03-7527777
לבירורים והזמנות
טיול צפרות לבלארוס

טיול צפרות לבלארוס

9 ימים - הסוד הפראי של אירופה

סיור צפרות וטבע באחד המקומות הלא מוכרים והנידחים באירופה, בלארוס.  לעומת אירופה המערבית בה הפיתוח חיסל כמעט את כל השטחים הטבעיים, בלארוס עדיין מתהדרת בטבע פראי ובלתי נגוע. חלק גדול מהמדינה עדיין לא מיושב ועדיין ניתן למצוא יערות, ביצות ומרחבי טבע גדולים ומלאים בציפורים ובעלי חיים. הטיול יתמקד בציפורים כמובן אך נהנה גם מתצפיות ביונקים רבים כולל מספר מיני איילים, בונה ואפילו ביזון עם מעט מזל.  הסיור הוא בשיתוף עם– החברה להגנת הטבע בבלארוס, והרווחים שלהם מהסיור ילכו ישירות לשמירת טבע. זהו סיור במסגרת סדרה של סיורים עם ארגוני שמירת טבע ברחבי העולם כשהכוונה היא לחזק את אותם ארגונים וליצור שיתופי פעולה בתחומי טבע וסביבה.

סיור מוגבל ל15 משתתפים

טיול זה אינו פעיל!

יום 1 – טיסה למינסק והעברה למלון.

בהתאם לשעת הטיסה נפגש בשדה התעופה, טיסה לא ישירה אל מינסק, עם הנחיתה העברה למלון, ארוחת ערב הכרות (בהתאם לשעת ההגעה).

יום 2 – אל הצפון הפראי

נצא מוקדם ונתחיל בנסיעה צפונה כשהיעד שלנו הוא שמורת קרוסני בור (Čyrvony Bor). קרוסני בור הוא חלק מהיער הגדול ביותר שנשאר באירופה. הפארק נמצא במרחק קילומטרים ספורים בלבד מהגבול הרוסי ומדובר באזור פראי ונידח עם נוכחות אנושית מועטה ביותר. הפארק כולל עשרות אגמים, שטחי אחו וביצה, גבעות מיוערות ויער בן מאות שנים. את הלילה נעביר בבית של אחד מאנשי השטח בשמורה שגם ידריך אותנו במהלך השהות בצפון. 

יום 3 – יערות Čyrvony Bor

יום שלם של צפרות בפארק Čyrvony Bor. היער מארח עשרות מינים מעניינים של ציפורים כולל כמה המינים הנדירים ביותר באירופה. נחפש שכוויים ממספר מינים כולל השכווי הענק הנדיר, מספר גדול של נקרים, כולל נקר תלת אצבעי ונקר לבן גב, קיק האגוזים, דורסים כגון עיט סלעים, עיטם לבן זנב, חיוויאי, שלך, נץ גדול ועוד. גולת הכותרת של יערות בלארוס היא נוכחות יפה של ינשופים ממספר מינים, נחפש כוס גמדי, כוס חום ואת "מלכת יערות המזרח" – לילית האורל המדהימה. לילה נוסף בשמורה. 

יום 4 – הי דרומה

לאחר בוקר של צפרות וארוחת בוקר נתחיל את המסע הארוך עד לדרום בלארוס. רוב היום יוקדש לנסיעה אבל כמובן שנבצע מספר עצירות צפרות, ארוחות ומנוחה. היעד שלנו היא העיירה הקסומה Turaŭ היושבת על נהר ה Prypiac. בעונת האביב הנהר המרשים עולה על גדותיו ומציף שטחי אחו גדולים. האחו המוצף מושך עשרות מינים של ציפורים נודדות ומקננות. בשעות הערב נצא לסיור ראשון באחו המוצף ונחזה במעופי חיזור של חופמאים, שחפיות ועוד. לילה במלון ב Turaŭ. 

ימים 5-6 – אזור Turaŭ

אחו Turaŭ הוא אחד המקומות הקסומים בבלארוס. חלק נרחב מאגן הנהר הוא פארק מוגן המנוהל ע"י  APB-Birdlife Belarus. השטח הוא אתר חשוב ביותר למאות אלפי חופמאים ממגוון מינים. באתר עוצרים מעל חצי מיליון לוחמים (הזכרים כבר בלבוש קיץ מדהים) ומקננים בו מאות זוגות של לימוזות. האחו המוצף, התעלות והשטחים סביב נהר ה Prypiać מארחים אלפי חופמאים כגון חופמי צווארון, ביצנית עדינה, שלצדף ומינים נדירים כגון ביצנית אפורה וחרטומית בינונית. בשטח ניתן למצוא גם 5 מיני שחפיות כולל שלושת מיני המרומיות ועוד. בשולי הביצה וסבכי הקנה מקננים מינים רבים של ציפורי שיר כולל כחולי חזה, חרגולן זמירי, ורדית אירופית ועוד. במהלך היום נבקר במספר אתרים באגן הנהר ובשעות הערב נצא לצפות במעופי הראווה של חרטומית בינונית ונאזין למקהלה של ברודיות, רליות ואף מלכישליו. במהלך היומיים נחפש את אחד ממיני המטרה החשובים של הטיול, הירגזי התכול. ירגזי תכול הוא מין אסיאתי בעיקרו ובלארוס היא המקום המערבי ביותר בו ניתן לצפות בירגזי היפיפה הזה. לילות במלון ב Turaŭ.

יום 7 - Prypiacki National Park

הבוקר נצא מ  Turaŭונבקר בפארק פריפיאקי. הפארק מאופיין ביער אלונים ושטחי ביצה נרחבים. בשמיים נצפה בעופות דואים כגון עיטם לבן זנב, עיט חורש, עיט צפרדעים, עגור אפור וחסידות שחורות ונחפש ציפורי שיר מקננות כגון זמיר וזמיר מנומר, כחול חזה ועוד. בעומק היער נחפש מספר מיני נקרים כולל נקר בינוני, נקר שחור, נקר אפור ראש וסבראש וכן חטפית לבנת עורף, חטפית גמדית, חרגולן נחלים, סבכי ניצי ועוד. בשטחים המוצפים נחפש מינים חשאיים כגון חרטומיות, מלכישליו, שכויים ממספר מינים, חנקן אדום גב ועוד, והכל בנוף מדהים ובלתי נגוע.  בפארק גם מספר גדול של יונקים. 

יום 8 – בריכות הדגים Bielaje ושמורות טבע באזור.

הבוקר נעזוב את Turaŭ ונבקר במתחם גדול של בריכות הדגים Bielaje. המתחם הוא המקום היחיד בבלארוס בו מקנן המרגון הגמדי, אחד הברווזים היפים בעולם. מלבד המרגונים הבריכות עשירות מאד בעופות מים, ציפורי שיר ודורסים. לאחר הבריכות ניסע לשמורת הטבע Vyhanaščanskaje המתאפיינת בבית גידול מיוחד הכולל יער לח ושדות מוצפים. בית הגידול הזה מושך כמויות גדולות של נברני מים ומכרסמים נוספים. בשנים ברוכות בנברנים מקננים כאן זוגות רבים של לילית אפורה, אולי דורס הלילה המרשים באירופה. זהו המקום הטוב ביותר למצוא לילית אפורה בבלארוס ונעשה מאמץ מיוחד לצפות בינשוף מדהים זה. בשטח נצפה במינים מעניינים נוספים כגון שכווי שחור, שכווי ענק, חרמשון גדול, חיוויאי ועוד. התחנה האחרונה שלנו תהיה שמורת Sporaŭski בו נחפש את אחת מציפורי השיר הנדירות ביותר באירופה, קנית הגדות. בלארוס מארחת כחמישים אחוז מאוכלוסיית העולם של קנית הגדות והאוכלוסייה כולה נמצאת באזור מצומצם אחד. הביקור בשמורה הוא חוויה מיוחדת כשעשרות קניות שרות מראשי השיחים. בשטח מקננים גם זוגות רבים של נחליאלי לימוני, ברודיות ועוד. לפנות ערב ינשופי שדות צדים מעל האחו וברודיות וחרטומיות פוצחות בשירה. לילה ב Biaroza/Bielaaziorsk. 

 

יום 9: בחזרה למינסק, טיסה לתל אביב

בהתאם לשעת הטיסה ובמידה ויאפשר הזמן צפרות בוקר בשמורת Sporaŭski, ארוחת בוקר ונסיעה בחזרה למינסק ולשדה התעופה. 

 

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא טיול צפרות לבלארוס

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���