03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול למרוקו אל הרי האטלס ומדבר סהרה

טיול למרוקו אל הרי האטלס ומדבר סהרה

12 יום -

תשכחו כל מה שידעתם על מגוון נופי, צבעים, טעמים וריחות. תשכחו כל מה שידעתם על אנשים מסבירי פנים, על תרבות מפוארת שקפאה בזמן ועל היסטוריה ארוכה ועשירה. מרוקו מגדירה את המושגים האלה מחדש. הטיול למרוקו מפגיש אותנו עם סוגי נוף שונים ומגוונים : חופי האוקיאנוס האטלנטי, האטלס התיכון והגבוה, מדבר סהרה ועוד. כל נוף והתרבות שהתפתחה בו, הטבע, האנשים, הצבעים ואורח החיים. זהו טיול בו אין יום הדומה למשנהו ופסיפס הימים יוצר בסופו של דבר שלם יוצא דופן. תושביה משוכנעים שהארץ מכושפת, החוזרים מביקור בה משוכנעים שהיא מכשפת.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב, קזבלנקה, רבאט.

דרך אירופה, נטוס לקזבלנקה (Casablanca) - הגדולה בערי מרוקו. בהתאם לשעת ההגעה, ננסה לבקר באחד משוקיה הרבים של העיר כדי להתחיל ולספוג את "החוויה המרוקנית". נמשיך לאורך חוף האוקיאנוס האטלנטי אל רבאט (Rabat) בירתה של מרוקו. לינה ברבאט.

 

יום 2: רבאט, מקנס, פס

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר באתריה המרכזיים של רבאט הכורכים יחדיו עתיק וחדש. נבקר ברחבת ארמונו המפואר של המלך. לא רחוק מהארמון, נבקר באחוזת הקבר של חסן השני, אביו של המלך הנוכחי מוחמד השישי ושל סבו מוחמד החמישי. הקברים המונומנטאליים שוכנים בצמוד לשרידי מסגד טור חסן העתיק וממחישים בצורה יפה את המסורת הארכיטקטונית והעיטורית המתקיימת במרוקו ברציפות מעוררת השתאות. נבקר בשרידי "שלה" (Chella) העתיקה ונטייל בסמטאותיה של קסבת אודיה. מרבאט נסע לאחת מהבירות ההיסטוריות של מרוקו – מקנס (Meknes). נבקר שם בקברו של הסולטן המרתק ביותר מבין סולטניה של מרוקו – מולאי איסמעיל, בבאב (שער) אל מנסור שנחשב ליפה בשערי מרוקו ואם יותיר הזמן, גם בשוק המקומי. משם נמשיך לפס (Fes) שם נלון.

 

יום 3: פס

פס שהייתה אף היא בירתה של מרוקו בעבר, ממשיכה לשחק תפקיד מרכזי בחייה הדתיים והתרבותיים של הממלכה. את מרבית היום נבלה בפס אל באלי (העתיקה) שכלום לא השתנה בה מאז ימי הביניים והיא עדיין שילוב של שכונת מגורים, שוק אינסופי וסדנאות של בעלי מלאכות מסורתיות. נטייל בינות לרובעי הצבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים ועוד. בין מדרסות עתיקות ומסגדים גדולים כל זאת כשברקע המולת רוכלים, לקוחות, חמורים עמוסי סחורה ובליל שפות של תיירים. נבקר גם ברחבת ארמון המלך בפס, בבית העלמין היהודי ובבית הכנסת שבמלאח (הגטו) היהודי. בערב נצא לבילוי וארוחת ערב במסעדה הפועלת בתוך ארמון עתיק. לינה בפס.

 

יום 4: פס, איפרן, ארפוד.

היום נחצה את האטלס התיכון, את האטלס הגבוה ונגיע לעיר ארפוד (Erfoud) שבסהרה. זהו יום של נסיעה בין נופי בראשית פראיים במהלכו לצד הנופים המגוונים נחצה גם תרבויות שונות. אנחנו עוברים ביום אחד מהחלק ההיסטורי התרבותי ("בלד אל מחזן") אל החלק הפראי שכל השליטים בהיסטוריה של מרוקו התקשו לשלוט בו ("בלד אל שיבה"). בדרך נעצור ונטייל ביער ארזים מרשים, בעיירת הנופש איפרן (Ifran) בעלת המראה השוויצרי ובמקומות נוספים ככל שיותיר הזמן. לינה בארפוד.

 

יום 5: יום שלם של טיול ג'יפים בסהרה (נהגים מקומיים)

טיול ג'יפים של יום מלא במדבר סהרה. נעבור בין חמדות עצומות אל השכבות הנטויות של מרגלות האטלס הגבוה העשירות במאובנים. נבקר במחצבת מאובנים, ננסה לפגוש נוודי מדבר המקיימים אורח חיים עתיק ומיוחד, נעלה על דיונות החול המפורסמות של מרזוגה (Merzuga), נסייר בנאת המדבר ונתוודע לאופי החיים המיוחד של תושבי המדבר. נמשיך בנסיעה ארוכה אל העיירה ריסאני (Risani) הנקודה הדרומית ביותר של סחר השיירות במרוקו. נבקר בריסאני לשעבר סיג'יל מסה (Sijil Mesa), עיר השיירות האדירה ומקום מוצאם של המשפחה העלווית השולטת במרוקו ומשפחת אבוחצירה היהודית. לינה בארפוד.

 

יום 6: טודרה, דאדס\וורזאזאת

עם בוקר ניסע צפון מערבה דרך אתר החט'ארות (פוגארות) עשרות קילומטרים של תעלות מים תת קרקעיות שסיפקו מים לישובי הסהרה. נגיע אל קניון הטודרה (Todra) ונערוך טיול רגלי בנאת המדבר בין שדות מוריקים, כפרי בוץ נטושים ומיושבים תוך ניסיון לגעת באורח החיים המיוחד במקום. נמשיך עם פתחו של הקניון ונתרשם מגובה קירותיו הזקופים ומן המים הזורמים. נמשיך מערבה לביקור בקניון נוסף: קניון נהר הדאדס (Dades) ובו כפרים ובוסתנים. נתרשם מסלעי הקונגלומרט היוצרים צוקים גבוהים. נראה את בתי הבוץ המתפוררים בקסבות העתיקות ואת הבניה החדשה המחליפה אותם, גם היא מבוץ. לינה בדאדס או בוורזאזאת.

 

יום 7: אית בן-האדו, תארודנט

נמשיך בנסיעה בדרך הקסבות המפורסמת אשר נסללה על ידי הפרוטקטורט הצרפתי, לאורך מדרונותיהם הדרומיים של הרי האטלס הגבוהים עד לווארזאזת (Ouarzazat), עירו של הפאשה גלאווי. נמשיך ונבקר באחת הקסבות השמורות והיפות ביותר במרוקו, אית-בן-האדו (Ait Ben Haddu). זוהי קסבה שהוכרזה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו, הבתים העשויים מבוץ שוקמו, הרחובות נבנו מחדש והתושבים מנסים להתפרנס מן התיירות העוברת במקום. הקסבה שמשה כזירה לסרטים רבים, ענף המתפתח במהירות במרוקו. לקראת אחר הצהרים נגיע לתארודנט (Taroudant) ונסייר בעיר לה היסטוריה עשירה ועבר יהודי מעניין. לינה בתרודאנט (**ייתכן ונאלץ להתפצל ליותר ממלון אחד). 

 

יום 8: אגדיר, א'סווירה

עם בוקר נצא מערבה לכיוון אגדיר (Agadir), עיר התיירות הגדולה והחשובה של מרוקו שנבנתה מחדש לאחר הריסתה המוחלטת ברעידת האדמה הקטלנית בשנת 1960. נבקר בנמל הדיג הגדול ובמצודה שנחרבה. נמשיך בנסיעה לאורך החוף ודרך אחד האזורים הבודדים והגדולים בעולם לגידול עץ הארגאן (Argan) אשר מפירותיו מפיקים שמן מיוחד המשמש הן למאכל והן לתעשיית הקוסמטיקה. לקראת צהריים נגיע לא'סווירה (Essouira), עיר הנחשבת ליפה שבערי החוף של מרוקו. א'סווירה, או בשמה העתיק מוגדור (Mogador) היא עיר נמל עתיקה שבתיה מסוידים לבן כצבע חול הים ומשקופי החלונות צבועים כחול כמימיו. ב"מדינה" שלה פזורים בתי מלאכה ושווקים ו"במלאח" ניתן לראות עדיין כמה מבתי היהודים. לינה בא'סווירה.

 

יום 9: מרקש

עם בוקר ניסע מזרחה למרקש (Marrakesh), העיר אשר נתנה למרוקו את שמה. עם ההגעה נתחיל לבקר באתרי העיר -  ארמון אל באהיה, המלאח היהודי ובית הכנסת וכמובן הבזאר הגדול והצבעוני המפורסם. בערב נצא לבקר בג'מע אל פנע – הכיכר המרכזית של העיר שהוכרזה כאתר מורשת עולמית ובה מתקיים מדי ערב שוק אוכל גדול ושלל הופעות ואמני רחוב. לינה במרקש.

 

יום 10: מרקש, רכס האטלס הגבוה

בחציו הראשון של היום נמשיך לבקר באתרי מרקש. לאחר ארוחת צהריים, נצא ממרקש דרומה לכיוון אוקמידן(Oukamiden)  אתר סקי הממוקם בלב רכס האטלס הגבוה. הדרך עוברת בין קסבות הרריות וכפרים ברברים. לקראת ערב נחזור ללינה במרקש.

 

ימים 11-12: מרקש - תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה ומיקומה, המשך סיור במרקש. העברה לשדה בקזבלנקה לטיסה לתל אביב דרך אירופה. נחיתה בארץ בבוקר יום 12.

 

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית באלאיטליה בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א –קזבלנקה, קזבלנקה – ת"א (דרך אירופה).

מיסי נמל והיטל ביטחון .

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה (4-5 כוכבים).

כלכלה על בסיס חצי פנסיון.

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

טיול ג'יפים של יום מלא על פי התכנית.

דמי כניסה לאתרים שבתכנית .

ארוחת ערב חגיגית במסעדה מקומית בפס.

תשר לנותני השירותים המקומיים.

ויזה למרוקו.

מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.

מדריכים מקומיים בהתאם לצורך.

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ארוחות צהרים.

ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.

הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו'

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

 

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
מרוקו מופיעה באזהרות המסע שפרסם מטה לוט"ר. אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ בכתובת: www.mfa.gov.il. בטיולנו, אנו מתרחקים ממוקדי סיכון.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה

תנאי תשלום ואפשרות ביטול: בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול למרוקו אל הרי האטלס ומדבר סהרה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���