03-7527777
לבירורים והזמנות
השתלמות מורי דרך לארמניה

השתלמות מורי דרך לארמניה

8 ימים - אל ארץ האררט

מסע מעמיק אל ארמניה, ארץ עם היסטוריה מרתקת, תרבות עשירה ונופים של רמות בזלתיות גבוהות, קניונים, אגם והרים. ארמניה הייתה הראשונה שקיבלה על עצמה את הנצרות כדת מדינה, החלטה אשר במידה רבה עיצבה - לטוב ולרע - את גורלה באלף ושבע מאות השנים שחלפו מאז. כנסיות, מנזרים וצלבי אבן מקשטים את הנוף בכל מקום. נשוטט באזורי הארץ השונים ונשלב הליכות בחיק הטבע, ביקור בכפרים ובעיירות בדגש היסטורי, תרבותי ודתי. בנסיעות בדרך ובאתרים נאזין להרצאות, להסברים ולפולקלור מפיהם של ארמנולוג, מומחית לנצרות ומורה דרך ארמני.

במסענו נתרשם מן המשותף לארמנים וליהודים: מדינה צעירה אך עם עבר עשיר, מוקפת אויבים, גלות גדולה ומפותחת וזיכרון היסטורי מעצב של רצח עם. בארמניה נכיר מדינה קטנה וענייה, שבה מגוון רב של נופים, כנסיות ומנזרים, מצבות ופסלים, אנשים מיוחדים ומסבירי פנים, כאשר ברקע מתנשא לו הר אררט הנישא והמושלג. 

 

למשתלמים במסע לארמניה יתקיים סמינר במהלך השנה במפגשים נפרדים של 4 הרצאות וסיור בדגש ארמני בירושלים  עם בכירי הארמנולוגים : פרופ' מיכאל סטון (האוניברסיטה העברית), פרופ' יסמין דום – טרגוט (אוניברסיטת זלצבורג), יואב לף (האוניברסיטה העברית) ויסכה הרני (מומחית לנצרות, חוקרת עצמאית). 

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב -יראוון

טיסה לא ישירה ליראוון (Yerevan) בירת ארמניה מת"א. עם ההגעה העברה למלון ללינה. לינה ביראוון.

 

יום 2: ירוואן

יום מלא ביראוון בירת ארמניה. נבקר בכיכר הרפובליקה, באתר הזיכרון לרצח העם הארמני, במוזיאון ההיסטוריה, ב"קסקדות",  ובפסל אמא ארמניה הצופה על העיר. ארוחת ערב במסעדה ולינה ביראוון.

 

יום 3: חור ויראפ, נורואנק, קרהונג'

ביום זה נצא לחלקה הדרומי של ארמניה. ניסע דרומה לאזור Vayots Dzor  בעמק האררט. בדרך נבקר בחור ויראפּ Khor Virap)), המנזר שנבנה במקום שבו  נכלא גריגור הקדוש "המאיר" מייסד ומפיץ הנצרות בארמניה. כאן הוא נזרק לבור עמוק עם נחשים ארסיים ושהה בו 13 שנים. נצפה לעבר הר אררט המתנשא מעבר לגבול עם תורכיה השכנה. נבקר במנזר נורוואנק (Noravank) שניצב בין מצוקים מרשימים. נכיר את הארכיטקטורה הארמנית המיוחדת ונפגוש את החצ'קרים: צלבים מגולפים באבן האופייניים לארמניה.  נמשיך אל קרהונג', ((Karahunj אתר מסתורי, מעגל אבנים, מצפה כוכבים פרהיסטורי, מעין "סטונהֵג" ארמני, כמו גם ממצאים פרהיסטוריים נוספים ובהם דולמנים ומנהירים. לקראת ערב נגיע למלון בעיירה גוריס (Goris).

 

יום 4: סיסיאן, טאטב

היום נבקר באזור סיסיאן (Sisian) היפהפה מקומם של הרים גבוהים בדרום ארמניה. ניסע דרומה לטאטב ((Tatev מנזר עתיק השוכן במקום מרהיב עין מעל לקניון עמוק ובו פעלה בימי הביניים "אוניברסיטה" מיוחדת ונכתבו יצירות ספרותיות חשובות שהושפעו ממסורות מזרחיות ומערביות גם יחד. נגיע אל המנזר ברכבל שאורכו כמעט שישה (!) ק"מ. (אם יפעל). נשלב מסלולי הליכה בהתאם לזמן.  לקראת ערב נשוב ללינה בגוריס.

 

יום 5: ירגיס, מעבר סלים, אגם סוואן, דיליג'אן

בבוקר נצא מגוריס וניסע לכיוון אגם סוואן (Sevan), בדרך נעצור לביקור בכפר ירגיס (Yeregis), שלידו נתגלה בית קברות יהודי עתיק מן המאה ה-14. נבקר בבית הקברות ובסביבת הכפר ונמשיך לכיוון חאן השיירות (Caravansary Selim), אשר נשתמר היטב. אחר הצהריים נגיע לאגם סוואן (Sevan). אגם זה שהוא האגם הגדול היחיד בארמניה, נמצא בגובה 1,900 מטר מעל פני הים ומוקף בשפע של אתרי עתיקות. בצדו הצפון מערבי של האגם על חצי האי נמצא מנזר סוואנוואנק (Sevanavank), ובו אוסף מרשים של צלבים חצובים באבן. נבקר גם בבית הקברות העתיק של נוראטוז (Noratuz) ובו מאות צלבי אבן עתיקים, חלקם נחשבים ליפים ולמרשימים ביותר שנמצאו בארמניה. נמשיך דרך אזור ההרים המיוערים של דיליג'אן(Dilijan)  ללינה.

 

יום 6: הררסטין, ספיטק, גיומרי, יראוון

בבוקר נצא אל אזור ההרים המיוערים של דיליג'אן, ((Dilijan. נטייל ברגל אל מנזר הררטיסין, ((Haghartisin הנחשב לאחד היפים בארמניה, השוכן ביער מוקף הרים. נעבור בספיטק (Spitak) עיירה שנחרבה ברעידת אדמה קשה ב - 1988 ונבנתה מאז מחדש וניסע דרך אזור הכפרים היזידים הפזורים באזור. נבקר באחד הכפרים ונעמוד על אופייה של הקהילה הייחודית. נמשיך לגיומרי (Gyumri) עיר שגם היא נפגעה קשה באותה רעידת אדמה ומנסה להשתקם מאז. בשעות הערב נגיע חזרה ליראוון ללינה

 

יום 7: גרני, גרארד, ירוואן

בבוקר ניסע לביקור בגרני ((Garni, במקדש הפגאני מהתקופה ההלניסטית, המוקדש לאל השמש ומתוארך למאה ה-1 לסה"נ. נראה גם את שרידי המבצר ואת בית המרחץ הרומי. נרד ברגל אל קניון גרני ונראה מקרוב תצורות נפלאות של  משושים  מבזלת. נמשיך לביקור במנזר גרארד, (Geghard) שבו מנזר מערות מרשים ויפה. בערב ארוחת ערב במסעדה עם מוסיקה. לינה בירוואן.

 

יום 8: איצמירדז'ין, טיסה לתל אביב

עם בוקר נצא לאיצמידז'ין (Echmiadzin)  מרכזה העולמי של הכנסייה הארמנית. נחלוף על פני כנסיות גיאנה וריפסימה ונתמקד בקתדרלה הארמנית החשובה בעולם, ובמתחם הסובב אותה. העברה לשדה התעופה לטיסה לא ישירה לתל אביב.

 

 

המחיר כולל:

טיסה בינ"ל ישירה בקו תל אביב – יראוון - תל אביב.

לינה במלונות בדרגת תיירות טובה לכל אורך הטיול.

חצי פנסיון + 4 ארוחות צהריים (חלק מארוחות הערב במסעדות עם מוסיקת פולקלור ארמנית).

מים מינראליים במיניבוס (בקבוק לאדם ליום).

תחבורה: מיניבוס או אוטובוס תיירים ממוזג, צמוד.

שימוש בכלי רכב קטנים במקומות שאליהם האוטובוס אינו מגיע. 

תשר לנותני  שירותים.

מדריכים: יסכה הרני ויואב לף: 

יסכה - מומחית לנצרות ויועצת במוסדות ובמשרדי ממשלה השונים. יסכה יזמה וערכה פרויקטים עם הפטריארכיה הארמנית כגון ארגון ימי עיון בנושא רצח העם הארמני לציון שנת ה - 100 ופרויקט ניקוי ותיעוד בית הקברות הארמני בהר ציון. מטיילת, מדריכה ומרצה על הדת בארמניה.

יואב לף - בבעל תואר שני בלימודים ארמניים וצלם מקצועי. התמחה בחקר מגילות קמע ארמניות מימי הביניים ונטל חלק פעיל בחשיפת בית הקברות היהודי בירגיס שבו נבקר בטיול. מרצה להיסטוריה ולתרבות של העם הארמני ולשפה ארמנית עתיקה באוניברסיטה העברית בירושלים

מדריך מקומי צמוד לאורך כל הטיול דובר אנגלית.

מיסי נמל והיטל ביטחון.

 

אשרת כניסה לארמניה.

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה, כביסה, טלפון וכיו"ב).

 

תנאי תשלום:

תנאי ביטול בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

הערות חשובות:

יש לוודא קיומם של לפחות 2 דפים ריקים וללא חותמות בדרכון, בתוקף של חצי שנה לפחות.

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות בארמניה בשלב התפתחות וכניסה לסטנדרט המערבי. בטיולינו אנו עושים שימוש במלונות טובים בהם נעשה שימוש בטיולים רבים שלנו בעבר ועומדים בסטנדרט המקובל בטיול מעין זה (שירותים צמודים, מים חמים, מסודרים ונקיים). רמת הדרכים משתנה בהתאם לאזורים השונים. חלקן במצב מצוין וחלקן פחות. בכל מקרה הטיול מתבצע במיניבוס\אוטובוס נוח ומרווח.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

מלונות עליהם התבססה ההצעה (אין לראות ברשימה זו רשימה סופית ומחייבת):

** המלונות הרשומים כאן הם המלונות בהם אנו עושים שימוש ברוב המוחלט של טיולנו, גם אם לא יימצא מקום במלון זה נדאג לשמר את רמת המלונות הגבוהה בכל הטיול.

 

Yerevan: hotel Ani Plaza 

https://www.anihotel.com/ 

 

Goris: hotel Goris

 

Dilijan: hotel Dilijan Paradise

https://www.paradisehotel.am/

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא השתלמות מורי דרך לארמניה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���