03-7527777
לבירורים והזמנות
אל ארץ גיזת הזהב - גיאורגיה לעומק

אל ארץ גיזת הזהב - גיאורגיה לעומק

10 יום -

מסע מעמיק אל חבל ארץ בתולי, קרוב אך בלתי נודע שזה עתה נפתח למערב: גיאורגיה (גרוזיה)  - על פי תושביה פיסת האדמה אשר האל שמר לעצמו.  מערב המדינה היא גם קולכיס ההיסטורית המתוארת במסעו של יאסון עם הארגונאטים אליה הגיע לאחר שחצה את ארץ האמזונות בחפשו אחר גיזת הזהב. הטיול עובר בהרי הקווקז בהם עברו ולחמו צבאות רבים ושם חיים אנשי ההרים. שילוב ייחודי של נופים אנושיים, תרבות עשירה, היסטוריה ואדריכלות של כנסיות ומנזרים.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה מתל אביב לטביליסי

יציאה בטיסה ישירה לטביליסי (Tbilisi), בהתאם לשעת ההגעה, סיור בעיר. לינה בטביליסי.

 

יום 2: גורי, קותאיסי

עם בוקר נצא מערבה לגורי (Gori), עיר הולדתו של יוסף ג'וגשווילי  - הלא הוא סטלין. נבקר בבית בו נולד, במוזיאון על שמו ונראה את פסלו -  היחיד ששרד. נמשיך לכיוון העיר קותאיסי (Kutaisi), העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה, שהייתה בה קהילה יהודית חשובה. נבקר במנזר גלאטי (Gelati) שנבנה על ידי המלך דוד הבנאי ושימש כאוניברסיטה בתקופת ימי הביניים וכמקום קבורתו של מלך חשוב זה. נמשיך ונבקר בשוק המקומי ובבית הכנסת. לינה בטסקלטובו  (Tskaltubo).

 

יום 3: קוטאיסי, סוונטי

עם בוקר נבקר במערת פרותומיאוס (Prometheus), מערה קארסטית מיוחד ונמשיך אל חבל סוונטי (Svaneti). נעבור בזוגדידי (Zugdidi), בירת חבל סמגרלו (Samagrelo) המצטיין בגוון הירוק שמקנים לו שדות החקלאות עתירי היבולים.  ניכנס אל עמק נהר אנגורי (Anguri) שבו סכר גדל מימדים ותחנת כח הידרואלקטרית מרשימה. נמשיך בנופי יער גשם על גבול חבל אבחזיה (Abhazia), שניתק את עצמו מגיאורגיה אל חבל סוונטי (Svaneti). כאן, בנוף של הפסגות הגבוהות בקווקז, פרחה תרבות מקומית מיוחדת, מן העתיקות והמיוחדות בגיאורגיה. מעל הנוף מזדקרים מגדלי שמירה הייחודיים, המהווים את תו ההיכר הבולט של התרבות המקומית. נעצור לתצפית אל מרגלות הר אושבה (Ushba), כדי לצפות בקרחון היורד ממנו. נלון במסטיה (Mestia), בבית מלון צנוע. 

 

יום 4: חבל סואנטי

יום המוקדש לחבל סוואנטי (Svaneti). נצא ברכבים קטנים ממסטיה לכיוון הכפר אושגולי (Ushguli), הנחשב ליישוב הקבע הגבוה באירופה. הכפר הוכרז כאתר מורשת עולם בידי אונסק"ו. נבקר בכנסיית למריה (Lamaria) ונצפה אל פסגות הקווקז הגבוהות והמושלגות ובראשן הר שחארה (Shkhara). נטייל בסמטאות הכפר הנראה כאילו לא הגיעה אליו הציביליזציה מעולם. נערוך סיורים רגליים בסביבה ונהנה מהחוויה המיוחדת של אזור בתולי וטבעי. לקראת ערב נשוב למלוננו.

 

יום 5: מסטיה, קוטאיסי

בחציו הראשון של היום נמשיל לסייר ברגל בהרי הקווקז הגבוהים ונהנה מהחוויה המיוחדת של אזור בתולי וטבעי. נפגוש באוטובוס ונצא לנסיעה ארוכה חזרה לקוטאיסי. לינה באזור קוטאיסי.

 

יום 6: בורג'ומי, אחהלציחה

בבוקר ניסע דרום מזרחה עד העיר בורג'ומי (Borjomi) אזור השופע מעינות של מים מינראליים מיוחדים ואתר נופש ומרפא מפורסם בו התארחה הסלתה והשמנה של אצולת אירופה בסוף המאה ה-19. נבקר בפארק המים של בורג'ומי בו נמצא המעיין הראשי. נמשיך לאחהלציחה (Akhaltsikhe), בעבר תחנת מסחר חשובה שקישרה בין אסיה הקטנה לקווקז. נבקר במצודה ובמוזיאון המקומי ובבית הכנסת ששופץ זה מכבר. לינה באחהלציחה במלון צנוע.

 

יום 7: וארדזיה, טביליסי

יום המוקדש לאזור סאמצחה- ג'אווחטי הצחיח. נעבור ליד הכפר רוסטאווי (Rustavi) שם נולד שותה רוסטאבלי המשורר המפורסם בן המאה ה-13 מחבר הפואמה המופתית "עוטה עור הנמר". נצפה אל המבצר העתיק חרטוויסי Khertvissi) ), שגם לו מעברי סתרים היורדים אל הנהר. נמשיך בנסיעה לקרבת הגבול עם תורכיה, מרחוק נוכל להבחין במצוק מחורר ככברה, זוהי וארדזיה (Vardzya), אתר המערות הגדול במדינה ואחד האתרים החשובים בגיאורגיה.  עיר המערות בנויה על מדרון תלול ובה קרוב ל –13 קומות, כשעומקן של חלק מהן כשישים מטרים. המערות שנחצבו בצלע ההר ייועדו לשימושים צבאיים, שם גם מערכת מים ובורות מים ומערות מסתור. בתקופתה של המלכה תמרה שינה האתר את ייעודו והפך למרכז דתי ובו מנזרים וכנסיות שקירותיהם מכוסים בציורי פרסקו. נמשיך בנסיעה ארוכה החוצה את רכס הקווקז הנמוך לטביליסי. לינה בטביליסי.

 

יום 8: טביליסי, מצ'חטה, הדרך הצבאית, גודאורי

את הקבור נקדיש לסיור בטביליסי - נטייל בעיר העתיקה, נבקר ברובע העתיק ובמרחצאות הגופרית (מבחוץ), ברובע היהודי ובבית הכנסת. נצא למצ'חטה (Metkheta) הבירה העתיקה השוכנת במפגש הנהרות קורה (Krua), וארגווי (Aragvi). נשקיף אל הבירה הקדומה מכנסיית הצלב ג'ווארי  (Jvari), לשם הביאה נינו הקדושה את הצלב הקדום. נבקר גם בקתדראלת סבטי- צ'חובלי ("העמוד הנותן חיים") ששימשה במשך מאות שנים כמרכז הכנסייה הגיאורגית האורתודוכסית.

נמשיך צפונה ונעלה על ה"דרך הצבאית" חלק מכביש המתחיל בטביליסי ומגיע עד ולאדי-קווקז אחרי 200 קילומטרים, שער בין גיאורגיה לרוסיה. באופק מתנשא הר קזבק ((Kazbek 5,033 מ' מעפה"י. לאורך הדרך שרדו עדיין מגדלי תצפית מאבן. נבקר במצודת אנאנורי ((Anuari הסמוכה לאגם זינוואלי (Zinvali). אחר הצהרים נגיע לאתר הסקי בגודאורי (Gudauri). לינה בגודאורי.

 

יום 9: באוטובוס ודליקטים (סוג של ג'יפ..) אל רכס הקווקז והר קזבק

 יום טיול מרהיב ברכס הקווקז הגבוה: נתחיל את היום עם האוטובוס. נתחיל עם אנדרטת הידידות גיאורגיה – רוסיה. נמשיך ונחצה את מעבר ההרים ג'ווארי, עם הגיענו לכפר קזבגי (Kazbegi) נעבור לדליקטים (מעין ג'יפ גדול) ונעפיל אל כנסיית השילוש הקדוש הצופה על כל העמק. נמשיך וניסע בדרך נופית מדהימה עד לכפר ג'וטה (Juta). נחזור ונפגוש את האוטובוס וניסע דרך קניון דריאל (Darial) לגבול שבין רוסיה וגיאורגיה. לקראת ערב נחזור ללינה בגודאורי.

 

יום 10: טיביליסי, ת"א

בהתאם לשעת הטיסה נחזור לטביליסי ונבקר בעוד אתרים ככל שיותיר הזמן. העברה לשדה התעופה והמראה מטביליסי לתל אביב.

 

המחיר כולל:

טיסה בינ"ל ישירה בקו תל אביב טביליסי תל אביב באמצעות .Georgian Airlines 

לינה במלונות בדרגת תיירות טובה . מלונן צנוע במסטיה ואחהלציחה.

כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב לרוב במלון) + 4 ארוחות צהריים (חלקם פיקניקים). 

ארוחת ערב ומופע פולקלור במסעדה בטביליסי.

תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, צמוד.

רכבי שטח בקווקז הגבוה.

שימוש ברכבי שטח קטנים, במקומות שאליהם האוטובוס אינו מגיע באזור חבל סוונטי. 

תשר לנותני שירותים.

מדריך: מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.

מדריך מקומי דובר אנגלית צמוד לאורך כל הטיול.

מיסי נמל והיטל ביטחון.

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה, כביסה, טלפון וכיו"ב).

 

תנאי תשלום:

בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות בארמניה ובגיאורגיה בשלב התפתחות וכניסה לסטנדרט המערבי. בטיולינו אנו עושים שימוש במלונות טובים בהם נעשה שימוש בטיולים רבים שלנו בעבר ועומדים בסטנדרט המקובל בטיול מעין זה (שירותים צמודים, מים חמים, מסודרים ונקיים). רמת הדרכים משתנה בהתאם לאזורים השונים. חלקם במצב מצוין וחלקם פחות. בכל מקרה הטיול מתבצע באוטובוס גדול, נוח ומרווח.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא אל ארץ גיזת הזהב - גיאורגיה לעומק

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���