03-7527777
לבירורים והזמנות
אזרבייג'אן וגיאורגיה - חוצה קווקז - מהים הכספי לים השחור

אזרבייג'אן וגיאורגיה - חוצה קווקז - מהים הכספי לים השחור

14 יום - כולל הקווקז האזרי הגבוה וחבל סוונטי המרהיב

מסע מעמיק ויסודי אל הקווקז חבל ארץ בתולי, קרוב וברובו בלתי נודע.
נבקר באזרבייג'אן מדינה מרתקת שזכתה לעצמאותה עם התפרקות ברה"מ ואט אט נפתחת לתיירות לאחר שנים ארוכות של שלטון קומוניסטי. המדינה שיושבת בלב אחד מסעיפי "דרך המשי" ההיסטורית ספוגה השפעות של מזרח ומערב, של פרס ועמי מרכז אסיה מחד ושל רוסיה ותורכיה מאידך. אוצרות הטבע העצומים שבה התברכה אזרביג'אן העניקו לה שפע וברכה במאה השנים האחרונות אבל גם לא מעט צרות ובעיות בדמות מעצמות על המתערבות תדיר בענייניה. זוהי אחת המדינות המוסלמיות החילוניות ביותר בעולם, מדינה של עושר לא יתואר לצד דלות ועוני מחפירים, של יערות והרים מוריקים ושל מדבריות ומישורים מאובקים. הכל לצד אנשים חייכנים ומקבלי פנים ומטבח השופע כל טוב. נבקר גם בגיאורגיה (גרוזיה) שעל פי תושביה נחשבת לפיסת האדמה שהאל שמר לעצמו. זוהי גם קולכיס ההיסטורית המתוארת במסעו של יאסון עם הארגונאטים אליה הגיע לאחר שחצה את ארץ האמזונות בחפשו אחר גיזת הזהב. הטיול משלב נופים אנושיים, תרבות עשירה, היסטוריה ואדריכלות של כנסיות ומנזרים.

טיול זה אינו פעיל!

יום 1: טיסה לבאקו דרך איסטנבול

טיסה דרך איסטנבול לבאקו (Baku) בירת אזרבייג'אן.  בהתאם לשעת ההגעה סיור ראשוני בעיר. לינה בבאקו.

יום 2: באקו, גובוסטן

חציו הראשון של היום יוקדש לסיור בבאקו. נתחיל בביקור בפארק המריטירים שם קבורים בין השאר חלק מהרוגי מלחמת נגורנו–קרבך שהתרחשה ב-1991 בין ארמניה ואזרביג'אן. נמשיך אל העיר העתיקה ונבקר בארמון השירוואן שאה (Shirvan Shah) המרשים ובאחד מפונדקי הדרכים (Caravan Saray) המפורסמים של העיר, שריד לימיה כתחנה חשובה בדרך המשי. נטפס למגדל הבתולה (Kiz Kalasi) לתצפית על העיר והמפרץ. נתרשם גם מהבנייה המפוארת של סוף המאה

ה-19 ותחילת המאה העשרים אז נחשבה באקו ליצואנית הנפט הגדולה בעולם. אחר הצהריים נצא לשמורת גובוסטן (Gobustan) המפורסמת במאות ציורי הקיר החקוקים בסלע בהם מתוארים סצנות מחיי יום יום כשחלקן מתוארכות לאלף השמיני לפנה"ס. בערב נצא לארוחת ערב עם מופע פולקלור. לינה בבאקו.

 

יום 3: באקו, קובה, קרסנה סלובודה,

בבוקר נצא  צפונה לקובה (Quba) מרכז חשוב לגידול תפוחים ואריגת שטיחים. נעלה על רכבים קטנים ונעפיל לבשברמאג (Beshbermag), שן סלע גבוה היושבת מעל הים הכספי בה ע"פ האמונה נקבר אחד מהנביאים הפרו-אסלאמיים הקדומים. נמשיך לקרסנה-סלובודה (Krasnaya Sloboda), עיירה יהודית פעילה ומרכז מסחרי חשוב. נסייר ברחובות העיירה ונבקר בבתי הכנסת המקומיים.

לינה באזור קובה.

 

יום 4: הקווקז הגבוה, חינליק

יום טבע מרהיב. עם בוקר נצא ברכבים קטנים אל עומק הרי הקווקז, הנופים עוצרי נשימה ובתוליים ברובם. נבקר בכפר הציורי חינליק (Xinaliq) ונתוודע לקבוצות האתניות השונות המתגוררות בו ובסביבתו. נשלב הליכות רגליות על רקע הנופים הפראיים של רכס הקווקז הגבוה ככל שיותר הזמן. לקראת אחר הצהריים נחזור ללינה במלון.

 

יום 5: להיץ, קאבאלה

לפנינו יום נסיעה ארוך, נחלוף על פני באקו ונפנה מערבה. בשלב מסוים נעבור לרכבים קטנים ונבקר בכפר להיץ (Lahic) כפר אומני נחושת ציורי היושב בלב אזור כפרי מרהיב. נמשיך ללינה בקאבאלה (Qabala) שהייתה בעבר בירת ממלכת שירוואן שאה.

 

יום 6: אוגוס, קיש

את הבוקר נפתח בביקור בעיירה אוגוס (Ogus) בה התגוררה קהילה יהודית גדולה שרובה עלתה לארץ ונבקר באחד מבתי הכנסת ששרדו. נמשיך לשאקי (Sheky) שהייתה תחנה חשובה בדרך המשי העתיקה ומקום מושבו של הח'אן המקומי במאות ה-18,19. נבקר בארמון הח'אן ששופץ לאחרונה והוכרז כאתר מורשת עולמית, בפונדק הדרכים הגדול, אחד היפים בקווקז שהוסב למלון ובחלקה העתיק של העיר. אחר הצהריים נצא לביקור בכפר הציורי קיש (Kis) בו נשתמרה כנסייה אלבנית (אין קשר לאלבנים של הבלקן) מרשימה ובה התגלו שלדים אנושיים שעל פי אחת התיאוריות הינם אבותיהם של העם הנורבגי. לקראת ערב נחזור ללינה בקבלה.

 

יום 7: חבל קחטי (גיאורגיה), טביליסי

בבוקר נחצה את הגבול לגיאורגיה הישר לחבל קחטי (Khaeti), אזור היין הגדול במדינה. אזור קחטי נחשב ל"ארץ היין" של גיאורגיה ובו נתגלו השרידים הקדומים ביותר בעולם להפקת יין. נבקר ביקב מקומי ונתרשם מהיין הגיאורגי. נמשיך לטביליסי (Tbilisi) בירת גיאורגיה עם ההגעה סיור בעיר שבמשך מאות בשנים היוותה את החוליה המקשרת בין מזרח ומערב ובה עברו ושלטו עשרות שליטים, ממלכות ואימפריות. נבקר ברובע העתיק ובמרחצאות הגופרית, ברובע היהודי, במצודה ובבית הכנסת. נבקר גם העיר החדשה -  בשדרות רוסטאבלי (Rostaveli) שם ממוקמים בית האופרה ולאורכו מוזיאונים חנויות ובתי קפה. בערב נצא לארוחת ערב חגיגית במסעדה הכוללת מוסיקת פולקלור גיאורגית. לינה בטביליסי.

 

יום 8: טביליסי, קוטאיסי

עם בוקר נצא לכיוון העיר קוטאיסי (Kutaisi), העיר השניה בגודלה בגיאורגיה, שבה הייתה קהילה יהודית חשובה. נבקר במנזר במתחם גלאטי (Gelati) שנוסד על ידי דויד הבנאי במאה ה-12 ותפקד גם כאוניברסיטה. נבקר גם בקתדרלת בגראטי (Begrati) ששופצה לאחרונה, בשוק המקומי ובבית הכנסת. לינה בסביבת קוטאיסי. 

 

יום 9: קוטאיסי, סוואנטי

עם בוקר נבקר במערת פרותומיאוס (Prometheus), מערה קארסטית מיוחד ונמשיך אל חבל סואנטי (Svaneti). נעבור בזוגדידי (Zugdidi), בירת חבל סמגרלו (Samagrelo) המצטיין בגוון הירוק שמקנים לו שדות החקלאות עתירי היבולים.  ניכנס אל עמק נהר אנגורי (Anguri) שבו סכר גדל מימדים ותחנת כח הידרואלקטרית מרשימה. נמשיך בנופי יער גשם על גבול חבל אבחזיה (Abhazia), שניתק את עצמו מגיאורגיה אל חבל סוונטי (Svaneti). כאן, בנוף של הפסגות הגבוהות בקווקז, פרחה תרבות מקומית מיוחדת, מן העתיקות והמיוחדות בגיאורגיה. מעל הנוף מזדקרים מגדלי שמירה הייחודיים, המהווים את תו ההיכר הבולט של התרבות המקומית. נעצור לתצפית אל מרגלות הר אושבה (Ushba), כדי לצפות בקרחון היורד ממנו. נלון במסטיה (Mestia), בבית מלון צנוע. 

 

ימים 10-11: חבל סוואנטי

יומיים המוקדשים לחבל סוואנטי (Svaneti) המרהיב. נצא ברכבים קטנים ממסטיה לכיוון הכפר אושגולי (Ushguli), הנחשב ליישוב הקבע הגבוה באירופה. הכפר הוכרז כאתר מורשת עולם בידי אונסק"ו. נבקר בכנסיית למריה (Lamaria). נצפה אל פסגות הקווקז הגבוהות ובראשן הר שחארה (Shkhara) מהגבוהים שבהרי הקווקז. נטייל בסמטאות הכפר הנראה כאילו לא הגיעה אליו הציביליזציה מעולם. נערוך סיורים רגליים בהרי הקווקז הגבוהים ונהנה מהחוויה המיוחדת של אזור בתולי וטבעי. לינה מסטיה.

 

יום 12: סוואנטי, פוטי, באטומי

נפגוש באוטובוס ונצא לנסיעה ארוכה לכיוון חוף הים השחור. נעבור בפוטי (Poti), עיר הנמל הגדולה והחשובה של גיאורגיה. לקראת אחר הצהריים נגיע לבאטומי (Batumi) הנחשבת לבירת הנופש של המדינה ועיר בירתה של מחוז אג'ריה החצי אוטונומי. בהתאם לזמן העומד לרשותנו נערוך סיור קצר בעיר. לינה בבאטומי.

 

ימים 13-14: באטומי, תל אביב

עם בוקר נמשיך את ביקורנו בבאטומי (Batumi) וסביבתה. נבקר במבצר גוניו (Gonio), מבצר רומאי מהמאה הראשונה לספירה היושב בסמיכות לגבול התורכי. בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה דרך איסטנבול לתל אביב. נחיתה ביום ה - 14 לפנות בוקר.

 

המחיר כולל:

 •  טיסה בינ"ל בקו תל אביב – איסטנבול –באקו, באטומי – איסטנבול – תל אביב באמצעות חברת התעופה הטורקית;
 •  לינה במלונות בדרגת תיירות טובה (4-5*) לכל אורך הטיול (גסטהאוס צנוע במסטיה);
 •  כלכלה: חצי פנסיון + 3 ארוחות צהריים;
 •  תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג;
 •  שימוש בכלי רכב קטנים, ג'יפים, ומיניוואנים במקומות שאליהם האוטובוס אינו מגיע;
 •  תשר לנותני שירותים;
 •  מדריך: מצוות החברה להגנת הטבע רואים עולם;
 •  מדריכים מקומיים דוברי אנגלית;
 •  מיסי נמל והיטל ביטחון;
 •  אשרת כניסה לאזרבייג'אן (כניסה אחת – 47$ נכון לקיץ 2017);

 

המחיר אינו כולל:

 •  הוצאת דרכון או הארכת תוקפו.
 •  ביטוח בריאות ומטען.
 •  שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית.
 •  הוצאות בעלות אופי אישי (שתייה, כביסה, טלפון וכיו"ב).

הערות חשובות:

 •  תכנית היום הראשון והיום האחרון עשויה להשתנות על פי לוח זמני הטיסות.
 •  במעברי הגבול נידרש לסבלנות וסובלנות.
 •  עקב מיעוט שירותי תיירות בארצות הנ"ל רשימת בתי המלון עלולה להשתנות זמן קצר לפני יציאת הטיול.
 •  אשרת כניסה לאזרבייג'אן: דרושה אשרת כניסה לאזרבייג'אן. אשרת הכניסה לאזרבייג'אן עולה 47$ לאדם (כלול במחיר, נכון ל 2017) אותה מוציאים דרך משרדנו. אנו ניצור קשר עם כל אחד ממשתתפי הטיול בעניין לקבלת כל הפרטים הנחוצים.
 •  תנאי תשלום ואפשרות ביטול בכפוף לתנאים הכלליים של רואים עולם אותם תקבלו בעת ההרשמה.
 •  על הדרכון להיות תקף לפחות חצי שנה קדימה מיום היציאה ולהכיל לפחות 3 עמודים ריקים.
 • בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.

 

CAPTCHA
הספרות לא תקינות!

צור קשר
בנושא אזרבייג'אן וגיאורגיה - חוצה קווקז - מהים הכספי לים השחור

צור קשר - דף טיול

אנא מלא את פרטיך ונחזור אלייך בהקדם

אנא מלא את שמך המלא
אנא הזן מספר טלפון תקין
אנא הזן דואר אלקטרוני תקין
Invalid Input


דואר אלקטרוני: info@roimolam.co.il

כתובת:  רחוב הנגב 2, תל אביב

מיקוד 6618602

טלפון: 03-7527777

פקס: 03-7527117

Joomi - ����� ����� ���������� ���