03-7527777
לבירורים והזמנות
צפון קפריסין ודרומה - טיול לחובבי לכת, ארכיאולוגיה, טבע ונוף

צפון קפריסין ודרומה - טיול לחובבי לכת, ארכיאולוגיה, טבע ונוף

9 ימים -

עם התחממות היחסים בין שני חלקיה של קפריסין והקלת אפשרות המעבר לתיירים ומקומיים כאחד נפתחו בפנינו אפשרויות חדשות לסיור בדגש תרבות טבע-נוף  וארכיאולוגיה בחלקה התורכי של קפריסין. השטח הקטן של קפריסין התורכית תחום בצפון ברכס חמש האצבעות (קריניה) המזמן שפע של מראות נוף מקסימים המשולבים במצודות ימיבינימיות נישאות הממוקמות בראש צוקים תלולים. ערים עתיקות כמו סלמיס, קירניה לפקושה (ניקוסיה) ומורפו בצד כפרים חקלאיים, מסורות מקומיות, אוכל תורכי / יווני משובח וחופי רחצה מעולים. הטיול בחלק הדרומי היווני של קפריסין יתמקד במסלולי הליכה באזור הטרודוס, באזורים שנפתחו לטיולים בשנים האחרונות, כך שגם מי שכבר טייל בחלק היווני יוכל להצטרף וליהנות.

 

הערה: גבי החלק הטורקי: בכל הימים נשתדל לשלב טיולי הליכה קצרים, עדיין לא מפורט בתוכנית

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב - לרנקה

אחר הצהרים נצא בטיסה ישירה ללרנקה ) Larnaca (, עם ההגעה העברה למלון בקרבת מעבר הגבול בחלק היווני המזרחי של קפריסין.

 

יום 2 : פמגוסטה, סלמיס

בבוקר ניסע לעבר הגבול עם צפון קפריסין בחלק המזרחי של האי בקרבת פמגוסטה(Gazimagusa- Famagusta), נסייר בפמגוסטה העתיקה השוכנת בין חומות וונציאניות, נטייל על החומות, מגדל העוז, מגדל אותלו )של שייקספיר( הארמון הוונציאני וקתדראלת סנט ניקולאס אשר הפכה למסגד לאלא פאשה. לינה בפמגוסטה. נמשיך לסלמיס (Salamis), האתר הארכיאולוגי החשוב והמרשים ביותר של קפריסין, נסייר באתר ונראה את הפורום הרומאי, את מקדש זאוס, המרחצאות, התיאטרון הענק ואת יתר חלקי העיר.

בתום הסיור נשוב לחלק היווני ללינה.

יום 3 : מרגו צ'פטליק, קירניה

ביום זה נצא לביקור אל שרידי המושבה היהודית מרגו צ'פטליק שהקים הברון הירש בסוף המאה ה- 19 ואל בית הקברות היהודי. קיום הסיור מותנה בקבלת אישורים ביטחוניים(. בצהרים נבקר במבצר בלפאיס (Bellapais), הצלבני, המצטיין בארכיטקטורה גותית מרשימה, נמשיך לסיור בקירניה (Kyrenia), עיירת דייגים מקסימה השוכנת למרגלות הרי קירניה המיוערים הצונחים בתלילות אל הים. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי ובו אוניה הלניסטית מן המאה ה- 4 לפסה"נ.

לינה בניקוסיה (Nicosia).

 

יום 4: סנט הילריון, רכס קירניה, מפרץ מורפו

בבוקר נסייר במצודת סנט הילריון. המתנשאת מעל קירניה בראשו של צוק תלול. ניסע במיניבוסים לאורכו של רכס קירניה תוך תצפיות נפלאות אל הים ואל הרי הטרודוס. 

נמשיך מערבה אל העיירה מורפוMorfu) - (Guzelyurבה נבקר במוזיאון הארכיאולוגי המכיל ממצאים חשובים מקברים ומאתרי הסביבה ובהם פסל ייחודי של ארטמיס. נבקר במנזר סנט מאמאס ((St' Mamas הסמוך. נמשיך לביקור בארמון ווני ((Vouni, ארמון מהודר מן המאה ה-5 לפסה"נ בו שרדו מבני פאר, מערכות מים ומקדש אתנה. לסיום נבקר בעיר העתיקה סולי (Soli) ובה בסיליקה אשר רצפתה מכוסה פסיפס, תיאטרון מרשים ובו כ-4,000 מושבים. נשוב ללינה בניקוסיה.

 

יום 5 : ניקוסיה התורכית והיוונית

יום המוקדש לסיור מקיף בניקוסיה ) Nicosia ( משני צדדיה של העיר החצויה האחרונה בעולם. נתחיל בצד הצפוני הנקרא לפקושה ) Lefkosa ( בשפה התורכית. נבקר בשער קירניה, מוזיאון הדרווישים, מסגד סלימייה, החאן המשוחזר ועוד'. נחצה ברגל את ה"קו הירוק" אל רחוב לדרה הקפריסאי יווני (Lidra) הרחוב המפואר ביותר בניקוסיה היוונית. נלך ברגל אל החלק הדרומי של ניקוסיה העתיקה המוקפת בחומה וונציאנית.

לינה בניקוסיה.

יום 6: שביל אטלנטה הר טרודוס

בבוקר נעלה דרומה אל הר טרודוס (Troodos), המכונה "אולימפוס" ההר הגבוה בקפריסין. נפתח בתצפית מרשימה מראש ההר (1952 מ') אל החלק הצפוני בו טיילנו בימים האחרונים כמו גם אל דרום האי. ביום זה נטייל בשביל אטלנטה (Atalante), טיול בחורש הים תיכוני העוטף את הטרודוס, בגובה ממוצע של 1750 מ', הליכה של 5-6 ש' כ 14 ק"מ. בתום הטיול נגיע למלון הררי פשוט השוכן בלב הרי הטרודוס.

 

יום 7: שביל פרספונה ומפלי קלידוניה הר טרודוס

יום נוסף בדגש הליכה אל שביל הנחשב לאחד היפים בקפריסין, נתחיל בשביל פרספונה (Persephone), שביל הליכה ברום של 1,700 מ' בהר טרודוס, המסלול יוביל אותנו אל שביל קלידוניה (Kalidonia) בו נמצא המפל הזורם היחידי בקפריסין. הליכה של 4-5 ש' כ-8 ק"מ. במידה ויוותר זמן, ניסע לביקור קצר בקאקופטריה (Kakopetria), אחד הכפרים המרוחקים והציוריים של הטרודוס, נשוב למלון בהרי הטרודוס ללינה.

 

יום 8: מנזר קיקוס ועמק הארזים

בבוקר ניסע מערבה לעמק מרטאסה (Martasa) עמק ירוק ובו מטעי דובדבן ותפוח. נבקר בכפר הציורי פדולאס (Pedulas), שבמערב הטרודוס ונבקר בכנסיית מיכאל העתיקה. נמשיך לעבר מנזר קיקוס (Kykkos), החשוב והעשיר במנזרי האי. כאן פעל הארכיבישוף מאקריוס, האיש שהשפיע יותר מכל על תולדותיה של קפריסין המודרנית. נרד בדרכי עפר לעבר עמק הארזים (Cedar valley), נטייל ברגל אל אחת הפסגות הצופות למרחב ואולי נזכה לראות את ה"מופלון" עז הבר הקפריסאית שהיא סמלו של האי. לינה באזור העיר פוליס (Polis).

 

יום 9: מעיין אפרודיטי, פאפוס, לרנקה, טיסה לתל אביב

בבוקר ניסע למרחצאות אפרודיטה המפורסמים בסגולות השמירה על נעורי נצח. נצא לסיור קצר ברגל במעיין ובשביל אדוניס הצופה אל מפרצי הטורקיז שבקצה המערבי של האי. ניסע מערבה ונבקר בפאפוס (Paphos), עיר רומית קדומה בה נשתמרו בתי אמידים מפוארים אשר עוטרו ברצפות פסיפס מהיפות שנשתמרו בעולם. נמשיך מערבה ונחלוף על פני מקום הולדתה של אפרודיטי מקצף הגלים על פי המיתולוגיה היוונית. לקראת ערב נגיע לשדה התעופה של לרנקה ונצא בטיסה לישראל.

 

מחיר שירותי הקרקע כולל:

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות ותיירות טובה ) 3-4 *( ראו הערה חשובה למטה

כלכלה על בסיס חצי פנסיון )ארוחות בוקר וערב(.

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

דמי כניסה לאתרים שבתכנית

תשר לנותני השירותים המקומיים.

מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם - אריה אלאלוף

מדריך מקומי דובר אנגלית בהתאם לחוק המקומי.

 

מחיר שירותי הקרקע בסיור לאדם בחדר זוגי:

בקבוצה של 25 מטיילים ויותר - 1,295 €

בקבוצה של 20-24 מטיילים- 1,395 €

בקבוצה של 15-19 מטיילים- 1,495 €

תוספת ליחיד בחדר - 395 

 

טיסות מומלצות:

 הטיסות המתוכננות לטיול זה הן עם אל-על

Supp Code Date Day From To Dep Arr

LY 2431 08/04/18 Sun Tlv Lca 1605 1715

 

LY 2432 16/04/18 Mon Lca Tlv 1805 1910


עלות הטיסות (במחיר קבוצתי) - 250 יורו (כולל מיסי נמל)

 

 המחיר אינו כולל:

טיסות
ארוחות צהרים

ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.

הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכיו"ב

תנאי

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול

 

בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

הערות:

בטיול זה אין שירות סבלים במלונות

מאחר ויש אפשרות לטוס לקפריסין במחירים מוזלים במגוון טיסות, מצאנו לנכון להפריד את מחיר הטיסות ממחיר שירותי הקרקע ולאפשר לכל מי שמעוניין לרכוש את הטיסות באופן עצמאי וישיר.

מי שבוחר לעשות זאת צריך להזמין את הטיסות כך שיוכל לקיים את הטיול באופן מלא, הגעה  ב 8//4/18 לקפריסין, מפגש עם הקבוצה בשדה התעופה בלרנקה (בשעה 17:15), או להגיע עצמאית למלון , פרטי המלון יועברו בהמשך.

גם בחזרה יש לשים לב שהקבוצה חוזרת מלרנקה ב 16/4/18 בשעה 18:05

מי שיבחר להזמין את הטיול כולל טיסות אנא ציינו זאת ע"י הודעה למשרד או בטופס הרשמה

אנא תאמו איתנו את הפרטים לפני שאתם מזמינים וציינו זאת בטופס ההרשמה

בשל הסכסך הלא פתור עדיין בין שני חלקיה של קפריסין, קיימת איסור של הממשלה היוונית על לינה במלונות בשטח הטורקי, במידה ויחולו שינויים נעדיף ללון בחלק הראשון של הטיול בפמגוסטה ובקריניה. הודעה על כך תימסר מבעוד מועד.

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא צפון קפריסין ודרומה - טיול לחובבי לכת, ארכיאולוגיה, טבע ונוף

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���