03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול בוולנסיה ובאי מיורקה

טיול בוולנסיה ובאי מיורקה

10 יום - מזרח ספרד והאיים הבלאריים

חלקו הראשון של טיול ייחודי זה יתרכז בוולנסיה (Valencia), שלחוף הים התיכון. העיר היפה והעתיקה, הוקמה בשנת 137 לפנה"ס על ידי הרומאים , נכבשה על ידי הערבים במאה השמינית לספירה, ונוצרה במאה השלוש עשרה. כיום ניתן לראות בה שילוב מדהים של עבר והווה. לצד שכיות חמדה ארכיטקטוניות מעברה העשיר, שוכנים מבנים מודרניים שעל רבים מהם אמון הארכיטקט, בן העיר, סנטיאגו קלאטראווה (Santiago Calatrava) . העיר עשירה בכיכרות ציוריות, שווקים מיוחדים וביניהם המרקדו שהוא השוק הגדול ביותר באירופה שפועל בתוך מבנה, מוזיאונים מעניינים בנושאי: מדע, טבע ואמנות, פארק, נמל ועוד.

חלקו השני של הטיול יתרכז  במיורקה (Mallorca), הגדול מבין האיים הבלאריים. כאן נפגוש בכפרים הרריים מסורתיים, יערות אורנים, מטעי זיתים ושקדים ואתרים הסטורים. בירת האי - פלמה דה מיורקה (Palma de Mallorca) היא עיר תוססת ומלאת חיים, ארכיטקטורה נהדרת, רובע עתיק מקסים, טיילת עטורת דקלים, מוזיאונים מצוינים וכמובן, חופים נפלאים.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב – ולנסיה (דרך אירופה)

עם בוקר נטוס מתל אביב, דרך אירופה, לוולנסיה (Valencia). (נחיתה צפויה בשעות הצהרים). נתחיל בסיור פנורמי ראשון להכרת העיר ונהר טוריה (Turia) שערוצו יובש והיום הוא פארק מוריק ורחב ידיים . לינה: וולנסיה. ארוחת ערב במלון.

 

יום 2: העיר העתיקה

את היום נתחיל בהליכה בסמטאות העיר העתיקה. נראה את השער המרשים, את חזיתות הבתים העתיקים ובהם בנין לה לונחה (La Lonja) בסגנון גותי שבו שגשגו עסקי המשי במאה ה- 16, את הקתדראלה המרשימה הבנויה בעירוב סגנונות ומגדל הפעמונים שלה ואת הכיכר המרכזית – כיכר הבתולה. בצהרים נבקר בשוק המקורה הגדול Mercado Central)) שהוא דוגמא לעיצוב בסגנון מודרני ולארוחת הצהרים, ננשנש בו מטעמים מקומיים. אחר הצהרים  נבקר באחד המוזיאונים ונקנח את היום באזור הנמל שהוא נמל המכולות הגדול ביותר באגן הים התיכון.

לינה: וולנסיה.

 

יום 3: עיר האומנויות והמדעים

את היום נבלה בקומפלקס עתידני של בניינים בצורת עיניים ענקיות, קסדות, וכלובי סורגים משוננים, בריכות מלבניות ארוכות בהן משתקפים פסיפסי הטרנקאדיס (אריחים שבורים) , צבעם הלבן של פני הבניינים וצבעם הכחול של השמים. עיר האמנויות והמדעים (Ciudad de las Artes y las Ciencias), נוצרה על ידי הארכיטקט החי הנודע ביותר של ולנסיה, סנטיאגו קלאטראווה, שהפך את מה שהיה החלק הלא מנוצל והלא מושך של ולנסיה לארץ פלאות ארכיטקטוניות. נבקר באולם הקולנוע המיוחד והמרהיב ובאולם המוזיקה. לינה: וולנסיה.

 

יום 4: מוזיאון הקרמיקה, אוקיאנוגראפיק ופארק אלבופרה

בבוקר נבקר במוזיאון הקרמיקה המיוחד ששוכן בארמון מרהיב מהמאה ה -18. אפשר למצוא בו יותר מ -5,000 דוגמאות של כלי חרס מסורתיים מוולנסיה ודרום ספרד, כלי חרס יווניים, רומיים וערביים; חרסינה דקה מסין ומיפן ועוד . נמשיך אל האוקיאנוגרפיק (Oceanographic) שמהווה חלק מעיר האמנויות והמדע. מעל 42 מיליון ליטר של מים מלוחים , שילוב של  טכנולוגיה גבוהה ועיצוב אולטרה-מודרני חברו יחדיו לעיר מים תת קרקעית ובה הדולפינריום הגדול ביותר באירופה,  אי אריות ים, אודיטוריום רב שימושי ומסעדה השוכנת מתחת למים. אחר הצהרים נצא מהלך כשעה נסיעה מוולנסיה ונבלה בפארק הלאומי אלבופרה (Parque Natural de la Albufera) שבו טבע משגע, בעלי חיים, אגם ענק , פינות הגנה על ציפורים ושימור זנים נכחדים.

לינה: וולנסיה. ארוחת ערב במסעדה.

 

יום 5: וולנסיה, טיסה לפלמה דה מיורקה

בבוקר נשלים הסיור בוולנסיה ובצהרים ניסע לשדה התעופה ממנו נטוס לאי מיורקה (Mallorca). ננחת בפלמה דה מיורקה, הפרושה לאורכו של מפרץ פלמה ונערוך בה סיור ראשון כולל הליכה על טיילת בורן (Passing de Born) היפה והשוקקת חיים.

לינה: פלמה דה מיורקה. ארוחת ערב במלון.

 

יום 6: פלמה דה מיורקה

נתחיל את היום בביקור בקתדרלה, המתנשאת מעל חוף הים. הקתדרלה (La Seo) בנויה ברובה בסגנון גותי ובתוכה וויטראז'ים מדהימים ופסל ברזל גדול בעיצובו של גאודי. נראה את הארמון - Palau de l`Almudaina שהוא למעשה מצודה מוסלמית עתיקה, שעברה הסבה לארמון מלכותי ועדיין משמש כאחד ממעונותיו הרשמיים של מלך ספרד. נטייל בסמטאות העיר העתיקה - העיר העילית, מתקופת ימי הביניים, Vila d`Amunt)) ובעיר התחתית, (Vila d`Avall), שבה החלק המסחרי, הבורגני ושדרתה המרכזית היא Paseo del Born.

לינה: פלמה דה מיורקה. ארוחת ערב במלון

 

יום 7: רכס טרמונטנה, אלקודיה ופולנסה

היום ייוחד לטיול טבע מרהיב באזור רכס טרמונטנה (Serra de Tramuntana), המשתרע לאורך חופו הצפוני-מערבי של האי . נבקר ביקב מוטריקס (Motrix) ונטעם 3 סוגי יינות האופייניים לאי, נטייל בינות לכרמים בנוף משגע. נבקר בשתיים מהעיירות המקסימות שעל החוף הצפון מזרחי : אלקודיה (Alcudia) ופולנסה (Pollenca). לעת ערב נשוב למלוננו.

לינה: פלמה דה מיורקה. ארוחת ערב במלון

 

יום 8: כפרים הרריים, סלע המפרץ ושייט בנמל סולר

היום נבקר בכפר ההיסטורי ולדמוסה (Valldemossa) ששוכן בין הרי טרמונטנה לים התיכון ומצטיין בסמטאות צרות ומפותלות המשובצות בבתי אבן עתיקים. ההרים המיוערים הניבטים מכל פינה תורמים אף הם לקסמו של המקום. האטרקציה המרכזית בכפר היא מנזר ריאל קרטוחה (Real Cartuja de Valldemossa), שנבנה במאה ה-14. לצד הנזירים שחיו והתפללו בו, המנזר משך גם אמנים רבים שקיוו לספוג השראה בין כתליו, כמו המלחין שופן שהתגורר במקום במשך תקופה עם אהובתו, הסופרת ג’ורג’ סאנד, שכתבה כאן את הספר "חורף במיורקה". 

נעבור בקלה פיגרה (Cala Figuera) הוא כפר דייגים מקסים עם בתים לבנים שמגיעים עד קו המים. הכפר הצליח לשמור על האותנטיות שלו ועדיין ניתן לראות את הדייגים יוצאים השכם בבוקר אל הים ובהמשך היום מציעים למכירה את השלל הטרי.

נבקר בסלע המפרץ ונשוט לנמל סולייר. העיירה סולייר (Soller) הקטנה והציורית, שוכנת בעמק ירוק במערב האי והיא מוקפת במטעי זיתים ופרדסי לימונים. אחת האטרקציות הבולטות פה היא רכבת קטנה בעלת קרונות עץ שבה ניסע דרך 23 מנהרות בנוף מרהיב ובמסלול יפהפה של 27 קילומטרים חזרה אל כיכר ספרד שבפלמה. לינה: פלמה דה מיורקה. ארוחת ערב במלון

 

יום 9: מפרץ כריסטו ומערות דראך

בבוקר נבקר באי פורטו כריסטו (Porto Christo), נראה את הנמל, נבקר במערות הנטיפים של דראך (Drach), ונשוט באגם התת קרקעי. נבקר במנקור (Manacor) - העיר השנייה בגודלה באיים הבלאריים ומפורסמת בזכות הפנינים המלאכותיות – פניני מיורקה. ננסה לארגן ביקור במפעל ליצור הפנינים. בערב: נצא יחדיו למופע פלמנקו כולל ארוחת ערב.

 

יום 10: פלמה דה מיורקה – ת"א

בבוקר נשלים הטיול בפלמה דה מיורקה ולקראת צהרים ניסע לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה (דרך אירופה).

 

מחיר הטיול:

המחיר לאדם בחדר זוגי: 3,195€

תוספת לחדר יחיד: 695€

תוספת לחדר זוגי לשימוש אדם יחיד: 925€

מינימום ליציאה 15 מטיילים בקבוצה.

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית דרך אירופה לוולנסיה וחזרה מפלמה דה מיורקה(דרך אירופה) לישראל בכרטיס קבוצתי.

מיסי נמל והיטל ביטחון .

טיסת פנים מוולנסיה לפלמה דה מיורקה.

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה מאוד.

כלכלה : 9 ארוחות בוקר + 7 ארוחות ערב.

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

הופעת פלמנקו 

דמי כניסה לאתרים שבתכנית .

תשר לנותני השירותים המקומיים.

מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.

מדריכים מקומיים באתרים בהתאם לחוק בספרד .

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים.

ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.

הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו'

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

סדר הביקור באתרים עשוי להשתנות.

 

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

אין שירותי סבלות בטיול זה.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול בוולנסיה ובאי מיורקה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���