03-7527777
לבירורים והזמנות
לנמיביה - טיול למדבר נמיב ושמורת אטושה

לנמיביה - טיול למדבר נמיב ושמורת אטושה

15 יום - טיול מאורגן לנמיביה

טיול לנמיביה במהותו הינו מסע  אל מרחבים אין-סופיים של ארץ בראשית. נמיביה עם צפיפות אוכלוסייה מהנמוכות בעולם, מדבר נמיב שהוא אולי העתיק ביותר בעולמנו, ובו דיונות החול הגבוהות בעולם, נושק לחוף האוקיינוס האטלנטי, המאוכלס במושבות של מאות אלפי דובי-ים, קורמורנים ושקנאים על רקע שלדי אוניות ה"מגלים" האירופאים. במרחביה של הסוואנה והמדבר האינסופי פזורים תושביה של נמיביה ובהם הבושמנים, תושביה המקוריים של נמיביה וכן השבטים: נאמה, הררו, הימבה (אדומי העור) דמרה ועוד'. במהלך הסיור נצפה בעולם החי והצומח הייחודי של נמיביה ששיאו במסע ספארי בשמורת אטושה.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב - אדיס אבבה - וינדהוק

ניפגש בנתב"ג לפנות בוקר לטיסה לוינדהוק (Windhoek) דרך אדיס אבבה. לאחר התארגנות ומנוחה קצרה נצא לראות את מרכז העיר. ווינדהוק בתרגום מאפריקאנס "פינת הרוחות" הינה עיר מישורית ובה כרבע מיליון תושבים. ניתן להבחין בארכיטקטורה גרמנית במבני המסחר ובכנסיות, זכר להיותה של נמיביה קולוניה גרמנית. לינה בווינדהוק.

ימים 2-3: שולי מדבר הקלהארי

נצא מהעיר דרומה ונעצור בעיר רחובות (Rehoboth), אשר הוקמה על ידי מיסיונרים גרמנים במאה ה-19 והפכה למקום מושבם של מהגרים בני תערובת "צבעוניים" המכונים Basters "ממושבת הכף" ההולנדית. לאחר הביקור המעניין ניסע דרומה וניגע בשולי מדבר הקלהארי גדול המימדים (מעל 900 אלף קמ"ר) המכסה חלק ניכר משטחה של נמיביה ודרום אפריקה ומרבית שטחה של בוטסוואנה. לינה באיזור מריינטל (Martiental) ל 2 לילות.

יום 4: מריינטל - שמורת נאוקלופט

נצא מוקדם בבוקר לטיול בבוש (Bushwalk) עם המארחים האמיתיים של האיזור, הבושמנים, תושבי המקום למעלה מ 20 אלף שנים. לאחר מכן נמשיך מערבה בדרך החוצה את מדבר נמיב (Namib Desert) ואל שמורת נמיב-נאוקלופט (Namib-Naukluft), שמורת הטבע הגדולה בנמיביה (50,000 קמ"ר) הכוללת את הרי נאוקלופט ואגן הניקוז הגדול של הנחלים המזינים את מדבר נמיב. נמשיך תוך תצפית בבעלי חיים מזדמנים (ראמים, יענים, דלגנים ומיני אנטילופות וציפורים כמובן) אל אזור שער הכניסה אל שמורת הטבע ססריים – סוסוסבליי (Sesriem-Sossusvlei), שמורת החולות הגדולה של נמיביה. נלון בקרבת השמורה.

יום 5: דיונות החול הגבוהות בעולם, קניון ססריאם

השכם בבוקר, עם פתיחת השמורה למבקרים, ניסע לאורך קו דיונות החול הגבוהות והאדומות ונעצור מדי פעם לתצפיות וצילומים, נטפס ברגל על אחת הדיונות הנחשבות לגבוהות והעתיקות בעולם (מעל 300 מטרים מבסיס הדיונות). המראה המשובב הינו חובה לצלמים מקצועיים וחובבים כאחד. באמצעות רכבי שטח (4*4) ניכנס אל עומק הדיונות אל דאדבלאיי (Deadvlei), מראה עוצר נשימה של עצי שיטה מתים באגן מים שהתייבש בשל דיונה שחסמה את אפיקו. נצפה אל הדיונה הגבוהה ביותר באזור (Big Daddy). נמשיך אל הדיונות באזור סוסוסבליי (Sossusvlei) ונשוב לשער השמורה. נצא לטיול קצר ברגל בקניון ססריאם (Sesriem). לינה באיזור

יום 6: מנאוקלופט אל סווקופמונד

את הבוקר נבלה בסיור ברגל בשבילי שמורת נאוקלופט, נטייל באחד משבילי השמורה ונתרשם מעולם הצומח והחי הייחודי המותאם לתנאים היובשניים הקיצוניים. נמשיך צפונה בנסיעה תוך תצפיות בבעלי החיים והצמחים הייחודיים לאזור, נתחיל בנסיעה באגן הניקוז של נחל קוויסב (Kuiseb) ויובלו הגדול גאוב (Gaub). זהו אזור מחייתם של בעלי חיים רבים ובהם: צ'יטות, זברות הרים, ראמים, דלגנים, דורסים ועוד', נשתדל לראותם (אך כמובן שאין אפשרות להבטיח זאת). נעבור באזור מכרות האורניום, אחד ממקורות ההכנסה החשובים של נמיביה יחד עם אבנים יקרות ואוצרות טבע אחרים. באזור המכרות הנתון לפיתוח מהיר נמצאת שמורה חשובה של צמחי הולויטשיה (Welwitschia Mirabilis), מאריכי החיים. גילם של פרטים מסוימים מוערך ב-2,000 שנה. מכאן נסיעה דרך כבישים בפיתוח אל "עמק הירח" (Moon Landscape), אזור של מפגש טקטוני שגרם להתפרצות חומרים וולקניים וליצירת סלעים מטמורפיים אשר היו נתונים לבלייה במשך מיליוני שנים. מראה מרהיב של נוף בלוי וסלע צבעוני המשווה למקום מראה של פני ירח. מכאן נסיעה קצרה לסוואקופמונד (Swakopmund), עיר חוף וקייט השנייה בגדלה ובחשיבותה בנמיביה. לינה בסוואקופמונד.

יום 7: שייט בוואלביס ביי וסיור ג'יפים בדיונות סנדוויץ' הרבור

בבוקר ניסע אל מפרץ וולביס (Walvis Bay), נמל המים העמוק היחיד של נמיביה ואחד החשובים אסטרטגית בדרום מערב אפריקה. הנמל מהווה מקור פרנסה חשוב לעוסקים בדייג, במכרות ובכל עסקי הייבוא והייצוא. נצא לשייט במפרץ העמוק והמוגן מרוח בתצפית אחר דובי-ים (Fur-seals), קורמורנים, שקנאים ואם יתמזל מזלנו גם ליוויתנים ודולפינים. בתום השייט נצא לטיול בג'יפים לאורך דיונות החול העצומות וגבול מדבר נמיב עד מפרץ ונמל סנדוויץ' (Sandwich harbour) בו הדיונות ממש "נוחתות" אל הים בשיפוע תלול עד אנכי. בתום הסיור נחזור דרך בריכות המלח (אולי נראה פלמינגו בבריכות) לסוואקופמונד לבילוי אחר הצהרים וללינה.

יום 8: כף קרוס, הר ברנדברג

נצא מסוואקופמונד צפונה לאורך החוף האטלנטי הסוער, נצפה אל שברי אוניות הטרופות שהקנו לקטע חוף זה את שמו "חוף השלדים" ((Skeleton coast. נבקר במושבת דובי-הים בכף קרוס (Cape Cross) בה אוכלוסייה של עשרות אלפי פרטים. נעזוב את החוף ונשוב אל המדבר לארץ בני הדמארה (Damaraland). נעבור דרך רכס ברנדברג הגבוה ברכסי נמיביה. נטייל ברגל ברכס ברנדברג (Brandberg), אל אתר ציורי הסלע המרשים המכונה "הגברת הלבנה" (The white lady), הנמצא בנתיב נדודי הבושמנים הפרהיסטוריים מן הים אל המדבר. נמשיך ללינה בטוויפלפונטיין.

יום 9: טוואיפלפונטיין, היער המאובן ו"צינורות האורגן"

טוויפלפונטיין אשר זכתה להכרה עולמית (אונסק"ו) מקבצת בתוכה מעל 2,500 חריטות בסלע ומעט ציורים. לוחות אבן החול האדומה שמשו כמשטחי חריטה לאמני וכוהני הבושמנים שעברו וחיו באזור זה לפני אלפי שנים. כ-200 לוחות אבן עם מגוון גדול של בעלי חיים: קרנפים, פילים, ג'ירפות, אנטילופות, זברות, יענים ואריה אחד. מעין תיעוד של בעלי החיים שעברו בעמק לפני אלפי שנים. צוירו גם טביעות ידיים רגליים וסמלים גיאומטריים רבים. נמשיך אל היער המאובן (Petrified forest), בו פזורים על הקרקע עצים מאובנים בני מאות מיליוני שנים, עדות לאקלים וצומח עשיר בעבר גיאולוגי רחוק. נמשיך את אתר מיוחד של סלעים וולקניים, כנראה דולריט (Dolerite), שהתגבשו כמצולעים ויצרו מעין "משושים" הנראים כצינורת האורן בכנסייה ולכן מכונים (Organ pipes). נכיר מקרוב את תרבותם של בני שבט הדמארה (Damara), על מנהגיהם הייחודיים, לבושם ושפתם העשירה בנקישות ו"קליקים". מכאן נתחיל להתקרב מזרחה אל שמורת אטושה דרך הנופים הצחיחים המרהיבים של מחוז קאוקולנד (Kaokoland) ארצם של בני שבט ההימבה (Himba). לינה בלודג' באיזור.

יום 10: סיור אל השבטים של מחוז קאוקולנד, שמורת אטושה

את הבוקר נקדיש לסיור אותנטי ככל שניתן אל השבטים השונים החיים במרחב הצפוני של נמיביה. נכיר את בני שבט הימבה (Himba), החיים בכפרים קטנים ומתקיימים בעיקר ממרעה. ייחודו של השבט בגוון אדמדם חום המשוח על גופם. נכיר גם את בני שבט דמארה (Damara) אשר מקורם באנגולה (Angola) מצפון, שפתם ומנהגיהם דומים אך גון גופם שחור, ולבושם  ותסרוקתם שונה. ננסה לראות גם את בני שבט הררו (Herero) על תלבושתן הייחודית של הנשים, שמלות מנופחות וכובע עם קרניים (דמוי פרה). שבט הררו יחד עם שבט נאמה (Nama) היו קורבנות השמדת העם הראשונה במאה ה-20 שנעשתה על ידי המתיישבים והצבא הגרמני. אחר הצהרים נגיע לשמורת אטושה (Etosha), השמורה המגוונת ובה יונקים רבים ושפע ציפורים המתקיימים ממעט הגשמים היורדים כאן מידי שנה וממלאים את בורות ובריכות המים. בהתאם לשעת ההגעה נערוך סיור בשמורה. בלילה נערוך תצפית לילית על בריכת מים טבעית הנמצאת בשולי אתר הלינה. לינה בחלק המערבי של אטושה.

יום 11: שמורת אטושה

שמורת אטושה, הגדולה במעט ממדינת ישראל, הינה חגיגת ספארי אמיתית לאוהבי בעלי חיים. מיני אנטילופות שונים, זברות וג'ירפות, לצד קרנפים ופילים וכן מגוון טורפים רחב, מחתולי בר קטנים ועד אריות ונמרים. כיוון שעיקר הפעילות הינה סביב בורות המים, כל שנותר הוא לאתר את הבורות הפעילים, לדומם מנוע ולצפות בעוברים ושבים. ביום זה נהנה גם מנופיו המגוונים של הפארק ונחצה את השמורה מקצה לקצה לאורך הדרך הסלולה. נתקדם בנתיב בורות המים ממערב למזרח ונגיע ללינה בחלק המזרחי של פארק.

יום 12: מאטושה לרמת ווטרברג

בבוקר נצא מאטושה ונתחיל בנסיעה ארוכה דרומה, ליד העיר צומאב (Tsumeb), עיר מכרות נחושת חשובה, נבקר באגם אוצ'יקוטו (Otjikoto) מכתש קארסט מלא מים בעומק 145 מ' ומעלה. ב-1915 הגרמנים המובסים הטביעו בבור המים את הנשק הכבד מאחר ולא רצו שיפול בידי הדרום אפריקאים. נמשיך אל אתר המטאוריט הגדול בעולם בחוות הובה (Hoba). באתר נמצא מטאוריט שמשקלו כ-60 טון שנחת על הקרקע לפי כ- 80,000 שנה. המצפנים "משתגעים" ליד המטאוריט מאחר והרכבו יותר מ 80% ברזל והשאר ניקל, כנראה כמו הרכב גלעין כדור הארץ. ניסע לרמת ווטרברג (Waterberg), נקודה ציון חשובה בהיסטוריה של נמיביה. כאן ביססו הכוחות גרמנים את שליטתם על נמיביה בסילוקם של בני שבט ההררו (Herero) אל מעבר לגבול עם בוטסואנה, תוך כדי השמדתם של כשני שליש מבני השבט. נסייר ברגל בשמורה בהתאם לזמן העומד לרשותנו. לינה בווטרברג.

יום 13: ווטרברג, ספארי בשמורה פרטית ארינדי

השכם בבוקר נצא לסיור ברגל אל מרומי הצוקים של רמת ווטרברג, נהנה מתצורות סלע יפות ומצבעה האדום והבוהק של אבן החול המקומית. בשל הנגישות הנמוכה של האזור, פיתחו כאן בשנים האחרונות גרעיני רביה למינים שונים של בעלי חיים בסכנת הכחדה ומכאן גם הושבו לטבע. נצא מווטרברג דרומה אל השמורה הפרטית ארינדי (Erindi), שמורה ענקית המאכלסת בתוכה מגוון גדול של בעלי חיים. אחר הצהרים והערב נצא באמצעות  רכבי הספארי של השמורה  לסיור במרחבי השמורה. מאחר ומדובר בשמורה פרטית, יש סיכוי טוב לצפייה במגוון רחב יחסית של אוכלי עשב וטורפים, גדולים וקטנים. לינה בשמורה.

ימים 14-15: אל וינדהוק - אדיס אבבה - תל אביב

נסיים את החוויה הנמיבית בנסיעה חזרה לווינדהוק הבירה ונטייל בדרך בהתאם לשעת הטיסה. טיסה לאדיס אבבה באתיופיה וממנה בטיסת הלילה לתל אביב. הגעה בבוקר היום ה-15 של הטיול

המחיר כולל:

 

טיסות בינ"ל תל אביב-אדיס אבבה - וינדהוק וחזרה

 

מלונות ברמה טובה מאוד לאורך כל הטיול

 

כלכלה על בסיס חצי פנסיון.

 

מים מינרלים לאורך כל הטיול

 

אוטובוס/ מיניבוס תיירים בהתאם לכמות המטיילים.

 

ג'יפים לטיולים של מספר שעות במקומות בהם העבירות קשה (ללא נהיגה עצמית)

 

כניסות לאתרים, לשמורות, שיט וכל המצוין בהצעה

 

מדריך מצוות רואים עולם החברה להגנת הטבע

 

נהג/מדריך מקומי צמוד דובר אנגלית

 

אשרת כניסה לנמיביה המוסדרת בארץ בטרם היציאה

 

תשר לנותני השירותים המקומיים בחו"ל

 

 

המחיר אינו כולל:

 

ביטוח רפואי ומטען

 

הוצאות אישיות (שתיה בארוחות, כביסה, מזכרות וכיו"ב)

 

הערות:

 

מחיר הטיול נקבע לפי שער הראנד הדרום אפריקאי נכון ליום הגשת ההצעה (ערכו 13 וחצי ראנד לדולר אמריקאי (1$=13.5 ZAR). מחיר הטיול עלול להשתנות אם שערי החליפין ישתנו ביותר מ3%.  

 

תנאי תשלום וביטול: 

 

בהתאם לתנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם

 

להלן קישורית לתנאים הכלליים

 

צפו במצגת על עולם החי בנמיביה

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא לנמיביה - טיול למדבר נמיב ושמורת אטושה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���