03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לאיים האזוריים - סימפוניה של צבעים באוקיאנוס האטלנטי - קבוצת יסכה

טיול לאיים האזוריים - סימפוניה של צבעים באוקיאנוס האטלנטי - קבוצת יסכה

11 יום -

בארכיפלג האיים האזוריים השייך לפורטוגל תשעה איים קסומים הממוקמים בלב האוקיאנוס האטלנטי בנקודת מפגש מרתקת של הלוח האפריקאי האירו-אסיאתי והצפון אמריקאי. מקורם הוולקני של האיים אחראי למגוון תופעות גיאולוגיות ייחודיות: לועות מעשנים, אגמים תכולים, אדי קיטור ובוץ מבעבע בשילוב עם אפרי המרעה הירוקים, הצמחייה הייחודית, פריחת ההורטנסיה הצבעונית וגווני הירוק האינסופיים. תיאורו של אפלטון הממקם את ממלכת אטלנטיס ממערב למצרי גיברלטר הוביל חלק מן החוקרים לזהות את אטלנטיס האבודה באיים האזוריים. האיים התגלו ע"י ספנים פורטוגזים במאה  ה-15 בעת מסעם לגילוי העולם החדש בשיא עידן התגליות ומאז הם משמשים כנקודת מעבר חשובה בין אירופה, אפריקה ואמריקה. באיים חיים התושבים בבידוד יחסי מזה מאות שנים, כך התפתח סגנון חיים ייחודי הכולל מלאכות מסורתיות, חגים וטקסים דתיים ייחודיים והתמחות חקלאית.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה מתל אביב לליסבון

אחר הצהרים נצא בטיסה מתל אביב ישירות לליסבון (Lisbon), עם ההגעה, העברה למלון ללינה (ללא ארוחת ערב בשל השעה המאוחרת). לינה בליסבון

 

יום 2 : פאיאל (האי הכחול)

בבוקר נצא בטיסה מליסבון אל האי פאיאל (Faial), אחד מאיי הקבוצה המרכזית של ארכיפלג האיים האזוריים. שיחי ההורטנסיה (Hydrangea) המכסים את מרחבי האי צובעים את האי בכחול בחודשי האביב והקיץ הקנו לו את שמו. נצא מהורטה (Horta)  בירת האי ונעלה אל הפסגה הגבוהה בה נמצאת הקלדרה הגדולה. (1043 מ'). נסייר ברגל סביב שולי הקלדרה המעוטרת באשכולות פרחי ההורטנסיה הכחולים תוך תצפיות מרהיבות אל מרחבי האי והאוקיאנוס האטלנטי. ניסע דרך עמק פלמינגוש (Flamengos) הציורי ובו טחנות קמח צבעוניות שהוקמו ע"י מתיישבים פלמים במאה ה 15. נבקר בקפליניוש (Capelinhos) ונראה את תוצאות ההתפרצות האחרונה באיים האזוריים (1957), הרי געש חשופים מכוסים בשכבות טוף צבעוני ומגדלור שכוסה באפר געשי. במקום מרכז מבקרים המתעד את ההתפרצות על כל שלביה. לינה בפאיאל.

 

יום 3: פיקו (האי השחור)

בבוקר נצא במעבורת להפלגה קצרה (חצי שעה) אל פיקו (Pico). במרכז האי מתנשא הר הגעש הגבוה בפורטוגל (2,351 מ'). האי פיקו ידוע  בכרמי היין ובארכיטקטורת גדרות הבזלת השחורה המגנות על הגפנים מהרוחות העזות ומרסס הים. שיטות הגידול הייחודיות הוכרו ע"י אונסק"ו כאתר מורשת תרבותי. נבקר בעיירה לאג'ס (Lajes do Pico) בחוף הדרומי של האי ונראה את המוזיאון המתאר את חייהם של ציידי הליוויתנים, מקור פרנסה עיקרי בעבר להפקת שמן למאור בכל בירות אירופה. נחצה את האי ברכב ונעפיל דרך שטחי המרעה הירוקים, סבך החורש המפותח והאגמים הכחולים וניסע אל החוף המערבי של האי לראות את קילוחי הלבה הצעירים והשחורים היוצרים מגוון צורות מפותלות של צמות וחבלים. בערב נשוב במעבורת לפאיאל. לינה בפאיאל.

יום 4: טרייסרה (האי הסגול)

בבוקר נטוס לטרייסרה (Terceira) שהיה האי השלישי שהתגלה ע"י הפורטוגזים ומכאן שמו, הוא גם האי השלישי בגודלו (403 קמ"ר) והשלישי בהיווצרותו מבחינה גיאולוגית בארכיפלג האיים. במרכזו של האי קלדרה ענקית, משובצת בשדות מרעה ירוקים בהם מפוזרות אלפי פרות המהוות את הבסיס הכלכלי למשק החלב של האי הידוע באיכות הגבינות המשווקות לאירופה. נתיבי השייט הקדומים עברו בנמלי האי בשל מיקומו האסטרטגי והנמל הטבעי המוגן, במלחמת העולם השנייה הפך למרכז לוגיסטי של בנות הברית אשר הקימו בו שדה תעופה המשמש את נאט"ו ואת ארה"ב עד היום. נתחיל בתצפית ובסיור בעיירה השניה בחשיבותה באי פראיה דה ויטוריה (Praia de Vitoria), נצפה אל הקלדרה הגדולה (Cinco Picos) ממרומי סרה דו קומה (Serra do Cume), משבצות ירוקות ובהן עדרי פרות לחלב תחומות בגדרות אבן שחורות וברקע הרי געש גבוהים. נעלה להר ברזיל (Monte Brasil), אל המצודה החולשת על נמל העיר אנגרה דו הירואישמו (Angra do Heroismo), בירת האי ואתר מורשת עולמי (אונסק"ו). נסייר ברחובותיה עטורי המרפסות ובתי המידות של אנגרה, בגן  הבוטני ובנמל. לינה בטרייסרה

יום 5: המשך סיור בטרסיירה, טיסה לסאו מיגל

יום זה מוקדש לחלקיו הפנימיים של האי, נסייר בכפרים ובעיירות השונות הפזורות לאורך החופים, נטייל בחלקו הצפוני של האי ונרד לליבו של  הר געש (Algar do Carvão) דרך צינור הזנה קדום. לוע הר הגעש ממוקם במרכז יער שרידי של הערים והאברשים (Laurel Silva) האופייני לאיים האזוריים. לקראת ערב ניסע לשדה התעופה ונטוס לסאו מיגל (São Miguel) האי הגדול באיים האזוריים והממוקם בקבוצה המזרחית של הארכיפלג. ננחת בפונטה דלגדה (Ponta Delgada), בירת האי והעיר הגדולה באזוריים ובה נלון.

 

יום 6 : פונטה דלגדה, לגואה דו פוגו (אגם האש) - סאו מיגל (האי הירוק)

בבוקר נבקר בבית הכנסת המחודש בפונטה דלגדה, הזדמנות להתחקות אחר שורשיה של הקהילה היהודית באיים האזוריים, זאת שנעלמה בגירוש ספרד ופורטוגל ושבה והתחדשה במאה ה-18 על ידי סוחרים יהודים מצפון אפריקה. בית הכנסת שוקם באתרו על ידי העירייה המקומית. ניסע צפונה אל הר הגעש לגואה דו פוגו (Lagoa do Fogo), במרכז האי (950 מ')  נצפה אל הלוע והאגם במרכזו ונטייל ברגל בין התצפיות. בשנת 1563 ארעה בהר התפרצות געשית גדולה אשר הקנתה להר את שמו: "הר האש". ניסע לריביירה גרנדה (Ribeira Grande) העיר השנייה בגודלה באי הממוקמת בשפכו של נהר בחוף הצפוני. נסייר ברחובות העיר היורדים אל הים, חזיתות הבתים מעוטרות באריחי קרמיקה הנושאים דיוקנאות קדושים- פטרוני הבית. לינה בפונטה דלגדה

 

יום 7 : אל נורדשטה במזרח האי סאו מיגל

את היום נקדיש לנורדשטה ( (Nordesteהאזור הגיאולוגי העתיק ביותר באי. לאורכו הרי געש רבים וערוצים עמוקים בשל בלייה בת מיליוני שנים. נתחיל את סיורינו במטעי התה המאפיינים את מדרונות החוף הצפוני, נבקר במפעל תה ואף נלגום תה ריחני מקומי. ניסע בדרכים הרריות ונטייל לאורך נחלים, מפלים וטחנות קמח עתיקות. נבקר בעיירה החקלאית הקטנה נורדשטה. נבקר בשמורת טבע ייחודית בה מתקיים פרויקט השבה לטבע של צמחיים אנדמיים ושל שימור ה"פריולו" (Azores Bullfinch) מין של אדמון הנמצא בסכנת הכחדה, את השמורה עוטף יער מגוון של אברשים, ערים, בלב טבעת של עצי ארז יפני. ניסע בדרך נופית לאורך החוף הדרומי לפונטה דלגדה. 

 

יום 8 : בג'יפים אל סטה סידאדש (סאו מיגל)

יום טיול המשולב בג'יפים אל החלק המערבי של האי, אזור המאופיין במשק חלב מפותח, עדרי פרות קטנים במרעה בין גדרות האבן השחורות על רקע השדות הירוקים ועשרות הרי גע קטנים המהווים את ההתפרצויות הצעירות ביותר באי. געה ניסע בג'יפים (עם נהגים מקומיים) בדרכים הרריות אל הר הגעש סטה סידאדש (Lagoa das Sete Cidades), לוע ענק ובתוכו אגמים בצבעים שונים. המתיישבים הראשונים שהגיעו לקלדרה קראו לה "שבע ערים" על שמן של שבעת ערי יבשת אטלנטיס האבודה. נסייר ברכב וברגל בין האגמים ונבקר בכפר האותנטי סטה סידאדש אשר תושביו מתפרנסים מחקלאות מקומית וגידול בקר.  נשוב לפונטה דלגדה ללינה.

 

יום 9: פורנאש - האזור הגיאותרמי בסאו מיגל

בבוקר ניסע דרומה אל וילה פרנקה דו קמפו (Vila Franca do Campo), שהייתה הבירה הראשונה של האי. נמשיך לאזור פורנאש (Furnas), המשופע בתופעות געשיות מגוונות הכוללות נביעות חמות, פומרולות, קיטור ואדים העולים מן האדמה. נסייר ברגל לאורך האגם במרכז הקלדרה ובאזור הפעיל. נבקר בגנים הבוטניים הסמוכים ונטבול במים הגאותרמיים החמים בבריכה גדולה שהוכשרה לרחצה. לקראת ערב חזרה למלון בפונטה דלגדה.

 

ימים 10-11: טיסה לליסבון ולתל אביב

בבוקר מטוס מפונטה דלגדה לליסבון, נצא לסיור של מס' שעות במרכז ליסבון ואולי אף נספיק לראות את מגדל בלם ואת אנדרטת התגליות המוקדשת ליורדי הים הפורטוגזים. נחזור לשדה התעופה לטיסה בערב לתל אביב. 

בשעות הבוקר המוקדמות  של היום ה-11, נחיתה בתל אביב

 

המחיר כולל:

טיסה  בינ"ל ישירה מת"א לליסבון וחזרה

טיסות פנימיות ומעבורות כמפורט בתוכנית

מיסי נמל, והיטלי ביטחון  

לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה (4*) בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.

כלכלה : על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב)

תחבורה באוטובוס תיירים, נוח וממוזג

אתרים ודמי כניסה כמפורט בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים)

דמי רישום ואפשרות ביטול   

מדריך מצוות רואים עולם  החברה להגנת הטבע.

 

מחיר הטיול

בקבוצה של 25 מטיילים ומעלה המחיר לאדם בחדר זוגי 2,945€

בקבוצה של 20-24 מטיילים      המחיר לאדם בחדר זוגי 2,995€

בקבוצה של 15-19 מטיילים      המחיר לאדם בחדר זוגי 3,075€

תוספת ליחיד בחדר - 495€

 

 המחיר אינו כולל:

ארוחות שלא מפורטות בתוכנית

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

לטיול זה תנאי ביטול מיוחדים בשל ההתחיבות לטיסה הישירה לליסבון: 

המבטל הרשמתו בכל מועד שהוא מרגע ההרשמה ישלם 450 יורו דמי ביטול עבור הטיסה + 47 יורו דמי ביטול

המבטל הרשמתו עד 60 ימי עבודה קודם יציאה הטיול ישלם 450 יורו +47 דמי ביטול

המבטל הרשמתו מ 59 ימי עבודה ועד 21 ימי עבודה קודם הטיול ישלם 450 יורו + 847 יורו דמי ביטול. 

המבטל הרשמתו מ 20 ימי עבודה ועד 7 ימי עבודה קודם הטיול ישלם 450 יורו + 1647 יורו דמי ביטול. 

המבטל הרשמתו מ 6 ימי עבודה ועד מועד יציאת הטיול ועד בכלל ישלם 100% דמי ביטול. 

אנו מבקשים מכולם לוודא קיום ביטוח נסיעות הכולל החזר על אפשרות ביטול מרגע התשלום הראשון. 

יתר התנאים בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

 הערות:

הקבוצה בת מינימום 15 מטיילים + מדריך

ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובסדר הביקורים באיים בהתאם לטיסות.

אין שירות מזוודות במלונות

בטיסות הפנימיות (מליסבון לאיים ובין האיים) לא מגישים מזון ומשקאות. ניתן לרכשם בתשלום במהלך הטיסה. תוכנית הטיול תלויה בטיסות ובמעבורות, התוכנית צפויה לעבור שינויים בהתאם ללוחות הזמנים שיאושרו. בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לאיים האזוריים - סימפוניה של צבעים באוקיאנוס האטלנטי - קבוצת יסכה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���