03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול בדגש וולקניזם לסיציליה ודרום איטליה

טיול בדגש וולקניזם לסיציליה ודרום איטליה

10 יום -

טיול אל הרי הגעש של איטליה, נטייל אל האי סיציליה ואל הר הגעש אטנה הגדול והפעיל באירופה, אל האיים האיאוליים, קבוצת איים געשיים מצפון לסיציליה ואל מפרץ נאפולי מעליו מתנשא הר הגעש וזוב, שפעילותו קברה את פומפי ואת הרקולניאום מהאתרים השמורים ביותר של העידן הרומי. הטיול יעסוק מחד בפעילות הוולקנית הייחודית שבדרום איטליה ומאידך, בהתפשטות העולם היווני והפיניקי ובעלייתה של רומא שירשה אותם. 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה לקטניה , פיאצה ארמרינה, טאורמינה

השכם בבוקר נטוס דרך רומא לקטניה (Catania) שבסיציליה (Sicily), עיר היושבת ב"צילו" של האטנה (Etna) הר הגעש הפעיל הגבוה באירופה. נתחיל בסיור בקטניה באתרי הרחוב המרכזי ויה אטניאה (Via Etnea). ניסע לעיירה פיאצה ארמרינה (Piazza Armerina) ונבקר בוילה הרומית האימפריאלית: וילה רומנה די קזאלה, מן המאה השלישית והרביעית לספירה. הווילה הגדולה מעוטרת בשפע של פסיפסים יפים במיוחד, שהשתמרו היטב.

 

לינה: טאורמינה. 

 

יום 2: גולה אלקנטרה, טאורמינה

נצא אל קניון גולה אלקנטרה (Gole Alcantara) נחל שהתחתר בקילוח בזלת המשופע במשושים, חומר מגמטי שנשפך אל הנקיק יצר תצורת משושים מדהימה. נצטייד בבגדים מיוחדים ונסייר בתוך הנהר (במים) וסביבו - בשמורת הטבע שבה גן בוטני וזואולוגי. חגיגה של הטבע. אחר הצהרים נשוב לטאורמינה (Taormina) עיר "חוג הסילון" ונבקר בתיאטרון הממוקם בראש הגבעה ממנו נשקף נוף מרהיב. לינה: טאורמינה.

 

יום 3: הר הגע אטנה , מילאצ'ו

היום יוקדש להר הגעש אטנה (Etna) שפסגתו מכוסה רוב ימות השנה בשלג וממנה מבצבצים סלעי לבה. האטנה פעיל לסירוגין מאז המאה ה 16 והפעילות המשמעותית האחרונה התרחשה במרץ 2017 (ומעט פעילות גם בספטמבר). העלייה אל ההר בדרך מפותלת בין כפרים קטנים הנטויים על המדרון וסביבם פרדסי לימון ופירות הדר נוספים, כשמדי פעם חוצים את היער פסי לבה שחורה מההתפרצות של 1985. בדרך אף אפשר לראות בתים שכוסו ברובם ע"י הלבה. אנו נעלה אל ההר עד למרכז המנהלי ברום של 1,850 מטר ומשם נמשיך ברכבל ורכב רב מינוע אל הפסגה. נסייר ברגל בחלק הגבוה של ההר בעזרת מדריך אלפיני ונרד חזרה לנקודת המוצא. לינה: מילאצ'ו.

 

יום 4: שייט: מילאצ'ו, וולקנו, סטרומבולי

עם בוקר נפליג ממילאצ'ו (Milazzo) צפונה אל האיים האיאוליים (Isole Aolie) קבוצת איים געשית בים הטירני. נתחיל באי הקטן וולקנו (Vulcano) הנקרא על שם אל האש הרומי. נסייר באי שנוצר כתוצאה מכמה התפרצות געשיות כשהאחרונה והמשמעותית אירעה ב-1890. כיום פולט ההר בעיקר גז בתופעה הקרויה פומרלות. נמשיך בהפלגה אל האי סטרומבולי (Stromboli), הר הגעש סטרומבולי פעיל באופן קבוע  מזה כ-2000 שנה  ומאופיין בהתפרצויות של העפת חומר ופחות בלבה זורמת. נצפה בהתפרצויות  של  הר הגעש הפעיל הותיק ביותר באירופה. לינה: סטרומבולי.

 

יום 5: שייט: סטרומבולי, ליפארי, נאפולי

בבוקר נשלים את הסיור בסטרומבולי ונשוט אל האי הגעשי ליפארי (Lipari), הגדול בקבוצת האיים האיאוליים (המכונה לעיתים גם האיים הליפאריים). האי אינו פעיל מאז המאה החמישית לספירה אך מידי פעם ניתן לצפות בפורמולות.

עם הנחיתה בליפארי ניסע באוטובוס לסיור פנוראמי באתרי האי, בדרך נעבור במספר עיירות ציוריות מנומנמות ונצפה אל האי וולקנו ומרחבי האיים האיאוליים. נעצור במחצבת פומיס ענקית ובה מספר מחשופים של אובסידיאן (זכוכית וולקנית). נסיים בבילוי קליל בטיילת וברחוב הראשי, בגן הציבורי, במצודה ובחומות העיר. (הכל בהתאם לזמן שיעמוד לרשותנו). אחר הצהרים נעלה על מעבורת לילה שתיקחנו אל נאפולי. לינה: מעבורת לילה.

 

יום 6: נאפולי, הרקולניאום, סורנטו

עם בוקר נעגון בנמל נאפולי. נצא לסיור בחפירות הרקולניאום (Herculaneum) העיר העשירה, שנקברה תחת בוץ ואפר בהתפרצות ה הר הגעש וזוב (Monte Vesuvio) בשנת 79 לספירה. זו תהיה הכרה ראשונית עם העולם המיוחד של הערים ש"בצל הרי הגעש". אחר הצהרים ניסע לסורנטו (Sorrento). לינה: סורנטו.

 

יום 7: פומפיי והר הגעש וזוב

סיור באתר הארכיאולוגי של פומפי (Pompei) מאפשר היכרות מעמיקה עם עיר רומית על כל מרכיביה: מבני ציבור ומבנים פרטיים, יחסי עיר - שלטון – תושבים, חיי המעמד הגבוה בתקופה הרומית וחיי היום יום. זו דוגמה מיוחדת של עיר שקפאה ושמרה על כל פרטי מרכיביה. בתום הביקור נעלה לביקור על הר הגעש הפעיל וזוב שבעטיו נקברה פומפי כולה תחת אפר. הר הגעש נחשב פעיל ומסוכן (למרות שפעילותו המשמעותית האחרונה הייתה ב-1944) בעיקר בשל קרבתו לריכוז אוכלוסייה גדול. נערוך תצפיות על מישורי הבזלת ועל מימיו הכחולים של מפרץ נאפולי. לינה: סורנטו.

 

יום 8: פוזיטנו, אמלפי, רוולו, נאפולי

לפנינו יום של נופים מהממים לאורך חוף אמלפי (Amalfi), ניסע בכביש צר ומתפתל ונבקר בכמה מאתרי הנוף והנופש המופלאים : בפוזיטנו (Positano), בעלת הארכיטקטורה בסגנון מורי והמדרונות התלולים שצופים אל האי סירנוז,  באמלפי, שהייתה מעצמה ימית אדירה והדואומו (הקתדרלה) שלה מעידה על גדולתה בעבר ובראוולו (Ravello) שמגניה נפרשים נופים עוצרי נשימה. לינה: נאפולי.

 

ימים 9-10: נאפולי, טיסה לתל אביב

נסייר בנאפולי (Napoli) ובמוזיאון הארכיאולוגי שלה, בו מצוי אוסף מרשים של ממצאים המייצגים את חיי היום יום של העולם הרומי, כולל ממצאים רבים מפומפי והרקולניאום, סיכום נאה לרוב מה שראינו ולמדנו בטיולנו. אחר הצהרים ניסע לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה (דרך רומא). נחיתה בארץ בבוקר יום 10.

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בקו: ת"א-רומא –קטניה / נאפולי - רומא -ת"א.

אירוח בבתי מלון בדרגת תיירות טובה. לינה במעבורת לילה בתאים זוגיים.

כלכלה: ארוחת בוקר בכל יום + 8 ארוחות נוספות.

דמי כניסה לכל האתרים כמופיע בתכנית הסיור.

מדריכים מקומיים באתרים בהתאם לחוק האיטלקי . 

שייט על פי התכנית.

עלייה להר האטנה ברכבל ורכב רב מינוע.

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

הדרכה על ידי: אריה אלאלוף וד"ר אריאל היימן ,מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות שאינן מצוינות ב"מחיר כולל".

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

הערות חשובות:

מינימום 15 מטיילים בקבוצה

תכנית היום הראשון ותכנית היום האחרון יותאמו לשעות הטיסות.

סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות.

קיום השייטים מותנה במצב הים ובתנאי מזג האוויר. במקרה של ביטול נדאג לאלטרנטיבות.

אין שרותי סבלות בטיול זה.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול

בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול בדגש וולקניזם לסיציליה ודרום איטליה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���