03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול לאתיופיה - אל שבטי האומו והצפון ההיסטורי, הדתי והארכיאולוגי

טיול לאתיופיה - אל שבטי האומו והצפון ההיסטורי, הדתי והארכיאולוגי

12 יום - טיול לשומרי מסורת וכשרות – בשיתוף יעל קלכהיים-פינק

אתיופיה היא אחת המדינות העתיקות בעולם המשמרת תרבות נוצרית קדומה ששורשיה בדת היהודית. סיפורם של שלמה המלך ומלכת שבא, העברתו של ארון הברית מירושלים לאתיופיה וכן המרחב הגיאוגרפי הייחודי של רמות חבש הפכו את אתיופיה לתעלומה המרתקת חוקרים ומטיילים מזה שנים רבות. הטיול שלפנינו משלב ביקור באתרים ההיסטוריים החשובים של אתיופיה, ביניהם עיר המבצרים גונדר, והכפר לליבלה על סדרת הכנסיות החצובות שבו. בטיול נכיר גם את מרחבי הטבע של אתיופיה, הכוללים את אגם טאנה (מקור הנילוס הכחול), את מפלי הנילוס, את הרי סימיין ("רמות חבש"), את אגמי הבקע האפריקאי והשבטים המרתקים בדרום. 

 

טיול זה אינו פעיל!

תל אביב - אדיס אבבה- ארבה מינץ'

נפגש במוצאי שבת (11 בינואר) בנתב"ג ולאחר חצות נצא בטיסת לילה ישירה מתל אביב לאדיס אבבה(Addis Ababa) , בירת אתיופיה. עם ההגעה ולאחר סידורי הכניסה וקבלת המזוודות לסיור קצר בעיר ככל שיאפשר הזמן. לקראת הצהרים נמשיך בטיסה דרומה אל ארבה מינץ' (Arba Minch), העיר המרכזית בדרום אתיופיה. ליד העיר ארבה מינץ' חיים בני שבט דורזה (Dorze) המקיימים  מערכת חיים ייחודית המושתתת על גידול בננות, במבוק וצמח דמוי בננה (Enset). הם חיים בסוכות במבוק הבנויות בארכיטקטורה ייחודית, הגברים מצטיינים באריגת בדי כותנה צבעוניים והנשים עמלות בשדות בעבודות הבית. לינה בלודג' בארבה מינץ'.

 

יום 2: טורמי'

הבוקר נצא לשייט באגם צ'אמו (Chamo), נפליג בסירה אל חלקו הצפוני של האגם, שם ננסה לראות עופות מים, היפופוטמים במים ותנינים ענקיים על הגדות. בדרכנו לטורמי (Turmi) נבקר בכפרים של בני שבט ה Tsemai. לינה בטורמי בלודג' כפרי. 

יום 3: שבטי נהר האומו

ניסע דרך הכפר מורולה (Murulle) לביקור מעניין בכפר של בני שבט הקארו (Karo), ובשוק שבועי של בני שבט ההאמר (Hammer), רועי הבקר אשר בנותיו מושחות שיערן באוכרה אדומה. נלמד על אורחות חייהם ועל הקשרים המיוחדים ביניהם. חזרה ללינה בטורמי. 

 

יום 4: מהשבטים לקומסי

ניסע לאגן נהר אומו אל עבר דאסנאץ' ((Dasanech לביקור בכפר בני שבט אומוראטה (Omorate). נחזור לטורמי לארוחת מהרים וממנה נמשיך בנסיעה לקונסו (Konso) בה נלון. 

יום 5: קונסו – ארבה מינץ' – אדיס אבבה – אקסום

בבוקר נבקר בכפר בני שבט קונסו (Konso). נבקר בכפר הגדול, נתרשם ממערכות הביצורים העגולות המקיפות את מרכז הכפר, מן החקלאות המפותחת יחסית ומעבודות העץ של המקומיים.

נחזור בנסיעה אל עבר ארבה מינץ' ממנה יצאנו לפני ימים ספורים "חזרה בזמן" לטיול בשבטים. אחר הצהרים נטוס לאדיס אבבה וממנה נמריא לאקסום (Axum) ובה נלון

 

יום 6: אקסום - לליבלה

אקסום הייתה עיר בירה קדומה של הממלכה האקסומית במשך מאות שנים, בה עדיין ניתן לראות עדויות ושרידים מרשימים מן התקופה המפוארת שהסתיימה במאה ה-5 לספירה. נבקר באתריה של אקסום, במתחם האובליסקים הקדום, במוזיאון, בכנסיות הקדומות, בריכת מלכת שבא, נצפה אל הכנסיה בה על פי המסורת נמצא ארון הברית שהובא לכאן מירושלים במאה ה-10 לפני הספירה ע"י מנליק, הקיסר האתיופי הראשון. לקראת הצהרים נצא בטיסה קצרה ללליבלה. נטייל במתחם הכנסיות החצובות בתת הקרקע. כנסיות אלה נחצבו במאה ה- 12 ע"י המלך לליבלה אשר עשה כך כשהצטווה בחלומו ע"י ישו להקים העתק של העיר ירושלים. וכך נבנו 2 מתחמי כנסיות חצובות ונהר "הירדן" ביניהם. נבקר בכנסיית ביתא גיאורגיוס המפורסמת הנחשבת לאחד הסמלים הלאומיים-דתיים החשובים של אתיופיה. נקבל את השבת במלון בלליבלה

 

יום 7: לליבלה

נסייר ברגל בעיירה הנינוחה ונוכל ליהנות ממראה השוק השבועי של שבת

 

ימים 8-9: גונדר בחגיגות הטימקאט

נצא בטיסה לגונדר. נצפה בהכנות לחגיגות הטימקאט, הטבלתו של ישוע ומהחגיגות הקדושות בנצרות האתיופית. נטייל באתריה של העיר: מרחצאות הקיסר פאסילידס, במתחם המבצרים של גונדר, שהייתה בירת הקיסרות האתיופית במשך כ- 250 שנים, עד אמצע המאה ה–19. נמשיך אל כנסיית "אור השילוש הקדוש" בה נמצאת תקרת עץ יפהפייה המעוטרת בפנים של כמאה מלאכים. נשלים את הביקור בסביבת גונדר תוך מתן דגש לצד היהודי של אתיופיה. נבקר בכפר היהודי וואלקה, שבו חיה בעבר קהילת "ביתא ישראל" לפני שעזבה את אתיופיה בדרכה דרך סודאן לישראל ונבקר במרכז של הסוכנות ובו עדיין פעילה הסוכנות בהכנת עולים לישראל. לינה בגונדר 3 לילות.

 

יום 10: סימיאן

נצא למרחבי ההרים ברכס הרי הסימיאן (Simien).  נטפס ברכב אל מרומי השמורה מלווים במדריכים מקומיים. נתעכב על עולם הציפורים העשיר של צפון אתיופיה, נשרים, עזניות, עיטים ושלל דורסים. נבלה בטיול ברגל בנוף ההררי, הגבוה והקריר, כפרים קטנים פזורים בין הגבעות וקופי הג'לדה האנדמיים מקפצים לצד הדרך. בתום היום נחזור עמוסי חוויות לגונדר.

יום 11: בהר דר

נצא בבוקר בנסיעה בדרך טובה לבהר דר (Bahar Dar), "הבית ליד הים". נבקר במפלי הנילוס הכחול. נטייל ברגל אל המפלים היבשים, בד"כ. אחר הצהרים נצא לשייט באגם טאנה (Tana) המהווה למעלה מ- 80% ממקורות הנילוס שזורם דרך סודן ומצרים. נשוט אל חצי האי זגה (Zeghe) נבקר בכנסיית מנזר מעניינת, ונטייל בכפר בינות למטעי הקפה ולעת ערב נתחקה אחר מוצאו של הנילוס הכחול. נמצא מקום יפה לתצפית בעת שקיעת השמש. ארוחת ערב מלווה במופע פולקלור עשיר ומהנה לסיום הטיול ולינה בבהר דר.

יום 14: אדיס אבבה-טיסה לתל אביב

נשלים את הביקור בסביבת לליבלה, לקראת הצהרים נטוס לאדיס אבבה. בהתאם לזמן נבקר בכנסיית השילוש, בה נמצא המאוזוליאום של היילה סלאסה, הקיסר האתיופי האחרון, או באחד המוזיאונים בעיר (הלאומי או האתנוגרפי), ונשאיר מעט זמן לקניית מזכרות תוך כדי סיור רכוב בשוק המרקאטו. נחזור לשדה התעופה לקראת טיסת אחה"צ לנתב"ג.

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות, טיסות פנימיות בחברת "אתיופיאן אירליינס", מיסי נמל והיטלים. 

לינה במלונות ברמת תיירות והטוב בנמצא בצפון, בתי הארחה ולודג'ים כפריים בדרום בהתאם לתוכנית הטיול.

ויזה לאתיופיה

כלכלה מלאה: ארוחות בוקר צהרים וערב, לאורך כל המסלול. האוכל יבוסס על כלי אוכל ובישול חדשים שייקנו עבור הקבוצה, כל האוכל צמחוני + דגים. 

תחבורה: מיניבוסים מקומיים (Toyota Coaster) בצפון, ג'יפים בדרום ע"פ 4 נוסעים ברכב + נהג. 

כניסות לאתרים כמפורט במסלול.

מדריך ישראלי מצוות רואים עולם – אליק שחף

מארגנת הטיול ומשגיחת כשרות – יעל קלכהיים-פינק

מדריך מקומי צמוד דובר אנגלית. 

תשר לנותני השירותים בחו"ל 

 

המחיר  אינו כולל: 

ביטוח בריאות ומטען. (בשל טיול הג'יפים מומלץ ביטוח אתגרי מורחב, ניתן גם במשרדנו)

הוצאות בעלות אופי אישי.

תשר לצוות הישראלי

 

הערות: 

חיסונים: יש להתייעץ עם הרופא האישי, או לשכות הבריאות המחוזיות.

התנאים הפיזיים במלונות באתיופיה ורמת השירותים אינה גבוהה, ועל המטייל לדעת זאת מראש. 

עלולים לחול שינויים בתכנית בשל עיכובים בטיסות הבינ"ל וטיסות הפנים.

בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול לאתיופיה - אל שבטי האומו והצפון ההיסטורי, הדתי והארכיאולוגי

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���