03-7527777
לבירורים והזמנות
הטיול המקיף למרוקו

הטיול המקיף למרוקו

13 יום - כולל רכס האנטי אטלס והרי הריף

מסע אל הנופים עוצרי הנשימה של מרוקו המשתרעים על שטח נרחב בין האוקיאנוס האטלנטי לבין מדבר הסהרה. זהו טיול מקסים שמעורבים בו מציאות, דמיון, חלומות, אגדות  וקברי קדושים. מסע אל ארץ של ניגודים בין הירוק המיוער של הרי האטלס אל מול צחיחותו של מדבר סהרה. בין החוף האטלנטי הארוך והסלעי, לבין נאות התמרים וערוגות הבוסתנים. המולת שווקים, בליל שבטים, תלבושות צבעוניות, ערים גדולות ועתיקות ואווירה חושנית ומסעירה.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב, מרקש

בשעות הבוקר נטוס בטיסה לא ישירה למרקש (Marrakesh), העיר אשר נתנה למרוקו את שמה. עם ההגעה נערוך סיור ראשוני בעיר - נבקר בבזאר הגדול הצבעוני המפורסם של העיר ובכיכר ג'מע אל פנע – הכיכר המרכזית של העיר שהוכרזה כאתר מורשת עולמית ובה מתקיים מדי ערב שוק אוכל גדול ושלל הופעות ואמני רחוב. לינה במרקש.

 

יום 2: מרקש, רכס האטלס הגבוה

את חציו הראשון של היום נקדיש לאתרי מרקש - ארמון אל באהיה (El Bahia), המלאח היהודי ובית הכנסת, גני מנארה (Manara) ושוב כמובן - הבזאר הגדול. אחר הצהריים נצא את העיר וניסע לרכס האטלס הגבוה. נטפס לאוקמידן  (Oukamiden) אתר סקי הממוקם בלב רכס האטלס הגבוה. הדרך עוברת בין קסבות הרריות וכפרים ברברים. נשלב מסלולי הליכה קצרים וביקור בכפרים ברבריים ככל שיותיר הזמן. לקראת ערב נחזור ללינה במרקש.

 

יום 3: מרקש, א'סווירה

בבוקר נצא מערבה לא'סווירה (Essouira), עיר הנחשבת ליפה שבערי החוף של מרוקו. א'סווירה, או בשמה העתיק מוגדור (Mogador) היא עיר נמל עתיקה שבתיה מסוידים לבן כצבע חול הים ומשקופי החלונות צבועים כחול כמימיו. ב"מדינה" שלה פזורים בתי מלאכה ושווקים ו"במלאח" ניתן לראות עדיין כמה מבתי היהודים. נסייר בנמל, בשרידי המצודה הפורטוגזית וברחובותיה הציוריים של העיר. לינה בא'סיוורה.

 

יום 4: אסווירה, אגדיר, תפראוט

עם בוקר נפגוש את האוטובוס ונצא דרומה לאורך החוף ודרך אחד האזורים הבודדים והגדולים בעולם לגידול עץ הארגאן (Argan) אשר מפירותיו מפיקים שמן מיוחד המשמש הן למאכל והן לתעשיית הקוסמטיקה. נבקר באגדיר (Agadir), עיר התיירות הגדולה והחשובה של מרוקו שנבנתה מחדש לאחר הריסתה המוחלטת ברעידת האדמה הקטלנית בשנת 1960. נעלה לתצפית מראש המצודה ונבקר בנמל הדיג השוקק (באם יתאפשר). נמשיך ונטפס לרכס האנטי אטלס המהווה חלק ממדבר סהרה. הנוף ישתנה באחת עם העלייה על המדרונות הדרומיים של הרכס. לקראת ערב נגיע לתפראוט (Tafraout) ללינה.

 

יום 5: אזור תפראוט (ברכבים קטנים), תארודנט

עם בוקר נצא ברכבים קטנים לאזור קניון אית מנסור (Eit Mansor). נשלב הליכות רגליות קצרות וביקור בכפרים קטנים המשולבים בנופיו עוצרי הנשימה של רכס האנטי אטלס. לקראת אחר הצהרים נגיע לתארודנט (Taroudant) ונסייר בעיר לה היסטוריה עשירה ועבר יהודי מעניין. לינה בתרודאנט (**ייתכן ונאלץ להתפצל ליותר ממלון אחד). 

 

יום 6: תארודנט, אית בן-האדו

אחרי ארוחת בוקר נצא מזרחה לאורך שיפוליו של רכס האטלס הגבוה האדיר. נבקר באחת הקסבות השמורות והיפות ביותר במרוקו, אית-בן-האדו (Ait Ben Haddu). זוהי קסבה שהוכרזה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו, הבתים העשויים מבוץ שוקמו, הרחובות נבנו מחדש והתושבים מנסים להתפרנס מן התיירות העוברת במקום. הקסבה שמשה כזירה לסרטים רבים, ענף המתפתח במהירות במרוקו. לינה לווארזאזת (Ouarzazat), עיר הסרטים של מרוקו או בפתח נאת המדבר של הדאדס.

 

יום 7: דאדס\וורזאזאת, טודרה, ארפוד

עם בוקר נמשיך בנסיעה בדרך הקסבות המפורסמת אשר נסללה על ידי הפרוטקטורט הצרפתי, לאורך מדרונותיהם הדרומיים של הרי האטלס הגבוהים עד קניון נהר הדאדס (Dades) המרהיב המשלב תצורות נוף, שכבות סלע בשלל צבעים וכפרים ציוריים. נראה את בתי הבוץ המתפוררים בקסבות העתיקות ואת הבניה החדשה המחליפה אותם, גם היא מבוץ (לפחות מבחוץ..). ננסה לשלב הליכות רגליות קצרות בנאת המדבר. נמשיך אל קניון הטודרה (Todra) ונערוך טיול רגלי בנאת המדבר בין שדות מוריקים, כפרי בוץ נטושים ומיושבים תוך ניסיון לגעת באורח החיים המיוחד במקום. אחר הצהריים נצא דרום מזרחה דרך אתרי החט'ארות (פוגארות), עשרות קילומטרים של תעלות מים תת קרקעיות שסיפקו מים לישובי הסהרה. לעת ערב נגיע לארפוד ((Erfoud נאת המדבר הענקית של עמק הזיז. לינה בארפוד.

 

יום 8: יום שלם של טיול ג'יפים בסהרה (נהגים מקומיים)

טיול ג'יפים של יום מלא במדבר סהרה. נעבור בין חמדות עצומות אל השכבות הנטויות של מרגלות האטלס הגבוה העשירות במאובנים. נבקר במחצבת מאובנים, ננסה לפגוש נוודי מדבר המקיימים אורח חיים עתיק ומיוחד, נעלה על דיונות החול המפורסמות של מרזוגה (Merzuga), נסייר בנאת המדבר ונתוודע לאופי החיים המיוחד של תושבי המדבר. נמשיך בנסיעה ארוכה אל העיירה ריסאני (Risani) הנקודה הדרומית ביותר של סחר השיירות במרוקו. נבקר בריסאני לשעבר סיג'יל מסה (Sijil Mesa), עיר השיירות האדירה ומקום מוצאם של המשפחה העלווית השולטת במרוקו ומשפחת אבוחצירה היהודית. לינה בארפוד.

 

יום 9: ארפוד, איפרן, פס

יום נסיעה ארוך ומרשים לפנינו במהלכו נחצה את רכס האטלס הגבוה ואת רכס האטלס התיכון בואכה אל הארץ המיושבת והעיר פס (Fes). הנופים ישתנו לעינינו במהלך יום זה מדי כמה שעות. מנופי מדבר וטרשים, נאות מדבר ודקלים לנופים הרריים ומיוערים. נבקר בעיירת הקיט איפרן Irfan)) ובסביבתה היפה המכונה ע"י המקומיים "שוויץ של מרוקו". לקראת ערב נגיע לפס. לינה בפס.

 

יום 10: פס

היום ייוחד לביקור בבירה הדתית והתרבותית של מרוקו - פס (Fes) אשר השכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. נסייר ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם, נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי: בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי, השמור היטב. בערב נצא לבילוי וארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בפס.

 

יום 11: פס, מקנס, שפשאוון

נתחיל את היום במקנס (Meknes) עיר בה חיה קהילה יהודית חשובה אשר מאות מבניה עלו ארצה כבר המהלך שנות ה-30 של המאה ה-19. נבקר במוזוליאום של מולאי איסמעיל, השליט התקיף והחזק בן המאה ה-17, ממייסדי השושלת העלאווית השולטת במרוקו עד היום. נראה את "באב אל מנסור", השער המהודר, הנחשב ליפה במדינה ונסייר ברחבת השוק ההומה למרגלותיו. נצא צפונה ונעבור בעיירה וואזאן (Ouazan) בה חיו בעבר יהודים רבים ולידה נמצא קברו של רבי עמרם בן דיוואן זצ"ל אחד מגדולי קדושי מרוקו. נמשיך לשפשאוון (Chefchaouen), עיר מחוז מרכזית הממוקמת בשולי רכס הרי הריף המכונה גם "העיר הכחולה" בשל הצבע הכחול בו צבועים בתיה. עם ההגעה נערוך סיור בעיר. לינה בשפשאוון.

 

יום 12: שפשאוון, רבאט, קזבלנקה

בבוקר נצא דרומה לרבאט (Rabat) בירת מרוקו. עם ההגעה נסייר בעיר - נבקר בקסבת אודיה (Udaia) הציורית על סמטאותיה הצבועות בכחול והמשקיפה אל מוצא הנהר והאוקיאנוס. נבקר ברחבת ארמון המלך המפואר, מקום משכנו הקבוע של מלך מרוקו. נראה את המוזוליאום של מוחמד החמישי ובנו חסן השני, אשר משקף את מיטב האומנות והארכיטקטורה של מרוקו. נתרשם ממגדל (טור) חסן שברחבת המבנה המשקיף על הגשר שחוצה את נהר בו רג-רג ונצפה לעבר סלה (Sela)  תאומתה של רבאט. אחר הצהריים נגיע לקזבלנקה (Casablanca), הבירה הכלכלית של מרוקו. עם ההגעה נסייר (באוטובוס) בעיר המהווה את העיר הגדולה במרוקו ואת המרכז החברתי והכלכלי שלה. נראה את מבני השלטון שנבנו עוד ע"י הצרפתים ואת חלקיה המודרניים של העיר. לינה בקזבלנקה.

 

יום 13: קזבלנקה, תל אביב

בבוקר ניסע לצפות במסגד הגדול והמרשים שבנה המלך חסן ה-2 בהשקעה אדירה (מבחוץ בלבד). לאחר הסיור העברה אל שדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה. 

 

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית עם איבריה בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א – מרקש\מרקש – ת"א (דרך אירופה).

מיסי נמל והיטל ביטחון .

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.

כלכלה על בסיס חצי פנסיון.

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

טיול ג'יפים של יום מלא על פי התכנית.

שימוש ברכבים קטנים במקומות שהאוטובוס לא מגיע (ע"פ התוכנית).

דמי כניסה לאתרים שבתכנית .

ארוחת ערב במסעדה מקומית בפס.

תשר לנותני השירותים המקומיים.

ויזה למרוקו.

מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.

מדריכים מקומיים בהתאם לצורך.

  

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ארוחות צהרים.

ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.

הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו'

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

 

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

מרוקו מופיעה באזהרות המסע שפרסם מטה לוט"ר. אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ בכתובת: www.mfa.gov.il. בטיולנו, אנו מתרחקים ממוקדי סיכון.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא הטיול המקיף למרוקו

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���