTLV 20.5.18 A9699 19:00 20:35

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא משפחו"ל - אל ארץ גיזת הזהב ופסגות הקווקז

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���