03-7527777
לבירורים והזמנות
מקסיקו וגואטמלה - בתקופת יום המתים

מקסיקו וגואטמלה - בתקופת יום המתים

21 יום -

מסע צבעוני אל תרבויות צפון ומרכז אמריקה, אל שווקים מקומיים צבעוניים, אל אנשי התירס המתפללים לאלי הטבע מזה אלפי שנים. אל נופי הרים, נהרות ואגמי תכלת מוקפים הרי געש עשנים. נבקר בכרך הגדול בעולם- מקסיקו סיטי, בכפרים נידחים השוכנים בנופים עוצרי נשימה, שמרבית תושביהם אינם יודעים קרוא וכתוב. נטייל ביער הגשם של גואטמלה ונצפה בטוקאנים צבעוניים, קופי עכביש וקאימנים. במהלך הטיול נצפה באירועי יום המתים.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: תל אביב - מקסיקו

נצא בטיסות אחה"צ, דרך מדריד, למקסיקו-סיטי, אליה נגיע בשעות אחה"צ

ימים 2-4: מקסיקו סיטי וטאוטיוואקאן

מקסיקו-סיטי הוקמה על חורבות טנוצ'טיטלן (Tenochtitlan) - בירת האימפריה האצטקית. כרך ענק, המאכלס כיום למעלה מ-26 מליון נפש. נבקר במרכז ההיסטורי העתיק של העיר-כיכר הסוקלו, בחורבות המקדש האצטקי המרכזי, בארמון הנשיא ובקתדראלה הגדולה. נבקר בבזיליקה של הבתולה מגוואדאלופה (Guadalupe), ובטאוטיוואקאן (Teotihuacan), בה נראה את פירמידות השמש והירח. נבקר בעיר האוניברסיטאית ונשוט במבוך התעלות של סוצ'ימילקו (Xochimilco), האזור החקלאי של טנושטיטלאן. נבקר באחוזת דולורס אולמדו ובבית פרידה קאלו. במוזיאון האנתרופולוגי נכיר את התרבויות העתיקות של האזור. לינה במקסיקו סיטי.

יום 5: מקסיקו סיטי - פואבלה

בוקר נחזה במופע הבלט הפולקלורי של מקסיקו. נמשיך בנסיעה בין הרי געש מרשימים, לעבר פואבלה (Puebla), עיר קולוניאלית יפה, מקור לקיראמיקה מעוטרת וכלי חרס צבעוניים, שהוכרזה כ"אתר מורשת עולמי" על ידי אונסק"ו. לינה בפואבלה.

יום 6: פואבלה: ווחאקה

נסייר בעיר פואבלה, נבקר בקתדראלה הבנויה אבן געשית, בכיכר המרכזית, בסמטאות ובשווקים ונתבונן בארכיטקטורה הקולוניאלית המיוחדת. נמשיך בנסיעה לוואחאקה (Oaxaca). עם ההגעה, נצא לסיור בכיכר העיר, לינה בוואחאקה.

ימים 7-8: ווחאקה, מונטה אלבן ומיטלה

ווחאקה, "אתר מורשת עולמי". נבקר בכנסית סנטו דומינגו. נמשיך למוזיאון אוצרות הזהב ומיטב האומנות של ווחאקה. נבקר בשווקים הססגוניים של העיר, הידועה בפולקלור ובריקודים שלה. נמשיך בנסיעה לביקור במונטה אלבן (Monte Alban), בני הסאפוטק (Zapotecas), הקימו כאן מערך יישובי מרשים, הכולל אתרי פולחן, מגורים, חקלאות והובלת מים. למחרת, נבקר בעץ העצום של טולה (Tula), ובמיטלה (Mitla), בירת המישטקים (Mixtecas). נראה ארמונות המכוסים בפסיפסים ייחודיים. נמשיך בנסיעה, בנוף קקטוסים לעבר מיצר טאונטפק (Tehuantepec)- לינה בוואחאקה וובמלון לאורך הדרך.

יום 9: קניון סומידרו וסאן קריסטובל

נסע לטוסטלה גוטיירז (Tuxtla Gutierrez), בירת מחוז צ'יאפס - המיושבת על ידי ילידים, צאצאי מאיה, המשמרים את תרבותם העתיקה. עם ההגעה, נצא לשייט בקניון סומידרו (Sumidero), המתפתל תחת מצוקים בגובה של 1,000 מ', נראה מיני צומח קסרופיטי (יובשני), ומיני עופות מים (קורמורנים), איגואנות, קאימנים ועוד. נעפיל ללינה בבירתה הקודמת של צ'יאפס, העיר הקולוניאלית סאן קריסטובל דה לס קאזס.

יום 10: סאן קריסטובל

סאן קריסטובל, מוקפת עיירות מעניינות, בהן נוכל לפגוש מסורות עתיקות של בני המאיה, נבקר בעיירות סביב סאן קריסטובל ונתרשם מהחקלאות ואורח החיים, ומפולחן המאיה המתנהל ללא הפרעה בכנסיות. נטייל בשוק העירוני של סאן קריסטובל, אליו מתכנסים ילידים מהסביבה הבאים למכור את מרכולתם, נכיר צמחי מרפא ותבלינים מקמיים. לינה בסאן קריסטובל.

יום 11: סאן קריסטובל - פאלנקה

נצא מסאן קריסטובל במורד הרכס, בדרכנו לפאלנקה. נחצה את האזור בו מתגוררים תומכי הספאטיסטאס- המרד העממי האחרון באזור. נבקר בשמורת המפלים המים אגווה אזול (Agua Azul ) בשעות הערב נגיע לפאלנקה. לינה בפאלנקה.

יום 12: פאלנקה – וייהרמוסה – פאלנקה

את הבוקר נפתח בביקור בפאלנקה, עיר מרשימה הניצבת בלב יער מפותח, שהתפתחה בתקופה הקלאסית של תרבות המאיה, הודות לשלטון יציב שנמשך מאות שנים. נכיר את הארמונות, מקדשים ומונומנטים של העיר, בחלקם ניתן לראות תבליטי קיר, המספרים את סיפור העיר. נמשיך בנסיעה את וייהארמוסה (Villa Hermosa), שם נבקר בפארק לה ונטה (La Venta), בו ניצבים פסלים של התרבות האולמקית - "אם התרבויות של אמריקה". שהובאו לגן זה ממקום לא רחוק. לינה בפאלנקה.

יום 13: ג'ונגל ונהר אוסמסינטה

נצא מפאלנקה אל עבר מעבר הגבול עם גואטמלה, נהר האוסמסינטה (Usumacinta). לפני החצייה, נבקר בבונאמפק (Bonampak), אתר מיוחד בו פרסקאות צבעוניים עשירים. נחצה את הנהר בסירות, ואנחנו בגואטמלה. נמשיך בנסיעה לפלורס, בירת מחוז פטן- אזור שפלה מיוערת, הנחצה על ידי נהרות רחבים. לינה באזור טיקאל.

יום 14: טיקאל

את היום נקדיש לביקור בטיקאל - אחד מאתרי המאיה היפים. מוקף ביער גשם מרשים, המכסה חלק מהאתר. נסייר ביער בינות טוקאנים וקופים על צמרות העצים, פירמידות, מקדשים, ומבני הנצחה, הפורשים בפנינו את סיפור העיר. נטוס לגואטמלה סיטי ולינה באנטיגואה.

יום 15: אנטיגואה

אנטיגואה, אחת מבירותיה הקדומות של גואטמלה. חרבה ברעידת אדמה בשנת 1773. מה שגרם להעתקת הבירה לאזור " שקט" יותר- גואטמלה סיטי. בשנות ה-70 "נתגלתה" שוב ותהליך השיקום החל. נקדיש את היום לסיורים בעיר הקולוניאלית, על כנסיותיה, כיכרותיה וארמונותיה.. לינה באנטיגואה.

יום 16: השוק של צ'יצ'יקאסטנאנגו

היום יום שוק! גם אנחנו נצא לצ'יצ'יקאסטנאנגו - או בשמה הספרדי- "סאנטו תומס" בני המאיה-קיצ'ה. כאן הועתק הספר החשוב לבני המאיה- ה"פופול ווה" (Popol Vuhh). נכיר את חלקי השוק השונים, נבקר בכנסיית סאנטו תומס, אתר פולחן חשוב לבני המאיה (במיוחד המדרגות). נעפיל לאתר פולחן במרומי גבעה מחוץ לעיירה פאסקואל אבאח (Pascual Abaj). נמשיך ללינה בפנאחאצ'ל, על שפת אגם אטיטלן.

יום 17: השוק של סולולה ואגם אטיטלן

את היום נקדיש לסביבות האגם, על הכפרים והעיירות הסובבים אותו. נשוט באגם אטיטלן 1500 מ' מעפה"י. הרי געש מרשימים היוצרים קרקע מתאימה לגידול קפה. נבקר בשני כפרים המתמחים במלאכות שונות. נתרשם מהלבוש האופיני לכל כפר. ונבקר באתר פולחן ייחודי. לעת ערב נחזור ללינה בפנאחאצ'ל.

ימים 18-19: פנאחאצ'ל - גואטמלה סיטי - מדריד - תל אביב

ביום האחרון, נצא מפאנחצ'ל לעבר גואטמלה סיטי. נסייר בעיר ונכיר את המרכז השילטוני. אם יתאפשר, נבקר במרכז היהודי. בשעות הצהרים, נגיע לשדה התעופה הבינלאומי ונטוס לתל אביב (דרך מדריד). נחיתה בתל אביב בשעות הבוקר של היום ה-20.

מחיר הטיול:

מחיר למטייל בחדר זוגי: 5200 $
תוספת לחדר ליחיד: 990 $
מיסי נמל $114

המחיר כולל:

 •  טיסות בינלאומיות בחברת איבריה וטיסה פנימית כמפורט בתכנית הטיול.
 •  לינה: בבתי מלון מדרגת תיירות ודרגה ראשונה. במקומות הקטנים בבתי מלון הטובים בנמצא.
 •  כלכלה: ארוחות בוקר לאורך כל הטיול + 6 ארוחות נוספות.
 •  תחבורה: אוטובוס ממוזג ושייט כמפורט בתכנית.
 •  הדרכה: מדריך מצוות רואים עולם , ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
 •  דמי כניסה: לאתרים המפורטים בתכנית.
 •  תשר: לנותני השירותים השונים.

המחיר אינו כולל:

 •  אשרות כניסה: לא נדרשות אשרות כניסה למקסיקו וגואטמלה. עם זאת מטיילים המתכוונים להגיע או לחזור דרך ארה"ב חייבים להצטייד באשרת כניסה מתאימה.
 •  מסים מקומיים: כל מס או היטל מקומי שאינו נגבה מראש בצמוד לכרטיסי הטיסה

דמי ביטול:

במקרה של ביטול היציאה מיוזמת הנוסע, יחולו עליו דמי ביטול מצטברים כמפורט:

 •  במידה וטרם מסירת הודעת הביטול הונפקו לטובת הנוסע אשרות כניסה, יחויב הנוסע במחירן המלא של האשרות.
 •  בנוסף יחויב הנוסע בדמי הביטול על כרטיסי הטיסה בטיסות הבינלאומיות והפנימיות, במידה ויושתו דמי ביטול כאלו מטעם חברות התעופה.
 •  בנוסף ישלם הנוסע דמי ביטול כפיצוי מוסכם מראש, עבור שירותי הקרקע והטיפול המשרדי בטיול עצמו בסך כמפורט:
 •  החל מיום ההרשמה ועד 35 ימי עבודה לפני מועד היציאה - דמי ביטול בסך 75 דולר.
 •  החל מ-34 ימי עבודה ועד 25 ימי עבודה לפני מועד היציאה - דמי ביטול בסך 400 דולר.
 •  החל מ-24 ימי עבודה ועד 15 ימי עבודה לפני מועד היציאה דמי ביטול בסך 800 דולר.
 •  החל מ-14 ימי עבודה ועד 7 ימי עבודה לפני מועד היציאה דמי ביטול בסך 1400 דולר.
 •  החל מ- 7 ימי עבודה לפני היציאה יחויב המטייל לשלם לחברה את מחירו המלא של הטיול.
 •  בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

רישום ודמי קדימה:

ההרשמה באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל ולוודא טלפונית שאכן הגיע. כל טופס רישום מלווה בתשלום מקדמה על סך 500 דולר המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון. נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה לכל מדינה.

שער הדולר / יורו : נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

אופן ותנאי תשלום:

התשלום יתבצע באחת מהדרכים הבאות:

 •  באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.
 •  בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד, יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום. על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש.
 •  בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה 

הבהרות:

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכים דולריים ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).

ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה.

 •  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס או מייל המאשר את ביטול הטיול .

מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל !!!!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-60 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון:

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. הפורום הגיאוגרפי מחליט מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייב הפורום הגיאוגרפי לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש:

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות....

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה:

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד:

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת "פרטנר" לחדר הזוגי. לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לפורום הגיאוגרפי כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

לתשומת לבכם:

 •  רואים עולם אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 •  למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 •  הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.
CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא מקסיקו וגואטמלה - בתקופת יום המתים

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���