03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול פיילוט לצ'וקוטקה והאי ווראנגל

טיול פיילוט לצ'וקוטקה והאי ווראנגל

18 יום - המסע המופלא אל סיפו של הקוטב

טיול בביצות בטונדרה, נוודי איילים, איים ומצוקי חוף באוקיאנוס הארקטי, דובי קוטב, כבשי רעמה, ניבתנים, מושבות קינון ענקיות וכל מה שבין לבין.

טיול שהוא מסע ראשוני, חוצה ביבשה את צ'וקוטקה - הקצה הכי מזרחי של סיביר, מול אלסקה, מעבר למיצר ברינג - ממפרץ אנאדיר שבצפון האוקיאנוס השקט אל ואנקארם, על חוף הים הצ'וקצ'י שבאוקיאנוס הארקטי.

בדרך נצלח, בכלי רכב מיוחדים, את הטונדרה הצפונית בעולם-על ביצותיה ונהרותיה, נפגוש את נוודי האיילים הצ'וקצ'ים והיופיקים (אסקימואים סיבירים) החיים עם עדריהם באהלי עור, נבקר בכפריהם של אותם שבטים, אשר חיים גם על ציד יונקים ימיים ועל דיג באוקיאנוס הארקטי. נשוט ביאכטות לאורך החופים המצוקיים של הים הצ'וקצ'י, אל מושבות הקינון העצומות של עופות ים (כל עופות הים כמעט....), נבקר במפרצים עשירים בעולם חי שאותו נחפש (כלבי ים, אריות ים, ניבתנים ועוד) וכמובן באיים קוליוצ'ין ו-וראנגל, המיוחדים בעושר החיות שלהם – דובים ארקטים וכבשי רעמה, בראש ובראשונה.

תמונות אנדריי וולקוב ושאטרסטוק</b> התמונות להמחשה בלבד

 

טיול זה אינו פעיל!

ימים 1-2: הטיסה לאנאדיר בקצה היבשת

אחרי טיסה ארוכה ותחנת ביניים נגיע לאנאדיר (Anadyr) בצהריים.

אל אנאדיר עצמה נגיע אחרי כשעה וחצי משנצא משדה התעופה, הכוללים גם את חציית מפרץ אנאדיר. שם נתמקם במקום הלינה המיועד לנו. 

אחרי מנוחה, שבוודאי מגיעה לנו, נצא לביקור באנאדיר, בירתו של חבל צ'וקוטקה (Chukotka) והיישוב הגדול ביותר באזור. אם הזמן יאפשר נבקר גם במוזיאון האתני-היסטורי (מורשת, מורשת...)  של צ'וקוטקה.

הלינה במלון דירות מקומי.

היה ולא נצליח לצלוח את מפרץ אנאדיר בגלל תנאי מזג אויר, נשאר במלון ליד שדה התעופה ואחרי הצהריים נסע אל שפת המפרץ, כדי לחפש לוייתנים. יש שם.

 

ימים 3-4: באגווקינוט ובסביבתה : טונדרה ובעקבות האיילים

כפר יפה בירכתי העולם הצ'וקצ'י, שיש בו, למרות הכל – מוזיאון ,(Egvekinot) נטוס משדה אנאדיר לאגווקינוט לטבע.... את הכפר בנו אסירי גולאג (מזעזע), שאולצו לסלול כביש אל מכרה סמוך. אם, בשל תנאי מזג אויר טובים מאד, נגיע מוקדם, נוכל ללכת אל הנהר ולהפגש עם דייגי סלמון בעבודתם, שעל כן הדגים האלה נמצאים בנדידה, כמו כל הטבע הארקטי בעונה הזו של שלהי הקיץ הקצר. נטייל בכפר וגם בסביבתו היפה, בטונדרה על וננסה לאתר את הנוודים רועי האיילים בדרכם דרומה אל אפרי המרעה האפשריים (Kresta) גדות מפרץ קרסטה 6, שעושה בית ספר לעבירות x6 של החורף המתקרב. התנועה בשטח תהיה באמצעות "וכטובקה" אימתנית, רכב לכל רכב שטח אחר שאתם מכירים. נוכל גם לשלב הליכות ברגל לפי הרצון והנחיצות. הלינה במלון דירות מקומי.

ימים - 5-6: אל רועי האיילים בטונדרה של אמגואמה

שם נעבור על ציודנו לרכב זחלילי, שיודע לנסוע גם בבוץ .(Amguema) 6) עד לאמגואמה x6 )" נסיעה ב"וכטובקה עמוק ובמים (כי ככה זה בטונדרה בקיץ....) כדי להגיע אל מחנה של רועי איילים. עד שנגיע אליהם נהיה מכויילים לעולם המיוחד של הטונדרה – יונקים טורפים, עופות, צמחייה פורחת (כן, כן. עם פרחים ממש) וכשנגיע אל הרועים ואייליהם נלמד משהו על בני אדם במאה ה 21- , שמתנהגים מאד שונה מאשר אנחנו יודעים על העולם הזה. נהיה איתם במשך היום, נאכל איתם ונישן לידם באהלים (משלנו). בסופו של יום "הטונדרה על זחלילים" נגיע אל לינה בבתים של ממש. .(Vankarem) הכפר הצ'וקצ'י ואנקארם

יום 7: ואנקארם, על השרטון ואל מושבת הניבתנים

הכפר ואנקארם מיושב בכמה עשרות מבני העמים (שבטים) צ'וקצ'י ויופיק. מזה דורות שהם עוסקים בציד יונקי חוף ודגים, כדרך שעשו אבות הצ'וקצ'ים מים אוחוצק (בסביבת קמצ'טקה) ואבות היופיק (האסקימואים של אלסקה). בהיותו כפרון מנותק מכל דרך אפשרית לעולם (לבד ממסלול נחיתה "סמלי" בסביבה), ובשל זה שהואבנוי על קצה שרטון בין לגונה לבין המים הפתוחים של הים הצ'וקצ'י (חלק מהאוקיאנוס הארקטי), התושבים אכן יכולים להתמיד במשלח ידם המסורתי. אנחנו נקדיש לעצמנו יום מנוחה לכאורה, אחרי ימי "הטונדרה על הזחלילים", נשוטט בכפרון ועל השרטון ב"מרדף" אחרי בעלי חיים ארקטים. נבקר את מושבת הניבתנים השוכנת בעונה הזו ליד הכפר ואם ירצה הבורא הטוב במרומים, יבואו אל המושבה גם דובים ארקטיים, ואז נראה להם כבר מה זה משוגעים לצילום .... לינה בבתים

ימים 8-9: ספארי חופים אל האי קוליוצ'ין ובחזרה

זה הזמן להפגש עם רכבנו וביתנו (החלקי) לימים הבאים: שתי יאכטות שיאכלבו שווה בשווה את חבורתנו. בראשונה נערוך שייט חופים במשך כ – 5 שעות, שהוא גם ספארי ימי. מה שאנחנו מקווים לראות בשייט בספארי הזה – לוייתנים, יונקים ימיים אחרים ככלבי ים ואריות ים, הרבה מאד עופות ים וחוף ואינשאללה גם דובים. נגיע בימי ברית-המועצות היה האי הקטן הזה תחנת מחקר חשובה לחקר הקוטב, אחת מני .(Kolyuchin) לאי קוליוצ'ין רבות שהיו פזורות לאורך החוג הארקטי. ליד הבנינים הנטושים של תחנת המחקר ישנם צוקים מרשימים ובהם שחפים מסוגים שונים שאותם נוכל guillemots)) סיבירי, גילמוט (puffins) מושבות של ציפורים כמו תוכי-ים לצלם ממש מקרוב. נרד אל באי כדי לשוטט בו בחיפוש אחרי בעלי חיים וגם נוכל לשוט לאורך חופיו. במקרה הדרך בחזרה אל ואנקארם תהיה .(Kenisken) מזליסטי של מזג אויר אפשרי, אולי נצליח להגיע גם אל כף קניסקן גם היא, כמובן, חלק מספארי החופים. הלינה ב"ליל האי" תהיה על היאכטות, שתעגונה בחוף, או – אם מישהו יחפוץ בלינה על קרקע מוצקה – בבקתות הציידים והדייגים שבאי, בתנאי רובינזון קרוזו, וליתר דיוק בתנאי עבדו הנאמן 'ששת'. אפשרות נוספת היא באהלים שבהם בילינו לילה אחד ליד הנוודים ואייליהם. בסוף ספארי החופים, הלינה בבתים כפר ואנקרם.

ימים 10-11: השייט לאי וורנגל

השייט לאי וורנגל ביאכטות יעמיד בפנינו אתגר של כ 280- ק"מ במצר הים שבין החוף הסיבירי והאי ווראנגל. כמו בכל שייט, אפשר לקוות להופעות של לוייתנים ויונקים ימיים אחרים. דגים מעופפים אין שם ועופות ים יכולים להיות משעשעות, אבל מה שבעקר יעביר את הזמן בנעימים אלו פטפוטים, רכילויות, אכילה, שתיה ואפילו קריאת ספר .... נחיתה על האי ומעבר אל מתקני שמורת הטבע (כל האי הוא שמורה עולמית) בחוף הדרומי, במפרץ מנוחה הכרחית, חילוץ עצמות, ארוחה ומפגש עם אנשי שמורת וראנגל, שאנו .(Somnitelnaya) סומניטלנאיה עוברים לאחריותם המוחלטת. לינה באכסניה על החוף.

ימים 12-14: בתוך האי וורנגל

כדי למצות נכון את האי והאפשרויות הגלומות בו, אנו נתחלק לשתי תת-קבוצות. כל אחת תעשה תכנית זהה – בחופים ובתוך האי, בכוונה לא לנסוע בתוך האי בשני כלי רכב, שאז הראשון זוכה לראות את בעלי החיים - כבשי הרעמה, דובים וכיו"ב מופלאים מבית היוצר של "מעבר לחוג הארקטי" - וגם להבריח אותם, ואילו השני זוכה

לראות רק את אחורי הרכב הראשון .... חלק מהקבוצה יתחיל בשיט לאורך החופים ויעלה ברכב שטח מיוחד (טרקול או רכב זחלילים) אל ההרים והחלק השני יטפס קודם אל ההרים וירד עם רכב השטח אל נקודות החוף "של הקבוצה והלינה (Tundrovy) הראשונה". הלינה בהרים בפנים האי תהיה באכסנייה של שמורת הטבע בפסגת טונדרובי

נקודת המפגש וההחלפה בין שתי תת הקבוצות תהיה בחוף המערבי ב – .(Blossom) בחוף תהיה בכף בלוסום בסוף היום ה – 14 נפגשים כולם בנקודת ההתחלה – מפרץ סומניטלנאיה, ומשם מפליגים כולם יחד .Drem Head אל חוף הסיבירי הצפוני של צ'וקוטקה.

ימים 15-16: שוב בים הארקטי, אל פבק

מה שנכתב לימים 10-11 נכון גם לימים אלה. אחרי כיום וחצי של אוקיאנוס ארקטי ננחת בחוף הצפוני של לינה אחת על המים, ביאכטות והלינה של היום ה – 16 , על היבשה, בבתים בפבק, .(Pevek) צ'וקוטקה בפבק שהיא העיר הצפונית ביותר בכל רוסיה. פבק נבנתה כנמל ייצוא לאוראניום שנכרה כאן בסביבה על ידי פועלי כפייה מהגולאגים. היום פבק היא צל של מה שהיתה, כמעט שהתרוקנה מתושביה, שכן המכרות הדלדלו וברובם ניטש וגם הנמל שלה נראה כמו מסרט עתידי על חורבן כדור הארץ.

יום 17 – רזרבה

למודי נסיון באזורים הנידחים האלה, נטלנו יום אחד כעתודה לאפשרות שלא נוכל לנוע בגלל מזג אויר גרוע. אם לא נזדקק ליום העתודה הזה, אז היום ב-פבק ינוצל לגיחה נוספת לטונדרה ואם יהיה למישהו עוד כוח, אז גם להרצאה או הרצאות. מה שבטוח – ישנים במבנים על היבשה. אם נצליח ואכן נגיע לפבק ביום ה 17- ננסה לשנות את הטיסה הביתה לאותו יום.

יום 18: חזרה לעולם המיושב

הטיסה הביתה, דרך מוסקבה.

לטיול  לצ'וקוטקה והאי וורנגל - תנאים מיוחדים. אנא קיראו בעיון.

 

מחיר הטיול כולל:

• טיסות בין-לאומיות מתל אביב וחזרה;

• טיסות פנים - לתשומת לב, בעת כתיבת שורות אלו עוד לא ידוע המחיר הסופי של טיסות הפנים ברוסיה

  (ממוסקבה לאנאדיר ומפבק למוסקבה) ולכן ייתכן שינוי במחיר.

• העברות משדות התעופה בחו"ל ואליהם;

• תחבורה - כמפורט בתכנית באוטובוס, בכלי רכב מיוחדים לנסיעה בטונדרה ובביצות, יאכטות בים

• הדרכה – מדריך מקומי דובר אנגלית ומלווה ישראלי – ספי בן יוסף

• לינה כמפורט בתכנית

• כלכלה - מלאה פרט לימי הטיסות

• דמי רישום וטיפול;

• רישיון מיוחד לנחיתות על חוף צ'וקוטקה ( 500$ לאדם) 
• רישיון מיוחד לשהיה על האי וורנגל ( 1450$)

• דמי כניסה לכל האתרים והשמורות המוזכרים בדף המסלול;

• תשר לנותני שירותים שונים בחו"ל;

• פגישת תדרוך לפני היציאה לטיול

 

בטיול ישתתפו מינימום 10 מטיילים  ומקסימום 11 מטיילים.

 

המחיר אינו כולל:

* הוצאת דרכון והארכתו. על הדרכון להיות בתוקף על פי דרישות המדינה אליה טסים ובו מספר דפים ריקים

* ביטוחים – חובה על כל מטייל לרכוש ביטוח, המכסה מקרים של תאונה, אבדן, נזק וספורט אתגרי. אנו ממליצים גם לקנות פוליסת ביטוח המכסה חילוץ והטסה רפואית. ביטוח המכסה       מקרה של ביטול הטיול מומלץ גם הוא.;

* הוצאות בעלות אופי אישי; כל הוצאה שאינה מוזכרת במה המחיר כולל;

* תוספת ליחיד בחדר - אין בטיול הזה אפשרות ליחיד בחדר.

* ימי היציאה והחזרה הסופיים של הטיול ייקבעו עם קבלת לוח הזמנים המדוייק מחברת התעופה.

* מחיר הטיול ישתנה אם יהיה שינוי גדול מ 3%- בשער הרובל לדולר.

 

תשלומים:

עם הבטחת יציאת הקבוצה תשולם מקדמה של 1000$ . דמי רישום וביטול בסך 50$ כלולים במקדמה.

שאר התשלומים:

6 תשלומים שווים החל מסוף ינואר 2020 בסך 1900$ כל אחד

תשלום אחרון בסוף יולי 2020 בסך 550$ + תוספות כמו שינוי טיסה וכו' 

 

ביטול:

תנאי ביטול יפורסמו בהקדם - לכשיתקבלו מהרוסים.

שינויים:

היה ויחולו שינויים של הרגע האחרון, הן ע"י חברות התעופה והן ע"י גורמים בארצות הטיול הקשורים לטיול וגם כאלו שאינם קשורים לטיול, יחולו שינויים גם בתכנית הטיול בהתאמה - לפני היציאה או במהלכו - כמיטב הבנתו המקצועית של ספי בן יוסף והמלווה המקומי.

לתשומת לב: הטיול הוא טיול "חלוצי" למקומות שאינם מתויירים ובהתאם לכך גם רמת התנאים בו. 

בעצם הרשמתו מביע המטייל את הסכמתו לכל התנאים וההגבלות שהוזכרו ופורטו למעלה.

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול פיילוט לצ'וקוטקה והאי ווראנגל

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���