03-7527777
לבירורים והזמנות
מסע לאיסלנד | אי הקרח והאש

מסע לאיסלנד | אי הקרח והאש

12 יום -

לפני 16-18 מיליון שנה החלה איסלנד, הממוקמת על הרכס המרכז אוקייני, לצוץ מבין גלי האוקיינוס האטלנטי. מאז ועד היום פועלים איתני הטבע ומעצבים את נופיה של הארץ: קרחונים, הרי-געש פעילים, נהרות ומפלי מים גועשים, מעיינות בוץ, גייזרים לוהטים ומים גיאותרמיים. איסלנד היא דוגמא בולטת ויוצאת דופן לדינמיות של כדור הארץ והשינויים שהוא עובר עם הזמן. במסענו נחווה תופעות אלה ברכב שטח מיוחד ונוח, איתו נחצה את יחידות הנוף השונות של איסלנד. נחווה נופים דרמטיים ומרחבי אין-קץ, המוארים באור הצפוני המטיל על הנוף אווירה מיסטית. האי נושק לחוג הקוטב (קו הרוחב 66.5), וקרחונים מכסים חמישית מכלל שטחו. נצפה בקרחונים אלה ובמקומות אחדים אף נפסע על שכבות קרח בעובי של 800 מ'.  הבליה האינטנסיבית, בין השאר עקב התנועה של הקרחונים, הביאה לקניונים המתחתרים כסכין בינות למצוקים אדירים, לפיורדים העמוקים המתמשכים אל האופק, ליצירת הרי שולחן שעוצבו תוך התפרצויות וולקניות מתחת למעטה הקרח, ולמישורי חולות שחורים ונרחבים. 

טיול זה אינו פעיל!

יום 1 : תל אביב, ריקיאוויק, גייזיר

בבוקר יציאה בטיסה מהארץ דרך אירופה לאיסלנד ונחיתה בנמל התעופה קפלאוויק, הממוקם בחצי האי רייקיאנס ((Reykjanes. עם ההגעה ניסע דרך עיר הבירה רייקיאוויק (Reykjavik) באיסלנדית "מפרץ מעשן". לרייקיאוויק, עיר הבירה יש איכויות של אווירת כפר ושקט, ועם זאת היא מודרנית ותוססת. במידת האפשר ובהתאם לשעת הנחיתה נערוך בה סיור קצר, או נעצור לתצפית אל שכיות החמדה של העיר. נמשיך למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2: מעגל הזהב: גייזיר, ת'ינגווליר, גולפוס

יום העוסק בנופים, באתרים ובערכים שהם סמלי גאווה ולאומיות באיסלנד. נתחיל בסיור אל המעיין הגיאותרמי המתפרץ גייזיר (Geysir) אשר נתן את שמו לתופעה הכלל עולמית. נמשיך אל הפארק הלאומי ת'ינגווליר, שפירוש שמו הוא: "עמק הפרלמנט", שהוא סמל לאומי. כאן התכנס הפרלמנט הראשון של החלוצים הוויקינגים שיישבו את איסלנד, בשנת 930. כאן גם התקיימו מאוחר יותר כינוסי הפרלמנט האיסלנדי במשך מאות שנים. למקום יש גם מסר כלל-עולמי: כאן נפרדות הפלטות הטקטוניות של אמריקה ואירו-אסיה. נטייל בנקיק ששמו: "נקיק האנושות כולה". נצפה על העמק הנרחב והאגם הענק שלו, ונטייל ברגל בנקיקים באזור הגבול שבין הלוחות הטקטוניים. נבקר בחווה מקומית המקיימת חקלאות חממות וגידול ואימון סוסים. נכיר את הסוס האיסלנדי שהוא תת-גזע ייחודי לאיסלנד. נסיים במפלי המים המרהיבים בגולפוס ((Gullfoss המהווים סמל ואזכור למאבקי שמירת הטבע והסביבה באיסלנד במאה השנים האחרונות. לינה: באזור גייזיר.

יום 3: חציית הרמה לצפון-מזרח אל הצפון, מפלי גולפוס, קוילור, אקוריירי

טיול דרך הרמות הצחיחות של מרכז איסלנד מספק הבנה חדשה של המושג "שממה".  האזור עוין לאדם הבלתי מוגן בפני איתני הטבע, תנאי האקלים קיצוניים. אולם מי שרצה לחצות את איסלנד לאורכה השתמש בדרכים אלה, בימים עברו ועל גבי סוסים. שממות אלה היוו גם מקום מקלט לפורעי-חוק ולנרדפים, אשר לא תמיד שרדו את התנאים. לפחות פעם בשנה, בקיץ, נאלצו מושלי מחוזות הצפון לנוע בדרך בה אנו נוסעים, כדי להגיע אל ת'ינגווליר, מקום הכינוס השנתי של הפרלמנט, ניסע צפונה בנתיב F35 (F = דרכי שטח הרריות). הדרך אורכת 200 ק"מ ומתפתלת בינות לשני קרחונים הופסיוקול ( (Hofsjökullולנגיוקול (Langjökull), המזינים את הרמה בעשרות נחלים. בדרכנו נעצור לתצפיות ולטיולי רגל קצרים במוקדי ענין כמו האגם הקרחוני קוויטארואטן ((Hvitarvatn, המעיינות החמים באזור הגיאותרמי קוורוטליר (Hveravellir). נצא מן הדרך ההררית בצפונה של איסלנד, נעלה על כביש הטבעת מס' 1 הסלול. לסיום נבקר בגלאומבייר (Glaumbaer) חווה היסטורית, בת כ-200 שנה, שמציגה את חיי הכפר והחוות בצפון איסלנד מאז ימי הביניים ועד למאה ה-19. לינה: באזור אקוריירי.

יום 4: קניוני הנהר הקרחוני, מפל דטיפוס, סלעי ההד, קניון הפרסה

ניסע מאקוריירי מזרחה ונטייל ב"במפל האלים" (Godafoss), מפלים מרשימים שקיבלו את שמם לפני כ-1,000 שנים, לכבוד המרת הדת באיסלנד מעבודת אלילים לנצרות. מכאן, צפונה אל עבר העיירה הוסאוויק (Husavik) ואל חצי האי טיורנס (Tjornes). את מרבית היום נבלה בהליכה בנופי הפארק הלאומי יוקולסרגיופור (Jökulsárgljúfur), ראשיתו בכיפת הקרח של ואטנהיוקול  ((Vatnajokull והוא זורם צפונה, אל האוקיינוס הארקטי. גושי קרח ושיטפונות אדירים עיצבו את נוף הקניון ופיסלו בקע אדיר בעומק של כ-100 מ', ורוחב של 500 מ'. נטייל לאורכו של הקניון, נחווה את התופעות הגיאומורפולוגיות המרשימות והנופים שנוצרו כאן: קניון הפרסה של אסבירגי (Asbyrgi), "השתוללות" של צורות בזלת בשמורת "סלעי ההד" ומפל המים הגדול ביותר באירופה דטיפוס ((Dettifoss. נסיים במדרונותיו המעשנים של נאמהפיאטל Namafjall)). לינה: אזור מיוואטן

יום 5: אל הר הגעש אסקיה ((Askja Caldera, נופי מדבר וולקניים

לפני 140 שנה, אירעה התפרצות וולקנית אדירה אשר יצרה את הקלדרה (מכתש התפוצצות ענק) של הר הגעש אסקיה (Askja), בשטח של 50 קמ"ר, ובתוכו שני אגמים: האחד גדול וצבע מימיו טורקיז, השני קטן, ואפרפר, טמפרטורת המים שלו כ-25 מעלות. הנוף סחוף הרוחות, והדרך אל אסקיה צחיחים ופראיים באורח כה קיצוני, עד כי נאס"א בחרה את האזור כאתר אימונים לאסטרונאוטים הראשונים שנחתו על הירח. נטייל ברגל בתוך הקלדרה, כדי להגיע אל אגמי הלוע של הר הגעש אסקיה. לינה: אזור מיוואטן.

הערה- הכניסה אל אסקיה תלויה בתנאי דרך/מזג אוויר. במקרה של סגירת הדרך תינתן תוכנית חליפית באזור אגם מיוואטן.

יום 6: סביב אגם מיוואטן: הלועות של הר הגעש קראפלה, דרום איסלנד

את הבוקר נקדיש לטיולים קצרים ברגל בסביבה האקולוגית-וולקנית הייחודית של אגם מיוואטן. זה המקום העשיר ביותר באיסלנד בריכוז התופעות הגעשיות: מעיינות חמים, לועות וולקניים, מכתשי ושפכי בזלת טריים, גייזרים, בריכות בוץ מבעבעות. נטייל בשדה הגיאותרמי קבריר ((Hverir, על שלל התופעות הגיאולוגיות שלו ונקנח בטיול על גבי וסביב לועותיו של הר הגעש קראפלה. נצפה אל השדה הגיאותרמי הפעיל שמנוצל להפקת חשמל. ניכנס אל המרחצאות החמים, כאן נטבול בבריכות טבעיות של מים גיאותרמיים, לנוכח נוף קדומים. בצהרים נצא בנסיעה ארוכה כדי לחצות את מזרחה של איסלנד, בנוף אלפיני מרהיב. נחלוף על פני עיר המחוז אגילסטדיר ((Egilstadir, בירת החבל הצפון-מזרחי. לאחר הפסקה קצרה נמשיך ישירות אל החוף הדרומי של איסלנד. לינה: בחוף הדרומי מזרחי.

 

יום 7: נופי הקרח של דרום איסלנד: קרחון ואטנה, לגונת הקרחונים, ושמורת סקפטפל

טיול אל הנופים הדרמטיים פרי העיצוב הקרחוני המסיבי של דרום מזרח איסלנד. קרחון ואטנה (Vatna) אדיר הממדים, כיפת הקרח הגדולה בעולם מחוץ לקטבים, שולט על האזור כולו: במראה, בהשפעה הנופית ובאקלים. "נהרות של קרח" שולחים את לשונותיהם במדרונות, ולמרגלותיהם נוצרים אגמים קרחוניים, ומישורי חוף חוליים  בצבע שחור עז. ג'יפים מיוחדים יעלו אותנו אל מרומי הקרחון. כאן נעבור לאופנועי שלג (זוג לכל אופנוע) ו"נפליג" על פני משטחי קרח עצומים. ניסע בנופי מישורי החוף הנרחבים של סחף קרחוני, לגונות ושרטונות חול שיצר הסחף בחופי האוקיינוס מדרום. נשוט בסירה ים-בשתית (אמפיבית) בתוך לגונה בה צפים קרחונים הניתקים מקרחון הואטנה ועושים דרכם לעבר האוקיינוס. בדרכנו מערבה. נטייל בשמורת הטבע סקפטפל ((Skaftafell ונצפה אל המפל השחור סווטיפוס ((Svartifoss. השמורה עשירה בצומח ייחודי, תצורות געשיות ונופים פתוחים אל עבר הקרחונים והאוקיינוס. נסייר במרכז המבקרים של השמורה כדי ללמוד על תהליכי עיצוב הנוף המיוחד באיסלנד. לינה: חוף דרום מזרחי.

יום 8: האזור הוולקני של לאקי, קניוני טוף

נחדור אל לב הארץ, אל האזור הוולקני של לאקי (Laki), מהרי הגעש ההרסניים ביותר באיסלנד. נצפה ממעל אל מפל פאגריפוס (Fagrifoss). אם מזג האוויר יאפשר, נטייל ברגל בין הלועות מכוסי הטחב של לאקי ולאורך קניון טוף מרהיב. בתום הסיור נרד בחזרה אל חוף הים.

לינה: בחוף הדרומי

יום 9: , צוקי דירהוליי, מפלי מים אדירים

בבוקר ניסע אל דירהוליי (Dyirholeay), "החור שבדלת". כאן נעלה אל המצוק והרמה הנישאים בתלילות מעל לגלי האוקיינוס מדרום, ומעל למישור החולות מצפון. נצפה אל מושבות קינון של תוכוני-ים (Puffin) אם אכן יהיו בבית. באזור ויק (Vik)  ניכנס לאזור החוף אל חניון ריינספיארה ((Reynisfjara ונצא לסיור קצר לאורך החוף לראות צוקים דמויי מחט ועלמות המזדקרים מתוך הים (דייקים שנחשפו). הקטע המרשים ביותר הוא מצוק משושים נפלא על חוף הים. נמשיך אל מפל סקוגר (Skogarfoss) המרשים. ניתן כאן לטפס עד לראשו של המפל ואף מעבר לכך אל אשדות המפלים המזינים אותו. נחזור לכביש הראשי, ונגיע אל תחום השפעתו של הקרחון מירדלסיוקול (Myrdalsjokull), מתחתיו נמצא הר הגעש קטלה (Katla) הקטלני. באזור נמצא גם הר הגעש  אהיהפיאטלהיוקול (Eyjafjallajokull) שהתפרץ פעמים רבות במהלך אלפי השנים האחרונות, ולאחרונה בשנת 2010. נטייל אל מפל  סילייהלנדספוס (Seljalandfoss), מפל רחב דמויי וילון שאפשר להיכנס מאחוריו. לינה: בחוף הדרומי.

 

יום 10: שמורת הטבע לנדמאנאלאוגר (נופי ריוליטים ושדות גיאותרמיים)

דרכים הרריות יובילו אותנו אל מעבר למחסום ההרים המפריד את מישור החוף מפנים הארץ. נחלוף על פני עמקים פנימיים עטורים בשלל גוונים וצבעי הסלעים והצומח. ההפתעה הגדולה היא בלנדמאנאלאוגר (Landmannalaugar) בגובה 600 מ' מעל פני הים, יושב לו עמק נרחב, מנוקד במעיינות חמים (בהם אפשר לטבול), שלל "צבעי טכניקולור" של הרים נישאים העוטרים את העמק שבתוכו זורמים נהרות. את היום כולו נבלה בשטח, בנסיעה ובטיול רגלי בשמורת לנדמאנאלאוגר. בנסיעה לכיוון צפון מערב,  נצפה מרחוק אל הר הגעש הקלה, לינה באזור סלפוס.

יום 11: מעיינות חמים, תחנת כח גיאותרמית

נתחיל את היום בסיור בעמק רייקהדלור (העמק המעשן). בעמק מעיינות חמים וקיטור הפורץ מבטן האדמה, בנהר זורמים מי נביעה חמים. זהו אחד ממסלולי ההליכה המיוחדים בדרום איסלנד. נמשיך לביקור בתחנת כח גיאותרמית בה נראה כיצד רתמו האיסלנדים את כוחות הטבע ליצירת חשמל. ונקנח ברחצה בלגונה סודית כמנהג המקומיים שהפכו את הרחצה בבריכות הגיאותרמיות למקום הבילוי המוביל בתרבות האיסלנדית. לינה באזור סלפוס.

יום 12: טיסה דרך אירופה לתל אביב

נצא אל ריקאוויק ונטייל בה ככל שיאפשר הזמן, נראה את ספינת השמש הוויקינגית, פסל מודרני מעניין על גדת האוקיינוס, היכל המוזיקה והקונצרטים הארפה (Harpa) ובסמטאות הקסומות ככל שיותיר הזמן. העברה אל נמל התעופה הבינלאומי, קפלאוויק. נטוס לאירופה, ומשם לארץ.

יום 13: נחיתה בתל אביב

נחיתה בתל אביב בשעות הבוקר המוקדמות.

המחיר כולל: 

טיסות בינלאומיות סדירות, דרך אירופה. חברת איר בלטיק (ללא ארוחות בטיסה)

מסי נמל והיטלי בטחון

לינה במלונות מדרגת תיירות: בתי מלון, בתי מלון כפריים, בתי הארחה, עם שירותים ומקלחת צמודים בכל חדר.

*כלכלה על בסיס חצי פנסיון: ארוחות הערב בהגשה (שלוש מנות) או מזנון (בופה)

שיט בלגונת הקרחונים – יוקולסארלון

רחצה באתר מעיינות גיאותרמיים של הצפון - מיוואט

פעילות על גבי קרחון ואטנה אופנועי שלג (זוג לכל אופנוע)

שימוש באוטובוס המותאם לנסיעות שטח, בעל עבירות גבוהה ונהג צמוד, כך שנוכל להגיע ליעדים קשים לגישה (באיסלנד מקפידים על חוק שעות עבודה ומנוחה של הנהגים)

כניסות לאתרים על פי תוכנית הטיול

טיפים לספקי השירותים באיסלנד

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות שאינן מצוינות בתוכנית

הוצאות אישיות

ביטוח בריאות ומטען

 

הערות: מזג האוויר באיסלנד הפכפך: ערפל, סופות חול וולקני, נהרות העולים על גדותיהם ועוד. במקרה של תנאים קיצוניים יתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובמסלול.

 

תנאים כללים: 

שימו לב איסלנד הינו יעד תיירות בו עונת התיירות קצרה מאד ומבחר השירותים מצומצם, על מנת לשריין את השירות לנוסעים אנו מקדימים מבעוד מועד לשלם את התשלומים להבטחת השירות. דמי הביטול ביעד זה הינם מחמירים מאשר במרבית היעדים.

עד  120 יום לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם למעט דמי אשרה ודמי טיפול (47€ לאדם). 

-מ- 120 יום ועד 75 יום לפני היציאה - דמי ביטול בסך 550€.

-מ- 74 יום ועד 43 יום לפני היציאה - דמי ביטול בסך % 25 ממחיר הטיול. 

-מ- 42 יום ועד  יום היציאה - דמי ביטול בסך % 100 ממחיר הטיול. 

שאר התנאים בהתאם לדף התנאים הכלליים של רואים עולם - החברה להגנת הטבע.

 

תנאי הרשמה ותשלום 

עם ההרשמה יש להעביר מקדמה בסך 600€ לנוסע, יתרת התשלום תשולם לפני מועד יציאת הטיול. התשלומים לפי שער העברות והמחאות, ביום התשלום.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא מסע לאיסלנד | אי הקרח והאש

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���