03-7527777
לבירורים והזמנות
אלבניה הנשכחת כולל קוסובו

אלבניה הנשכחת כולל קוסובו

10 יום -

טיול אל אלבניה אשר הייתה סגורה במשך שנים מאחורי חומות של בידוד והסתגרות. במדינה השתמרו מסורות מקומיות המבוססות על חוקים עתיקים (קאנון) ונוקשים אשר התושבים עדיין נוהגים על פיהם. הביקור מתמקד בנופי הבלקן ההרריים, המיוערים, שופעי המים, בין כפרים קטנים ומבודדים ושמורות טבע מקסימות, הרים פראיים, יערות חופים בתוליים ואתרים ארכיאולוגיים מרשימים. כל זאת יחד עם קבלת פנים לבבית של התושבים, מתובלת עם מאכלים בלקניים מעוררי תיאבון. 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב, טירנה

טיסה דרך אירופה לטירנה (Tirana) בירתה הססגונית של אלבניה. העברה למלון. לינה בטירנה.

 

יום 2: קרויה, שקודרה, ראזם

בבוקר נמשיך ונטייל בטירנה. נבקר במרכז העיר ונראה את אחד המסגדים המצוירים מהבודדים ששרדו מהתקופה העות'מאנית.  לאחר מכן נצא צפונה ונבקר בקרויה ((Kruja המתחרה על התואר "העיר היפה באלבניה". קרויה ממוקמת בנקודה אסטרטגית חשובה ומפורסמת בעיקר בשל מאבקו של הגיבור הלאומי האלבני מן המאה ה-15, סקנדרבק (Skanderbeg), אשר נלחם בעות'מאנים בעשרות קרבות והגן על אירופה מלחצם. נבקר במצודה ובבזאר הציורי. נמשיך ללינה בשקודרה (Shkodra).

 

יום 3: אזור טאהטי

עם בוקר נצא ברכבים קטנים לאחד האזורים המעניינים והמיוחדים באלבניה – אזור טאהטי (Thethi). האזור שהיה מנותק מהעולם החיצון במשך רוב שנותיו עדיין משמר מסורות עתיקות ואורח חיים קדום. בשל ניתוקו התפתחה כאן מסורת ייחודית של נקמת דם המסרבת לגווע גם בימים אלו. נשלב הליכות רגליות בנוף המרהיב ונלמד על אופיו המיוחד של המקום ומסורותיו. בערב נחזור לשקודרה (Shkodra) ללינה.

ימים 4-5: האלפים האלבניים

השכם בבוקר נצא מזרחה, ונתחיל להעפיל בהרים של צפון אלבניה, בדרך נעבור ליד כפרים ציוריים, וליד פרויקט האגירה והמפעלים ההידרואלקטריים הגדולים של אלבניה הממוקמים על נהר דריני ((Drini. נגיע אל רציף המעבורת בקומאני (Komani) נעלה על מעבורת שירות המעבירה אנשים וסחורות במעלה הנהר עד לעיירה פיארזה (Fierza) . משם נעלה עד ביירם צורי (Bajram Curri). ניסע לכיוון הגבול עם מונטנגרו לאורך נהר הוולבונה (Valbone). ננצל את הזמן העומד לרשותנו לסיורים ברגל בנופים האלפיניים הנפלאים. לינה בוולבונה (בפנסיון כפרי פשוט) או בביירם צורי.

יום 6: קוסובו

עם בוקר ניסע דרך טרופויה (Tropoja) לגבול שבין אלבניה לקוסובו, אזור אשר נרגע בשנים האחרונות ומאפשר הצצה ייחודית ומפתיעה. נבקר בעיירה ג'קובה (Gjakova) שהופצצה קשות במלחמת האזרחים ושוקמה מחדש בעזרת אונסקו. נמשיך ונבקר במנזר דצ'אני ((Decani המרשים (במידה ויתאפשר), בו קבור אחד ממלכיה החשובים של סרביה. המנזר הוכרז כאתר מורשת עולמית בעיקר בשל הפרסקאות המרהיבות שבו. לקראת אחר הצהריים נגיע לעיר פריזרן (Prizren) ונבקר במרכז העות'מאני העתיק שלה. לינה בפריזרן.

 

יום 7: קוסובו, בראט

בבוקר נחצה חזרה את הגבול לאלבניה. נעבור בדורס (Durres) שהיוותה בעבר את תחילתה של "וייה אגנטיה" המפורסמת שחיברה בין רומא לקונסטנטינופול. ניסע לעיר בראט (Berat), הידועה בשם "עיר 1,000 החלונות" אחת הערים העתיקות של אלבניה ומהיפות שבהן. נבקר במצודה אשר בתחומה עדיין מתגוררות משפחות רבות ונערוך תצפית מראש המצודה אל רבעיה השונים של העיר. נסייר בין הבתים העות'מאניים והסמטאות הצרות ככל שהזמן יתיר. לינה בבראט או בפייר.

יום 8: מבראט דרך וולורה עד סרנדה

נשלים את סיורינו בבראט וניסע דרך כביש החוף הידוע גם כ"ריביירה האלבנית". נחצה את וולורה (Vlore) ונעלה לפארק הלאומי לוגורה (Llogora), העטור בצמחייה ההררית. ניסע לאורך הים האדריאטי ונבקר במצודת פורטו פלרמו (Porto Palermo). נסיים את היום בביקור בסרנדה (Sarande), העיר הדרומית ביותר באלבניה. לינה בסרנדה.

 

יום 9: סרנדה, גירוקסטר

בשעות הבוקר נבקר בעיירה הרומאית הדרומית בוטרינט (Butrint), שאתריה מתחרים רק בנופיה הקסומים. נמשיך ל"עין הכחולה", מעיין מיוחד שהפך לאתר תיירות. אחר הצהריים נגיע לגירוקסטר (Gjirokaster). נבקר במבצר המרשים ובמוזיאון האתנוגרפי. לינה בגירוקסטר.

ימים 10-11: גירוקסטר, טיסה הביתה

בבוקר נצא צפונה דרך טפלנה ופסלו של עלי פאשה, ששלט בכל דרום אלבניה בסוף המאה ה-18. נשלב עצירות והליכות קצרות ככל שיותיר הזמן. העברה לשדה התעופה לטיסה לא ישירה לתל אביב. נחיתה לפנות בוקר של יום 11.

המחיר כולל:


המחיר כולל:
טיסה בינלאומית בכרטיס קבוצתי דרך אירופה (טורקיש - טיסה לא ישירה).
מיסי נמל והיטל ביטחון.
אירוח בבתי מלון מדרגת תיירות טובה בערים הגדולות. בביירם צורי ובראזם מלון פשוט (הטוב בנמצא) עם מקלחות ושירותים צמודים.
כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחות בוקר וערב).
אוטובוס תיירים נוח וממוזג.
דמי כניסה לאתרים שבתכנית.
ערכות שמע.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
מדריך ישראלי מצוות "רואים עולם" – שמעון דיגה.
מדריך מקומי לכל אורך המסלול.

 

 

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות צהרים.
ביטוח רפואי ומטען. חובה על כל משתתף לבטח עצמו.
הוצאות בעלות אופי אישי שתייה בארוחות, כביסה, טלפונים וכיו"ב.

 

 

תנאי תשלום ואפשרות ביטול

עם ההרשמה תשלום מקדמה של 450 יורו. היתרה בשלושה תשלומים נוספים.
ביטול בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם:
עד 22 ימי עסקים לפני הטיול ישלם המטייל דמי הרשמה בלבד בסך 47 יורו.
21 עד 7 ימי עסקים לפני הטיול ישלם המטייל 800 יורו פלוס 47 יורו דמי הרשמה.
6 עד 3 ימי עסקים לפני יציאת הטיול ישלם המטייל 75% ממחיר הטיול.
2 ימי עסקים ועד מועד יציאת הטיול - דמי ביטול מלאים (מלוא מחיר הטיול).
 

הערות חשובות:


תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות באזור זה של העולם בשלב התפתחות וכניסה לסטנדרט המערבי. בטיולינו אנו עושים שימוש במלונות טובים בהם נעשה שימוש בטיולים רבים שלנו בעבר ועומדים בסטנדרט המקובל בטיול מעין זה (שירותים צמודים, מים חמים, מסודרים ונקיים). רמת הדרכים משתנה בהתאם לאזורים השונים. חלקם במצב מצוין וחלקם פחות. בכל מקרה הטיול מתבצע באוטובוס נוח ומרווח.
בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

 
CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא אלבניה הנשכחת כולל קוסובו

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���