03-7527777
לבירורים והזמנות
מרוקו לאוהבי לכת - אל הרי האטלס ומדבר סהרה

מרוקו לאוהבי לכת - אל הרי האטלס ומדבר סהרה

13 יום -

מסע אל הנופים עצרי הנשימה של מרוקו המשתרעים על שטח נרחב בין האוקיאנוס האטלנטי לבין מדבר הסהרה. זהו טיול מקסים שמעורבים בו מציאות, דמיון, חלומות, אגדות  וקברי קדושים. מסע אל ארץ של ניגודים בין הירוק המיוער של הרי האטלס אל מול צחיחותו של מדבר סהרה. בין החוף האטלנטי הארוך והסלעי, לבין נאות התמרים וערוגות הבוסתנים. המולת שווקים, בליל שבטים, תלבושות צבעוניות, ערים גדולות ועתיקות ואווירה חושנית ומסעירה.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב, קזבלנקה, רבאט.

בשעות הבוקר נצא בטיסה דרך אירופה לקזבלנקה (Casablanca), הבירה הכלכלית של מרוקו. נפתח בטיול לאורך חוף האוקיאנוס האטלנטי,אל רבאט (Rabat) בירתה של מרוקו. בהתאם לזמן שברשותנו נבקר באתרי רבאט. לינה ברבאט.

 

יום 2: רבאט, מקנס, פס

בבוקר נמשיך ונבקר באתרי רבאט (Rabat). נתרשם מסגנונות הבניה השונים הפזורים בעיר, שרידים לתקופות קדומות. נבקר ברחבת ארמון המלך המפואר, מקום משכנו הקבוע של מלך מרוקו. נראה את המוזוליאום של מוחמד החמישי ובנו חסן השני, אשר משקף את מיטב האומנות והארכיטקטורה של מרוקו. נתרשם ממגדל (טור) חסן – מינרט של מסגד מהמאה ה-12 ונצפה לעבר סלה (Sela)  הנמצאת בגדה השנייה של נהר הבו רג-רג. נבקר בקסבת אודיה הציורית על סמטאותיה הצבועות בכחול והמשקיפה אל מוצא הנהר והאוקיאנוס. אחר הצהרים נגיע למקנס (Meknes) עיר בה חיה קהילה יהודית חשובה אשר מאות מבניה עלו ארצה כבר המהלך שנות ה-30 של המאה ה-19. נבקר במוזוליאום של מולאי איסמעיל, השליט התקיף והחזק בן המאה ה-17, ממייסדי השושלת העלאווית השולטת במרוקו עד היום. נראה את "באב אל מנסור", השער המהודר, הנחשב ליפה במדינה ונסייר ברחבת השוק ההומה למרגלותיו. נמשיך לפס ללינה.

יום 3: פס

היום ייוחד לביקור בבירה הדתית והתרבותית של מרוקו - פס (Fes) אשר השכילה לשמור על צביונה העתיק טוב יותר מיתר ערי מרוקו. נעלה לתצפית מרשימה מן המגדל הדרומי של העיר. נסייר ב"מדינה" הבנויה כרשת רחובות מפותלים היוצרים מבוך בו חיים ועובדים מאות אלפי אנשים. ה"מדינה" מחולקת לשווקים קטנים על פי המקצועות השונים: צבעים, נפחים, בורסקאים, נגרים וכו'. נטייל בין הסמטאות המפותלות נראה את האמנים במלאכתם, נצפה אל ארמון המלך ונבקר ב"מלאח" היהודי: בבית הכנסת ובבית העלמין היהודי, השמור היטב. בערב נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בפס. 

 

יום 4: פס, איפרן, ארפוד.

יום נסיעה ארוך ומרשים לפנינו במהלכו נחצה את רכס הרי האטלס התיכון ואת רכס הרי האטלס הגבוה בואכה מדבר סהרה. הנופים ישתנו לעינינו במהלך יום זה מדי כמה שעות. מנופי יערות אלונים וארזים אל נופי מדבר חשופים, רמות גבוהות ונאות מדבר ודקלים. נבקר בעיירת הקיט איפרן Ifran)) ובסביבתה היפה, נחצה את הרמות הגבוהות וניסע לאורכו של קניון עמק הזיז (Ziz) בנופים פראיים של שברים גיאולוגיים ושטחים חקלאיים. נחלוף על פני קסבות הבנויות מלבני בוץ ולעת ערב נגיע לארפוד ((Erfoud נאת המדבר הענקית של עמק הזיז. לינה בארפוד.

 

יום 5: יום שלם של טיול ג'יפים בסהרה (נהגים מקומיים)

יום ג'יפים מלא במדבר סהרה. נעבור בין חמדות עצומות אל השכבות הנטויות של מרגלות האטלס הגבוה העשירות במאובנים. נבקר במחצבת מאובנים, ננסה לפגוש נוודי מדבר המקיימים אורח חיים עתיק ומיוחד, נעלה על דיונות החול המפורסמות של מרזוגה (Merzuga), נסייר בנאת המדבר ונתוודע לאופי החיים המיוחד של תושבי המדבר. נמשיך בנסיעה אל העיירה ריסאני (Risani) הנקודה הדרומית ביותר של סחר השיירות במרוקו. נבקר בריסאני לשעבר סיג'יל מסה (Sijil Mesa), עיר השיירות האדירה ומקום מוצאם של המשפחה העלווית השולטת במרוקו ומשפחת אבוחצירה היהודית. לינה בארפוד.

 

יום 6: טודרה, דאדס

עם בוקר ניסע צפון מערבה דרך אתר החט'ארות (פוגארות) עשרות קילומטרים של תעלות מים תת קרקעיות שסיפקו מים לישובי הסהרה. נגיע אל קניון נאת המדבר של הטודרה (Todra) ונערוך טיול רגלי בנאת המדבר בין שדות מוריקים, כפרי בוץ נטושים ומיושבים תוך ניסיון לגעת באורח החיים המיוחד במקום. נמשיך עם פתחו של הקניון ונתרשם מגובה קירותיו הזקופים ומן המים הזורמים. לינה באזור.

 

יום 7: נאות המדבר של האטלס הגבוה

בבוקר נמשיך מערבה לטיול רגלי בקניון נוסף: קניון נאת המדבר של הדאדס (Dades) ובו כפרים ובוסתנים. נתרשם מסלעי הקונגלומרט היוצרים צוקים גבוהים. נראה את בתי הבוץ המתפוררים בקסבות העתיקות ואת הבניה החדשה המחליפה אותם, גם היא מבוץ. נמשיך לנאת המדבר של מאגון (M'Goun) וגם שם נערוך הליכות רגליות ככל שיותיר הזמן. בסוף היום נחזור למלוננו.

 

יום 8: אית בן-האדו האטלס הגבוה, מרקש

נמשיך בנסיעה בדרך הקסבות המפורסמת אשר נסללה על ידי הפרוטקטורט הצרפתי, לאורך מדרונותיהם הדרומיים של הרי האטלס הגבוהים עד לווארזאזת (Ouarzazat), עירו של הפאשה גלאווי. נמשיך ונבקר באחת הקסבות השמורות והיפות ביותר במרוקו, אית-בן-האדו (Ait Ben Hadu). זוהי קסבה שהוכרזה כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו, הבתים העשויים מבוץ שוקמו, הרחובות נבנו מחדש והתושבים מנסים להתפרנס מן התיירות העוברת במקום. הקסבה שמשה כזירה לסרטים רבים, ענף המתפתח במהירות במרוקו. נחצה את רכס הרי האטלס הגבוה במעבר ההרים המרשים: טיז-נ-טיצ'קה (Tiz-n-tishka) בצהרים נגיע למרקש (Marakesh), העיר האדומה וליבה הפועם של מרוקו. עם ההגעה נבקר בכיכר המרכזית "גמע אל פנע". כאן מתקבצים במשך היום רוכלים שונים, מאלפי נחשים, קוסמים, קוראות בקפה ובקלפים, מספרי סיפורים ולהטוטנים. לינה במרקש.

 

ימים 9-10: מרקש, אימליל שברכס האטלס הגבוה

נבקר באתרי מרקש: ארמון אל באהיה, המלאח היהודי ובית הכנסת וכמובן השוק הגדול והצבעוני המפורסם. נצא ממרקש דרומה לכיוון אימליל ((Imlil היושבת בלב הרי האטלס הגבוה ונתרשם מהנוף הבראשיתי. הדרך עוברת בין קסבות הרריות וכפרים ברברים. את היום הבא נקדיש להליכות רגליות בסביבת אימליל כשמסבבינו נופי האטלס הגבוה המרהיבים. לינה באזור אסני.

 

יום 11: א'סווירה

ניסע מערבה לעבר החוף האטלאנטי ונגיע אל העיר א'סווירה ((Essouira. עיר הנחשבת ליפה שבערי החוף ומוקד פופולארי לצילומי סרטים הוליוודים רבים. א'סווירה, או בשמה העתיק מוגדור היא עיר נמל עתיקה שבתיה מסוידים לבן כחול הים ומשקופי החלונות צבועים כחול כמימיו. במדינה בתי מלאכה רבים, שווקים צבעוניים ושוקקים ובמלאח הישן עדיין ניתן לראות כמה מבתי היהודים. לינה בא'סווירה.

 

יום 12: א'סווירה, קזבלנקה

ניסע צפונה לאורך החוף, נבקר בסאפי (Safi), עיירה ציורית ומרכז קדרות חשוב. נעצור באל ג'דידה ((El Jadida עיר פורטוגזית מוקפת חומה ובליבה "מדינה" יפה. לקראת ערב נגיע לקזבלנקה ונערוך בה סיור רכוב. לינה בקזבלנקה.

 

יום 13: קזבלנקה, תל אביב

העברה לשדה בקאזה לטיסה לא ישירה לתל אביב. 

 

המחיר כולל:

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי בקו: ת"א – קזבלנקה – ת"א (דרך אירופה).

מיסי נמל והיטל ביטחון .

אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.

כלכלה על בסיס חצי פנסיון.

אוטובוס תיירים נוח וממוזג.

טיול ג'יפים על פי התכנית (טיול גיפים מורחב בסהרה).

דמי כניסה לאתרים שבתכנית .

ארוחת ערב חגיגית במסעדה מקומית בפס.

תשר לנותני השירותים המקומיים.

ויזה למרוקו.

מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם – אליק שחף.

מדריכים מקומיים בהתאם לצורך.

ערכות שמע להדרכה.

 

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.

הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכו'

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

 

 

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

מרוקו מופיעה באזהרות המסע שפרסם מטה לוט"ר. אנו מפנים אתכם לעיון באתר משרד החוץ בכתובת: www.mfa.gov.il. בטיולנו, אנו מתרחקים ממוקדי סיכון.

 

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:
בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא מרוקו לאוהבי לכת - אל הרי האטלס ומדבר סהרה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���