03-7527777
לבירורים והזמנות
בוסניה - הרצגובינה ומונטנגרו

בוסניה - הרצגובינה ומונטנגרו

9 ימים - טיול ללב הבלקן והאלפים הדינריים

ניחוחות מזרח ומערב, תרבויות ייחודיות, אנשים מסבירי פנים, מזיגות ארכיטקטוניות מרהיבות, תיאולוגיות ומיתולוגיות ,מיסטיקה וקולינריה הנוגעת בחושים. טיול לליבו הסוער של הבלקן.

נתחיל מעיר הבירה סראייבו אחת הערים החשובות ביותר בבלקן, בזכות מיקומה המיוחד בצומת דרכים מרכזי. העיר משכה אליה סוחרים מכל רחבי האימפריה העות'מאנית ומרחבי אירופה וסברה עושר רב. בין האנשים שנמשכו למקום היו גם יהודים שהקימו בה את אחת הקהילות המשגשגות והחשובות ביותר באירופה שלפני מלחמת העולם השנייה. בסרייבו נורתה הירייה שהביאה לתחילת מלחמת העולם הראשונה, ובה ניתן לראות עד היום את סימני ההרס העצום של מלחמת האזרחים והמצור הסרבי שנמשך למעלה משלוש שנים. מסרייבו נמשיך בטיולינו לעבר נופיה המרהיבים של בוסניה והרצגובינה. נכיר כפרים וערים הממוקמים בעריסת רכס האלפיים הדינריים ומוקפים במקורות מים שצובעים את סביבתם בצמחייה ייחודית וצבעונית. 

נמשיך אל מונטנגרו, שהוכרזה על ידי הממשלה המונטנגרית כמדינה אקולוגית, מטרת ההכרזה הייתה לשלב בין הטבע לאדם בארץ שהיא הררית ברובה ומעוטת אוכלוסין יחסית. נשלב ביקור באוצרות הטבע ומראות הנוף המיוחדים, תוך תצפית אל חיי היומיום הפשוטים, הפולקלור העליז והנאה מן המטבח הבלקני הטעים.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: סראייבו

טיסה (דרך אירופה) לסראייבו (Sarajevo). בהתאם לשעת ההגעה נתחיל את סיורינו בעיר. תצפית על עיר הבירה. ארוחת ערב ולינה בסראייבו.

 

יום 2: סראייבו

יום מלא בסראייבו העיר שמציגה יותר טוב מכל עיר אחרת בבלקן את השונות האתנית, מגוון הסגנונות וההיסטוריה העשירה והסבוכה (לעיתים קרובות גם אלימה) של העמים שחיים בה. נבקר בעיר העתיקה המשלבת מערב ומזרח כאחד - ברובע התורכי בשטרשיה (Bascarsija) ובמסגד ע'אזי ח'וסרב בייק. נשוטט בשוק התורכי, נצפה על בית העירייה המעוצב בסגנון ייחודי ונמשיך לעיר החדשה (האוסטרית). נראה את הקתדרלה הקתולית ונשוטט ברחובות המעוצבים. נעמוד בנקודה שבה נרצח יורש העצר האוסטרי הארכידוכס פרנץ פרדיננד, רצח שהוביל למלחמת העולם הראשונה. נחצה את הגשר הלטיני לביקור בבית הכנסת האשכנזי, מרכז הקהילה היהודית של סראייבו עד ימינו. 

נבקר גם במוזיאון הלאומי, בו נמצאת הגדת סרייבו - אולי ההגדה החשובה ביותר והמפורסמת ביותר בעולם. בערב יציאה למסעדה עם מוסיקה מקומית. לינה בסראייבו.

 

יום 3: מוסטר

הבוקר נצא דרומה לעבר חלקה הדרומי של בוסניה – הרציגובינה. בדרך נבקר ביובליניצ'ה (Jublinica) בה התחולל אחד הקרבות החשובים ביותר במלחמת העולם השנייה, שעליו אמר צרציל: "זה היה קרב שבו נלחמו לא כדי לנצחו אלא כדי להפסידו". נמשיך למוסטר ונבקר באתרי העיר ובגשר התורכי המשוחזר. מוסטר נפגעה קשה ביותר במלחמת האזרחים האחרונה ועדיין מלקקת את פצעיה. לאחר הביקור בעיר נגיע לוורלה בונה (Vrele Buna) הנחשב למעיין השופע ביותר באירופה ובטקה (Teke) הדרוושי שלידו. לינה באזור מוסטר.

 

יום 4: הרציגובינה

עם בוקר נצא למדוגובייה (Medugovje) אחד מאתרי הצליינות הנוצרית הגדולים באירופה. נמשיך למפלי קרביצ'ה (Kravica) המרהיבים. נבקר בוילה הרומאית של רוסטיצ'ה (Rustica) ובאתר הקברים הבוגומילים הסמוך. אחר הצהריים נגיע לפוצ'יטלי (Pociteli) - עיר מכס מהתקופה העות'מאנית המיוחדת בבתי האבן שלה. חזרה ללינה באזור מוסטר. 

יום 5: הרציגובינה ומונטנגרו

עם בוקר נצא מזרחה לכיוון הגבול. נבקר בקברים הבוגומילים בסטולץ (Stolac), מבתי הקברות היפים בבלקן של קהילה נוצרית זו שנעלמה כליל עם הגעת הכיבוש המוסלמי של האזור במאה ה 16. נמשיך צפונה ולקראת ערב נגיע לזאבליאק (Zabliak) בה נלון.

יום 6: השמורה היפה בבלקן

יום מלא בשמורת הטרה (Tara) מהיפות שבשמורות הטבע באירופה. בשמורה עשרות נחלים, מפלי מים ומעיינות. נבקר באגם השחור (Crno Jezero) ונלך קצת ברגל בשבילי השמורה הקסומים. ננסה לעלות לאחת ממעברי ההרים באזור (במידה ולא יהיה חסום בשלגים) לתצפית מרהיבה על הסביבה. לקראת ערב נחזור ללינה בזאבליאק.

יום 7: גשר, קניון עצום מימדים ועיר ונציאנית

עם בוקר נצא דרומה. נעצור לתצפית ליד הגשר העצום על נהר הטרה ונבקר בשמורת ביוגרדסקה-גורה (Biogradska Gora). השמורה הוכרזה בשנת 1991 בשטח הכולל את ההרים, האגמים והיערות העצומים שבאזור. בשמורה עשרות מינים ציפורים, צמחים ועצי ענק המעטרים את המדרונות. נטייל ברגל בין אשוחים ואורנים, נשקיף אל האגם הגדול ואל הקניונים העמוקים שחרצו הנהרות בהרים. נשלב הליכות רגליות בשבילי בשמורה.

נמשיך בנסיעה לאורכו של נהר מורצ'ה (Moraca), המנקז את דרומה של מונטנגרו לים האדריאטי. הדרך עוברת בנופים המרהיבים של קניון המורצ'ה התלול. נבקר במנזר המורצ'ה (Moraca) הנחשב לאחד החשובים במונטנגרו. לקראת אחר הצהריים נגיע לבודווה (Budva) עיירת חוף ונציאנית מקסימה בסביבתה נלון בשני הלילות הבאים. לינה בסביבת בודווה.

 

יום 8: ליבה של מונטנגרו

נתחיל את היום בביקור בעיר קוטור  (Kotor)הנחשבת לאחת הערים היפות שלחופי הים האדריאטי. נעפיל בסרפנטינות המפורסמות במעלה מה שנקרא בטעות הפיורד הדרומי ביותר באירופה, ונבקר בכפר ניוגושי  (Njegusi) המתמחה בייצור פרושוטו, גבינות ויין בשיטות עתיקות. נמשיך לצ'טיניה (Cetinje) בירתה הקדומה של מונטנגרו ונבקר בארמון המלכותי הצנוע. בערב יציאה למסעדה מקומית טובה לחגוג את סיום הטיול. לינה באזור בודווה.

יום 9: עיר עתיקה ונטושה וחוף תלול ומרהיב

בוקר רגוע ליהנות מחוף הים האדריאטי ולאחריו נצא לצפונה לאגם סקדאר ((SkadarskoJezero אגם מים מתוקים היושב בין אלבניה ומונטנגרו ונצא לשייט מהנה בשמורה הנחשבת לאחת החשובות ביותר באירופה לנדידת עופות מים. בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה של פודגוריצה לטיסה לא ישירה לתל אביב.

המחיר כולל:

טיסה בינלאומית לא ישירה בכרטיס קבוצתי דרך איסטנבול. 
מיסי נמל והיטל ביטחון.
כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה.
ארוחת ערב במסעדה ומופע פולקלור בסראייבו.
ארוחת ערב במסעדה בבודווה.
אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
ערכות שמע אישיות.
דמי כניסה לאתרים שבתכנית.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
הדרכה: מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם.
מדריכים מקומיים צמודים לאורך כל הטיול.
מפגש קבוצה לפני הטיול.
 
 

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים.

ביטוח רפואי ומטען חובה על כל משתתף לבטח עצמו.

הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכיו"ב.

 

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול

הנחה של 30 יורו לנרשמים לפני 1.3.19.

עם ההרשמה מקדמה של 500 שח על חשבון הטיול.

ניתן לשלם במזומן, בהעברה בנקאית ובצ'קים לפקודת רואים עולם החברה להגנת הטבע.

עד 30 יום לפני הטיול – ללא דמי ביטול.

פחות מ 30 יום לפני הטיול - בכפוף לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.

 

 

הערות חשובות:

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות באזור זה של העולם בשלב התפתחות וכניסה לסטנדרט המערבי. בטיולינו אנו עושים שימוש במלונות טובים בהם נעשה שימוש בטיולים רבים שלנו בעבר ועומדים בסטנדרט המקובל בטיול מעין זה (שירותים צמודים, מים חמים, מסודרים ונקיים). רמת הדרכים משתנה בהתאם לאזורים השונים. חלקם במצב מצוין וחלקם פחות. בכל מקרה הטיול מתבצע באוטובוס מרווח ונוח. 
בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.
 
 
 
CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא בוסניה - הרצגובינה ומונטנגרו

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���