03-7527777
לבירורים והזמנות
בין שני אוקיינוסים- המסע לקולומביה

בין שני אוקיינוסים- המסע לקולומביה

16 יום -

לא, לא עשיר, אני אדם עני עם כסף. וזה לא אותו הדבר (גבריאל גארסיה מרקס), עולם, שגבריאל גארסיה מארקס בדה מדמיונו, בהשראת עיירת ילדותו. זו קולומביה, המנסה מחד לשמור על "מאגיות קסומה", ומנגד, להיכנס לקבוצת המדינות המובילות בדרום אמריקה. התרבות הקולומביאנית מושפעת מספרד, מאפריקה וממורשת הילידים, תערובת מעניינת וייחודית, רעבה לתיירים לאחר שנות דור של אלימות, הפכה ליעד חדש ומעניין. 

 

תמונות: עדי אשד

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה מתל אביב לבוגוטה

טיסה מתל אביב דרך אירופה אל בוגוטה (Bogotá) בירת קולומביה, עיר יפה ותוססת, ממוקמת על הרמה המרכזית, בגובה 2600 מ' מעפה"י ובה מתגוררים כ-8 מיליון תושבים, הנהנים מאקלים קריר ונוח. נחיתה והעברה למלון. ארוחת ערב ולינה בבוגוטה.

 

יום 2: בוגוטה, מיקס לטיני

נצא לסיור רגלי במרכז העיר הקולוניאלית. נכיר את רובע קנדלריה (Candelaria) המתחדש, בו פועלים אמנים מקומיים והאוניברסיטה המושכת צעירים רבים, הכוח המניע את הכלכלה המתחדשת. נסייר בשדרה המרכזית (מדרחוב), נכיר את רובע הממשלה שבמרכזו כיכר בוליבר הגדולה. נבקר במוזיאון פרננדו בוטרו (Fernando Botero), האמן הקולומביאני המפורסם. נמשיך אל מוזיאון הזהב המעניין, דרכו נכיר את ההיסטוריה של קולומביה. נעפיל  לפסגת מונסראט (Monserrate , 3,150  מטר מעפה"י), הצופה אל העיר, שם ממוקמת הבזיליקה של סנטה מריה דה לה קרוז (תלוי במזג האוויר). ארוחת ערב ולינה בבוגוטה.

 

יום 3 טיסה מבוגוטה לפיטליטו

טיסה קצרה דרומה מבוגוטה תביא אותנו אל פיטליטו (Pitalito), למרגלות הרכס האנדיני באזור רווי מים וקרקע וולקאנית פורייה, כאן הקפה (Arabica) הוא גידול החשוב ביותר. עם הנחיתה נמשיך אל העיירה סאן אגוסטין (San Agustin). באזור זה קיים רצף יישובי עתיק יומין מהתרבויות הפרה קולומביאניות ועד ימינו. סביב סאן אגוסטין (אתר מורשת עולמי) פזורים שפע אתרים ארכיאולוגיים  בצורת פסלים מגאליטיים ומצבות (סטלות), ככל הנראה למטרות פולחן וקבורה, ביניהם אתר קבורה מהגדולים בעולם!. ארוחת ערב ולינה בסן אגוסטין. 

 

יום 4: סיור בעתיקות ובמטעי קנה הסוכר

סאן אגוסטין יושבת באזור הררי,  אותו חוצה נהר מגדלנה  )בעל אגן ניקוז של 273,000 קמ"ר) הזורם צפונה ונשפך לים הקריבי. נרד ברכבי 4 X4  אל פיתול מעניין של הנהר ונראה חריטות סלע בקטע בו רוחבו האפיק 15 מ' בלבד. בהמשך, נכיר אתרים ארכיאולוגיים באזור, לה צ'אקירה 

((La Chaquira, אובאנדו (Obando), אלטו דה לוס אידולוס (Alto de los Idolos) ותצפית נהר מגדלנה. נכיר את גידול קנה סוכר ואת דרך העיבוד שלו בתעשייה הנמצאת בלב אזור הגידול. ארוחת ערב ולינה בסן אגוסטין. 

 

יום 5: מפיטליטו בוגוטה

נצא מסאן אגוסטין אל פיטליטו, ממנה נמשיך בטיסה קצרה לבוגוטה. עם ההגעה נצא לביקור בגנים הבוטניים, בהם נפגוש אוסף עשיר של צומח מבתי גידול שונים בקולומביה ומכון מחקר. ארוחת ערב ולינה בבוגוטה. 

 

ימים 6-8: לטיסיה (Leticia) והג'ונגל האמזוני

לטיסיה (Leticia), בירת אזור האמזונס וסמוכה למשולש הגבולות קולומביה- פרו - ברזיל. בין העיר לטיסיה לטאבאטינגה ( Tabatinga) בצד הברזילאי, מפריד רחוב ותושבי שתי הערים חולקים מרחב משותף, תרבות ושפה. בימים אלה נבלה ביער הגשם האמזוני, נשוט, נצעד ונכיר קהילת ילידים מקומית (Amacayu), שמורות טבע,  נבקר באי הקופים (Isla de los Micos), פארק סנטנדר (Santander), שמורת מאראשה Marasha)) בצד הפרואני, סיור לאגמי טאראפוטו (Tarapoto) והיכרות עם המגוון הרב של החי והצומח. ארוחת ערב ולינה בלודג'.

 

יום 9: לטיסיה- ארמניה

 

נצא בטיסה מלטיסיה דרך בוגוטה אל אזור גידול הקפה (Armenia), הרכס המרכזי של קולומביה. נחיתה בעיר פריירה (Pereira), היושבת בעמק נהר קאוקה (Cauca), מיובלי נהר המגדלנה הגדול. נמשיך ונטפס אל האזור בו מגדלים את הקפה הטוב בעולם, אל עיירה חיננית בשם סלנטו (Salento, 1,900 מ' מעפה"י(, בלב אזור גידול הקפה. ארוחת ערב ולינה בסלנטו. 

 

יום 10: קפה, קפה ועוד קפה

את היום נקדיש לגידול החשוב באזור- הקפה הקולומביאני. מטעי הקפה הנטועים במדרונות מהווים יחידת נוף בפני עצמה, שהוכרזה כייחודית ע"י אונסק"ו. נכיר את הגידול על שלביו השונים, נריח, נטעם ונסווג טעמים שונים של המשקה הנפוץ בעולם. נכיר גם את עמק נהר הקוקורה (Cocora), בו צומח דקל השעווה, "העץ הלאומי" של קולומביה המעטר את גבעות האזור. האזור הוא חלק משמורת טבע גדולה (Los Nevados) שפסגותיהם מושלגות. ארוחת ערב ולינה בעיירה סלנטו.  

 

יום 11: מסלנטו למדג'ין

בוקר של נסיעה אל העיר מדג'ין, העיר השנייה בגודלה בקולומביה, "עיר האביב הנצחי". העיר ידעה תקופות רוויות אלימות בשל קרטל הסמים שפעל בה. כיום היא עיר נעימה ומסבירת פנים. נצא לסיור מודרך במרכז העיר שוקק החיים, המוני מוכרים מסתובבים ומציעים את מרכולתם לעוברים ושבים ובכיכר המרכזית בה פזורים פסלים מבית היוצר של בוטרו. בפארק (בריוBerrio), נאזין למוסיקה מסורתית (Guasca). נסייר בפארק בוליבר היפה ונעפיל במטרוכבלה (Metrocable), הרכבל המחבר את השכונות העיליות של מדג'ין למרכז העיר, ממנו תצפית יפה. ארוחת ערב ולינה במדג'ין.

יום 12: מדג'ין וגואטאפה

נצא ממדג'ין אל אזור האגמים של גואטאפה (Guatapé), שטח רחב ידיים שהוצף לצורך בניית מפעל הידרואלקטרי גדול. גואטאפה היא עיירה קולוניאלית חיננית. נצא לשייט באגם ונגיע אל הסלע האדיר (  -El Peñol200  מ' גבהו). נעפיל אל מרומי הסלע ב-740 מדרגות, ממנו תצפית נוף אל הסביבה. לעת ערב נחזור למדג'ין. ארוחת ערב ולינה במדג'ין.

 

יום 13: מדג'ין - קרטחנה

בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה וטיסה צפונה אל העיר קרטחנה ( de Las Indias  (Cartagena. עיר נמל מבוצרת, היושבת לחוף הים הקריבי, מוקפת חומה ומגדלים, ומרושתת ברחובות קטנים ושוקקי חיים. עם ההגעה נצא לסיור בעיר שהייתה מוקד לפעילות שודדי ים, בשל היותה אחד הנמלים החשובים באמריקה הלטינית. נסייר באתרי העיר השונים- כיכרות וטיילת הים, קתדרלה, שוק, והרחובות הצרים בהן נעות כרכרות. ארוחת ערב ולינה בקרטחנה.

 

יום 14: קרטחנה דה אינדיאס

נצא לסיור בעיר סאן באסיליו דה פאלנקה (San Basilio de Palenque). בה מתגוררת אוכלוסייה של צאצאי עבדים, בעלת תרבות מיוחדת. נבקר בסדנאות אמנים, נכיר את הרפואה העממית, סדנת  מוסיקה מקומית, וכמובן שנטעם מהאוכל המקומי. אחר הצהרים נחזור לקרטחנה. ארוחת ערב ולינה בקרטחנה. 

 

יום 15: קרטחנה - בוגוטה

העברה לשדה התעופה של קרטחנה וטיסה לבוגוטה. המשך טיסה מבוגוטה לאירופה.

 

יום 16: אירופה - תל אביב

נחיתה באירופה והמשך טיסה לתל אביב, נחיתה בלילה.

 

 

המחיר כולל:

לינה במלונות המצוינים ברשימה או דומים ברמתם:
        Bogotá- Hotel Opera  

        San Agustin- Monasterio San Agustin 

        Leticia- Decalodge Ticuna

        Salento- Mirador del Cocora     

        Medellín- Hotel Diez    

        Cartagena-  Town house 

הסעות והעברות ברכב ממוזג בהתאם לתוכנית.

ארוחות בוקר וערב במלונות למעט בימי טיסות.

תשר לנותני השירותים המקומיים.

כניסות לאתרים בהתאם לתוכנית. 

מדריך ישראלי ומדריך מקומי דובר אנגלית כנדרש.

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו. יש להצטייד בדרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות, מיום היציאה לטיול ובו 2 עמודים ריקים לפחות.

ביטוח רפואי ומטען.

הוצאות בעלות אופי אישי.

 

תנאים כלליים- מתייחסים לשירותי הקרקע בלבד:

עם ההרשמה, יש להעביר מקדמה בסך 600 $U לנוסע, ניתן לשלם במספר תשלומים עד מועד יציאת הטיול. התשלומים לפי שער העברות והמחאות, ביום התשלום.

עד 45 ימי עבודה לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם למעט דמי ביטול (47 $U לאדם).

מ- 44 ימי עבודה  ועד 21 ימי עבודה לפני היציאה-דמי ביטול בסך % 15 ממחיר סידורי הקרקע. 

מ- 20 ימי עבודה ועד 15 ימי עבודה לפני היציאה -דמי ביטול בסך % 25 ממחיר סידורי הקרקע. 

מ- 14 ימי עבודה  ועד 4 ימי עבודה  לפני היציאה -דמי ביטול בסך % 100 ממחיר סידורי הקרקע. 

 

 

הערות:

שינוי במחירים: המחיר מבוסס על מחירי שירותים כפי שהם ידועים ביום הגשת ההצעה, ברצוננו להדגיש כי כל שינוי עד מועד היציאה לטיול- במחירי הטיסות, הוויזות, או סידורי הקרקע, יחול על הלקוח. 

במקרה של ביטול טיסות ע"י המטייל, ללא קשר עם מועד הביטול, יישא המבטל בהוצאות ביטול כרטיסי הטיסה שהוזמנו עבורו.

הכל בכפוף לתנאים הכלליים של רואים עולם.

• בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

     

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא בין שני אוקיינוסים- המסע לקולומביה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���