03-7527777
לבירורים והזמנות
קירגיסטן - אל ליבה של אסיה

קירגיסטן - אל ליבה של אסיה

9 ימים - בדגש מלאכות יד ואמנויות

קירגיזסטן שוכנת בליבה של אסיה על נתיבי סחר המשי העתיקים, למרגלות ההרים השמימיים בהם רועים "הסוסים השמימיים מזיעי הדם" כפי שתיאר גנרל סיני במאה ה-2 לפסה"נ. טיול ייחודי זה חוצה את הנופים המרהיבים של רכס טיין-שן ואלה-טאו דרך מעברי הרים סחופי רוחות, פסגות המזדקרות לרום של למעלה מ-7,000 מ', מעיינות חמים מבעבעים, אוהלי נוודים (יורטות), עדרי סוסים אינסופיים והמון המון נוף ורוגע. הטיול מתאים לכל מטייל אוהב הרפתקאות ונופים ומשלים את החוויה לאלה אשר כבר טיילו באוזבקיסטן.

טיול זה אינו פעיל!

ימים 2-1: תל אביב – בישקק – קוצ'קור

נטוס, דרך מוסקבה, לבִּישְקֵק (Bishkek), בירת קירגיזסטן שנודעה בשמה הקודם פְרוּנְזֶה (Frunze) אליה נגיע למחרת השכם בבוקר. לאחר השלמת סידורי הכניסה למדינה, ניסע לכיוון Kara Balta, עיר הנמצאת על הדרך החוצה צפונה את הרי אלא-טאו. נחצה את ההרים במעבר Too Ashuu (3,586) במקביל לאוטוסטראדה החדשה המובילה לעמק פרגנה ולגבול עם אוזבקיסטן. ניסע בעמק נהר נארין, לאורכו של הנהר השוצף תוך מעבר שטחים חקלאיים וכפרים קטנים המשמרים את העבר השבטי של קירגיזסטן. אחר הצהריים נגיע לעיירה קוצ'קור ((Kochkor. הלינה בבתים פרטיים (מקלחות ושירותים משותפים).

 

יום 3: אל אגם סונקול (פסטיבל קוצ'קור)

היום הוא יום פסטיבל אמנות רכיבת הסוסים הנערך הקוצ'קור. השנה יתקיימו אירועי הפסטיבל באזור סונקול. נגלוש אל עמק סוסאמיר (Sussamir) המכונה גם "אלדוראדו של רועי העדרים", שם נתרשם מהחיים החקלאיים הפשוטים של תושבי הכפרים, מחיי הנדודים של רועי העיזים, והסוסים, נטעם מן מחלב הסוסות החמוץ המאפיין את האזור. נמשיך בנסיעה ונטפס אל הרמה בה נמצא האגם היפיפה סונקול ( Sonkul), הממוקם בקרבת דרך המשי המובילה צפונה לסין דרך מעבר טורוגארט (Torugart). כאן יתקיימו אירועי החג: תחרויות סוסים, משחקי אולאק-טרטיש, הקמת יורטות ותחרויות נוספות. בין לבין נשוטט בין דוכנים שנועדו לשימור האומנויות ומלאכות היד הקירגיזיות תוך קידום עצמאותן של הנשים. הנשים כאן מייצרות תלבושות לאומיות, קלפקים (מצנפות לבד), כלי נגינה ומלאכות נוספות. בגמר הביקור ניסע לצדו השני של האגם שם נלון. לינה ביורטות (אוהלי נוודים) בסונקול.

 

יום 4: מסונקול אל ימת איסיק-קול

נבקר אצל הנוודים הקירגיזיים החיים ביורטות עם עדריהם סביב האגם ונלמד אודות חייהם ותרבותם. ניפרד מנופי סונקול היפים ונצא בנסיעה דרומה לאורך עמק נהר סונקול המזין את האגם במימי הפשרת שלגים. ניסע לאורך העמקים המוריקים ונגלוש לאיטנו אל עבר ימת איסיק-קול (Issyk kol). אט אט יתגלו מימיה התכולים של הימה, מהגדולות באסיה. ניסע לאורך הגדה הדרומית של הימה ונעצור בכפר בוקונבאייב (Bokonbaev). נבקר בקואופרטיב של הקהילה העוסק בלבד. כאן מייצרים שטיחים ואריגים ססגוניים מלבד, קלפקים מעוטרים, פרסות ואוכפים. לקראת ערב נגיע למלוננו. הלינה בבית הארחה מקומי בטמגה (Tamga). 

 

יום 5: ג'טי אוגוז וקראקול

נמשיך לאורך הגדה הדרומית של הימה. נבקר בקניון סקזקה (Skazka), ליד העיירה (Tosor) - סיור ברגל בשלל צבעי לבנדר סגול ושבטן אדום, ברקע של אבני חול אדומות, סגולות ולבנות. נמשיך לסיור בקניון ברסקון (Barskoon) ובכפר הסמוך לו, שם נבקר בבית מלאכה ליורטות, הלא הם אוהלי הנוודים המרכז אסייתיים העשויים מלבד. נתרשם מהמבנה הסבוך של "קירות" היורטה ומהעיטורים הססגוניים. אחר הצהריים נטייל בקניון מרשים שקירותיו אבן חול אדומה היוצרים תצורה בדמות שבעה שוורים, מכאן שם המקום גֶ'טִי אוֹגוּז (Jety Oguz). לפנות ערב נגיע ללינה בעיית המחוז קראקול (Karakol), שם נלון במלון מקומי.

 

יום 6: קראקול ואלטין ארשאן

יום מיוחד המוקדש לקניונים הגדולים בחלק המזרחי של הימה. בבוקר נבקר בכנסייה רוסית יפה מן המאה ה-19 ובמסגד של קהילת ה-דוּנְגָן (Dungan) המעוצב בהשראה סינית ומשרת את הקהילה המוסלמית-סינית שאבותיה נמלטו ממחוז שִׁינְגְ'יָאנְג (Xinjiang) בסין על רקע רדיפה דתית במאה ה-19. בגמר הסיור ניכנס באמצעות רכב שטח רב מינוע, (טיולית) בדרך אתגרית לקניון Altyn Arashan, הדרך עוברת לאורכו של נהר גדול, מי הפשרת שלגים, קרחונים ויערות של עצי מחט ורחבי עלים. עם העלייה בגובה מתגלים לעינינו נופים אלפיניים, פסגות המתנשאות לגובה של 7,000 מ'. שיאו של היום בטבילה במי מעיינות חמים בלב עמק הנהר, עדות לפעילות הטקטונית אשר גרמה להתרוממות הקימוט האדיר של הרי טיאן-שאן. נבלה את מרבית היום בגיחות רגליות ועם הג'יפים לפינות נסתרות במעבה ההרים. לקראת ערב נשוב לקראקול לארוחת ערב, כולל מופע פולקלור מקומי סביב המיתוס המכונן של הנוודים הקירגיזיים – מנאס (Manas), וללינה.

 

יום 7: מקראקול לצ'ולפון אתא

נצא בבוקר לבקר בשוק הבקר והבהמות של קראקול, מהשווקים הגדולים והחשובים באסיה התיכונה, יש האומרים אף כי הוא מעניין יותר מהשוק של קשגאר מצדו הסיני של הגבול. נשוטט בין מכלאות הסוסים והבקר לדוכני האוכפים ופורסי הפרסות. שאר היום מוקדש לגדתה הצפונית של ימת איסיק-קול, ניסע מערבה תוך גיחות אל קניונים מצפון לימה, נשלב טיול סוסים קצר בקניון סמיונובסקה, נסייר באתר ציורי הסלע המדהים בקרבת העיירה Cholpon Ata, עדות לחיי הנוודות והפולחן שנהגו במקום אלפי שנים. נסיים את היום במלון נחמד על שפת האגם.

 

יום 8: רפטינג בנהר צ'וי וחזרה לבישקק

ניפרד מאגם איסיק-קול ונרד מערבה במורדו של נהר צ'וי, במידה ומצב הזרימה יאפשר, נערוך רפטינג במי הנהר. נמשיך בנסיעה חזרה לבישקק ולקראת אחר הצהריים צפויה הגעה לבישקק. בערב נצא לארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול. לינה בבישקק.

 

יום 9: בישקק-ת"א

נטייל בין שדרותיה הרחבות של העיר הסובייטית. נבקר בשוק אוש הסואן, בכיכר העצמאות ובמוזיאון ההיסטורי. בגמר הסיור ניסע לשדה התעופה. נטוס מבישקק למוסקבה (Moscow), משם נמשיך לתל אביב, אליה נגיע בלילה.

 

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות, אזוריות ופנימיות בקו ת"א-בישקק-ת"א בטיסות סדירות של אירופלוט (ד. מוסקבה).

מיסי נמל והיטלי ביטחון בנמלי התעופה

אשרת כניסה קבוצתית לקירגיזסטן 

לינה: במלונות בדרגת תיירות/תיירות טובה בבישקק, קראקול וצ'ולפון אתא. בבית הארחה מקומי בטמגה, ובאוהלים (יורטות) תיירותיים בסונג-קול (לינה משותפת ללא שירותים צמודים). 

תחבורה: בבישקק – אוטובוס תיירים ממוזג. בשאר הטיול – מיניבוסים רבי מינוע עבירים, משאיות רבות-מינוע באלטין ארשאן.

כלכלה: כלכלה מלאה – ארוחות בוקר וערב במקומות הלינה + ארוחות פיקניק בשטח בצהרים.

דמי כניסה לאתרים, מופעים ופעילויות שבתוכנית.

מופע פולקלור מקומי בקראקול.

דמי שתייה (טיפים) לנותני השירותים המקומיים בחו"ל.

דמי רישום ואפשרות ביטול.

מים מינראליים (בקבוק לאדם ליום).

רפטינג בנהר צ'ו עם צוות שייטים מקצועי.

הדרכה: אליק שחף מצוות רואים עולם  החברה להגנת הטבע.

מדריך מקומי דובר אנגלית.

 

המחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

הערות:

המחיר נקבע לפי מינימום של 15 איש בטיול. במספר משתתפים נמוך תידרש תוספת מחיר.

מחירי הטיול נקבעו על פי התעריפים הידועים נכון ליום הגשת ההצעה, במידה ויהיו שינויים בתעריפי הטיסות, מסי הנמל, ויזות  או במחיר שירותי הקרקע, תחול תוספת מחיר על הנוסעים, בהתאמה.

תנאי תשלום ואפשרות ביטול: בהתאם לדף התנאים הכלליים לקבוצות של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

מסלול הטיול עלול להשתנות עקב אילוצים כגון: מזג אויר, דרכים סגורות או תקלות במהלך הטיול.
הערת גובה: בסונקול נלון לילה אחד בגובה של כ- 3,000 מ' מעל פני הים. נוסעים שמתעורר בהם ספק לגבי השהות מתבקשים להיוועץ ברופא. אנו מצדנו ניצור תנאים להתאקלמות. 

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

הסדנה תלווה על ידי מדריך טיולים מקצועי ומנוסה ועל ידי מדריך צילום ותיק ומוכר. השילוב בין טיול מאורגן איכותי ורב-תכנים לבין לימוד צילום גיאוגרפי בתנאי שטח יוצר הזדמנות ייחודית לחובבי טיול וצילום.

דגשי סדנת הצילום:

  • https://www.roimolam.co.il/img/bullet.gif); float: right; width: 703px; background-position: 100% 3px; background-repeat: no-repeat no-repeat;">תרבות נוודים מרכז אסייתית עמי הסטפות, נוודים, משחקי ספורט מקומיים, ציד בעזרת דורסים
  • https://www.roimolam.co.il/img/bullet.gif); float: right; width: 703px; background-position: 100% 3px; background-repeat: no-repeat no-repeat;">שווקים ותרבות חומרית השוק בבישקק ושוק הבהמות בקראקול, ייצור לבד מקומי.
  • https://www.roimolam.co.il/img/bullet.gif); float: right; width: 703px; background-position: 100% 3px; background-repeat: no-repeat no-repeat;">נופי "טיאן-שן" ההרים השמיימיים עמקים ופסגות מעל 7,000 מ', קניונים מאבן חול, אגמים צלולים ופסגות מושלגות

צור קשר
בנושא קירגיסטן - אל ליבה של אסיה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���