03-7527777
לבירורים והזמנות
הטיול המקיף לדרום מזרח תורכיה

הטיול המקיף לדרום מזרח תורכיה

13 יום -

סיור בחבלים המזרחיים של אסיה הקטנה, אזור הנתון משחר ההיסטוריה לגלים של פלישות נוודים וכובשים אשר העבירו איתם השפעות תרבותיות בין מזרח למערב. הדי המאורעות הגדולים מצאו את ביטויים במקרא ובכתביהם של כותבי ההיסטוריה של העמים. האימפריה החיתית, התרבויות של מסופוטמיה, תרבות פרס והעמים התורכיים, כל אלה שלובים זה בזה ובאים לידי ביטוי בסיורנו. הסיור עובר באזורים המרתקים והמעניינים ביותר במזרח תורכיה. עובר באגני  הפרת והחידקל ומגיע לחרן המקראית, עיר הולדתו המשוערת של אברהם אבינו, עובר באורפה בה חי ופעל בראשית דרכו וממשיך בנופים מדהימים של מדבר והרי געש, לאורך גבולות סוריה, עיראק עד ימת ואן אל נופי הפרא שוצפי המים של הרי הקצ'קר ומורדות הים השחור.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה לאדנה

בשעות הבוקר, נצא מנתב"ג בטיסה לא ישירה לאדנה (Adana), דרך איסטנבול. בהתאם לזמן ההגעה נבקר במופסואסטיה הלא היא מיסיס (Misis) העתיקה, היושבת על נהר הפרת. לינה באדנה.

 

יום 2: קאראטפה, גזיאנטפ

נצא מזרחה לאורך החוף דרך שפלת קיליקיה אשר בשפך הנהרות  סיהאן וג'יהאן, לעבר העיר גזיאנטפ (Gaziantep). בדרך נבקר בקאראטפה (Karatepe) – עיר חיתית היושבת למרגלות הרי הטאורוס, יש חוקרים הטוענים שסיפור טרויה התקיים כאן. עם ההגעה לגזיאנטפ נבקר באחד ממוזיאוני הפסיפסים היפים בעולם: מוזיאון זאוגמה (Zeugma). זאוגמה הייתה עיר רומאית ששכנה על גדות נהר הפרת. העיר הוקמה בתקופה ההלניסטית בימי יורשיו של אלכסנדר מוקדון והגיעה לשיא התפתחותה בתקופה הרומית. עבודות הפיתוח של סכר הפרת איימו להציף את האתר של העיר על עשרות פסיפסיו ומשלחות של חופרים עבדו ימים ולילות על מנת להעביר את הפסיפסים למוזיאון החדש בגזיאנטפ. הפסיפס המרהיב ביותר הוא ללא ספק של ה"צוענייה" המלווה את דיוניסוס במסעותיו.  לינה בגזיאנטפ.

 

יום 3: הר נמרוד

בבוקר ניסע צפונה עד הר נמרוד (Nemrut Dag), אל אחד משיאי הטיול: אתר ממלכת הקומגנים מסוף התק' ההלניסטית וראשית התק' הרומית. ננוע ברכבים מיוחדים "דולומושים" כדי לחזות ממרומי ההר 2100 מ' מעפה"י בפסלי הענק של אנטיוכוס מלך קומגנה, הנמצאים למרגלות קברו. נבקר באתר הקבורה קרקוש (Karakus) הסמוך, נחצה את יובלי נהר הפרת על גבי גשר רומי עתיק. נמשיך דרומה דרך אגן הניקוז של נהר הפרת דרך פרויקט הסכר הגדול שהציף חבלים עצומים וגרר בעקבותיו העתקתם של תושבים רבים ממקומם. לינה בעיירה קחטה (Kahta).

 

יום 4: אורפה, חרן, גובקלי-טפה

ביום זה נבקר בעיר סנלי-אורפה (Sanliurfa) בה חי ופעל אברהם אבינו, במידת האפשר נעלה למצודה, נבקר בבריכת אברהם הקדושה ונראה את המסגד הגדול. נמשיך ונדרים  עד לחרן (Haran) המוזכרת גם היא בהקשר למסעו של אברהם אבינו לארץ המובטחת.  נראה את המצודה ואת בתי הבוץ דמויי החרוט האופייניים לאזור, בהם חיים אנשי הכפר גם כיום.  נבקר בגובליק טפה. נמשיך לאחד האתרים המסקרנים ביותר שהתגלו בשנים האחרונות – גובקליטפה (Gobeklitepe). אתר פולחני מראשית התקופה הנאוליטית (9000 לפני הספירה) שמעמיד לבחינה מחודשת את כל הידוע לנו על חברות לקטים-ציידים. באתר פזורים מקדשים עגולים ובהם משולבים אבני גזית מונוליתיות בצורת האות T ועליהן גילופים רבים של בע"ח ואף אנשים. לינה באורפה.

 

יום 5: מרדין

בבוקר מוקדם נצא מאורפה וניסע ל-Darra. מבצר רומאי וכלא מרשים. נמשיך למרדין ((Mardin, השוכנת בקרבת הגבול עם סוריה, וביתה של קהילה נוצרית - אשורית גדולה. ביקור באתרי העיר: במדרסות, במסגד המקומי ובבזאר הססגוני. ננסה לשלב ביקר באחד המנזרים היעקוביסטים שעדיין כותבים ומדברים בארמית. לינה במרדין.

 

יום 6: הר נמרוד, ואן

בבוקר ניסע צפונה דרך נופים מרהיבים אל טטואן (Tatvan) משם באמצעות רכב מיוחדים (דולומושים"), נטפס על הר נמרוד המזרחי,  הר געש אשר בתוכו נמצא אגם לוע ענקי, נחוש במי מעיין חמים המעידים על פעילות ההר ונראה את אגמי הלוע הגדולים. נמשיך לאחלט ((Ahlat בה נמצא בית קברות סלג'וקי מיוחד. נמשיך בנסיעה לאורכו של אגם ואן (Van) עד לעיר הקרויה על שמו השוכנת לחופו. לינה בואן

 

יום 7: אזור ואן

בבוקר נצא לשייט אל האי אקטאמר  (Aktamar) הנמצא בדרום אגם ואן. נבקר בכנסיית הצלב הקדוש הארמנית במעוטרת סצנות מרהיבות מהתנ"ך ונשמע ע הממלכות הארמניות הקדומות. נשוב לסיור בעיר ואן ((Van, נעלה למצודת העיר ונכיר את התרבות האוררטית המיוחדת שהתקיימה באזור העבר הרחוק, נבקר גם בטושפה (Tuschpa) שהייתה בירתה של הממלכה האוררטית בתחילת האלף הראשון לפנה"ס. נחזור ללינה בואן.

 

יום 8: אזור הר אררט, קארס

 בבוקר צא צפונה, בדרך נצפה בהר אררט המרשים ונעבור בנופי בזלת ציוריים ומפלי מים ליד מוראדייה ((Muradiye , נסייר במצודת איסק פשה (Ishak Pasha) מצודה מרשימה של שליט מקומי מן המאה  ה- 17. נעבור בדואוביאזיט ((Dogubiazit וקראת ערב נגיע לקארס.

 

יום 9: אני הבירה הארמנית הנטושה, קארס

עם בוקר נצא אל העיר הנטושה אני (Ani), ששימשה כעיר הבירה של הממלכה הארמנית במאה ה-10 לספירה. נתוודע לארכיטקטורה הכנסייתית המיוחדת של הארמנים בקרבת הגבול עם ארמניה , מבנים רבים שמורים להפליא העומדים על תילם במשך מאות שנים. לאחר הסיור נחזור לקארס (Kars) ונבקר באתריה. לינה בקארס.

 

יום 10: מקארס ליוסיפלי

יום המוקדש לנסיעה והליכות קצרות בנופי רמות ארמניה ושולי רכסי הפונטוס והרי הקצ'קר (kackar), מערכות של שברים וקימוטים, סלעי משאר, קניונים נופי יער כנסיות עתיקות ומפלי מים. נחצה את נהר הצ'ורו  (Coruh Nehari)  ונגיע לעיירה הציורית יוסיפלי (Yusifeli). נמשיך בדולמושים בדרך הררית מקסימה אל הכפר ברהל ((Barhal המשמש כבסיס למטיילים החוצים את רכס הקצ'קר. נלון ביוסיפלי.

 

יום 11: מיוסיפלי לאיידר

בבוקר נצא מיוסיפלי, ניסע לאורכו של נהר הצ'ורו דרומה. יום זה יוקדש להיכרות עם נופי הים השחור ומרגלות הפונטוס, מטעי תה, מפעל תה, ואגוזי פונדוק (לוז). נחדור אל עומק הרי הקצ'קר, אל העיירה איידר (Ayder) היושבת באחו ירוק בלב יער מחטני. נשלב הליכות רגליות, תצפיות ונקודות עניין. לינה באיידר.

 

יום 12: רכס הקצ'קר, טרבזון

יום טבע מהמם בנופי הקצ'קר באמצעות דולמושים. שילוב מרתק של נופי יער מחטני ונשיר, מפלים ומאגרי מים, וישובי רועים עונתיים. נבקר במצודת זילקלה (Zilkale) וייאילת (Yayla) ישוב רועים עונתי) צ'אט (Cat) ובפסגות שמעליה. אחהצ נחזור לאזור החוף ללינה באזור טרבזון.

 

יום 13: מנזר סומלה, טרבזון, טיסה לתל אביב

עם בוקר נבקר במנזר סומלה (Sumela) התלוי על צוק זקוף בלבו של יער פונטי שמור. נסייר בטרבזון (Trabzon) וסביבותיה, לקראת צהריים העברה לשדה התעופה וטיסה מטרבזון לאיסטנבול וממנה ישירות לתל אביב.

 

 

המחיר כולל:

טיסה בין לאומית  בקו: ת"א – איסטנבול – ת"א.

טיסות פנימיות בקו: איסטנבול- אדנה, טרבזון - איסטנבול.

מיסי נמל והיטל ביטחון.

לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה.

כלכלה על בסיס חצי פנסיון.

אוטובוס תיירים, נוח וממוזג.

אתרים ודמי כניסה כמפורט בתוכנית.

הסעות בדולמושים/מיניבוסים כמפורט בתוכנית.

דמי שתייה (טיפים).  

דמי רישום ואפשרות ביטול.   

מדריך מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם – שלום ינקלביץ.

מדריך מקומי דובר אנגלית.

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים.

ביטוח בריאות ומטען.

הוצאות בעלות אופי אישי.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול:

בהתאם לדף התנאים הכלליים לקבוצות של רואים עולם החברה להגנת הטבע.

 

הערות:

*יש לוודא קיומם של לפחות 2 דפים ריקים וללא חותמות בדרכון, בתוקף של חצי שנה לפחות.

*תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

*על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות במזרח תורכיה בשלב התפתחות וכניסה לסטנדרט המערבי. בטיולינו אנו עושים שימוש במלונות טובים בהם נעשה שימוש בטיולים רבים   שלנו  בעבר ועומדים בסטנדרט המקובל בטיול מעין זה (שירותים צמודים, מים חמים, מסודרים ונקיים). רמת הדרכים משתנה בהתאם לאזורים השונים. חלקן במצב מצוין וחלקן פחות. *בכל מקרה הטיול מתבצע במיניבוס\אוטובוס נוח ומרווח.

*בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים   נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.
*הנרשמים לטיול מצטרפים לקבוצה סגורה.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא הטיול המקיף לדרום מזרח תורכיה

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���