03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול מאורגן לאזרבייג'אן מסע צבעוני אל לב הקווקאז והים הכספי

טיול מאורגן לאזרבייג'אן מסע צבעוני אל לב הקווקאז והים הכספי

8 ימים - בשיתוף עם מכון אבשלום

מסע צבעוני אל אזרביג'אן שבמזרח הקווקז - חבל ארץ בתולי, קרוב וברובו בלתי נודע. אזרבייג'אן היא מדינה מרתקת שזכתה לעצמאותה עם התפרקות ברה"מ ואט אט נפתחת לתיירות אחרי כמעט שבעים שנים של שלטון קומוניסטי. הארץ, שעובר בה אחד מסעיפי "דרך המשי" ההיסטורית, ספוגה בהשפעות ממזרח וממערב גם יחד; של פרס ועמי מרכז אסיה מחד ושל רוסיה ותורכיה מאידך. 

מאגרי הנפט העצומים שלה העניקו לה שפע וברכה במאה השנים האחרונות אבל גם לא מעט צרות ובעיות בדמות מעצמת-העל, רוסיה, המתערבת תדיר בענייניה. אזרבייג'אן היא מדינה מוסלמית-מסורתית אך משטרה חילוני, מה'קפדניים'  ביותר בעולם, מדינה של עושר לא יתואר לצד דלות ועוני, של יערות הרריים ושל מדבריות ומישורים מאובקים. בכל מקום בה נמצא אנשים חייכנים ומסבירי פנים ומטבח שופע כל טוב. באזרבייג'אן חיה קהילה יהודית מעניינת ומיוחדת בכמה מרכזים חשובים, בבאקו כמו גם בעומק הרי הקווקז, יהודים הרריים אלה, המכונים "קווקאזים", הם נצר לקהילה עתיקת יומין אשר לה שפה ומנהגים ייחודיים משלה.

 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה לבאקו

טיסה ישירה לבאקו (Baku) בירת אזרבייג'אן.  עם ההגעה בשעות הערב, סיור ראשני בבאקו. לינה בבאקו.

 

יום 2: באקו, גובוסטן

עם בוקר נצא דרומה לשמורת גובוסטן (Gobustan) המפורסמת במאות ציורי הקיר החקוקים בסלע בהם מתוארים סצנות מחיי יום יום כשחלקן מתוארכות לאלף השמיני לפנה"ס. באם יתאפר (ולא יהיה בוצי) ננסה להגיע ל"הרי הגעש מבוץ" – תופעת טבע של בוץ טבעי הבוקע ממעמקי האדמה.  לקראת אחר הצהריים נחזור לבאקו ונתחיל את ביקורינו בעיר – נבקר בפארק המריטירים שם קבורים חלק מהרוגי מלחמת נגורנו קרבך שהתרחשה ב-1991 בין ארמניה ואזרביג'אן. נמשיך אל העיר העתיקה ונבקר בארמון השירוואן שאה (Shirvan Shaa's) המרשים ובכמה מהקרוואן סראי (Karavan Saray) המפורסמים של העיר – שרידי לימיה כתחנה חשובה בדרך המשי. נטפס למגדל הבתולה (Kiz Kalasi) לתצפית על העיר והמפרץ. נתרשם גם מהבנייה המפוארת של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה העשרים אז נחשבה באקו ליצואנית הנפט הגדולה בעולם. בערב נצא לארוחת ערב עם מופע פולקלור. לינה בבאקו.

 

יום 3: להיץ, שאקי, גבלה

נצא מבאקו מערבה. אט אט הנוף יהפוך להיות יותר ויותר מדברי. נחליף לרכבים קטנים ונבקר בכפר להיץ (Lahic) כפר אומני נחושת ציורי, מהעתיקים בקווקז, היושב בלב אזור כפרי מרהיב. נחזור לכביש הראשי ונמשיך עם האוטובוס לגבלה (Qabala) שהייתה בעבר בירת ממלכת שירוואן שאה (Shirvan sha). נמשיך לטופנגאג (Tufandag) שם נעלה על רכבל שייקח אותנו לתצפית מהממת על כל רכס הקווקז הגבוה. לינה בגבלה.

 

יום 4: שאקי, קיש, אוגוס

עם בוקר נצא בנסיעה לשאקי (Sheky) שהייתה תחנה חשובה בדרך המשי העתיקה ומקום מושבו של הח'אן המקומי במאות ה-18,19. נבקר בארמון הח'אן ששופץ לאחרונה והוכרז כאתר מורשת עולמית ובקרוואן סראי הגדול - אחד היפים בקווקז שהוסב למלון בחלקה העתיק של העיר. נמשיך לביקור בכפר הציורי קיש (Kis) בו נשתמרה כנסייה קווקזית אלבנית (אין קשר לאלבנים של הבלקן) מרשימה ובה התגלו שלדים אנושיים שעל פי אחת התיאוריות הינם אבותיהם של העם הנורבגי. בדרכנו חזרה משאקי נעצור בעיירה אוגוס (Ogus) בה התגוררה קהילה יהודית גדולה שרובה עלתה לארץ ונבקר באחד מבתי הכנסת ששרדו. לינה בגבלה.

 

יום 5: קובה, קרסנה סלובודה

עם בוקר נצא בנסיעה ארוכה צפונה לקובה (Quba) מרכז חשוב לגידול תפוחים ואריגת שטיחים. נעלה על רכבים קטנים ונעפיל לבשברמאג (Beshbermag), שן סלע גבוה היושבת מעל הים הכספי בה ע"פ האמונה נקבר אחד מהנביאים הפרו-אסלאמים הקדומים. לקראת ערב נגיע לקרסנה-סלובודה (Krasnaya Sloboda) – עיירה יהודית פעילה, אולי האחרונה בעולם שנותרה כעיירה יהודית לחלוטין, נסייר ברחובות העיירה ונבקר בבתי הכנסת המקומיים. לינה באזור קובה.

 

יום 6: הקווקז הגבוה, חינליק

אחד הימים המיוחדים בטיול. נצא ברכבים קטנים אל עומק הרי הקווקז, הנופים עוצרי נשימה ובתוליים ברובם. נבקר בכפר הציורי חינליק (Xinaliq) ונתוודע לקבוצות האתניות השונות המתגוררות בו ובסביבתו ונשלב הליכות רגליות בטבע העוצר נשימה. לקראת ערב נחזור ללינה בקובה.

 

יום 7: חזרה לבאקו וסיור בעיר, חצי האי אבשרון

עם בבוקר נצא חזרה דרומה לעבר באקו. נבקר לחצי האי אבשרון (Absheron) בו נתרשם מתעשיית הנפט העצומה של אזרביגאן. נבקר במקדש האש הזורואסטרי, אתר פולחן קדום שהוכרז כאתר מורשת עולמית. נמשיך ליאנאר דאג (Yanar Dag) אתר אש טבעית הבוקעת ממעמקי האדמה. עם ההגעה לבאקו נמשיך ונבקר באתריה - נבקר במוזיאון השטיחים המיוחד, נראה את אולם הכנסים המודרני שתכננה האדריכלית זאהה חדיד ונטייל בטיילת המרהיבה שלחופי הים הכספי. בערב נצא ארוחת ערב במסעדה לחגוג את סיום הטיול.

 

יום 8: השלמות אחרונות, טיסה לתל אביב

בהתאם לשעת הטיסה,  העברה לשדה התעופה לטיסה ישירה לת"א.

 

המחיר כולל:

טיסה בינ"ל ישירה בקו תל אביב – באקו - תל אביב.

לינה במלונות בדרגת תיירות מעולה (4- 5*) לכל אורך הטיול.

כלכלה מלאה (בוקר, צהריים וערב). רוב הארוחות במסעדות מקומיות.

ארוחת ערב עם מוסיקת פולקלור בבאקו.

תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, צמוד.

שימוש בכלי רכב קטנים במקומות שאליהם האוטובוס אינו מגיע. 

תשר לנותני  שירותים.

מדריך: מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם – ספי בן יוסף.

מדריך מקומי צמוד לאורך כל הטיול דובר אנגלית.

מיסי נמל והיטל ביטחון.

אשרת כניסה לאזרביג'אן בסך 47$ (נכון ל 2018).

ערכות שמע.

 

מחיר:

לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 30 מטיילים ומעלה – 1995$.

לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 25-29 מטיילים – 2095$.

לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 20-24 מטיילים – 2195$.

לאדם בחדר זוגי בקבוצה של 15-19 מטיילים – 2375$.

תוספת ליחיד בחדר – 450$.

התשלום הסופי יהיה על בסיס מספר הנרשמים!

 

 

המחיר אינו כולל:

הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.

ביטוח בריאות ומטען.

שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.

הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה, כביסה, טלפון וכיו"ב).

תנאי תשלום:

תנאי ביטול בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.


הערות חשובות:

יש לוודא קיומם של לפחות 2 דפים ריקים וללא חותמות בדרכון, בתוקף של חצי שנה לפחות.

אשרת כניסה לאזרבייג'אן: דרושה אשרת כניסה לאזרבייג'אן. אשרת הכניסה לאזרבייג'אן עולה 47$ לאדם (נכון ל 2018) אותה מוציאים דרך משרדנו. אנו ניצור קשר עם כל אחד ממשתתפי הטיול בעניין לקבלת כל הפרטים הנחוצים.

תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 

 

 

 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול מאורגן לאזרבייג'אן מסע צבעוני אל לב הקווקאז והים הכספי

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���