03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול קרנבל לקאבו ורדה

טיול קרנבל לקאבו ורדה

11 יום - איים באוקיאנוס האטלנטי שהם גם חלקי סהרה וגם גן עדן ירוק

מדינת האיים קאבו ורדה  (איי כף ורדה - Cabo Verde), התקבעה בתודעת העולם בעיקר בזכות הזמרת הגדולה סזריה אבורה (Cesaria Evora) - "הדיווה היחפה", אך גם בשל ההרכב  האנושי המיוחד של תושביה מסבירי הפנים: אירופים, אפריקאים, מולאטים (שרובם צאצאי עבדים), בגלל עקבות המורשת הקולוניאלית הארוכה; וגם בזכות חופי החול הלבנים על רקע האוקיאנוס הכחול- ירוק והרי געש נישאים, שאחד מהם, הר פוגו, עודו פעיל. עשרת איי הארכיפלג נמצאים באוקיאנוס האטלנטי, כ- 570 ק"מ ממערב לסנגאל. קאבו ורדה היא חלק מקבוצת איי מקארונזיה (Macaronésia), "האיים בני המזל", איים וולקניים באוקיינוס האטלנטי. קבוצות איי מקארונזיה נמצאות מול חופיהן של אפריקה ואירופה ובהן האיים האזוריים, מדיירה, איי הפרא (פורטוגל), האיים הקנריים (ספרד) וכמובן קאבו ורדה. הטיול הזה יעסוק באנשים, במוזיקה, בפולקלור, באוכל המקומי, בהיסטוריה, בצומח האיים האטלנטי, כמו גם בתופעות הגיאולוגיות המרתקות שמייחדות את איי קאבו ורדה. הטיול חל בעת חגיגות הקרנבל, נשתתף באירועי הקרנבל במינדלו בירת התרבות של איי כף ורדה.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה מתל אביב לליסבון (פורטוגל)

בבוקר נטוס, דרך תחנת ביניים, לליסבון (Lisbon). כשנגיע העירה נערוך טיול ערבית פנוראמי קצר בלבה של בירת פורטוגל. לינה בליסבון.

 

יום 2: מפגש ראשון ובניחותא עם האיים, קרנבל במינדלו בסאו-ויסנטה.

השכם בבוקר נטוס (הרבה זמן באוויר....) אל האי סאו ויסנטה (São Vicente), שבקבוצת האיים הצפוניים (Ilhas do Barlavento) של קאבו ורדה. 

אחרי הנחיתה בשדה, הנקרא על שמה של סזריה אבורה, ניסע למינדלו (Mindelo) בירת התרבות של איי קאבו ורדה. במינדלו השתמרו ושומרו עשרות מבנים המשקפים את מורשת הבנייה הקולוניאלית הפורטוגזית ובהם גם כאלה שמייצגים דווקא את ההשפעה הבריטית, מימי ראשית הקולוניאליזם באיים. בטיול בעיר נעבור בשדרות ה- 5 ביולי, אשר נקראו בעבר "הרחוב האנגלי", בכיכר אמילקאר קבראל (Amilcar Cabral), המנהיג הבולט ביותר לשחרור האיים (וגיניאה ביסאו השכנה) מעול הפורטוגלים, ואל מרכז התרבות של מינדלו בלב העיר. נבקר בעיר העתיקה ובנמלה ונתוודע לראשונה לתרבות ולמוסיקה המקומית. במהלך הביקור נעסוק כמובן בדמותה של סזריה אבורה, היא "הדיווה היחפה" (Diva dos pés descalços) והגיבורה הלאומית של קאבו ורדה. בערב השתתפות באירועי הקרנבל במינדלו. לינה בסאו ויסנטה.

 

סיור בסאו ויסנטה, קרנבל במינדלו

יום המוקדש לסיור באי סאו ויסנטה (Sao Vicente), נבקר בשכונת ריביירה בוטה (Ribeira Bote), שכונת עוני פשע וזנות, לידה נולדה סזריה אבורה. כאן מתנהל פרוייקט חברתי ראוי לציון המנסה לסייע לתושבים לשקם את תדמית המקום ולהתפרנס מסיורים להיכרות עם תושבי המקום בהדרכת מדריכים ילידי השכונה. נבקר בבאהיה דה גאטה (Baía das Gatas), חוף רחצה יפיפה בו ניתן להשתכשך במים הקרים. נצפה ממרומי מונטה ורדה (Monte Verde) שמורת טבע הררית. בערב נשתתף באירועי הקרנבל במינדלו.

לינה במינדלו.

 

יום 4: סנטו אנטאו; גני עדן קטנים בתוך הרי הגעש

בבוקר נצא במעבורת אל האי סנטו אנטאו (Santo Antão), המערבי והגדול בקבוצת האיים הצפוניים שבארכיפלג. רכס געשי חוצה את האי וממנו מתרוממות כיפות הרי הגעש טופו דה קורואה 1,979 מ' (Topo de Coroa) ופיקו דה קרוז 1,585 מ' (Pico da Cruz). כשנגיע לפורטו נובו (Porto Novo) - העיר הראשית והנמל של האי סנטו אנטאו - נעלה על הדרך הישנה (Estrada de Corda). לפנינו נסיעה במעלה ההר, וממתינים לנו יותר מ- 100 פיתולי עקלתון (סרפנטינות), שמאחד מהם נצפה על פורטו נובו. נמשיך לנסוע אל פיקו דה קרוז (Pico da Cruz) כדי לערוך שם תצפית נפלאה על הסביבה ועל עמק פאול (Paul) המלא בטרסות. נטייל ברגל בלוע הר הגעש קובה (Cova) המעובד להפליא ומחולק בגדרות תיחום של טרסות חקלאיות. בשולי הלוע נראה יער מעורב וכמה בתים של חקלאים. אחרי ארוחת צהרים, נצא לטיול מקסים ברגל בין הכפרים ג'וואו אלפונסו  (Joao Alfonso) וקוקולי (Coculi), בדרך נפגוש את התושבים החביבים הגרים בעמק הפורה, ואולי נזכה לטעום רום מקומי המיוצר כאן בתנאי שדה.... בערב נגיע למלון בפורטו נובו.

 

יום 5: סנטו אנטאו ברגל, מהעמקים הצבעוניים שבהר אל החוף הכחול של האטלנטי

אחרי "נסיעת בוקר" קצרה נעלה ברגל מהכפר שאה דה מורטה (Cha de Morte) אל האוכף המפריד בינו לבין הכפר קוראל דאס ואקאס ((Curral das Vacas. זה מסלול הליכה יפהפה העובר בערוגות חקלאיות, על אמות מים (לבאדות) ובחוות קטנות. נתבונן בסביבת החיים המסורתית ובצורת העיבוד החקלאי המיושן שכבר לא מוכר לנו: הבתים מקורים בגגות מענפי קנה הסוכר, נשים שואבות מים מן הנהר או מבורות מים ועוד. בתום המסלול הרגלי נפגוש את הרכב ואתו ניסע לתצפית מאלטו מירה (Alto Mira) אל טראפאל (Tarafal), הנמצאת במורד ההר על חוף האוקינוס ואליה מובילים שבילי חמורים בלבד.

במחציתו השנייה של היום נלך ברגל (שוב....) מהכפר הקטן הנמצא בתוך עמק וולקני צבעוני ומוקף בצוקים ענקיים, אל חוף הים באחד משבילי החמורים. בסופה של הירידה ממרומי האי אל חופו, שוב נפגוש את רכבנו ונחזור אתו. בערב למלון בפורטו נובו.

 

יום 6: סנטו אנטאו מהעמקים הצבעוניים שבהר אל החוף האטלנטי, הפלגה למינדלו

אחרי "נסיעת בוקר" קצרה נעלה ברגל מהכפר שאה דה מורטה (Cha de Morte) אל האוכף המפריד בינו לבין הכפר קוראל דאס ואקאס (Curral das Vacas). זה מסלול הליכה יפהפה העובר בערוגות חקלאיות, על אמות מים (לבאדות) ובחוות קטנות. נתבונן בסביבת החיים המסורתית ובצורת העיבוד החקלאי המיושן שכבר לא מוכר לנו: הבתים מקורים בגגות מענפי קנה הסוכר, נשים שואבות מים מן הנהר או מבורות מים ועוד. בתום המסלול הרגלי נפגוש את הרכב ואתו ניסע לתצפית מאלטו מירה (Alto Mira) אל טראפאל (Tarafal), הנמצאת במורד ההר על חוף האוקינוס ואליה מובילים שבילי חמורים בלבד. אחרי ארוחת הצהרים ניסע לקמפו רדונדו (Campo Redondo) המכונה "תצפית הירח" בשל תצורות הנוף המיוחדות הנראות ממנה. קמפו רודונדו היא שריד של קלדירה עצומה ועתיקה ברום של כ- 1,000 מ', ואכן יש מכאן תצפית יפה ונוכל להבחין בהמון משקעי טוף מסוג פומיס שמכסה את הקרקע. בערב מעבורת לסאו ויסנטה. לינה במינדלו

 

יום 7: טיסה לסנטיאגו, המקום שבו נפגשות הכנסיה הקולוניאלית עם שוק העבדים

בבוקר נמריא לסנטיאגו (Santiago), הגדול באיי הארכיפלג ובו נמצאת גם פראיה (Praia) בירת כל איי קאבו ורדה. נסייר בלבה של פראיה, שהוא מרכז היסטורי משוקם ויפהפה, בסגנון פורטוגלי-פרובינציאלי, כדרך תקופת השלטון הקולוניאלי בן מאות השנים. בשוליו נמצא שוק המזון והסדקית המקומי; ריחני, קולני, צבעוני, דחוס ומייצג את הצד המאד אפריקאי של האיים. נבקר ב"עיר העתיקה" (Cidade Velha) - אתר מורשת עולמית של אונסק"ו - נעבור ברחוב "הבננות" ובו דוגמאות נפלאות לבתים קולוניאליים, נבקר בכנסיית "גבירתנו של מחרוזת התפילה" (Senhora do Rosário), שהיא כנראה הכנסיה הקולוניאלית העתיקה בעולם. נבקר בנמל ובשוק העבדים העתיק, ששגשג במאה ה-16. נמשיך לביקור בפראיה (Praia), במרכז ההיסטורי שלה ובשוק המקומי.  לינה בפראיה / סנטיאגו.

 

יום 8: מפה ומשם בפוגו וגם 'נשב בסאו פליפה על המים'.....

בבוקר נטוס אל האי השכן פוגו (Fogo), עם ההגעה ניסע בכביש הטבעת של פוגו, שהוא האי היחיד בקאבו ורדה, שאפשר להקיפו במלואו, ניסע אל הכפר קובה פיגוארה (Cova Figuera) הממוקם במעלה ההר במיקרו-אקלים ייחודי של עננות לחה - סוב-טרופית. כאן מגדלים אכרי האי קפה, בננות, מנגו, גויאבות, אגוזי קשיו, פפאיה ועוד. הכל כאן שופע ומלא פרי ולדעתם של החקלאים, הקפה כאן הוא המשובח בעולם, המנגו הוא העסיסי בתבל, אגוזי הקשיו הם הפריכים על פני האדמה וכיו"ב, כמובן...... נטייל ברגל בין מטעי הקפה (Coffea Arabica) עד לקובה פיגוארה (Cova Figueira). נבקר במפעל קפה בין המטעים ואף נטעם קפה משובח. נמשיך לביקור במושטיירוש (Mosteiros) העיירה השניה בגודלה באי. כאן נאכל צהרים ונטייל ברחובות בקרבת הנמל וברחובות. בתום הביקור במושטריוש ניסע לאורך חוף האוקינוס ונגיע אל קטע מפורץ בו נמצא חוף רחצה יפה הנקרא סלינס (Salinas de  São Jorge – בריכות המלח של וגו') נטייל על לשון קילוח בזלת המגיע אל הים ויוצר קשת טבעית מרהיבה. במפרץ מוטלות סירות דייג ציוריות המשתלבות יפה בחוף החולי. לינה בסאו פליפה.

 

יום 9: הר הגעש פוגו; לוע מעשן, צבעים וגאזים על פני השטח ולבה קרושה בסלון

בבוקר ניסע אל הקלדירה הגדולה ולהר הגעש פוגו (Fogo) אשר התפרץ לאחרונה בשנת 2014 והרס שני כפרים ועשרות בתים. עם הרכב נגיע עד גובה של כ- 2,000 מ' וניכנס בשעריה של שמורת הטבע והקלדירה הגדולה, שה דאס קלדירש (Cha das Caldeiras). מהכניסה לקלדירה נראה היטב (תלוי מזג אויר...) את פסגת הר פוגו (Pico Grande) ומכאן נלך במסלול נפלא, שעובר לצד תופעות געשיות מרתקות ופוטוגניות ביותר: קילוחי לבה בצורת צמות וחבלים, שקפאו תוך כדי תנועה; פצצות געשיות; סקוריה; טוף; משטחים צבעוניים רבים, נקודות פליטה של גאזים לוהטים (ומצחינים....) ו"ים" של לאבה, שמכסה את מרכז הקלדירה. בחלק ממישורי הטוף נטועים מחדש כרמים ועוד גידולים שונים... התושבים נאחזים מחדש בקרקע ממש בציפורניים. נעלה אל אחד הלועות הפעילים, שהתפרץ בשנת 2014 (אל חשש, הפעילות הגעשית עכשיו מתבטאת רק בגזים ובריחות של גופרית....).

כאן רואים את השפעת הגזים, שעדיין נפלטים מן האדמה: חום קל, ריח גופרית ובעיקר השקעה של מינרלים צבעוניים על הסלעים המהבילים. מכאן נפרשת תצפית יפה אל הקלדירה ואל הקילוחים של 1996 ושל 2014 ובמרכזם הכפרים פורטלה (Portela) ובנגיירה (Bangaeira). נסיים את מסלול ההליכה בביקור בפורטלה ובבנגיירה, שבהם ניכרים היטב עקבות החורבן האחרון: בתים שנהרסו, או כוסו בלאבה, חלקם כבר משופץ וההרס והחורבן משולבים בתוך המבנים החדשים במעין "ארכיטקטורת זכרון". נקנח בביקור ביקב של הקלדירה אשר נחנך מחדש אך לאחרונה (Cha Adega) ונשוב לסאו פיליפה ללינה.

 

יום 10: סאו פיליפה, טיסה לסנטיאגו, פראיה, תרבות אפריקאית

בבוקר נשלים את ביקורנו בפוגו בטיול קצר בסאו פיליפה (Sao Filipe), ה"עיר" הראשית של האי פוגו ובירתו. נטוס לסנטיאגו, את השעות האחרונות לטיולנו נבלה בפראיה באחד ממועדוני המוסיקה והריקודים וננסה את יכולתנו בצעדי הקולדיירה (Coladeira) ריקוד וז'אנר מוסיקלי מקומי. לרשותנו מלון, לכמה שעות התארגנות ומנוחה ולארוחת סיום לפני הטיסה המתוכננת לשעה 01:00.

 

יום 10: סאו פיליפה, טיסה לסנטיאגו, פראיה, תרבות אפריקאית

בבוקר נשלים את ביקורנו בפוגו בטיול קצר בסאו פיליפה (Sao Filipe), ה"עיר" הראשית של האי פוגו על שפת האוקיאנוס האטלנטי. בירת פוגו, נטוס לסנטיאגו, את השעות האחרונות לטיולנו נבלה בפראיה באחד ממועדוני המוסיקה והריקודים וננסה את יכולתנו בצעדי הקולדיירה (Coladeira) ריקוד וז'אנר מוסיקלי מקומי. לרשותנו מלון, לכמה שעות התארגנות ומנוחה ולארוחת סיום.

יום 11: טיסה לליסבון והמשך לתל אביב

לאחר חצות הסעה לשדה התעופה ותחילת הדרך חזרה הביתה, דרך ליסבון ויעד באירופה.

 

 המחיר כולל:

טיסה  בינ"ל מת"א דרך אירופה לליסבון, כף ורדה וחזרה 

טיסות פנימיות ומעבורות כמפורט בתוכנית

מיסי נמל, והיטלי ביטחון  

לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים.

כלכלה : על בסיס פנסיון מלא (ארוחות בוקר, צהרים וערב)

תחבורה: במיניבוסים קטנים מסוג Toyota Costar או דומה עם מקום ל 16 מטיילים, הרכבים מותאמים לצרכים התיירותיים במידת האפשר.

אתרים ודמי כניסה כמפורט בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים)

דמי רישום ואפשרות ביטול   

מדריך מצוות רואים עולם  החברה להגנת הטבע.

 

המחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול

בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

הערות:

ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובסדר הביקורים באיים בהתאם לטיסות.

אין שירות מזוודות במלונות.

בטיסות הפנימיות (מליסבון לאיים ובין האיים) לא מגישים מזון ומשקאות. ניתן לרכשם בתשלום במהלך הטיסה. תוכנית הטיול תלויה בטיסות ובמעבורות, התוכנית צפויה לעבור שינויים בהתאם ללוחות הזמנים שיאושרו. בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול קרנבל לקאבו ורדה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���