03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול ליפן - גווני שלכת

טיול ליפן - גווני שלכת

15 יום - שלכת מרהיבה בלבה של ארץ השמש העולה

גם בעידן המודרני ממשיכה יפן, ממחוללות התרבות הגדולות במזרח אסיה, להסתתר תחת מעטה מסתורי ומלא ניגודים. בין טכנולוגיה עתידנית ותרבות מסורתית, בין עידון, אסתטיקה ויופי השואפים לשלמות, לגושים אורבאניים צפופים ורועשים, בין מקדשי בודהא ושינטו שלווים לחיי היום-יום התובעניים והמתוכנתים מראש. באיי יפן, למרות התיעוש והבנייה, מצויים עדיין נופים מופלאים של טבע, יערות עד, הרי געש ואגמים. המפגש עם יפן מסמל יותר מכל את פרדוקס המודרנה מול מסורת ומעמת את המבקר עימו.

טיול זה אינו פעיל!

ימים 1-2: ת"א - סיאול - אוסקה

נצא בטיסה לסיאול ונמשיך לאוסקה (Osaka) שביפן, בה ננחת בשעות הערב של יום 2. עם הנחיתה העברה לבית מלון באוסקה.

 

יום 3 : אוסקה, הר קויה

נתחיל את היום בביקור באוסקה, העיר השלישית בגודלה ביפן ומרכז כלכלי חשוב. נעלה לתצפית ממגדל אומדה (Umeda) ונמשיך דרומה (עם תיקי יד בלבד ליומיים הבאים) להר קויה (Mt. Koya), ששימש כמקום משכנם של נזירים יפנים משך למעלה מ-1000 שנה. על פני ההר פזורים מנזרים, מרכזי לימוד של כתות בודהיסטיות שונות ובית הקברות החשוב ביפן שצמוד למקום קבורתו של הנזיר קובודאישי המסמל תפיסה מיוחדת במסורת היפנית. אם יאפשר הזמן נטייל בשבילי היער העתיק העוטף את בית הקברות ונגיע כעולי רגל למנזר פעיל בו נאכל ארוחת ערב צמחונית על מזרוני האורז ונזכה לצפות בטקסי הנזירים. הלינה במנזר.

 

יום 4 : הר קויה, נארה, רכבת מהירה להירושימה

המעוניינים יוכלו להשכים קום ולהצטרף למדיטציה בחברת הנזירים. לאחר ארוחת בוקר, צמחונית אף היא, נשלים את סיורינו בהר קויה וניסע לנארה (Nara) שהייתה בירתה הראשונה של יפן במאה ה-8 ובה שומרו כמה מבנים מדהימים מוקפים בפארק עם צבאים המשוטטים בו. נבקר במקדש העץ העצום טודאי-ג'י (Todai-ji) ובמקדש השינטו קאסוגה (kasuga) על אלפי המנורות שבו. נמשיך לתחנת הרכבת של אוסקה ונעלה על רכבת מהירה להירושימה. לינה בהירושימה.

 

יום 5 : הירושימה, מייאג'ימה, רכבת מהירה לקיוטו

הירושימה (Hiroshima) – עיר תעשייתית המשמשת בראש ובראשונה אנדרטה עולמית כואבת לנזקי פצצת האטום. העיר שהוחרבה כולה בכמה שניות באוגוסט 1945 לאחר הטלת הפצצה, שוקמה והייתה לעיר גדולה ומטופחת. את חציו הראשון של היום נקדיש למיאג'ימה (Miyajima) אי מקדשי שינטוֹ אליו נשוט. נבקר במקדש איטסוקושימה (Itsukoshima) ונתבונן בשער הטורי המרשים השקוע במים ונראה כצף בהם. נבקר במקדשים השונים ככל שיותיר הזמן. בחציו השני של היום נבקר בפארק ומוזיאון השלום במקום שבו הוטלה הפצצה. בשעות הערב נעלה על רכבת מהירה לקיוטו (kyoto). העברה למלון ללינה.

 

ימים 6-8 : קיוטו

קיוטו מהווה בירה תרבותית, אומנותית ורוחנית של יפן והיא עשירה במבני אצילים, מקדשים, גני זן ושבילי הליכה קסומים. בימים הבאים נסייר בעיר ונכיר את אוצרותיה החבויים. נבקר במקדש מתחם קיו-מיזו (Kiyomizu) ובו תצפיות מרהיבות. נמשיך לטירת ניג'ו (Nijo) ששימשה את השוגון הגדול של יפן, לגן הזן האניגמטי של ריואן-ג'י (Ryoanji). בקיוטו נשתמרה גם מסורת הגיישות של יפן העתיקה ובה פועלות כמה עשרות גיישות הלומדות את המקצוע במשך שנים רבות. נטייל ברובע גיון (Gion) הידוע בחיי הלילה והמועדונים ונמשיך לארוחת ערב במסעדה יפנית טיפוסית ובה נזכה למפגש אינטימי אותנטי עם גיישה, עמה נשוחח ונלמד על עולמה. נתארח אצל קהילת בית שלום ונלמד על הקשר האמיץ שלהם לישראל ולעם היהודי ומורשתו. בין ביקור למשנהו נזכה גם להשתתף בטקס תה יפני מסורתי. הלינה בקיוטו.

 

יום 9 : קיוטו, שיראקווה-גו, טאקייאמה

עם בוקר נשלים מספר אתרים אחרונים בקיוטו ולאחריהם ניפרד מהעיר התוססת. ניסע לכיוון האזור ההררי – "האלפים היפנים" המהווים חוט שידרה מרכזי החוצה את האי הונשו (Honshu) לאורכו בקו פרשת מים בין ים יפן הסוער ממערב, לחוף הפסיפי הנוח במזרח. ניסע לכפר בתי העץ המסורתי – שירקאווה-גו (Shirakawa-go) בו נשתמרו בתי עץ עם גגות מצופים קש ובהם עדיין חיות משפחות חקלאים מורחבות כפי שחיו בעבר ברחבי יפן. נהלך בין בתי הכפר המטופחים ונבקר בבית לדוגמא. נמשיך לטאקייאמה (Takayama) בירת האזור ההררי של יפן. מרכז העיר נבנה מעץ בידי מיטב חרשי העץ של האזור במאות הקודמות. בהתאם לזמן העומד לרשותנו, נבקר במרכז העיירה עם החנויות הקטנות ומבשלות הסאקה המשפחתיות שבו. הלינה בטקיאמה.

 

יום 10: טאקייאמה - האקונה

נפתח את היום בביקור בשוק הבוקר הססגוני של טאקייאמה. נמשיך וניסע דרום מזרח לכיוון הר פוג'י. שרשרת האיים של יפן פרושה על פני שבר גיאולוגי פעיל ולאורכו מתקיימת פעילות וולקנית וטקטונית רבה. נבקר במאטסומוטו ((Matsumoto  ונראה את הטירה המרשימה של העיר. בערב נשתתף במסורת יפנית של רחצה במעיינות חמים טבעיים בבריכות בדרגות חום שונות. לינה בהאקונה.

 

יום 11: האקונה - טוקיו

באזור האקונה (Hakone) מתנוסס החרוט הגעשי הגבוה והמפורסם ביותר ביפן – הר פוג'י (Fuji-san). נצפה ונצלם את ההר מאתרים שונים סביבו (אם יתמזל מזלנו וההר לא יהיה מכוסה בעננים..) ונבקר באגם הגעשי שלמרגלותיו – אגם אשי (Ashi lake). נעפיל ברכבל אל עמק אווקודני (Owakudani - באם יפעל!!!) ונמשיך למוזיאון הפתוח של האקונה המציג את מיטב הפיסול מהמאה ה-20. לקראת שעות אחר הצהריים ניסע לטוקיו. נתחיל את ביקורינו באתרי טוקיו ככל שיותיר הזמן. לינה בטוקיו.

 

יום 12: טוקיו הטרנדית

טוקיו בירת יפן נהרסה כמעט לחלוטין במלחמת העולם ה-2 ושוקמה בתקופת השלטון הצבאי האמריקאי. העיר מהווה סמל לחריצות ולסדר המופתי של העם היפני ומרכז עסקי-תרבותי-פוליטי מודרני נושם ופעיל. בגוש אורבאני עצום זה מתגוררים לא פחות מ-36 מיליון בני אדם. נסייר בעיר ברכב וברגל. נשוטט ברובע שיבויה (Shibuya) האופנתי שהתפרסם בסרט "אבודים בטוקיו". נצפה (מבחוץ) בארמון הקיסר נבקר במקדש הקיסרים מייג'י ובמדרחוב הצעירים הסמוך לו – הארהג'וקו (Harajuku).  נקנח בסיור באזור האורות הצבעוניים ושלטי הניאון העצומים של שינג'וקו (Shinjuku). הלינה בטוקיו.

 

יום 13: ניקו

אזור ניקו (Nikko) טובל ביער טבעי גבוה מחוץ לטוקיו ובו מספר מקדשים עתיקים וקברו של השוגון אייסו טוקוגאווה המעוטר ומפואר כל כך. נבקר במתחם הקבר והמקדשים המרשימים שסביבו נטייל קצת בטבע היפה של האזור ונהנה מהאוויר הנקי אחרי הנוף האורבאני של טוקיו. נשוב לטוקיו לארוחת סיום חגיגית של הטיול. הלינה בטוקיו.

 

יום 14: טוקיו

המשך טיול בטוקיו ורבעיה השונים. נבקר במוזיאון אדו (Edo) לתולדות העיר, ברובע אסאקוסה (Asakusa) ובשוק הססגוני הסמוך לו, בעיר החשמל והגאדג'טים – אקיהברה (Akihabara). 

 

יום 15: טוקיו - תל אביב

העברה לשדה התעופה לטיסה לא ישירה לתל אביב. נחיתה בתל אביב בשעות הערב.

 

המחיר כולל:

טיסה בין לאומית:  בקו ת"א- סיאול - אוסקה וטוקיו – סיאול - ת"א בטיסות סדירות של קוריאן ארליינס.

לינה: בבתי מלון בדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים (ממוזגים) עם שירותים צמודים. בהר קויה לילה אחד במנזר (חדרים זוגיים נקיים עם שירותים צמודים ומקלחות משותפות, ולינה על גבי טטאמי). 

כלכלה: ארוחות בוקר במלונות (לאחר כל לינה מוזמנת) ו-6 ארוחות חמות (צהרים/ערב) במהלך הטיול הכוללות בין השאר: ארוחה צמחונית במנזר בהר קויה, ארוחה מסורתית במסגרת מפגש עם גיישה בקיוטו וארוחת סיום בטוקיו.

תחבורה: באוטובוס תיירים ממוזג.  2 רכבות שינקנסן סופר-אקספרס כמפורט בתכנית (אוסקה-הירושימה, הירושימה-קיוטו).

דמי כניסה: לאתרים, מופעים ושייט כמפורט בתוכנית.

הדרכה: מדריך מצוות החברה להגנת הטבע-רואים עולם + מדריך/ה מקומי/ת דובר/ת אנגלית.

מסי נמל, והיטלי ביטחון בארץ ובחו"ל.

דמי שתייה/טיפים לנותני שירותים מקומיים.

דמי רישום. ראה הערות

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ארוחות שאינן כלולות ברשימת "המחיר כולל".

ביטוח רפואי ומטען

חריגה ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי.

הערות:

אשרות כניסה: עדכני לכתיבת התכנית אין לתיירים ישראלים צורך באשרת כניסה ליפן.  

עם ההרשמה תשלום מקדמה של 400$. משתתף שנרשם, במידה ויבטל עד 21 ימי עבודה לפני היציאה, יחויב ב-47$ דמי ביטול. תנאי תשלום, ראה בדף התנאים הכלליים.

המחיר הוא לקבוצה בת 20 משתתפים לפחות, במספר משתתפים נמוך יותר תידרש תוספת מחיר.

בטיולים באסיה צפויים שינויים כתוצאה משינוי מועדי טיסות פנימיות ובעיות בשטח. נא קבלו שנויים אלו בחיוך. הם אינם תלויים בנו!

מחירי הטיסות הבינ"ל והפנימיות, כמו גם מחירי האתרים עלולים להשתנות עד למועד היציאה, במידה ויהיו שינויים הם יחולו על הנוסעים.
    מחיר שרותי הקרקע נקבע לפי 108 ין יפני ל-1 דולר ארה"ב. במידה ושער ההמרה ישתנה בשיעור הגבוה מ-3%, מרכיב זה במחיר הטיול ישתנה בהתאמה. לנרשמים יוצע להקפיא את שער הין כנגד תשלום הטיול מראש בהמחאות דחויות.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול ליפן - גווני שלכת

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���